PDA

View Full Version : Има ли скиори? Сноубордисти?



oem
28-12-2008, 20:21
Я да си кажете тука. Има ли скиори или сноубордисти тука в клуба? До вчера бях на боровец. Имаше алфички по паркинците. Има ли някой от клуба дето да е бил там или въобще има ли сноубордисти тука?

proper
28-12-2008, 20:30
:) да ... има няма от 15 години само сноуборд карам :) но вече предпочитам само в чужбина...по-евтино ми излиза много и пистите и трасетата са в пъти повече...за по-малко пари... пътя е повече, но с голяма компания не се усеща :)

tipo1960
28-12-2008, 20:33
:) да ... има няма от 15 години само сноуборд карам :) но вече предпочитам само в чужбина...по-ефтино ми излиза много и пистите и трасетата са в пъти повече...за по-малко пари... пътя е повече, но с голяма компания не се усеща :)И аз карам ски откакто се помня,и тази година ще карам на Пампорово,но се замислям и аз за чужбина :prescription:

digitalundgrd
28-12-2008, 21:01
Аз НЕ карам, но много искам да се науча. Кое е по-лесно за каране Борд или Ски?
Аа и дайте някакви примерни цени за екипировка + борд (ски)

proper
28-12-2008, 21:08
И аз карам ски откакто се помня,и тази година ще карам на Пампорово,но се замислям и аз за чужбина :prescription:


Ischgl, Австрия. Цифрите са от последното ми ходене Март месец. Но съм бил в още 7 курорта и навсякъде е така. И в Давос (Швейц.) и в Китцбюел (Австрия) ако знаеш къде и си с компания голяма излиза евтино много. Всичките ми приятели почнаха навън да карат.
Разбира се трябва много предварително да се запази спането за да е такава цената. Там си планират отпуските от далече.

19 човека, 8 нощувки, къща с 8 стаи 2 кухни и холове, 4 бани и гаражи за колите + стая за ските и бордовете...телевизори, отопление...всичко....1800 Евро (общо за всички за 8 спанета).... това е под 200лв на човек за 8-те дена... на мен поне ми излиза толкова.
Картата на лифта ... пада до към 22-25 Евро на ден...за цялата планина... караш едновременно в Австия и Швейцария...от двете страни на планината......340км писти + трасетата за сноуборд, които не се обработват умишлено, но се хвърля сняг ако се наложи....
Транспорта в курорта, като гост ти е безплатен.
Храната по нормалните (не тузарските) ресторанти е по-евтино от Банско....
В Билла е с около 20% по-евтино от София......ние си готвиме често....19 човека си е купон по принцип сами в къща и не се налага заведение всеки ден...
"Патча" (същата като в Ибиза) и в "Грозна като смърта" дискотеките цените са съвсем добри....бира 3 евро, Водка голяма 5 евро... няма плащане за маса, няма сълфетки във въздуха....

Навсякъде готини и усмихнати хора и най-вече няма псевдо гъзари и избиващи комплекси псевдо богаташи. Хората просто си карат кефа и се забавляват.

Банско си го харесвам, но не и хората вече там.... а и ми излиза по скъпо и няма вече емоцията, както преди. Поне за мен..

tipo1960
28-12-2008, 22:39
Ischgl, Австрия. Цифрите са от последното ми ходене Март месец. Но съм бил в още 7 курорта и навсякъде е така. И в Давос (Швейц.) и в Китцбюел (Австрия) ако знаеш къде и си с компания голяма излиза евтино много. Всичките ми приятели почнаха навън да карат.
Разбира се трябва много предварително да се запази спането за да е такава цената. Там си планират отпуските от далече.

19 човека, 8 нощувки, къща с 8 стаи 2 кухни и холове, 4 бани и гаражи за колите + стая за ските и бордовете...телевизори, отопление...всичко....1800 Евро (общо за всички за 8 спанета).... това е под 200лв на човек за 8-те дена... на мен поне ми излиза толкова.
Картата на лифта ... пада до към 22-25 Евро на ден...за цялата планина... караш едновременно в Австия и Швейцария...от двете страни на планината......340км писти + трасетата за сноуборд, които не се обработват умишлено, но се хвърля сняг ако се наложи....
Транспорта в курорта, като гост ти е безплатен.
Храната по нормалните (не тузарските) ресторанти е по-евтино от Банско....
В Билла е с около 20% по-евтино от София......ние си готвиме често....19 човека си е купон по принцип сами в къща и не се налага заведение всеки ден...
"Патча" (същата като в Ибиза) и в "Грозна като смърта" дискотеките цените са съвсем добри....бира 3 евро, Водка голяма 5 евро... няма плащане за маса, няма сълфетки във въздуха....

Навсякъде готини и усмихнати хора и най-вече няма псевдо гъзари и избиващи комплекси псевдо богаташи. Хората просто си карат кефа и се забавляват.

Банско си го харесвам, но не и хората вече там.... а и ми излиза по скъпо и няма вече емоцията, както преди. Поне за мен..Много добре изглежда,за след година ако решим за чужбина ще те търся за съдействие :handshake::cheers:

oem
28-12-2008, 23:06
Аз НЕ карам, но много искам да се науча. Кое е по-лесно за каране Борд или Ски?
Аа и дайте някакви примерни цени за екипировка + борд (ски)

Ами аз карам от миналата година. Предпочетох борда защото по ми хареса някак, а и със ските ми се струва, че ше се разчекна някъде :)

Още не мога да го управлявам много свободно и се изморявам бързо, но се надявам да му посвикна. Тази година си купих оборудване.

Дъска от метро (като за начинаещ) - 190 лв.
Автомати от Росиньол - 139 лв.
Обувки пак от Росиньол - 115 лв.
Екип (яке + гащеризон) Killtec от Метро - 240 лв.
Маска (очила) SCOTT от Метро - 50 лв.
И шапка, ръкавици и термо блузка от Росиньол - около 150 лв.

Това най-евтините неща които се предлагат. Като за начинаещ :) На Боровец обаче не пожелавам на никои да се учи. Много стръмни писти... големи урви особено на маркуджика горе... Ужас. Много падах :)

Ше си купувам и шорти с протектор за гъз - http://www.sportdelivery.com/catalog/product_info.php?cPath=23_82_54&products_id=337

Много си натъртвам задника нещо :) Чуде се другия път къде да отида някъде на по равничко, но да има дълга писта. Просто на Боровец се почупих от падане. На Узана ходя по принцип, но там пък късно натрупва снега и влековете са гадни. Мисля да посетя Банско Януари месец. Ако някой има други предложения където може да се кара по безопасно и да се учи човек?

Ето ме как изглеждам долу горе с екипчето :)

digitalundgrd
28-12-2008, 23:10
Слагай една възглавница отзад и си готов :)
Викаш не е евтин спорт :)

oem
28-12-2008, 23:18
Слагай една възглавница отзад и си готов :)
Викаш не е евтин спорт :)

Че не е евтин не е. Ама то остави това. По-добре да си купиш нещата от колкото да вземаш под наем.

Тъпото е, че се умалява бързо като не си свикнал и губиш контрол много лесно и се натрошаваш докато се научиш. Вчера си паднах на опашката много лошо :( За това ще мисля варианти за протектори. Поне да не се пребивам така зверски докато се науча.

mik mik
28-12-2008, 23:27
има има даже и запалени почитатели тук от морето ;-)
днес се върнах от двуседмична почивка която прекарах първо на мальовица където има адски много сняг за 3 дни наваля над метър но адски занемарено никой не поддържа нищо и това ме издразни много и се махнах.... след което се преместих малко в цивилизацията-на банско но пък там сезона още не е в разгара и много малко писти работят и снега е малко както за пистите така и за извън тях :devil: общо взето не става още та повечето време мина в :drunk: общо взето чакаме дядо мраз да изтрезнее от коледо и ново годишните празници и да ни донесе снежец :)

proper
28-12-2008, 23:43
Че не е евтин не е. Ама то остави това. По-добре да си купиш нещата от колкото да вземаш под наем.

Тъпото е, че се умалява бързо като не си свикнал и губиш контрол много лесно и се натрошаваш докато се научиш. Вчера си паднах на опашката много лошо :( За това ще мисля варианти за протектори. Поне да не се пребивам така зверски докато се науча.

Търпение колега трябва. Точи си кантовете редовно. Аз съм с много къса, широка и много мека дъска, просто защото това ми харесва и обичам паудер-а повече, но въпреки това кантовете са важни много!
Другото е центъра на тежеста!
Стой ниско и движи плавно. В един момент ако пренасяш добре тежеста си и падането ше ти е кеф и няма да те плаши, защото ще знаеш как да поемеш енергията при удара. Така ше караш и по-смело. Но за това се иска време да минава и желание..... Е минава се през насинен задник и колЕнца, но..... като с всичко в живота :):):)

oem
29-12-2008, 00:09
Търпение колега трябва. Точи си кантовете редовно. Аз съм с много къса, широка и много мека дъска, просто защото това ми харесва и обичам паудер-а повече, но въпреки това кантовете са важни много!
Другото е центъра на тежеста!
Стой ниско и движи плавно. В един момент ако пренасяш добре тежеста си и падането ше ти е кеф и няма да те плаши, защото ще знаеш как да поемеш енергията при удара. Така ше караш и по-смело. Но за това се иска време да минава и желание..... Е минава се през насинен задник и колЕнца, но..... като с всичко в живота :):):)

Моята ми стига до брадата. Аз съм 186 висок. И съм слаб иначе. 74 кг. съм. И ми е трудно да я въртя тая дъска. Все си мислех да взема по-къса ама моите хора ме убеждаваха, че точно тази е за мен.

P.S. Много зверски си надрах дъската от долу вчера. Минах през едни каманаци и направо и разказах играта. Добре, че е евтина та не ме е яд толкова. С какво сикаш иначе се точан кантовете? И как?

proper
29-12-2008, 01:26
Моята ми стига до брадата. Аз съм 186 висок. И съм слаб иначе. 74 кг. съм. И ми е трудно да я въртя тая дъска. Все си мислех да взема по-къса ама моите хора ме убеждаваха, че точно тази е за мен.

P.S. Много зверски си надрах дъската от долу вчера. Минах през едни каманаци и направо и разказах играта. Добре, че е евтина та не ме е яд толкова. С какво сикаш иначе се точан кантовете? И как?

:):) аз съм също 186см, но 100кг :) и дъската едната ми е 155см, а другата 156см. Предпочитам и по-къси даже. Просто този стил е моя. Което обаче задължително те праща на вариант, че дъската трябва да е широка и с много голям ефективен кант, което на практика я прави еквивалентна на по-дълги дъски (като кг които може да удържи). Но на мен това ми е ок, защото харесвам широките дъски и поради факта, че карам фейки и регюлър еднакво и на двата крака градусите са ми 0"....перпендикулярно, а и помага в горите да не затъваш...много :)

Отиди на майстор най-добре за надраното.. Ще я залее и ще оправи и канта ако има нужда. Даските се дерат, нормално е... Има иначе малки джаджи за ръчно точене, но те са за леки "пипания" все пак. Реално точене сериозно ти се налага най-много 2-3 пъти в годината, но го споменах, защото някои изобщо не го правят :)

Ако нямаш каска...вземи си!!! Или подсилена шапка с вложки вътре!!!
Главата е важна. Всъщност и двете...:) за другата си вземи "суспенсоар"/протектор....не са скъпи вече тези неща, но спасяват.

Приятно каране и умната!

oem
29-12-2008, 10:54
:):) аз съм също 186см, но 100кг :) и дъската едната ми е 155см, а другата 156см. Предпочитам и по-къси даже. Просто този стил е моя. Което обаче задължително те праща на вариант, че дъската трябва да е широка и с много голям ефективен кант, което на практика я прави еквивалентна на по-дълги дъски (като кг които може да удържи). Но на мен това ми е ок, защото харесвам широките дъски и поради факта, че карам фейки и регюлър еднакво и на двата крака градусите са ми 0"....перпендикулярно, а и помага в горите да не затъваш...много :)

Отиди на майстор най-добре за надраното.. Ще я залее и ще оправи и канта ако има нужда. Даските се дерат, нормално е... Има иначе малки джаджи за ръчно точене, но те са за леки "пипания" все пак. Реално точене сериозно ти се налага най-много 2-3 пъти в годината, но го споменах, защото някои изобщо не го правят :)

Ако нямаш каска...вземи си!!! Или подсилена шапка с вложки вътре!!!
Главата е важна. Всъщност и двете...:) за другата си вземи "суспенсоар"/протектор....не са скъпи вече тези неща, но спасяват.

Приятно каране и умната!

Моята дъска хем е дълга хем е дебела. Аз съм 74 кг. както казах и ми е трудно да я управлявам нещо. Широка я взех защото пък нося 46 номер обувки и тясна дъска ще ми опират краката в замята при завои. Трябва по-късичка да взема, но то не пречи да вземя накой ден още една дъска :)

bass
29-12-2008, 10:59
Оооо дааааа, даже открихме сезона :-)
Ама си трябва още сняг де.

oem
29-12-2008, 12:26
Оооо дааааа, даже открихме сезона :-)
Ама си трябва още сняг де.

Това къде е?

Иии да трябва сняг. На Боровец оръдията бачкаха нонстоп долу в ниското. Горе на Маркуджиците по имеше сняг.

lyuli
29-12-2008, 18:50
и аз съм от отбора на сноубордистите ;) тая година смятаме до отскочим до Австрия да видим как е. вчера бяхме на Лалето, не беше зле. Буците бяха умерено количество само в долната част...........

mordohy
29-12-2008, 20:52
Че не е евтин не е. Ама то остави това. По-добре да си купиш нещата от колкото да вземаш под наем.

Тъпото е, че се умалява бързо като не си свикнал и губиш контрол много лесно и се натрошаваш докато се научиш. Вчера си паднах на опашката много лошо :( За това ще мисля варианти за протектори. Поне да не се пребивам така зверски докато се науча.
Казваш,паднал си си на опашката!От личен опит знам,че много боли.Особено,когато се радваш!!!:rotfl:Някога бях много близък с фамилията Кирякови.Борката беше неамбициозан слаломист,говориме за световната купа,но имаше много красива сестра.В името на любовта,мъжете сме способни на всякакви простотии,се качих на ски и АЗ!Бях се подготвил.Следвайки съветите на класика Дж. К. Джером, в малките часове на нощта и с любезното съдействие на гардиеробиера на ски гардероба, си изработих ски собственно производство,отговарящи на моите уникални умения.На едни стари ски,дето не стават за нищо,навихне около две шепи винтове за дърво.На следващия ден,така екипиран,бях най-железния катерач на Пампорово.Изкачихме се на Снежанка,а след задължителната фотография,обявих,че ми се е схванал мускул и се заврях в чайната.Така и имиджа ми не пострада,а и кокалите ми също.На следващия ден ги открехнах на прелестите на пързалянето с найлонов чувал,но това е друга,много сладка историа.Наздраве на смелчаците със ски!:clapping:

MUROMAN
29-12-2008, 21:16
Има сноуСпиртисти.
пиянища има много ,но спортисти няма.:drunk:

mordohy
29-12-2008, 22:38
Има сноуСпиртисти.
пиянища има много ,но спортисти няма.:drunk:
Не бъди песимист!Има много пияници спортисти.То като се замисля, всички спортисти,на някакъв етап стават пияници.Личен опит!:Tease::drinking:

Dexer
29-12-2008, 22:39
аз съм от бордистите в клуба
Вчера направих сефтето на Боровец и като за първо каране съм доволен.
Колега оем, ти кара ли в неделя на Маркуджиците? Имаше едно момче с такова яке, да не си бил ти...
Иначе тази година ще пробваме пистите в Австрия, сигурен съм, че ще е яко! Ние ще ходим в средата на Март, може и да се засечем с някой от клуба:)
А можем да направими едно общо каране тук, с който иска от клуба/форума, кво ще кажете....

mordohy
29-12-2008, 23:43
аз съм от бордистите в клуба
Вчера направих сефтето на Боровец и като за първо каране съм доволен.
Колега оем, ти кара ли в неделя на Маркуджиците? Имаше едно момче с такова яке, да не си бил ти...
Иначе тази година ще пробваме пистите в Австрия, сигурен съм, че ще е яко! Ние ще ходим в средата на Март, може и да се засечем с някой от клуба:)
А можем да направими едно общо каране тук, с който иска от клуба/форума, кво ще кажете....
ок/След снимката съм в чайната на нещо дето , само до някъде ще прилича на чай

oem
30-12-2008, 10:37
аз съм от бордистите в клуба
Вчера направих сефтето на Боровец и като за първо каране съм доволен.
Колега оем, ти кара ли в неделя на Маркуджиците? Имаше едно момче с такова яке, да не си бил ти...
Иначе тази година ще пробваме пистите в Австрия, сигурен съм, че ще е яко! Ние ще ходим в средата на Март, може и да се засечем с някой от клуба:)
А можем да направими едно общо каране тук, с който иска от клуба/форума, кво ще кажете....

В неделя не съм карал. Бях много пребит. Моите хора караха тогава аз останах да лежа и ближа рани. Много се уморих на Маркуджиците горе. Най-голям кеф ми беше да се пускам по Мусаленската пътека на долу. Горе от маркуджиците слизаш чак долу на Боровец. 12 км. е пистата и е много приятна за каране. За начинаещ най-добре там. Горе на стръмното оставаш без крака. В един момент просто караш караш и не си усещаш краката и губиш контрол над дъската и си през глава :)

P.S. натъртеното болеше много, но взема да минава и пак започва да ми влиза пушек в главата и мисля другата седмица да ходим пак някаъде да лъзгаме с момчетата.

М/у другото... към по опитните: С какво да си намажа борда? Това надраното как се оправя? Чух за някакви вакси, но не съм запознат.

kartell
30-12-2008, 20:34
Има и скйори, ама тая година още не съм ходил.


аз съм от бордистите в клуба
Вчера направих сефтето на Боровец и като за първо каране съм доволен.
Колега оем, ти кара ли в неделя на Маркуджиците? Имаше едно момче с такова яке, да не си бил ти...
Иначе тази година ще пробваме пистите в Австрия, сигурен съм, че ще е яко! Ние ще ходим в средата на Март, може и да се засечем с някой от клуба:)
А можем да направими едно общо каране тук, с който иска от клуба/форума, кво ще кажете....

Колега колко пара е картата на Боровец, а сняг имаше ли доволно или ?

На Витоша някой качвал ли се е тия дни и ако да как са там пистите?

Dexer
31-12-2008, 18:59
Картата на Боровец е 55 ппез седмицата и 35 уикенда.
На Витоша са отворили Лалето, Люли да каже по-подробно как е там, най-вече има ли камъняк много....