PDA

View Full Version : Проблем с фара?От какво може да е?



Satanism
25-12-2008, 20:55
Колеги, днес левия ми фар(късата светлина) мистериозно изгастна завинаги.
Първо на един паркинг забелязах, беше ми се разкачил минуса на ксенона...закачих го, светна си...тръгнах пак...и след 200м пак угасна...викам пак се е разкачил.Отварям, всичко си беше точно...Обвиних ксенона...обаче сложих нормална крушка...от ляво къс нямам....
Според мен изобщо не се подава сигнал за запалването(защото баласта на ксенона не получава такъв например), през онези две жички, които се включват към крушката....демек са се прекъснали някъде...
Та може ли някой да ми потвърди теорията и евентуално дали има смисъл да го отварям тоя фар да търся проблема или съм за нов направо?
Освен това целия фар мърда като го човъркам отвътре, все едно са се счупили държачите...

Xtrime7
25-12-2008, 21:06
Колега;държачите на повечето алфи пригарят и се чупят,така че го приеми за нормално явление.Решението е нов фар поне за мен.
За ксенона си провери бушона което доста често е причина за изгарянето му.може самата крушка или баласт да са дали на късо или при включване на фаровете се получава голяма консумация и гори бушона.Не се сещам кой е,но можеш да си ги провериш с пробна лампа на включени фарове.
Успех.

Satanism
25-12-2008, 21:12
Ако е бушон, защо имам дълги светлини?А ако е ксенона, защо нямам фар и с обикновена Н1 крушка?

tonov
25-12-2008, 21:19
Просто е - за фаровете има 4 отделни бушона - за всяка светлина.

Satanism
25-12-2008, 21:36
дам...бушон и лявата част от ксенона са аут... :S