PDA

View Full Version : Моля за инфо за JTS



DiStefano
25-12-2008, 10:20
Моля някой колега който е собственик на кола с JTS мотор да каже нещо повече за него - динамика, здравина, обслужване и друга информация
изпадна ми автомобил с този двигател 2.0 JTS и много се чудя дали да го взема ... знам че няма нищо общо с ТС
и ми е интересно с какво е по-добър или по-лош от Туин Спарка ...

Благодаря предварително
Поздрави на всички и весело посрещане на празниците

vikoalfa
25-12-2008, 11:12
http://en.wikipedia.org/wiki/JTS_engine
Надали е толкова кекав от ТС16в.Само знам,че е от предишното ноу-хау с GM,а разработката е на австралийския производител-Холдън.Абе 100% е по добър,но надали някой може да ти даде такова инфо за обслужване и части,щото е прекалено нов и още не се карат масово.Преди 5г всички мислеха,че ТС16в е много здрав и хубав мотор.Иначе успех,доста са скъпи колите с JTS двигатели.Като питах за цени направо се озъбвах:alien:

RPWWD
26-12-2008, 12:00
JTS мотора гълта като ламя, това е сигурно...Определено дизеловата моторизация е по-добрата за новите алфи, и като динамика и като надеждност.

pinko
26-12-2008, 13:42
http://en.wikipedia.org/wiki/JTS_engine
Надали е толкова кекав от ТС16в.Само знам,че е от предишното ноу-хау с GM,а разработката е на австралийския производител-Холдън.Абе 100% е по добър,но надали някой може да ти даде такова инфо за обслужване и части,щото е прекалено нов и още не се карат масово.Преди 5г всички мислеха,че ТС16в е много здрав и хубав мотор.Иначе успех,доста са скъпи колите с JTS двигатели.Като питах за цени направо се озъбвах:alien:

2.0 TS и 2.0 JTS са абсолютно еднакви двигатели, като изключим системата за впръскване и степента на сгъстяване.

JTS всъщност си е стария TS, с работен обем 1970 куб. см, ход на буталото 91 мм и диаметър на цилиндъра 83 мм, по степента на сгъстяване при JTS е 11,3 вместо 10 при TS. Оттам идва и увеличението на мощността и въртящия момент.

Тоест - всички бъгове на свинспарка си ги има, като са добавени още доста заради директното впръскване на БОШ. Освен това няма никаква възможност да се сложи газова уредба.

1.9 и 2.2 JTS вече са напълно различни двигатели - това всъщност е двигателя на Опел 2.2 i 16V DIRECT, но вместо 155 коня при Alfa е 185 к.с.

1.9 JTS е същия двигател като 2.2, (2198 куб. см, диаметър Х ход на буталото 86 Х 94,6 мм), разликата е само в хода на буталото - 80 мм вместо 94,6 мм.

DiStefano
27-12-2008, 19:52
Pinko мерси за отговора
не вярвах да е същия "кенеф" като Туин Спарка ...
явно ще пропусна, макар че колата наистина е много хубава ... щеше ми се по-як бензин, щото нафта вече си имам .. просто исках да сменя 2.0 Туин Спарка с по-мощен ...

Dodo 155
28-12-2008, 09:30
Pinko мерси за отговора
не вярвах да е същия "кенеф" като Туин Спарка ...
явно ще пропусна, макар че колата наистина е много хубава ... щеше ми се по-як бензин, щото нафта вече си имам .. просто исках да сменя 2.0 Туин Спарка с по-мощен ...
Цената е определяща!
Ако я вземеш изгодно, какво ти пука, че била същия кенеф? Ще я караш 1-2 години и после друга.
Сам казваш, че и състоянието е хубаво.

Gogata
29-12-2008, 09:32
и ми е интересно с какво е по-добър или по-лош от Туин Спарка ...


Стефане,това е на големия таралеж синът му,на сичкото отгоре е и с 4 ламбда сонди :metal:

muchev
29-12-2008, 19:29
2.0 JTS е 165 кончета , да не стане заради две кончета отгоре над акцизните да ти хвръкнат още 5 хилки:notify:
Ако не е платен акциза.

vegatta
30-12-2008, 01:22
Стефане,това е на големия таралеж синът му,на сичкото отгоре е и с 4 ламбда сонди :metal:
Мани ами тоя може да има повече бодли от ония
Биричед взимай го па нали знаеш че пред Теодор и Мариан канала е свободен ша го искараме и тоя :kicking:

nikolaaaay
30-12-2008, 11:47
и кво като е с 4 ламбда сонди? Моята е с 3, па нема грижи. Те вече на са и много скъпи, пък и не горят, като крушки. По-тъпото е, че двг-то е с акциз и то само заради 2 кончета.

alvanovo
30-12-2008, 19:19
от какво е точно проблема на тези мотори

DiStefano
30-12-2008, 19:52
Мани ами тоя може да има повече бодли от ония
Биричед взимай го па нали знаеш че пред Теодор и Мариан канала е свободен ша го искараме и тоя :kicking:

моя Туин Спарк засега не е "искарван" ...
но вече се отказах ...
освен това акциза въобще не ме бърка
щото колата ще е с чужда регистрация ... на мой роднина ...
значи се ориентираме към 2.5 ... дай боже скоро ...

RoMeO_156_GTA
14-08-2009, 11:21
Тъй като акциза се очаква да падне скоро , темата ще бъде актуална . Моля да пишат само хора , които си имат представа от такъв мотор - мненията на Бобо и Лисан ще бъдат интересни , или пък са чели за впечатления из чужди сайтове .

Дали е същата родилка като 2.0 ts 16v или не . Мотора е опелски , но имам добри впечатления от тях като издръжливост .

Моля дизел феновете да не си препоръчват моторите тук :idea:

ludkanar
14-08-2009, 14:28
Тъй като акциза се очаква да падне скоро , темата ще бъде актуална . Моля да пишат само хора , които си имат представа от такъв мотор - мненията на Бобо и Лисан ще бъдат интересни , или пък са чели за впечатления из чужди сайтове .

Дали е същата родилка като 2.0 ts 16v или не . Мотора е опелски , но имам добри впечатления от тях като издръжливост .

Моля дизел феновете да не си препоръчват моторите тук :idea:

Така а аз мисля че акциза отпада само за новите автомобили...

rady156
14-08-2009, 15:09
Така а аз мисля че акциза отпада само за новите автомобили...
за всички

Доко
14-08-2009, 15:28
за всички

А за американския внос как стоят нещата?

RoMeO_156_GTA
14-08-2009, 15:35
Някой има ли представа поради каква причина беше правен ремонт на ГТВ-то на Мария Илиева , то беше JTS май ....

А за американския внос как стоят нещата?

Само за европейския съюз , както беше с митото преди , но какво общо има с темата
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-04-24&article=275679

пак беше оспамена :spam::Topic-is-closed-bg:

Доко
14-08-2009, 15:40
Само за европейския съюз , както беше с митото преди , но какво общо има с темата
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-04-24&article=275679

пак беше оспамена :spam::Topic-is-closed-bg:

Мерси за инфото и сори за спама .:offtopic::razz:

DiStefano
14-08-2009, 15:55
Някой има ли представа поради каква причина беше правен ремонт на ГТВ-то на Мария Илиева , то беше JTS май ....


Само за европейския съюз , както беше с митото преди , но какво общо има с темата
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-04-24&article=275679

пак беше оспамена :spam::Topic-is-closed-bg:

то верно че нейното беше 2.0 JTS
... както и да е ...
аз 156 с такъв мотор не съм виждал почти никъде
да се продава ... ама и да вида .. ше го подмина ...

Bobo
14-08-2009, 22:45
Някой има ли представа поради каква причина беше правен ремонт на ГТВ-то на Мария Илиева , то беше JTS май ....


Само за европейския съюз , както беше с митото преди , но какво общо има с темата
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-04-24&article=275679

пак беше оспамена :spam::Topic-is-closed-bg:

Аз имам представа - поради небрежност на собственика - тротоарите са за хора не за коли ;)

Dodo 155
15-08-2009, 10:28
Аз имам представа - поради небрежност на собственика - тротоарите са за хора не за коли ;)
:new_Eyecrazy: :shocking:
Да си купи джип :paddle:

Според мен JTS си заслужава като всяка една кола, която е пазена и собственикът й се е грижил за нея.

Орлите с този мотор не са много цвете ;)

Bobo
15-08-2009, 13:05
:new_Eyecrazy: :shocking:
Да си купи джип :paddle:

Според мен JTS си заслужава като всяка една кола, която е пазена и собственикът й се е грижил за нея.

Орлите с този мотор не са много цвете ;)

Ми тя вече не е нейна и май си е купила джип :D

yori
16-08-2009, 14:47
то верно че нейното беше 2.0 JTS
... както и да е ...
аз 156 с такъв мотор не съм виждал почти никъде
да се продава ... ама и да вида .. ше го подмина ...
Тук в Англия се мяркат доста 156 с 2.0 JTS даже преди фейслифта,което ме учуди

k1lcone
16-08-2009, 19:46
защо туинспарк са кенефи?

SandoOne
19-08-2009, 02:02
защо туинспарк са кенефи?

Спри да се изказваш така сериозно батка карай си печката чади там и недей да се изказваш неподготвен .

code
19-08-2009, 08:43
Аз имам представа - поради небрежност на собственика - тротоарите са за хора не за коли ;)
Точно това е причината да "раждат", няма TS родил без причина, все един от собствениците го е оставил без масло или го е прегрял или нещо друго. Не са коли за всеки. Като каже някой, че са кенефи се дразня честно ви казвам, като ще си наричате колите кенефи за какво сте ги купили?! :death::death: купувайте си някакви други "кенефи" и изригвайте! :death::death:

nikotm
19-08-2009, 13:43
защо туинспарк са кенефи?


Ти нали каза че повече няма да пишеш.Що пак се опитваш да се*еш?

k1lcone
19-08-2009, 17:29
Pinko мерси за отговора
не вярвах да е същия "кенеф" като Туин Спарка ...
явно ще пропусна, макар че колата наистина е много хубава ... щеше ми се по-як бензин, щото нафта вече си имам .. просто исках да сменя 2.0 Туин Спарка с по-мощен ...

тва не е мое мнение бе. просто питам защо да са кенефи. понеже го прочетох в мненията. аз лично познавам хора с бензинови алфи и са много доволни. кво се засягате толко?