PDA

View Full Version : спортен филтър и монжаж при GTV



dilian alfa gtv
22-12-2008, 23:00
колеги ще помоля който от вас е със спортен филтър нека да пусне информация за марката му начинът по който е монтиран и аксесоарите по него като: тръби маркучи колена термощит и т.н по възможност снимки и информация от къде е закупено всичко.мисля че темата ще е интересна и ще бъде полезна на много от нас.като за начало на мен.мерси предварително на всички.поздрави и весели празници на всички отзовали се по темата.:D

kalvach
23-12-2008, 13:16
Аз съм с K&N риплеисмънт и не ти трябват никакви допълнителни работи. Само дето след пръчката го чаках 1месец докато пристигне.

dilian alfa gtv
23-12-2008, 14:02
колега промени ли се доста звука то за вървежа е ясно че няма какво да се промени.аз се двуомя за конус или реплейсмант и можеш ли да споделиш от къде го поръча за да мога и аз да си поръчам и кви пари ти излезе.мерси предварително

KirilSol
24-12-2008, 09:32
колега промени ли се доста звука то за вървежа е ясно че няма какво да се промени.аз се двуомя за конус или реплейсмант и можеш ли да споделиш от къде го поръча за да мога и аз да си поръчам и кви пари ти излезе.мерси предварително

звука идва от конуса!
с риплейсмента (аз съм с такъв) разлика в звука няма

dilian alfa gtv
24-12-2008, 10:44
и аз така мисля и ще поръчвам K&N конус а колко търсих докато намеря от къде да поръчам точно такъв.а ако бучи много в купето ще си върна оригиналния и така.

stifwar
15-04-2009, 21:17
та момчета от каде може да се поръча хубав конусен спортен филтер

Ivo Skoklev
15-04-2009, 21:45
Импас 576-Черни връх(София)-някой си там...намери го в Google-то
Имат всички видове филтри на K&N,поне ги имаха,аз бая филтри съм накупил от там,мом4ето даже ми правеше и отстъпка....Свържи се и ги помоли за наложен палтеж
02.9625706http://www.impas56.com/tuning.html

Vins
15-04-2009, 23:24
JR също са качествени спортни филтри, а цената им е доста по-ниска от K&N. Внася ги хеед ауто

dilian alfa gtv
15-04-2009, 23:45
аз съм с КН конус от импас а цената му е 145лв универсален:respect:

stifwar
16-04-2009, 01:39
Колеги какви са ви впечатленията кои филти са по добри, едно приятелче ми похвали филтрите на SPARCO каза че алфата запо4нала да варви доста по добре в ниските обороти за разлика от с обикновения филтър при които е доста тромава преди да влезе в високи обороти

Ivo Skoklev
16-04-2009, 09:37
Колеги какви са ви впечатленията кои филти са по добри, едно приятелче ми похвали филтрите на SPARCO каза че алфата запо4нала да варви доста по добре в ниските обороти за разлика от с обикновения филтър при които е доста тромава преди да влезе в високи обороти

:clap:Всеки хвали своето,K&N остава най-доброто,те за това са и толкова скъпи...твоя работа ма тея глупусти със спаркото....каквото и да слжиш ще глъхне в ниските,ако не направиш по-богата смес.Все пак целта на тези филтри не е звук,ами по-голям поток от въздух.Без допълнителна намеса:unsure:

dilian alfa gtv
16-04-2009, 11:09
моето мнение е че какъвто и да сложиш разликата е само в звука а може би с чип и хубав филтър вече ще има ефект но според мен на атмосферка само бучи.

Bobo
16-04-2009, 11:56
Аз на мойто съм с реплейсмънт и звука се промени доста - за вървежа според мен има малко разлика щото тоя мотор иска доста въздух след чипа ;)

Ivo Skoklev
16-04-2009, 13:39
По реални Дино тест диаграми след поставянето на "спортен филтър:party:" мощността на МПС-то се увеличава с невероятните 1-2 к.с и то само въвъ високите обороти:prescription:

dilian alfa gtv
16-04-2009, 13:43
По реални Дино тест диаграми след поставянето на "спортен филтър:party:" мощността на МПС-то се увеличава с невероятните 1-2 к.с и то само въвъ високите обороти:prescription:

е пак е нещо колега защото аз си мисля че и толкова не качва даже.и то поставен както трябва най вероятно.

stifwar
16-04-2009, 18:22
Колеги само още едно въпросче, наи добре е филтера да е с такава форма като оригиналния и да бъде поставен в кутията нали така, защото би трябвало тези от алфа да са го пресметнали че там е наи добре:prescription:

Bobo
16-04-2009, 20:25
По реални Дино тест диаграми след поставянето на "спортен филтър:party:" мощността на МПС-то се увеличава с невероятните 1-2 к.с и то само въвъ високите обороти:prescription:

Незнам някой да е тествал на моя мотор точно това ;)

old alfist
16-04-2009, 22:03
Малко коментари за спортният филтър :

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=32010&highlight=%F0%E5%EF%EB%E5%E9%F1%EC%FA%ED%F2

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31041&highlight=%F0%E5%EF%EB%E5%E9%F1%EC%FA%ED%F2

Ivo Skoklev
17-04-2009, 08:27
Незнам някой да е тествал на моя мотор точно това ;)
Ааами сигурно все някой го е тествал,твоето не е единственото 3.2 в света.....ама на мен наистина ми стана интересно колко ще ти изкара.Що не върнеш оригиналния софтуер и да го качиш само на филтър,да видик колко ще излезат.Тъкмо всички ще спрете да говорите глупости за "невероятните спортни филтри" и ефекта от тях,особено ако са сложени на 5см от матора и смучат горещо.Те просто увеличават въздушния поток с около 10-15%,но за съжаление само това,нали все пак говорим за атмосферна кола?

old alfist
18-04-2009, 19:09
Ааами сигурно все някой го е тествал,твоето не е единственото 3.2 в света.....ама на мен наистина ми стана интересно колко ще ти изкара.Що не върнеш оригиналния софтуер и да го качиш само на филтър,да видик колко ще излезат.Тъкмо всички ще спрете да говорите глупости за "невероятните спортни филтри" и ефекта от тях,особено ако са сложени на 5см от матора и смучат горещо.Те просто увеличават въздушния поток с около 10-15%,но за съжаление само това,нали все пак говорим за атмосферна кола?
Колега, не мога да те разбера. Доколкото разбирам имаш представа за какво става въпрос. Не може да се отрече разликата, която има при използването на този тип филтри. Отделен въпрос е - дали всички могат да го усетят.

Ivo Skoklev
18-04-2009, 20:12
Колега, не мога да те разбера. Доколкото разбирам имаш представа за какво става въпрос. Не може да се отрече разликата, която има при използването на този тип филтри. Отделен въпрос е - дали всички могат да го усетят.
Не ми се говори повече по темата,има достатъчно изписан материал...на 1 стр.пише номера и сайта на фирма която ги продава,там има достатъчно количество за всички които "чувстват" че не им върви колата,и не си харесват звука,за тези които търсят К.С.,мисля че на тях им е ясно.Поздрави на всички,аз отивам да я ям и да пия:picnic:

ALFA CORSE
20-04-2009, 16:51
По реални Дино тест диаграми след поставянето на "спортен филтър:party:" мощността на МПС-то се увеличава с невероятните 1-2 к.с и то само въвъ високите обороти:prescription:

Сам казваш, че пропускливостта на спортния филтър е по-голяма, а атмосферката й трябва по-голяма пропускливост на въздушния поток точно в ниските обороти.

Bobo
23-04-2009, 02:52
Ааами сигурно все някой го е тествал,твоето не е единственото 3.2 в света.....ама на мен наистина ми стана интересно колко ще ти изкара.Що не върнеш оригиналния софтуер и да го качиш само на филтър,да видик колко ще излезат.Тъкмо всички ще спрете да говорите глупости за "невероятните спортни филтри" и ефекта от тях,особено ако са сложени на 5см от матора и смучат горещо.Те просто увеличават въздушния поток с около 10-15%,но за съжаление само това,нали все пак говорим за атмосферна кола?

Само ако обичаш не ме слагай в някакъв кюп който говори за невероятни ефекти! Особенно пък за някой дето си ги слага на 5см от парното грам не ми пука!

Ivo Skoklev
23-04-2009, 09:33
Само ако обичаш не ме слагай в някакъв кюп който говори за невероятни ефекти! Особенно пък за някой дето си ги слага на 5см от парното грам не ми пука!
Ти пък за какво се засегна:pokey:,никой не те разбра...ама както и да е,аз повече мнения казах че няма да давам,всеки тук е пълнолетен,да си взима решенията

bouncer
23-04-2009, 11:18
спортния филтър качва 20 коня, накрайник ремус още 20 к.с., лепенки по стъклана по 5 на брой, сини крушки по 10 на крой и т.н. :)

айде по-полека! от спортния филтър конски сили трудно ще изкараш значителни, но поне ще "диша" по лесно колата. не очаквайте чудеса.

dilian alfa gtv
23-04-2009, 12:23
спортния филтър качва 20 коня, накрайник ремус още 20 к.с., лепенки по стъклана по 5 на брой, сини крушки по 10 на крой и т.н. :)

айде по-полека! от спортния филтър конски сили трудно ще изкараш значителни, но поне ще "диша" по лесно колата. не очаквайте чудеса.
конски сили определено няма да изкара да но звука е приятен.тва е цялата работа .с тва може да заключите темата.
:Topic-is-closed-bg:

Ivo Skoklev
24-04-2009, 00:40
спортния филтър качва 20 коня, накрайник ремус още 20 к.с., лепенки по стъклана по 5 на брой, сини крушки по 10 на крой и т.н. :)


http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=21400
Ей тука гледам че бая народ е качил-"преди и след" "приблизително" по 10-15к.с от филтър с чип......ех тия коне за нищо ги нямате бе.И все се чудя как така ги замервате,като даже и на динотест се мери мощността към колелата а не тази на мотора(сигурно има формула ама аз така и една формула не запомних:please:
PS: Аз колко лев дадох за 10-15 к.с.....па то имало по лесен начин

alfonco147GTA
26-11-2009, 04:36
Колеги случайно да имате снимки след монтажа на спортния филтър, интересувам се по спецялно за ГТВ :biker:

KaTsArA
27-11-2009, 17:15
И аз мисля да слагам и ако кажете как сте го направили ще съм благодарен:gayfight:

leshoiad
30-11-2009, 21:50
Аз лично имах късмета преди да поръчам КН да го пробвам. Въобще исках да видя дали си заслужава. Е ше ви кажа - момчета не си хабете париците за глупости. Оригиналните ви филтри са достатъчно спортни и са си на точното място. Спестете си кинтите за некой непредвиден ремонт.

alfonco147GTA
30-11-2009, 21:52
Момчета днес си монтирах спортния филтър (конус) в оригиналната кутия всичко пасна идеално. Реших да го поставя там, защото смятам че въздуха който смуче е студен и изчислен точно колкото трябва да бъде, останалото се компенсира от спортният филтър, мое мнение, и ефекта е че колата стана по динамична в ниските, не се замисля изобщо, предполагам че ако филтъра се изнесе в страни със необходимите колена и маркучи, ефекта ще е още по добър, но за сега толкоз. Все пак за бъдеще мисля да го изнеса, но ако може някой от колегите да пусне снимки как става това ще бъде от полза не само на мен ами и на другите заинтересовани колеги.
Поздрави

leshoiad
12-12-2009, 09:08
Аз пък мисля, че си внушаваш! Не мисля, че спортния вилтър би могъл да ти помогне с нещо при динамиката на ниските.

Доко
12-12-2009, 11:14
Това усещане е малко подвеждащо, Аз без да сменям филтъра го имам същото последната седмица-две, просто са по-ниски температурите, в момента всички коли го имат това усещане :go:. Ако смениш филтъра през лятото ,няма да усетиш разлика чак толкова .:smoke: