PDA

View Full Version : Бензиновата помпа умря, и сега кво?



code
22-12-2008, 21:18
Мамка му и съдба, изгасих колата днес като се прибрах и повече не запали. Някой правил ли е помпа да ме светне? Утре дали ще мога да се оправя, че на 24-ти трябва да пътувам. Еееей маа му стара :guns:

пп няма ли бушон за тая помпа?
то надеждата умира последна ..

leketo84
22-12-2008, 22:13
Мамка му и съдба, изгасих колата днес като се прибрах и повече не запали. Някой правил ли е помпа да ме светне? Утре дали ще мога да се оправя, че на 24-ти трябва да пътувам. Еееей маа му стара :guns:

пп няма ли бушон за тая помпа?
то надеждата умира последна ..
Ти откаде знаеш , че е помпа ? При мен беше от един датчик !!! :go:

code
23-12-2008, 07:19
Понеже не се чува! Ей не написахте 2реда какво що да ме улесните :chair:

thepsycho
23-12-2008, 10:47
Понеже не се чува! Ей не написахте 2реда какво що да ме улесните :chair:

провери ключа под седялката, да не би случайно да е от там ... (за него пише на шофьорския сенник)

achkar
23-12-2008, 11:25
Малко //офф, на един приятел с Рено 19 му се развали бенз. помпата(според него) и сега пали на газ :D

Galeano
23-12-2008, 12:10
Мамка му и съдба, изгасих колата днес като се прибрах и повече не запали. Някой правил ли е помпа да ме светне? Утре дали ще мога да се оправя, че на 24-ти трябва да пътувам. Еееей маа му стара :guns:

пп няма ли бушон за тая помпа?
то надеждата умира последна ..

Ами изкарай и кабелите и замери дали ходи ток до нея,като си на контакт. Ако има ток работата е ясна 200-300лв.за нова и това е.

code
23-12-2008, 17:52
Колеги проблема се задълбочи. Днес се хванах да раздигам седалки - не е под седалките. След това отворих багажника и установих че помпата е под 80литровата бутилка с газ. :ranting: Няма такова разглобяване .. След това с триста зора и отвих капачката посредством чук. Излезе един огромен детайл - помпата в него.
Ето и проблема:
Няма разглобяване тая пача - помпата си стои вътре, детайла е нещо като капсулован.
Помагайте братя! Оттук нататък какво??

пп Пиша всичко подробно за да може следващия като мене - глас в пустиня, да намери някакво инфо кое къде е.

to6ko
23-12-2008, 18:03
ба4е тря да излезне помпата от ко6ницата така се казва на това дето ти му вика6 па4а!!

code
23-12-2008, 19:43
Това го знам! Това съм и писал че трябва да излезе. Сега остава да кажеш как :new_Eyecrazy: "Кошника" съм го разглобил остана един пластмасов черен цилиндър в който е помпата.

?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????

dakata
23-12-2008, 19:59
Братле,най отгоре дето е пластмасовия капак та под него има клапан който е захванат с един огромен шплент,вземаш клещите дърпаш въпросния шплент и клапана излиза,отиваш в магазин на Бош и по номера написан върху клапана ти го издирват.Води се регулатор налягането на горивото,ако го нямат наличен попитай дали имат за Ауди А4 той е същия и става аз на моята и сложих точно такъв и струва 45-50лв.Ако с това не стане 400лв и нова помпа Бош.АААА тоя клапан за Аудито има една тръбичка която при твоя няма да я има,ама т'ва да не те притеснява тя е за някакъв вакум регулатор или нещо подобно дето го има при Аудито,та просто я срежи с ножовката.УСПЕХ!!!!!:holiday2:и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!!

code
23-12-2008, 20:42
Значи да сменям първо клапан? Ама тя помпата въобще не дава нишан бе хора, нацяло се обърках ........... и така и не разбрах помпата вади ли се или не - така като гледам ще излезе само с ножовката.

gigi
24-12-2008, 10:19
Ух не съм вадил на 166 помпа, но проследи кабелите, на удобно място ги срежи замери какво идва до тях и после внимателно пусни ток на помпата, ако работи с външен ток и всичко преди това при замерването е ОК значи е клапана за който говори колегата. Ако не работи - помпа, а ако няма ток до помпата нещо по тоците я реле я управление то може и най кофти проблем да е.:brickwall: Лошото е че ми мерише на помпа, 90% от газифицираните алфи я хвърлят особено ако не е изключена като си на газ :shoot:

code
24-12-2008, 10:35
Благодаря gigi, но вече дадох 30лв на един бесен ел.техник да го установи. Все пак добре, че някои хора казаха по нещо . . :handshake:

qpwo
24-12-2008, 12:10
Благодаря gigi, но вече дадох 30лв на един бесен ел.техник да го установи. Все пак добре, че някои хора казаха по нещо . . :handshake:
Еми аз и предполагам повечето колеги не сме се сблъсквали с това разглобяване, а като гледам gigi е ветеран:beer:

VFTI
24-12-2008, 12:15
При се беше оказало едно реле за 18лв. и работата заспа...


Незнам как е при 166 ...кажи после какво е станало...УСПЕХХХХ!

code
24-12-2008, 13:05
Имам 3 бензинови коли и на 3-те съм сменял помпи:( Въртят средно по 10г и умират. Но със тази като гледам ще е най-големия филм.

RPWWD
24-12-2008, 16:48
[QUOTE=code;381650]Имам 3 бензинови коли и на 3-те съм сменял помпи:( Въртят средно по 10г и умират. Но със тази като гледам ще е най-големия филм.[/QUА
Ако и трите ти бензинови коли са били с газови уредби не се чуди че пържиш помпи...Успех с ремонта:beer:

gigi
24-12-2008, 21:43
Абе те и дизелите често хвърлят подкачващата помпа най вече зимата от замръзване на хубавата ни нафта.:shoot:
Пиши какво е било та да се знае:excl:

valjo
24-12-2008, 23:25
Абе те и дизелите често хвърлят подкачващата помпа най вече зимата от замръзване на хубавата ни нафта.:shoot:
Пиши какво е било та да се знае:excl:ти фрЪли ли я бре? и колко струваше?

qpwo
25-12-2008, 01:03
Абе нищо не искам да кажа по темата , а искам да я оспамя като поздравя code за хубавата нова снимка.......

gigi
25-12-2008, 11:14
ти фрЪли ли я бре? и колко струваше?

Не аз сипвам керосин и не ми замръзва.:kissy::kissy:
П.С не препоръчвам да сипвате има си добавки

achkar
15-01-2009, 17:28
Научих нещо ново покрай тази тема http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=51478.0 :) Аз лично не знаех, но вече ще имам едно-две наум :) code, може това да е причината за твоето изгаряне, макар че ти ми беше казал, че я караш на бензин напоследък. :P

pacho_kardana
15-01-2009, 18:10
Имам 3 бензинови коли и на 3-те съм сменял помпи:( Въртят средно по 10г и умират. Но със тази като гледам ще е най-големия филм.

Най-добре си вземи некой дизел...ха-ха-ха-ха-ха... :hmm:

code
15-01-2009, 18:25
Научих нещо ново покрай тази тема http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=51478.0 :) Аз лично не знаех, но вече ще имам едно-две наум :) code, може това да е причината за твоето изгаряне, макар че ти ми беше казал, че я караш на бензин напоследък. :P
Не е това бензинова помпа на ~10г си гори. Както и вентилаторите .. То си е нещо нормално.