PDA

View Full Version : не повярвах на очите си



galinves71
23-12-2008, 09:48
от няколко дена исках да ви споделя случка с мен но ,понеже става въпрос за мен и другата ми кола и за това малко...но сега четох подобна случка в друг раздел и се сетих пак.та ,миналата седмица когато поваля повечко дъжд,ми се наложи да отида до гр.нови пазар по работа и трябваше да ида с пежото щот е комби и трябваше да го товаря.на влизане в града по булеварда има 1 отсечка около бензиностанцията където се получава корито и водата се събира ако не са отпушени шахтите.обикновенно става широка локва но не и дълбока и спокойно се преминаваше.но този ден явно се бяха запушили дренажите щото на връщане ги почистваха.карах с около 40-50 щото има ограничение а и е работното място на полицаите.видях локвата и си казах че не е страшна,но въпреки всичко намалих до около 20-30.еййй,като каза ломбур тази кола в 1 дупка,направо водата плисна чак до предното стъкло.векам си -край ,замина на кино.молих се само да не угасне.излязох полека,полека от локвата.колата направо взе да буботи.като и отворих капака,цялата мокра.то акумулатор,двигятел,беше смукнала вода чак през трабата преди филтара.и ето тука идва момента в който ще ме клъвне някой от вази.ако бях с алфата със сигурност нямаше да издържи на тая водна баня.като извадих филтара беше напоен с вода като гъба.500-600км съм изминал вече с нея и не дава никакъв спомен от одисеята която преживя.моля ви не ме разбирайте погрешно.

Susscrofa
23-12-2008, 09:54
Ама моля ти се, никой няма да те разбере погрешно не се притеснявай. :go:

Mind_Control
23-12-2008, 12:52
от няколко дена исках да ви споделя случка с мен но ,понеже става въпрос за мен и другата ми кола и за това малко...но сега четох подобна случка в друг раздел и се сетих пак.та ,миналата седмица когато поваля повечко дъжд,ми се наложи да отида до гр.нови пазар по работа и трябваше да ида с пежото щот е комби и трябваше да го товаря.на влизане в града по булеварда има 1 отсечка около бензиностанцията където се получава корито и водата се събира ако не са отпушени шахтите.обикновенно става широка локва но не и дълбока и спокойно се преминаваше.но този ден явно се бяха запушили дренажите щото на връщане ги почистваха.карах с около 40-50 щото има ограничение а и е работното място на полицаите.видях локвата и си казах че не е страшна,но въпреки всичко намалих до около 20-30.еййй,като каза ломбур тази кола в 1 дупка,направо водата плисна чак до предното стъкло.векам си -край ,замина на кино.молих се само да не угасне.излязох полека,полека от локвата.колата направо взе да буботи.като и отворих капака,цялата мокра.то акумулатор,двигятел,беше смукнала вода чак през трабата преди филтара.и ето тука идва момента в който ще ме клъвне някой от вази.ако бях с алфата със сигурност нямаше да издържи на тая водна баня.като извадих филтара беше напоен с вода като гъба.500-600км съм изминал вече с нея и не дава никакъв спомен от одисеята която преживя.моля ви не ме разбирайте погрешно.

И каква е поуката, че не разбрах? Аз като минавам с алфата през огромни локви ми е кеф да мина бързо и да гледам как плиска вода :) пък и филтъра ми остава сух (никога не съм го провеявал чесно казано, ама като няма признаци защо да излизам да се цапам вънка)

fred
23-12-2008, 13:04
Демек ако е бил с алфата щяло да стане мазило, това е идеята.
Много ясно че може да стане нещо, може и да не стане, а можеше да мине с алфата и нищо да не стане, а с пежото пък да се беше скапало.....

Mind_Control
23-12-2008, 13:07
Демек ако е бил с алфата щяло да стане мазило, това е идеята.
Много ясно че може да стане нещо, може и да не стане, а можеше да мине с алфата и нищо да не стане, а с пежото пък да се беше скапало.....

Въпросът ми беше риторичен :) ама не мога да разбера що не я продава тая пуста алфа като за нищо не става..

galinves71
23-12-2008, 13:44
Въпросът ми беше риторичен :) ама не мога да разбера що не я продава тая пуста алфа като за нищо не става..
ЯВНО НЕ ВНИКНАХТЕ В СМИСЪЛА НА ТОВА КОЕТО СПОДЕЛИХ.както и да е.не мога да разбера ,защо се дразните от такива с голфове,авудита,опели,дори и от пежа след като при положение че има такъв голям и посещаван раздел в алфа форума?а що се отнася до филтъра.тръбата направо смуче от към долната част на двг,и ако беше алфата щеше да е блокаж.вижте и прочетете малко от другите раздели.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29308

Susscrofa
23-12-2008, 13:59
ЯВНО НЕ ВНИКНАХТЕ В СМИСЪЛА НА ТОВА КОЕТО СПОДЕЛИХ.както и да е.не мога да разбера ,защо се дразните от такива с голфове,авудита,опели,дори и от пежа след като при положение че има такъв голям и посещаван раздел в алфа форума?а що се отнася до филтъра.тръбата направо смуче от към долната част на двг,и ако беше алфата щеше да е блокаж.вижте и прочетете малко от другите раздели.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29308

Аз вникнах много дълбоко, толкове навътре вникнах, че се загубих направо. Смисъла е голям, след толкова смислено нещо, ще бъда по смирен по коледните празници.:meeting:

156
23-12-2008, 14:01
ЯВНО НЕ ВНИКНАХТЕ В СМИСЪЛА НА ТОВА КОЕТО СПОДЕЛИХ.както и да е.не мога да разбера ,защо се дразните от такива с голфове,авудита,опели,дори и от пежа след като при положение че има такъв голям и посещаван раздел в алфа форума?а що се отнася до филтъра.тръбата направо смуче от към долната част на двг,и ако беше алфата щеше да е блокаж.вижте и прочетете малко от другите раздели.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29308

Алфовите двигатели работят с много по-голяма степен на сгъстяване, затова има много по-голям шанс да "стане мазало". Пробвай с някое Mi 16 да видим как ще му се отрази локвата :)

tipo1960
23-12-2008, 14:18
от няколко дена исках да ви споделя случка с мен но ,понеже става въпрос за мен и другата ми кола и за това малко...но сега четох подобна случка в друг раздел и се сетих пак.та ,миналата седмица когато поваля повечко дъжд,ми се наложи да отида до гр.нови пазар по работа и трябваше да ида с пежото щот е комби и трябваше да го товаря.на влизане в града по булеварда има 1 отсечка около бензиностанцията където се получава корито и водата се събира ако не са отпушени шахтите.обикновенно става широка локва но не и дълбока и спокойно се преминаваше.но този ден явно се бяха запушили дренажите щото на връщане ги почистваха.карах с около 40-50 щото има ограничение а и е работното място на полицаите.видях локвата и си казах че не е страшна,но въпреки всичко намалих до около 20-30.еййй,като каза ломбур тази кола в 1 дупка,направо водата плисна чак до предното стъкло.векам си -край ,замина на кино.молих се само да не угасне.излязох полека,полека от локвата.колата направо взе да буботи.като и отворих капака,цялата мокра.то акумулатор,двигятел,беше смукнала вода чак през трабата преди филтара.и ето тука идва момента в който ще ме клъвне някой от вази.ако бях с алфата със сигурност нямаше да издържи на тая водна баня.като извадих филтара беше напоен с вода като гъба.500-600км съм изминал вече с нея и не дава никакъв спомен от одисеята която преживя.моля ви не ме разбирайте погрешно.Точно това ще го пусна на брат ми да го прочете.Има 406 2.0 бензин,караше с 40-50 и мина през една локва и оле :band::band:една музика от двигателя,и половината двигател смени и около 2000 лв. за ремонт,просто едно изключение,сега ще го успокоявам че точно на него се е случило.:oops:

VFTI
23-12-2008, 14:24
За пореден път успях да "вникна" в твоите теми и мнения!

И за пореден път след моето вникване установявам тези 2 неща:
1. Ти си АБСОЛЮТНО НЕГРАМОТЕН...
2. Ти си пълен олигофрен...


А сега някой модератор да вникне в темата и да я изпрати в кофата..

gigi
23-12-2008, 14:26
И какъв е извода. Ми купувайте си дизели и им слагайте шнорхели.:tv:

Kuku
23-12-2008, 14:34
И не карайте на сухо, защото колата има минимум 4 врати - всичко е от и заради металика :?

enzo88
23-12-2008, 16:04
Братле аз не те разбирам погрешно, но и на скоро една именнп алфа бе преживяла почти същата баня. И на нея също нищо и нямаше!!!

galinves71
23-12-2008, 16:27
малииий,ама ако бяхте в момента край мен щяхте да ме разкъсате.бах мааму.

galinves71
23-12-2008, 16:42
За пореден път успях да "вникна" в твоите теми и мнения!

И за пореден път след моето вникване установявам тези 2 неща:
1. Ти си АБСОЛЮТНО НЕГРАМОТЕН...
2. Ти си пълен олигофрен...


А сега някой модератор да вникне в темата и да я изпрати в кофата..
ааа,много съм грамотен тряа знайш.апък тези твои окачествявания и определения май ги цитираш от собственияТ си образ.

Pinky
23-12-2008, 16:47
Потребителят е наказан. Ако не искаш и ти да бъдеш, не се впускай в лични нападки.

А ако не се постараеш поне малко в писането си, има предвидено наказание за писане с неуважение към езика. Да се разбира - Венци на място ти е направил забележка, въпреки че метода му е неправилен.

galinves71
23-12-2008, 16:52
Потребителят е наказан. Ако не искаш и ти да бъдеш, не се впускай в лични нападки.

А ако не се постараеш поне малко в писането си, има предвидено наказание за писане с неуважение към езика. Да се разбира - Венци на място ти е направил забележка, въпреки че метода му е неправилен.

нищо не разбирам .кампания срещу мен ли има или нещо друго?ако е така с радост ще напусна този форум,макар и да ми бъде мъчно за някои колеги.

Pinky
23-12-2008, 17:15
Означава точно това, което пише - старай се да пишеш правилно!
Ако идеята ми беше да те гоня, нямаше да наказвам потребителите, които те обиждат (както действам спрямо _всички_, дори от модераторския екип).

nikolaaaay
23-12-2008, 22:01
малииий,ама ако бяхте в момента край мен щяхте да ме разкъсате.бах мааму.
Не бе, хората просто се опитват да ти кажат, че Алфа не е кола, направена да гази у реката. Не става и да катери бордюри, да влиза в ями. Картера и кората под него се чупят и т.н. Тва не е особено практична кола. Аз лично го знаех мн добре преди да си купя моята, щото ми е втората Алфа. Ти ако сега го разбираш - продавай и тва е. Няма кампании срещу теб :guns:

pinko
23-12-2008, 22:29
Абе що още никой не е ударил катинара? Я да се намеся:laser: