PDA

View Full Version : Изгасване при високи обороти



sen7
22-12-2008, 22:38
Здравейте.Става дума за 156-ца 2.4 JTD.Понякога като набира и стигне към 4000 се получава едно прекъсване за момент,все едно тръгва да гасне, а понякога направо изгасва цялата в движение.Това не става всеки път, а даже понякога и в ниски обороти го е правила тоя номер.При покупката на човека му казали какво трябвало да смени и т.н. ама той си я кара вече година така , но пък аз се чудя все каква беше тая част.На края може да хвана даже да я купя аз,че се дразня.Някой да има идеи ?

trustworthy
22-12-2008, 23:31
По-добре не бързай да обещаваш да я купуваш, че може да се наложи да се изръсиш 2000 лв, ако са му били казали, че е от помпа високо налягане, но пък от друга страна, едва ли при покупката ще са споменали такъв скъпоструващ проблем :)
Вижте каква грешка записва ЕКУ-то, когато прави тоя номер ;)

zimin
23-12-2008, 15:44
помня един случай на един колега му гаснеше тъка пак дизелак беше и проблема доколкото си спомням беше от някаккъв датчик на някой от валовете,пробвай с търсачката.Беше се оплаквал че когато изпреварвал и му гаснела като подавал повече гасчица и ги правела тия номера

50 cent
23-12-2008, 16:01
Почти съм сигурен, че ще покаже грешка на имобилайзера. Отиди на диагностика задължително колега.

Novachev
23-12-2008, 21:39
Аз сум чел няколко теми из форума за този проблем единия вариант беше за датчика за високо налягане на помпата а другия самата помпа, а може и помпата за ниско налягане да е. Но както каза JTD-проповедника да се прочетат грешките на ЕКУ-то ако е високо налягане на помпа да се започват с диагностиките на датчика и помпата щото работата сериозна.

KGB
24-12-2008, 12:35
Ремонта ти е около 300-400лв.