PDA

View Full Version : Тук поне сте беЗпристрастни имам питане



petko
27-12-2008, 23:19
Колеги,
предстои смяна на колата. Дилемата е Тойота Авенсис 1.8и 2000година срещу Пасат 1.8 със или беЗ Турбо пак 2000 год. Цените им са еднакви, екстрите също, километрите пак.
От това което събрах иЗ нета ми е ясно , че Тойотата харчи по малко, като скъса ремака слагаш нов и караш, и като цяло е пъти по Здрава от Фолксвагена. Обаче частите са също по скъпи а и със сервиЗите нещо не е добре, в смисъл, че няма много дете правят Тойоти.
Та ако дадете мнение и вие ще се радвам.

Stoyan Georgiev
27-12-2008, 23:25
във форума на алфистите питаш тойота или холцваген....

оптимист :screwy:

Kris
27-12-2008, 23:34
В момента карам Пасат, имал съм и възможноста да покарам тоя Авенсис.
Ми к'во да ти кажа - интериора на Авенсиса ми седи доста дървено спрямо дори най-базовите оборудвания на Пасат-а. Създавам си явно някаква илюзия за евтина пластмаса в Тойотата ... седи доста семпло за кола на подобни пари.
За външния вид вече всеки си има вкус ... Авенсиса не е грозен, Пасата също. Вече ти си избираш, единственото е че Пасат има над път и под път, до някъде банално за някои.
За двигатели не мога да говоря много, но бих казъл, че 1.8Т на VAG е доста капризен и е нормално да е пребиван от каране по немските аутобани, така че може да има изненади. Вървежа предполагам знаеш какъв е ... звяр. Атмосферния 1.8 е добре, оптималния избор разход/вървеж. В никакъв случай не се спирай на 1.6 ... не се подлъгвай от примамливата цена. Тоя двигател даже на Голф е слаб, пък гори за 1.8! ... Авенсиса който карах беше дизел, понавървяваше си доволно... с другите двигатели не съм запознат.
За ходова част мога да кажа, че Пасата си е 10-ка, но много се трошат по нашите пътища. Има по 4 носача животното ... абе един що годе приличен ремонт по окачването на моя излезе хилядарка с работата. Японката в това отношение е по-здрава, но не бих казъл по-комфортна. Също така Пасат е една от най-добре шумоизолираните коли по време на премиерата си.
Мога още да пиша, питай нещо конкретно ако има. Аз ако тръгна да те съветвам какво да си вземеш ше ти кажа 33ка да си купиш .... прецени най-добре коя кола ти отива по джоба и по сърцето.

raiders
27-12-2008, 23:40
Ако само това е дилемата, пасат :drive:

fein86
27-12-2008, 23:41
във форума на алфистите питаш тойота или холцваген....

оптимист :screwy:


:rotfl: много правилно казано колега, ама айде ще му дам шанс, ако питаш лично мен, но се надявам никога да не ми налага да се качвам на някоя от тях - ако търсиш повече емоции на пътя си вземи Пасат турбо, иначе по-добрия вариант е Тойотата -чупи се по-малко а и за сервизите не е вярно(за всеки влак си има пътници)така си има и сервизи за Тойота,а и цените не са чак толко плашещи, докато Пасатора бензинов турбо мотор може да ти създаде толко ядове че свят да ти се завие(при лошо стечение на обстоятелствата), но в общи линии като ги сложим заедно и двете си имат и плюсове и минуси - няма много значение кое ще е(вземи това което те кефи повече), ако питаш мен вземи си Алфа :cheers: и да го полеем после!!!

MaVrUt
28-12-2008, 11:14
във форума на алфистите питаш тойота или холцваген....

оптимист :screwy:

ама му обясниха нали , има и хора които разбират все пак !

cvetelin
28-12-2008, 11:17
аз предлагам да си земеш 156 .... на цената на фолЦваГена ша си немериш сърна:-)

pacho_kardana
28-12-2008, 11:34
аз предлагам да си земеш 156 .... на цената на фолЦваГена ша си немериш сърна:-)

Точно така вземи си една 156 и няма да имаш грижи ;-) :drunk:

nhg
28-12-2008, 11:54
бе колега, я погледни в раздел продава 166 на пинко...
т'ва е

MaVrUt
28-12-2008, 12:46
докато земеш 156 и веднага ф сервиза да фърлиш още 3-4 бона да я постегнат временно и си ти ! послушай ги, няма да съжаляваш хахахаха

galinves71
28-12-2008, 12:56
пасат 2000г това ще да рече 4ка.за мен впечатлението ми от пасаторите от която и серия да са са си чисти, тромави каруци с необяснимо защо толкова разстояние м/у предните и задни седалки.но това е мое мнение.

RPWWD
28-12-2008, 13:03
Пасата поне няма да е сглобяван в Измит, като Авензиса;-) Иначе и двете са кошници, ма щом си решил:prescription:...

fein86
28-12-2008, 13:14
пасат 2000г това ще да рече 4ка.за мен впечатлението ми от пасаторите от която и серия да са са си чисти, тромави каруци с необяснимо защо толкова разстояние м/у предните и задни седалки.но това е мое мнение.

Колега карал съм пасатор 4ка и 1.8Т и 2.0Т и двете са доста добри вървачки и нямат нищо общо с предишните серии на пасат, само че обикновенно както каза колегата по горе им взимат душицата по аутобаните и тук идват вече гробници и и и и както казах по горе да си вземе колегата Алфа и :drunk: да го полеем

Pinky
28-12-2008, 13:17
то па алфите със 70 са карани

digitalundgrd
28-12-2008, 13:18
И аз съм за 166 на Пинко...Поне ще знаеш, че взимаш баш КОЛА!!!

galinves71
28-12-2008, 13:20
Колега карал съм пасатор 4ка и 1.8Т и 2.0Т и двете са доста добри вървачки и нямат нищо общо с предишните серии на пасат, само че обикновенно както каза колегата по горе им взимат душицата по аутобаните и тук идват вече гробници и и и и както казах по горе да си вземе колегата Алфа и :drunk: да го полеем
не исках да кажа за вървежа,те сега всички коли са с мощни мотори и бягат много,ставаше въпрос за твърдото возене или поне твърди седалки и от това придава това чувство.според мен омега Б са по-добър вариант от пасатор 4.но както често се казва-негови пари,негов избор.ай да спирам докато не сте ме закритикували.

Kris
28-12-2008, 13:20
http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=38785
ай да са образоваме заедно на кое се вика 4-ка;-)

galinves71
28-12-2008, 13:27
http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=38785
ай да са образоваме заедно на кое се вика 4-ка;-)

значи и аз съм спорил много пъти за това и продължавам да споря но,винаги съм бил 1 срещу останалите и съм прекратявал спора.колите от 1ва и 2ра снимка били от 1 серия но съответно хечбек и комби.

Kris
28-12-2008, 13:32
Ми те хората от завода не разбират, кво ги слушаш:yawn:

markonialfa
28-12-2008, 13:33
Първо бих те посъветвал да се обърнеш към клуба на работническите коли!!! После бих те попитал за какво ти трябва една от тези коли, Пасат за да караш тухли или Тойотка за да си излизаш до село събота и неделя/само/. Виж колега ако си истински алфист не би трябвало да питаш за особено Фолксваген/ VW/, а ако искаш да си актуален и да се наслаждаваш си купи кола АЛФА РОМЕО!!!!!

fein86
28-12-2008, 13:38
Ми те хората от завода не разбират, кво ги слушаш:yawn:

:-) Ха винаги има какво да научи човек, аз винаги съм мислел че 4ка е тоя от 96г. до 200и някоя си обаче очевидно съм бил в заблуда :bangin: , и все пак говорех за тоя от 96а насам :drunk:

Kris
28-12-2008, 13:47
Е поне един вкарах във верния път. Като ми кажат, че Пасата ми е 4-ка и получавам киселини.


а ако искаш да си актуален си купи кола АЛФА РОМЕО!!!!!

И виж к'во става по улиците, всичко де диша се е качило на актуалните Алфи ... бегай

vikoalfa
28-12-2008, 14:04
Е поне един вкарах във верния път. Като ми кажат, че Пасата ми е 4-ка и получавам киселини.



И виж к'во става по улиците, всичко де диша се е качило на актуалните Алфи ... бегай

Оооо чекай,чекай...
Колега си купи като твоя пасатор преди седмица,горе долу стават.Обаче какво ми направи впечатление на Горубляне-видях 7-8 156ти и над 20 и нещо Пасата,така че изчакай да им паднат цените още и..... Б5 ще са повече от 156, гаранция :pp:Неговия е 1.9ТДИ и го взе 7500,а всичките на Горуляне 10000 и малко и то нерегистрирани.
Колкото по темата-Пасата по-добре,абе каквото си предпочетеш,на мен лично никой не може да ми повлия е какво да си купя да карам.

Stoyan Georgiev
28-12-2008, 14:54
ама му обясниха нали , има и хора които разбират все пак !
ама виж ся, ако отида във бг-мама.цом и питам какъв къртач да взема за къртене на стени - пак ще се намери кой да ми отговори, въпроса е , Е ли това мястото да зададеш въпроса ?

по темата - ако си принуден да избереш, вземи пасат 4х4 с голям дизел - ще се чупи много ама поне ще те вози както трябва ! тойота лично аз ако карам ще извърша сепуко

Kuku
28-12-2008, 15:18
Аз мисля, чул не дочул, че първия "Avensis" е по-добре от "Passat" :roll:

MaVrUt
28-12-2008, 16:12
Petko ако си наистина разумен човек, няма да си вземеш алфа , освен ако имаш доста излишни пари за харчене! вземи си нещо по издръжливо, аз съм за пасат-а , модерно изглеждаща и с голяма година кола, не прави грешка да взимаш АЛФА освен ако не е 164:devil: , според мен тук сички са си пристрастни така, че няма смисъл да ги питаш , както виждаш секи ти каа земи алфа, грях ше имаш на оня свят ако земеш алфа да знаиш ! хах

petko
28-12-2008, 16:28
Petko ако си наистина разумен човек, няма да си вземеш алфа , освен ако имаш доста излишни пари за харчене! вземи си нещо по издръжливо, аз съм за пасат-а , модерно изглеждаща и с голяма година кола, не прави грешка да взимаш АЛФА освен ако не е 164:devil: , според мен тук сички са си пристрастни така, че няма смисъл да ги питаш , както виждаш секи ти каа земи алфа, грях ше имаш на оня свят ако земеш алфа да знаиш ! хах

Колега,

точно това е критерия ми , колата да се кара и да не вижда ремонт поне 100.000км.
След като се рових в нета стигнах до иЗвода, че от Тойота по Здрава кола май няма. КаЗват го колегите на Пинко от немския Авто Билд, точно те дето би трябвало да хвалят Фолксвагена.
Алфата е супер кола но не ми се виси по СервиЗите често каЗано.
Авенсиса се сглобява в Обединеното Кралство *частите идват от Япония*, няма такъв от Турция, там правят други модели.


.

pent
28-12-2008, 17:37
между 2те които питаш - аз съм за пасата.

такива изпълнения съм виждал в сглобките на тойота, че ми е беден речника....

koolio
28-12-2008, 17:55
Пасат 1.8 турбо бил скучен и пенсионерски а? Ми аз ако мина на такъв да взема да гледам Дързост и красота?:yawn:

code
28-12-2008, 17:57
Тойота е по-безпроблемния автомобил и по-голямото дръвце. :jason2:

fein86
28-12-2008, 17:59
Пасат 1.8 турбо бил скучен и пенсионерски а? Ми аз ако мина на такъв да взема да гледам Дързост и красота?:yawn:


Абе некой май си говори наизуст и затова,лично съм виждал такъв на един приятел, който на отсечките които си правим тук даде много добри времена и скорости, при атмосферния мотор не знам как е???

slav40
28-12-2008, 19:22
докато земеш 156 и веднага ф сервиза да фърлиш още 3-4 бона да я постегнат временно и си ти ! послушай ги, няма да съжаляваш хахахаха

ееее чак пак толкоз - много си черноглед - за 3-4 бона ще я стегне поне за 100 000км!

galinves71
28-12-2008, 19:24
Petko ако си наистина разумен човек, няма да си вземеш алфа , освен ако имаш доста излишни пари за харчене! вземи си нещо по издръжливо, аз съм за пасат-а , модерно изглеждаща и с голяма година кола, не прави грешка да взимаш АЛФА освен ако не е 164:devil: , според мен тук сички са си пристрастни така, че няма смисъл да ги питаш , както виждаш секи ти каа земи алфа, грях ше имаш на оня свят ако земеш алфа да знаиш ! хах
бах мааму,как още не са скочили отгорети бе?аз за 1 подобно самоче със споменаване на друга марка напрао ме изядоха бре.а и човека щом задава въпроса в този форум,и става въпрос за други марки,явно иска да си бие камшика от тази марка.какво лошо има в това?още нещо.алфите ще станат от класата на много други предпочитани у нас марки когато,в продължение на 100км ,колата ти/ми/им или на когото и да е,не стъпе освен по асвалт никаде другаде.докато имаме тикиви кратери по улици и пътища положението ще е такова.но да не забравяме че здравината у другите марки е в по-старите модели,вече всико се прави по 1 и съща технология.

Kuku
28-12-2008, 19:29
Баце, молим те, пиши по-бавно и прочитай написаното преди да го публикуваш!
Благодаря ти ;)

galinves71
28-12-2008, 19:31
Баце, молим те, пиши по-бавно и прочитай написаното преди да го публикуваш!
Благодаря ти ;)

??

RPWWD
28-12-2008, 19:41
Колега,

точно това е критерия ми , колата да се кара и да не вижда ремонт поне 100.000км.
След като се рових в нета стигнах до иЗвода, че от Тойота по Здрава кола май няма. КаЗват го колегите на Пинко от немския Авто Билд, точно те дето би трябвало да хвалят Фолксвагена.
Алфата е супер кола но не ми се виси по СервиЗите често каЗано.
Авенсиса се сглобява в Обединеното Кралство *частите идват от Япония*, няма такъв от Турция, там правят други модели.


.
Понеже Авензиса е масова служебна кола, предполагам че е купуван от ТМ ауто, а имам много добър приятел от техният сервиз от когото знам със сигурност, че всички нови Тойоти които се продават в БГ се внасят от завода в Турция, с изключение на Ланд крузъра ;-) Ако колата е "нов внос", може и да е сглобявана в Англия, но вече са й разгонили фамилията по италианските, немските, холандските, белгийските или австрийски автостради ;-)

RPWWD
28-12-2008, 19:42
П.п. Вече дори чисто новите коли от шоурумовете не могат да изкарат 100000 км. безаварийно, камо ли бангия на 8 години...

Sunny
05-01-2009, 00:14
П.п. Вече дори чисто новите коли от шоурумовете не могат да изкарат 100000 км. безаварийно, камо ли бангия на 8 години...
По-добре бангия на 8+ години отколкото от шоурума .

mordohy
05-01-2009, 00:34
Колега,тия пак са се опили:drinking:!Зададе им прост въпрос,а се получи коледна литургия:priest:.Вземи Тойотата.Верно ще ти омръзне, но ще е защото няма да ти прави номера.Скучен автомобил.Не като моята.не ти поднася номера.Колкото за пасата :Bolt:Беганье му е маиката.Ако имащ свинарник ще те свържа с един Москвич

Kris
05-01-2009, 00:41
Ако имащ свинарник ще те свържа с един Москвич

:drinking:Свържи ме.

mordohy
05-01-2009, 00:57
Ами ела да си го вземеш!Има сантиментална стойност за мене,но си е съвсем наред.Вдига 175км/ч без проблем,или ги вдигаше преди да го паркирам.Но носи.2500 плочки от Кюстендил до Монтана-теракот.Славна машина.Сега задръства паркинга
:drinking:

Kris
05-01-2009, 01:13
Дай фото да го преценя:drinking:

mordohy
05-01-2009, 01:57
Абе как ще го прецениш отвънка.Предницата му е от стария модел и предните врати и съм го боядисвал с четка.Вчера ми даваха 250лв и един казан за ракия за него.Май зора беше за джантите.За Мерцедес са.Сигурно струват повече от кокошарника

Бобби
05-01-2009, 09:05
:director:....къде е Сфинска...да разреши диалемата!!!

Galeano
05-01-2009, 10:01
Бих взел пасата пред японската еднодневка.

156
05-01-2009, 12:13
Пасатът е учудващо широк отвътре, за разлика от Авенсиса (но по-новия модел), който пък ми се видя много тесен :)

qpwo
05-01-2009, 14:09
Колега, ако искаш свестен отговор сега ще ти го кажа.:twisted: Ако невземеш правилното решение да купиш алфа 156 или 166 , заради митовете по сервизите , съветвам те да вземеш от тоя клас Вектра-ц ( от 2002г насам). След Алфа 156 мога да ти кажа , че това е колата която се Доближава наи-много до динамиката и комфорта на 166...:director:

vegatta
05-01-2009, 23:10
Колега,

точно това е критерия ми , колата да се кара и да не вижда ремонт поне 100.000км.



.
Пожелавам ти успех особенно с Миксера
На 20 000 си в бокса за носачи, а там са доста и са от "евтините"

Derry
06-01-2009, 17:46
Колега Volvo V70 ще ти свърши добра работа, особенно с D5 мотора :oops:

RPWWD
07-01-2009, 09:14
За да се надяваш да минеш безаварийно 100000 километра ще трябва да си купиш ЧИСТО НОВ АВТОМОБИЛ и пак едва ли ще те огрее:grin: Все пак, успех!

galinves71
07-01-2009, 10:47
Колега Volvo V70 ще ти свърши добра работа, особенно с D5 мотора :oops:стига да не е шведски модел,холандска зглобка и мотор на ренде