PDA

View Full Version : Батерия лаптоп?



Mind_Control
25-12-2008, 11:15
Някой наясно ли е с батериите за лаптопи, за да ми обясни как изведнъж се прееба моята? Както си държеше по 2 часа, в рамките на 2-3 месеца почна все по малко да държи и в момента и 10 мин са й много да издържа. А аз не съм я ползвал толкова много, защото предимно в нас си го ползвам лаптопа.

Mury
25-12-2008, 11:19
Ако е гаранционен,бегай да ти я сменят:evilsmiley::evilsmiley:ако не си купувай нова,има възможност за рециклиране,но незнам колкмо издържа после:evil:

t0ny
25-12-2008, 11:20
ами точно в това ти е проблема батерията трябва да се разрейда от време на време до край и после да се заржда а на теб ти е бил нон стоп в зарядното и за тва . хайде весела коледа

Mind_Control
25-12-2008, 11:45
ами точно в това ти е проблема батерията трябва да се разрейда от време на време до край и после да се заржда а на теб ти е бил нон стоп в зарядното и за тва . хайде весела коледа

Нали уж литиево йонните нямат такива проблеми.. Пък и все пак по 1-2 пъти в месеца съм я разреждал и зареждал. Любопитно ми е защо така се получава просто. А в момента за около 20 мин се зарежда батерията, което не е нормално, явно от там и не издържа много. А иначе за гаранцията мисля, че батерията не влиза в нея или поне гаранционният и период е по кратък отколкото на самия лап топ, моя е на почти 2 години, а гаранцията му е 3. Ако си намеря гаранционната карта ще проверя :)

Blade
25-12-2008, 12:48
И моята ми държи 1ч30мин и избеснявам...един филм не мога да изгледам...а дадох 1500лв за тоя лаптРоп!

Dodo 155
25-12-2008, 13:55
Нали уж литиево йонните нямат такива проблеми.. Пък и все пак по 1-2 пъти в месеца съм я разреждал и зареждал. Любопитно ми е защо така се получава просто. А в момента за около 20 мин се зарежда батерията, което не е нормално, явно от там и не издържа много. А иначе за гаранцията мисля, че батерията не влиза в нея или поне гаранционният и период е по кратък отколкото на самия лап топ, моя е на почти 2 години, а гаранцията му е 3. Ако си намеря гаранционната карта ще проверя :)
В гаранцията на НР влиза и батерията.
По принцип съм правил и двете - разреждал съм всеки път и не съм се съобразявал. И в двата случая батериите издържаха без проблем х 2 години.
И двете машини бяха НР :smile:

cvetelin
25-12-2008, 14:06
моята седи свалена.... когато е на зарядното
от време на време само я слагам разреждам и зареждам
да речем 2-ва пъти в месеца
държи си все едно и също от както съм я купил ...

marian
25-12-2008, 14:58
Аз не я свалям но е разреждам от време на време.Засега дьржи

t0ny
25-12-2008, 16:47
Нали уж литиево йонните нямат такива проблеми.. Пък и все пак по 1-2 пъти в месеца съм я разреждал и зареждал. Любопитно ми е защо така се получава просто. А в момента за около 20 мин се зарежда батерията, което не е нормално, явно от там и не издържа много. А иначе за гаранцията мисля, че батерията не влиза в нея или поне гаранционният и период е по кратък отколкото на самия лап топ, моя е на почти 2 години, а гаранцията му е 3. Ако си намеря гаранционната карта ще проверя :)

колега ти що не каза че е на почти 2 г ми нормално е да се сдуха , гаранцията на батерийте е 1г не си търси гаранцията няма смисъл

Mind_Control
25-12-2008, 20:57
колега ти що не каза че е на почти 2 г ми нормално е да се сдуха , гаранцията на батерийте е 1г не си търси гаранцията няма смисъл

Добре де, и аз така съм чувал, ама на телефона ми батерията как не се преебава за 2 години? Баща ми има даже една нокиа 7110 дето е на 6-7 години и батерията държи прилично много... каква е разликата?

cvetelin
25-12-2008, 21:14
Добре де, и аз така съм чувал, ама на телефона ми батерията как не се преебава за 2 години? Баща ми има даже една нокиа 7110 дето е на 6-7 години и батерията държи прилично много... каква е разликата?

ма та батерия не седи нон стоп на зарядното нали ?
а се разрежда и зарежда
на това хората му казват правилна екплоатация ... така че ...

Furious 155
25-12-2008, 21:48
В гаранцията на НР влиза и батерията.
По принцип съм правил и двете - разреждал съм всеки път и не съм се съобразявал. И в двата случая батериите издържаха без проблем х 2 години.
И двете машини бяха НР :smile:

батерията влиза в гаранцията, ама само за едина година, дори лаптопа да има 3 години гаранция... така е при НР.
Иначе и да я махате и да я държите на компютъра е еднакво. Даже ако я махате и не се пуска от време на време, може заряда й да падне под минимум и да стане за кофата.
Друго което се е случило за времето на работа на батерия - щом толкова рязко се е променило към 10мин, значи някоя клетка е сдала и батерията е за смяна. Има някакви дето уж рециклират, но никога не съм пробвал такова нещо!

mimouzunov
25-12-2008, 23:05
батерията влиза в гаранцията, ама само за едина година, дори лаптопа да има 3 години гаранция... така е при НР.
Иначе и да я махате и да я държите на компютъра е еднакво. Даже ако я махате и не се пуска от време на време, може заряда й да падне под минимум и да стане за кофата.
Друго което се е случило за времето на работа на батерия - щом толкова рязко се е променило към 10мин, значи някоя клетка е сдала и батерията е за смяна. Има някакви дето уж рециклират, но никога не съм пробвал такова нещо!

Еми аз какво да кажа!!!Това работя от 8 години вече (сервизен техник в PC фирма) Батериите на много лаптопи се скапват от неправилно ползване!!На други се скапват от факта ,че са 3 елементни на трети защото един от елементите вътре е с понижено напрежение!На четвърти в самата батериа има таимер които брои колко пъти е разреждана и зареждана и след като мине определен брои цикли...

trustworthy
25-12-2008, 23:21
Лаптопът ми е 4 годишен, в момента батерията му кара по над 1 час без да падне ( не на стенд-бай, а при умерена експлоатация). Винаги, когато съм извън офиса, го ползвам на батерия,а в офиса е на зарядното. Така съм го ползвал от самото начало.
На колегата лаптопът е с половин година по-нов. При същите условия на работа, на него му умря батерията на малко над 1 година, както се и случва при повечето батерии на преносими компютри.
Чист късмет си е колко време ше живее акумулаторчето ;)

Sunny
25-12-2008, 23:43
Само за първоначалните първи , втори , трети заряд - разряда никой не каза нищо , а те са най важните за дългата експлоатация на батерията . Батерията се скапва заради неправилна екплоатация . В офиса имаме DELL който е на повече от 4 години и батерията си му държи над час и половина а се ползва постоянно в движение и всякакви климатични условия за диагностика и настройка на Wi-Fi системи.
Който иска лаптопа му да си стои на бюрото на зарядното да си ползва стационарен компютър .

syscop
26-12-2008, 12:37
http://www.batteryuniversity.com

Nasko_77
26-12-2008, 18:40
Аз пък, точно щото не я свалях и постоянно ми беше вкл. в тока... я умъртвих за около година. От два часа като нова.. сега макс. две-три минути държи..