PDA

View Full Version : Премахване на фабричен имобилайзер. Къде?



50 cent
26-12-2008, 11:43
Търсих с търсачката и изчетох доста теми, но никъде не можах да намеря информация къде махат фабричния имобилайзер на 156. Под фабричен имобилайзер визирам това което чете кода на ключа. Някой знае ли къде извършват подобни услиги и ако да на какви цени?

stenli
27-12-2008, 18:52
Пролетта имах проблем с моя имобилайзер и ми направиха емулатор.Това е номера на момчето от София е 0888 638 574 Миро. Пратих му ЕКУ то и Имобилайзера и срещу 250 лв ми реши проблема.

Satanism
27-12-2008, 21:07
Във Ванто махах на Делтата ми.

INTEGRALE
28-12-2008, 02:44
Търсих с търсачката и изчетох доста теми, но никъде не можах да намеря информация къде махат фабричния имобилайзер на 156. Под фабричен имобилайзер визирам това което чете кода на ключа. Някой знае ли къде извършват подобни услиги и ако да на какви цени?

Колега ако го направиш това с премахването пиши, че моя прави номера понякога и ме е страх да не ме зареже някой ден. Като го премахна няма да го мисля.

50 cent
28-12-2008, 10:57
Колега ако го направиш това с премахването пиши, че моя прави номера понякога и ме е страх да не ме зареже някой ден. Като го премахна няма да го мисля.

Проблема ми се оказа от друго и е отстранен. Добре, че не се хванах и на тази гимнастика ....
А за това, че ти прави номера, един приятел също имаше проблеми от време на време и си ги реши като почисти клемите на ключа. Много лесен и бърз ремонт е така, че ти го препоръчвам преди да влезнаеш във филма с премахването на имобилайзер. Просто сваляш долната кора на волана и се виждат клемите.

INTEGRALE
30-12-2008, 01:37
Ами те проблемите започнаха след една зверка дупка /явно нещо се е рзместило/ и се оправи след размърдване на кабелите, поне зацепва не винаги от първия път, но все пак. Ще пробвам с почистването. Мерси за съвета.

Violator
30-12-2008, 14:08
Тоя проблем са го имали сигурно 60% от 156ците, и аз лятото 20 мин на 40 градуса се пекох докато запали но след това за 5 мин работа и от 4 месеца не са ми създавали проблеми

INTEGRALE
31-12-2008, 14:32
Тоя проблем са го имали сигурно 60% от 156ците, и аз лятото 20 мин на 40 градуса се пекох докато запали но след това за 5 мин работа и от 4 месеца не са ми създавали проблеми
Колега, какво точно направи за тези 5 мин?

Violator
02-01-2009, 22:49
Колега, какво точно направи за тези 5 мин?

Наместих си клемите, или в моят случай размърдах кабелите те направиха контакт и да чукна на дърво от 5 месеца нямам проблеми

ivo_63
05-01-2009, 11:23
Наместих си клемите, или в моят случай размърдах кабелите те направиха контакт и да чукна на дърво от 5 месеца нямам проблеми
ако искате вярвайте , ама колегата ми е 250 лв напред - директно го ликвидира /механично с хубав секач/ вързаха му някакви кабели на късо и кара без грижи - долу на паркинга е колата му и сега.Аз лично , като ми каза че го е ликвидирал така доста се изненадах и не повярвах , че е възможно това , ама му правела номера /италиански!/ от време на време и те така.Нервен човека ма то с италианките е така.Свети му една лампа сега на таблото само ма си кара и си пее.

stenli
05-01-2009, 19:34
Да не са премахнали по този начин някоя умряла аларма
На 156 по точи начин да се изключи фабричния имобилайзер е невъзможно.

zombiran
21-11-2009, 09:43
Здравейте, от няколко дена се боря с проблема "Immobiliz. Failure" колата не иска да запали. На борд. компа ми свети "Code и над него има Ключ". Та питането ми е, някой до сега махал ли е или лъгал ли е фабричния имобилайзер на Алфа Ромео 147 1.6ТС 16в 2001г.

До колкото четох за няква черна кутийка и антената,клеморедите. Тези неща в момента се почистват, но се интересувам от други варианти, защото ако и след тази процедура не иска да запали нямам идея какво да правя. :furious:

JACCOMO
23-11-2009, 00:32
А имах този проблем като я купих.След това около година и повече нямаше проблем и преди 5-6 дни започна много сериозно да се ебава.Тогава се поразрових и разкачих корите около волана и го видях каде в проблема.Пръстена който чете ключа се закрепва около контактния ключ(това сигорно е ясно на всеки), от него излизат 2 жички, минават самостоятелно покрай останалите кабеляци и завършват с една буксичка над педала за съединителя.При мен проблема беше че тази жичка не минаваше свободно покрай другите (дебели) кабели и я притискаха, и при местенето на волана се опъваше от буксата и прави мизерий.Издърпах я от долната страна защото повечето кабел беше при волана а при буксата опънато седи,сега вече е обратното и не напъва буксата.От тогава веднъж не ми е направила мизерия.Ако направи пак ще я ръчкам нещо но не вярвам защото проблема беше елементарен и беше логично да става така.Дано и при някой от вас да е там проблема за да не се вкарвате в преразход и да няма рязане на жици!

cyberhill
23-11-2009, 08:36
Нали някъде за 40лв ги махаха... къде са тези места? Сега пък 250лв :(.
Моя работи , но с желание ще дам 40лв за да го елеминират. Само проблеми може да се очакват...

Някой , ако знае подобно място за Пловдив, да казва...

fiore
23-11-2009, 10:07
Нали някъде за 40лв ги махаха... къде са тези места? Сега пък 250лв :(.
Моя работи , но с желание ще дам 40лв за да го елеминират. Само проблеми може да се очакват...

Някой , ако знае подобно място за Пловдив, да казва...

за 40 лв може да ти го махнат само механично, вследствие на което ще станеш "горд собственик " на недвижима собственост:))

zombiran
23-11-2009, 17:56
Проблема се реши с почистване на платката с бушоните...И някъде не правело хубава връзка. Този който я почистваше каза, че или е била мокрена или от влага била клеаса. Лошото е, че ми взе 150 лв. за тази услуга. Но както казва баща ми като не можеш сам и колата отива на доктор така става :) Важното е, че сега се оправи и имобилайзера си е на мястото. :)

JACCOMO
24-11-2009, 22:49
Взел ти е толкова щото си му се похвалил че някъде взимат 250 да ти я опрадят,за това !Иначе в най елитните и скъпоплатени сервизи са ми сервирали цени м/у 40 и 60 лв за ремонт на ел. инсталация.Независимо от проблема,като услуга се води едно и също и цената е тази.Иначе ако си отишъл и си му казал "помагай братче че ми искат 250лв. да ми я оправят" и братчето те е отесларил яко.150лв е безбожие за нещо което съм на 90% сигурен че е идвало от буксата на имобилайзера.Нека някой по разбиращ от мен да ме поправи ако греша, но имобилайзера имаше ли изобщо нещо общо с бушоните ???

Bobo
24-11-2009, 22:54
Взел ти е толкова щото си му се похвалил че някъде взимат 250 да ти я опрадят,за това !Иначе в най елитните и скъпоплатени сервизи са ми сервирали цени м/у 40 и 60 лв за ремонт на ел. инсталация.Независимо от проблема,като услуга се води едно и също и цената е тази.Иначе ако си отишъл и си му казал "помагай братче че ми искат 250лв. да ми я оправят" и братчето те е отесларил яко.150лв е безбожие за нещо което съм на 90% сигурен че е идвало от буксата на имобилайзера.Нека някой по разбиращ от мен да ме поправи ако греша, но имобилайзера имаше ли изобщо нещо общо с бушоните ???

Ремонта струва м/у 20 и 30лв ;) И то когато включва и процедура по лек ремонт на кутийката и буксите ;)

ФЕРАРИСТ
24-11-2009, 22:57
Лошото е, че ми взе 150 лв. за тази услуга.
Баси, тоя е направил удъра на живота си - да ти земе в ЯЛ толкова пари за 5-10 мл контактен спрей и 20-30 мин работа.....

zombiran
25-11-2009, 11:20
Взел ти е толкова щото си му се похвалил че някъде взимат 250 да ти я опрадят,за това !Иначе в най елитните и скъпоплатени сервизи са ми сервирали цени м/у 40 и 60 лв за ремонт на ел. инсталация.Независимо от проблема,като услуга се води едно и също и цената е тази.Иначе ако си отишъл и си му казал "помагай братче че ми искат 250лв. да ми я оправят" и братчето те е отесларил яко.150лв е безбожие за нещо което съм на 90% сигурен че е идвало от буксата на имобилайзера.Нека някой по разбиращ от мен да ме поправи ако греша, но имобилайзера имаше ли изобщо нещо общо с бушоните ???

Само се питам от къде разбра, какво съм му бил казал. Като изобщо не съм споменавал за колко пари съм чувал, че ги ремонтират. Просто закарах колата и той ми каза, че ще го махне и ще сложи някакъв емулатор за цена от (180лв.). Но се оказа, че нямало да може да я направи с този емулатор, защото бил за 145, той разбрал че за 145 ставало дума. Както и да е... колата стоя при него към 4-5 дена и след като баща ми отиде при него да я вземе ми каза какво е правил по нея(почистване на платката и буксата и имало някъде лошо връзка) и като разбрах колко пари иска направо откачих. Но като не разбираш и даваш на друг да ти прави колата така е. Колкото ти каже толкова. Иначе колата пред блока и до там :). Поне вече знам кое да свалям и кое да чистя, ако изникне отново този проблем.

sd_70
21-10-2010, 21:31
Кой е този майстор, че да не изгоря и аз?Аз знам 2-ма - Иван в Технополис и Пламен в сервиз диана, но те са много коректни.

myato
21-10-2010, 22:09
Емулаторът за 156 code 2 е около 43 паунда.Слага се вътре в самото ЕКУ.Проблемите с кабелътна имото стават,ако е отваряна кората под волана и е измъкнат от фиксаторчето под патрона на ключа.Самото имо е на гърба на платката с предпазителите.

Mury
23-10-2010, 16:03
Емулаторът за 156 code 2 е около 43 паунда.Слага се вътре в самото ЕКУ.Проблемите с кабелътна имото стават,ако е отваряна кората под волана и е измъкнат от фиксаторчето под патрона на ключа.Самото имо е на гърба на платката с предпазителите.

Не е на гърба а е отгоре,но няма значение,просто куплунзите с годините им отслабват контактите,тва е болка на всички 156:biggrin::biggrin::biggrin:

tur4in
01-11-2012, 19:05
в асеновград питах на две места за премахване на имото и единия ми каза 50 лева без обяснения. другия ми каза че трябвало да види помпата и компютъра и там ми обясни момчето кво трябва да се направи и че ще ми излене от 100 до 200 лева.

oem
01-11-2012, 22:49
80-100 лв. макс струва премахването на имото за колата от подписа ти. Какво ще и гледа на помпата? Тва да не е опел? :)

tur4in
03-11-2012, 17:51
как се премахва? кво му се прави горе доло?

oem
03-11-2012, 19:49
Препрограмира се софтуерно и се изключва.

Bobo
04-11-2012, 19:41
Препрограмира се софтуерно и се изключва.

EDC15C2 има нужда от емулатор ;) В противен случей има проблем с записа и фриизфреймовете на грешките ;)

oem
04-11-2012, 22:13
Тц. няма нужда от емулатор и няма никакви проблеми. Правил съм 2, 3 такива и повечето софтуер за имооф наистина не се справят, защото пипат еепрома, а там няма как да стане конкретно на това ЕКУ. Правилно спиране на имото става през флаша с 2 ключа които са точно за байпас на имото.

tur4in
05-11-2012, 09:26
я по добре да не го давам да ми го барат, че две еднакви мнения не видях тука

myato
05-11-2012, 12:30
я по добре да не го давам да ми го барат, че две еднакви мнения не видях тука

Ако не ти прави проблеми, няма причина да го пипаш.

spetsnaz_147
05-11-2012, 13:24
Колеги мой приятел с 156 имаше този проблем , тогава говорих с един мой приятел ключар и той ме посъветва да сваля антената и да сложа ключа в средата , да дам контакт и ако всичко е наред да изолирам с тиксо за да не шава .
След това го преместих за да не е пред очите на евентуални крадци и пича кара така над 2 години без никакви ядове .
На 166 не става така , като сме в тема за проблем .
Там чипа се кърти от ключа и се поставя на антената отгоре в един джоб точно като за чипа направен и си караш , моята 166 е така , рядко но се случва да даде на таблото че не е разпознат , но като дадеш втори път контакт всичко е наред.
Процедурата е лесна и в двата случая и не струва нищо освен време и малко нерви .
Ако някой иска малко повече информация 0878 75 15 97 Ваклин

tur4in
05-11-2012, 19:05
и аз съм залепил чипа на антената, но пак прави проблеми. на мен не ми е проблем защото си му знам чалъма, но като дам колата на баща ми или на приятел и им направи проблем почват да ми звънат.

oem
05-11-2012, 19:30
Ами сложи си емулатор щом не искаш да се пипа ЕКУ-то и всичко ще е точно.

spetsnaz_147
05-11-2012, 21:34
и аз съм залепил чипа на антената, но пак прави проблеми. на мен не ми е проблем защото си му знам чалъма, но като дам колата на баща ми или на приятел и им направи проблем почват да ми звънат.


Колега дай телефон да ти звънна да поговорим каде и как е поставен чипа

tur4in
06-11-2012, 21:12
000