PDA

View Full Version : Да се оплача какво ми се случи тази сутрин...



nblagoev
29-12-2008, 12:54
Тръгвам аз рано сутринта към София. Преди да тръгна проверявам дали всичко по колата е наред. Пътувам си по магистрала "Тракия" и си карам със 100-110 км/ч. Слушам си музичка и си свиркам... Наближавам Елин Пелин. Там асфалта е малко по-старичък и неравен и съответно друса малко повечко...
Изведнъж виждам нещо червено пред очите си и осъзнавам, че това е предния ми капак... Добре, че нямаше други коли около мен!
Започнах да гледам в пролуката между капака и двигателя и спрях по най-бързия начин.
Резултата е: Преден капак за смяна, амортесьори на капака, предно стъкло, кора под стъклото и таван.
Ходих при застраховател и всичко, относно ремонта е ОК, ама като знам колко време колата ми ще е в бокса, направо ми се плаче...:crybaby::crybaby::crybaby:
Радвам се поне, че на мен нищо ми няма и не са пострадали и други хора.:priest:

Kris
29-12-2008, 13:01
Тцтц ... това на Алфата ли?

nblagoev
29-12-2008, 13:09
Тцтц ... това на Алфата ли?

Да, на Алфата. Направо нямам думи.

cvetelin
29-12-2008, 13:15
тури си 2 шплента и няя ядове:Tease:

Pepo
29-12-2008, 13:25
Тръгвам аз рано сутринта към София. Преди да тръгна проверявам дали всичко по колата е наред. Пътувам си по магистрала "Тракия" и си карам със 100-110 км/ч. Слушам си музичка и си свиркам... Наближавам Елин Пелин. Там асфалта е малко по-старичък и неравен и съответно друса малко повечко...
Изведнъж виждам нещо червено пред очите си и осъзнавам, че това е предния ми капак... Добре, че нямаше други коли около мен!
Започнах да гледам в пролуката между капака и двигателя и спрях по най-бързия начин.
Резултата е: Преден капак за смяна, амортесьори на капака, предно стъкло, кора под стъклото и таван.
Ходих при застраховател и всичко, относно ремонта е ОК, ама като знам колко време колата ми ще е в бокса, направо ми се плаче...:crybaby::crybaby::crybaby:
Радвам се поне, че на мен нищо ми няма и не са пострадали и други хора.:priest:
Колега, съжалявам за случилото се. Отварянето на предния капак по време на движение е конструктивен дефект при 156-ците. През 2005 година до собствениците на такива автомобили е изпращано писмо с инструкция за затварянето на капака, както и препоръка за посещение в оторизиран сервиз, за да се провери състоянието на ключалката. Така че прегледайте си ключалките. Ето и упътване как да го направите http://www.alfa156.net/tech/bonnetcatch.pdf
Успех,

nblagoev
29-12-2008, 13:34
тури си 2 шплента и няя ядове:Tease:

Сериозно се замислям дали да не го направя.


Това е конструктивен дефект. По времето, когато се е произвеждала 156-ца, е бил разпращан инфо рапид до всички собственици, като са канени в сервизите, за да се отстранява безплатно. Прегледайте си ключалките.

Пак ще ги прегледам. Сутринта преди да тръгна два пъти проверих дали е затворен капака и всичко беше ОК.

Ранобудниче
29-12-2008, 13:35
тури си 2 шплента и няя ядове:Tease:

човекът май има достатъчно ядове вече :(

nblagoev, радвам се, че си добре.

nblagoev
29-12-2008, 13:37
човекът май има достатъчно ядове вече :(

nblagoev, радвам се, че си добре.

Малко съм замаян и объркан сега и още не ми се иска да повярвам че е истина.
Радвам се обаче, че са само ламарини.

milenamr
29-12-2008, 13:39
Наистина неприятна случка, но хубавото е, че няма пострадали и си успял да овладееш положението.И ако искаш направи и един курбан за здраве :)
А случката ти ми напомня за това което стана с брат ми преди 4 дни.
Тръгва той от Пловдив за София и решихме да му сменим поне предните гуми със зимни, защото той си пада малко заплес и ако аз не му кажа, няма да се сети да ги смени.
И отидохме в може би единствената(или една от малкото) работещи гумаджийници на 26ти декември.Избрахме му 2 уж хубави зимни гуми(изобщо не сме се съобрзявали с цената, търсехме добри гуми, а не евтини )
И ужкем всичко е ок и точно след Елин Пелин той усетил ,че нещо му шуми и веднага отбил вдясно, оказало се че дясната предна гума(току що сменена) е разкъсана на парчета.Та направихме уж добро да го подсигурим със зимни гуми ...насмалко да му коства живота.
Хубаво ,че и той не се е претрепал и че е успял да овладее положението:)....

nblagoev
29-12-2008, 13:47
Наистина неприятна случка, но хубавото е, че няма пострадали и си успял да овладееш положението.И ако искаш направи и един курбан за здраве :)
А случката ти ми напомня за това което стана с брат ми преди 4 дни.
Тръгва той от Пловдив за София и решихме да му сменим поне предните гуми със зимни, защото той си пада малко заплес и ако аз не му кажа, няма да се сети да ги смени.
И отидохме в може би единствената(или една от малкото) работещи гумаджийници на 26ти декември.Избрахме му 2 уж хубави зимни гуми(изобщо не сме се съобрзявали с цената, търсехме добри гуми, а не евтини )
И ужкем всичко е ок и точно след Елин Пелин той усетил ,че нещо му шуми и веднага отбил вдясно, оказало се че дясната предна гума(току що сменена) е разкъсана на парчета.Та направихме уж добро да го подсигурим със зимни гуми ...насмалко да му коства живота.
Хубаво ,че и той не се е претрепал и че е успял да овладее положението:)....

Браво, добре че се е усетил навреме и е успял да спре.
Гумата ли е била дефектна?

haljscho
29-12-2008, 13:47
Наистина неприятна случка, но хубавото е, че няма пострадали и си успял да овладееш положението.И ако искаш направи и един курбан за здраве :)
А случката ти ми напомня за това което стана с брат ми преди 4 дни.
Тръгва той от Пловдив за София и решихме да му сменим поне предните гуми със зимни, защото той си пада малко заплес и ако аз не му кажа, няма да се сети да ги смени.
И отидохме в може би единствената(или една от малкото) работещи гумаджийници на 26ти декември.Избрахме му 2 уж хубави зимни гуми(изобщо не сме се съобрзявали с цената, търсехме добри гуми, а не евтини )
И ужкем всичко е ок и точно след Елин Пелин той усетил ,че нещо му шуми и веднага отбил вдясно, оказало се че дясната предна гума(току що сменена) е разкъсана на парчета.Та направихме уж добро да го подсигурим със зимни гуми ...насмалко да му коства живота.
Хубаво ,че и той не се е претрепал и че е успял да овладее положението:)....

Я кажи за какви точно гуми става въпрос?????

fred
29-12-2008, 13:50
Каквито и да са гумите, трябва да се иска обезщетение от продавача /и затова купувайте от доверени хора или от места където се издават официални документи, за да може да се оспори после покуткта при евентуални проблеми/.

Pepo
29-12-2008, 13:52
Сериозно се замислям дали да не го направя. Пак ще ги прегледам. Сутринта преди да тръгна два пъти проверих дали е затворен капака и всичко беше ОК.
Колега, прочети мнението ми по-горе. Добавих инструкция относно проверка на работата на ключалката

nblagoev
29-12-2008, 13:57
Колега, прочети мнението ми по-горе. Добавих инструкция относно проверка на работата на ключалката

Благодаря, колега. :thumbup:
Задължително ще го прочета.

cvetelin
29-12-2008, 14:05
човекът май има достатъчно ядове вече :(



че аз какво казвам .... с тях ша си реши проблема8)

Pepo
29-12-2008, 14:06
Ето снимки на пострадала по същия начин 156-ца. Снимките са от www.alfa156.net (http://www.alfa156.net)

nblagoev
29-12-2008, 14:10
Ето снимки на пострадала по същия начин 156-ца. Снимките са от www.alfa156.net (http://www.alfa156.net)

Горе-долу същото е положението и при мен.
Разликата е, че тавана ми е много по-малко смачкан и сърцето отпред си е на мястото.

RPWWD
29-12-2008, 14:38
Горе-долу същото е положението и при мен.
Разликата е, че тавана ми е много по-малко смачкан и сърцето отпред си е на мястото.

Съжалявам за случката, друже, важното е че си жив и здрав. Сега щеш не щеш ще се мъчиш със задното предаване на Бенца, дано да е за кратко ;-)

nblagoev
29-12-2008, 14:43
Съжалявам за случката, друже, важното е че си жив и здрав. Сега щеш не щеш ще се мъчиш със задното предаване на Бенца, дано да е за кратко ;-)

Дано, и аз се надявам да е за кратко, ама по-малко от месец май няма да отнеме.

nhg
29-12-2008, 18:04
супер неприятна случка, колега
аз съм преживявал същото нещо в детските ми години: двамата с баща ми пътуваме с един VW 411 LE (много странна и манияшка кола, задно разположен боксер с въздушно охлаждане 1973 набор); една неравност, напречна 'вдлъбнатина' на асфалта и... предния капак (на багажника) излетя... скъсаха се пантите, но не можа да счупи нищо по колата (само завариха пантите и го китнаха кудето беше огънат)... баща ми спря, намерихме капака на ок. 150 м през насрещното в тревата отстрани... невероятен късмет че не стана някоя беля, защото зад нас имаше един автобус - не знам на какво разсточние е минал от него, ама не ми се мисли какво можеше да стане ако се беше забил в автобуса
иначе ние нямахме време и да се стреснем, всичко стана за около секунда-две може би... после 'осъзнахме' случката

пожелавам на всички да нямат подобни преживявания, и изобщо по-малко аварии!!!

nblagoev
29-12-2008, 18:38
супер неприятна случка, колега
аз съм преживявал същото нещо в детските ми години: двамата с баща ми пътуваме с един VW 411 LE (много странна и манияшка кола, задно разположен боксер с въздушно охлаждане 1973 набор); една неравност, напречна 'вдлъбнатина' на асфалта и... предния капак (на багажника) излетя... скъсаха се пантите, но не можа да счупи нищо по колата (само завариха пантите и го китнаха кудето беше огънат)... баща ми спря, намерихме капака на ок. 150 м през насрещното в тревата отстрани... невероятен късмет че не стана някоя беля, защото зад нас имаше един автобус - не знам на какво разсточние е минал от него, ама не ми се мисли какво можеше да стане ако се беше забил в автобуса
иначе ние нямахме време и да се стреснем, всичко стана за около секунда-две може би... после 'осъзнахме' случката

пожелавам на всички да нямат подобни преживявания, и изобщо по-малко аварии!!!

И аз в първия момент не се стреснах. Сега обаче като се замисля какво можеше да стане ако имаше други коли около мен, или пък ако не бях погледнал напред през образувалата се пролука между капака и двигателя... :noooo::priest:
Дори не мога да си обясня как така се сетих да погледна точно оттам... :dunno:
Не карах с много висока скорост, но въпреки това всичко стана много бързо.

ФЕРАРИСТ
29-12-2008, 23:41
Баси......по български да зема да търся виновен за това......три варианта виждам.....
- Скорост несъобразена с пътните условия и страничен вятър
- Техническа неизправност
- Агенция "Пътища"
Към кой да клоним.....????

nblagoev
30-12-2008, 00:03
Баси......по български да зема да търся виновен за това......три варианта виждам.....
- Скорост несъобразена с пътните условия и страничен вятър
- Техническа неизправност
- Агенция "Пътища"
Към кой да клоним.....????

- Скорост както казах още в началото - не повече от 100-110км/ч. при доста слаб вятър.
- Проверих дали капака е затворен преди да тръгна, а колегата Pepo по-нагоре каза, че не съм единствения случай...
- За Агенция "Пътища" не мога да коментирам нищо.

Колега, аз никого не обвинявам за случилото се, още по-малко Агенция "Пътища". Исках само да споделя какво ми се е случило.

Ранобудниче
30-12-2008, 00:05
...
Исках само да споделя какво ми се е случило.

поеми дълбоко въздух и върви да спиш.
утре ще си по-добре.
обещавам ти.

nblagoev
30-12-2008, 00:07
поеми дълбоко въздух и върви да спиш.
утре ще си по-добре.
обещавам ти.

:flowers: Благодаря! Точно това смятам да направя.

ФЕРАРИСТ
30-12-2008, 00:27
- Скорост както казах още в началото - не повече от 100-110км/ч. при доста слаб вятър.
- Проверих дали капака е затворен преди да тръгна, а колегата Pepo по-нагоре каза, че не съм единствения случай...
- За Агенция "Пътища" не мога да коментирам нищо.

Колега, аз никого не обвинявам за случилото се, още по-малко Агенция "Пътища". Исках само да споделя какво ми се е случило.
Да бе, нищо не съм казал, но просто искам да кажа ако бях аз в коя градина щях да стоваря камъните......може би някой ще каже на това че те не са виновни че на мен ми е кофти закопчалката, но това ще е един от най - слабите доводи който може да се изтъкне......се едно да ми кажат че джантите ми са меки, и затва се кривят по дупките.......

fein86
30-12-2008, 00:36
И аз в първия момент не се стреснах. Сега обаче като се замисля какво можеше да стане ако имаше други коли около мен, или пък ако не бях погледнал напред през образувалата се пролука между капака и двигателя... :noooo::priest:
Дори не мога да си обясня как така се сетих да погледна точно оттам... :dunno:
Не карах с много висока скорост, но въпреки това всичко стана много бързо.

Хубаво е че си добре колега, на мен преди 2 години някъде ми се случи същото с едно Сузуки Витара, с около 70км/ч. като ми се шляпна предния капак на стъклото и първата ми реакция беше като твоята-да погледна през пролуката между капака и двигателя, може би това е нормална реакция на човек попаднал в такъв вид екстремна ситуация, лошото при мен е че пролука почти нямаше, но прозореца беше отворен и погледнах през него, казвам го в смисал че разбирам какъв стрес е това и е хубаво че всичко се е разминало леко, а никой не е застрахован от такова нещо та и най-новата S-класа да кара!

mordohy
30-12-2008, 02:13
[quote=milenamr;383998]Наистина неприятна случка, но хубавото е, че няма пострадали и си успял да овладееш положението.И ако искаш направи и един курбан за здраве :)
А случката ти ми напомня за това което стана с брат ми преди 4 дни.
Тръгва той от Пловдив за София и решихме да му сменим поне предните гуми със зимни, защото той си пада малко заплес и ако аз не му кажа, няма да се сети да ги смени.
И отидохме в може би единствената(или една от малкото) работещи гумаджийници на 26ти декември.Избрахме му 2 уж хубави зимни гуми(изобщо не сме се съобрзявали с цената, търсехме добри гуми, а не евтини )
И ужкем всичко е ок и точно след Елин Пелин той усетил ,че нещо му шуми и веднага отбил вдясно, оказало се че дясната предна гума(току що сменена) е разкъсана на парчета.Та направихме уж добро да го подсигурим със зимни гуми ...насмалко да му коства живота.
Хубаво ,че и той не се е претрепал и че е успял да овладее положението:)....[/quo
идеята е доста тъпа.многжо по тъпа от колегите с най-тъпиа проблем.Ако някой си мисли,че форума е да обслужва личните му проблеми,нека ме поправи.вече съм на 700 гр Кюстендилска.моля за иСвинение

element_jori
30-12-2008, 02:43
на мен с корадо ми се отвори при ябланица със 160км нямаше нужда да гледам през пролуки просто защото капака се изкубна веднага след като отвори покрива като консерва и замалко не ми отряза главата ........... така че брат кръсти се да не се случват гадости на никои и това е ... ламарините се правят .. чака се ама се правят ........ а в другия случаи колкото и да чакаш няма оправяне ........... весели празници на всички и не караите много пили :) штото кат дебне

nikotm
30-12-2008, 19:57
[quote=milenamr;383998]вече съм на 700 гр Кюстендилска.моля за иСвинение


Много лъжеш ей,няма как да си на 700 грама.В другата тема си писа 600 грама в 00.47 мин.:drunk:

Furious 155
31-12-2008, 02:35
Ето снимки на пострадала по същия начин 156-ца. Снимките са от www.alfa156.net (http://www.alfa156.net)

абе предният капак не се ли натиска от струята която колата създава с движението си напред??? Ако е така трябва капака реално да натиска колата към пътят. В този тип случки чак се чудя кое го вдига нагоре...

Ранобудниче
31-12-2008, 06:51
абе предният капак не се ли натиска от струята която колата създава с движението си напред??? ...

струва ми се логично да е така, както казваш, ако капакът е "вързан" за колата откъм муцуната и се затваря към предното стъкло.

nblagoev
31-12-2008, 09:27
абе предният капак не се ли натиска от струята която колата създава с движението си напред??? Ако е така трябва капака реално да натиска колата към пътят. В този тип случки чак се чудя кое го вдига нагоре...


струва ми се логично да е така, както казваш, ако капакът е "вързан" за колата откъм муцуната и се затваря към предното стъкло.

По принцип мисля, че не би трябвало да има значение как точно е захванат капака и във всички случаи въздушната струя трябва да го натиска надолу.
Единственото обяснение, което имам до момента е, че ако наистина ключалката е била дефектна, то от вибрациите по пътя се е откопчала.
След това струята, която влиза през решетката под капака го е повдигнала нагоре.
Не съм сигурен дали наистина е така, но само за това се сещам като причина.

Furious 155
31-12-2008, 18:39
След това струята, която влиза през решетката под капака го е повдигнала нагоре.
Не съм сигурен дали наистина е така, но само за това се сещам като причина.
вероятно е това... и струята под колата също не е малка, както и тази която удря с предницата(фаровете и маската, броня) колата и създава налягане отпред - също може да повдигне капака...

hristugena
31-12-2008, 19:16
вероятно е това... и струята под колата също не е малка, както и тази която удря с предницата(фаровете и маската, броня) колата и създава налягане отпред - също може да повдигне капака...

Вероятно е конструкторска недомислица.....не е виновен "ветъра"....Пък и нали се тестват колите в аеродинамичен тунел....нали километражите ги разграфяват до 200 - 250 км/ч......:sleep:

trustworthy
31-12-2008, 19:41
Определено струята не 'натиска' капака надолу. Иначе защо на всеки уважаван от собственика си рацинг автомобил има по две 'гагички', които закопчават капака в предните му два края ;)
Иначе, ако пантите на капака са в предния край, откъм маската, няма грижи :)

Ранобудниче
31-12-2008, 20:16
...
Иначе, ако пантите на капака са в предния край, откъм маската, няма грижи :)

Брех, веднъж да уцеля в цялата теоретична разфасовка на вероятности :tooth:

hristugena
02-01-2009, 13:13
Пантите на предния капак са от страната на купето, а не от страната на маската за да има достатъчно свободно място за работа по двигателя....А защо при некои мярки коли се отваря в движение - сами си правете изводите...:shocking:

Pinky
02-01-2009, 13:24
Нещо не ти схванах логиката, ама айде.

hristugena
02-01-2009, 13:33
Нещо не ти схванах логиката, ама айде.

То нема нищо за схващане бе батка!:bg:

Когато предния капак се отваря към предното стъкло (пантите са от страната на купето) имаш достъп към двигателния отсег от ляво, дясно и от предната част на колата...
При Москвич 12так примерно, след като отвориш капака, имаш достъп само от лявата и дясната страна....

Е сега ако не си "схванал" спри пиенето...

Pinky
02-01-2009, 17:44
ПА защо при некои мярки коли се отваря в движение - сами си правете изводите...:shocking:

имах предвид тази част

nikolaaaay
02-01-2009, 19:35
То нема нищо за схващане бе батка!:bg:

Май нема да си купиш Алфа, а :drive:

hristugena
02-01-2009, 19:39
Май нема да си купиш Алфа, а :drive:

Днес съседа си е купил 166-ца...:wow:
Цял ден я човъркахме....:spam_laser:

Furious 155
02-01-2009, 20:05
Цял ден я човъркахме....:spam_laser:
те за това се случват случките - от човъркане, ма човещинка ко да правиш и аз човъркам :)

Pepo
05-06-2009, 11:18
http://www.u-first.co.uk/2007/01/crashes-due-to-alfa-romeo-156-bonnet.html

The_Game
05-06-2009, 15:20
абе предният капак не се ли натиска от струята която колата създава с движението си напред??? Ако е така трябва капака реално да натиска колата към пътят. В този тип случки чак се чудя кое го вдига нагоре...


Дори и капака да се натиска от вятъра, след като не е закопчан една малка бабуна на пътя е нужна да повдигне леко капака и под него да влезне въздух.

rusiq86
08-06-2009, 10:17
Вчера като мих колата, с струята почистих механизма на капака и го пръснах с контактен спрей, дано не се случват такива неща, че направо си е кошмар!

Pepo
08-06-2009, 12:25
Вчера като мих колата, с струята почистих механизма на капака и го пръснах с контактен спрей, дано не се случват такива неща, че направо си е кошмар!
Я, вземи да го смажеш с някаква грес. Контактният спрей е обезмаслител.

nblagoev
08-06-2009, 12:27
При мен се оказа, че пружината, която държи механизма затворен е много мека.
Смених я с по-твърда и се надявам сега всичко да е наред!
Не е лошо да си проверите и вашите пружини.
Не зная дали моята е сменяна, или е оригиналната, но е много мека и при минаване през неравности нищо чудно да изпуска.

rusiq86
08-06-2009, 16:08
за спрей-грес дали ще свърши работа колега, иначе го проверих, засега е бетон механизмът.