PDA

View Full Version : Направи си сам: Смяна на поленов филтър при Alfa Romeo 156



търтей
30-12-2008, 00:01
а на тия модели дето филтъра не е там кво правим? :balloon:

ФЕРАРИСТ
30-12-2008, 00:14
Аз лично след тая операция си осиликончвам сяка пролука и цепнатина между кората и джама.......

lubo_red
30-12-2008, 00:20
след смяната му няма потене на прозорците

wwweb
30-12-2008, 01:43
а на тия модели дето филтъра не е там кво правим? :balloon:Чакаме How To от колега с другия модел :)

При мен е на същото място, а вярвам и при доста други колеги, така че съм сигурен, че ще им бъде полезно ;)

spe4elist
30-12-2008, 10:45
а на тия модели дето филтъра не е там кво правим? :balloon:

Купуваме си филтри, производителите на които, любезно са ни предоставили инструкция за демонтаж/монтаж...

Mapтo
30-12-2008, 11:57
То става и без да се свалят корите под чистачките, само трябва да си пъхнеш ръцете..след като се отвият корите от двата им края само за да се отхлабят малко. Избягва се риска при цялостното сваляне на корите, да бъдат счупени щипките, на които се държат корите.:balloon:

50 cent
30-12-2008, 12:38
Чакаме How To от колега с другия модел :)

При мен е на същото място, а вярвам и при доста други колеги, така че съм сигурен, че ще им бъде полезно ;)

Твойта с десен волан ли е? Браво за хубавото описание, но единствената разлика е, че при нашите е отдясно. Въпреки това темата е много добра и полезна.

wwweb
30-12-2008, 12:41
То става и без да се свалят корите под чистачките, само трябва да си пъхнеш ръцете..след като се отвият корите от двата им края само за да се отхлабят малко. Избягва се риска при цялостното сваляне на корите, да бъдат счупени щипките, на които се държат корите.:balloon:Става, но така се огъва доста повече кората. Неприятно е да има голям луфт между нея и стъклото ;)

wwweb
30-12-2008, 12:43
Твойта с десен волан ли е? Браво за хубавото описание, но единствената разлика е, че при нашите е отдясно. Въпреки това темата е много добра и полезна.Не! Както съм написал и по-горе снимките не са от мойта кола. Ползвал съм ги от alfa156.net за да обасня процедурата. Няма никакви разлики с изключение на това, че филтърът е от другата страна.

nikolaaaay
30-12-2008, 13:08
а на тия модели дето филтъра не е там кво правим? :balloon:
Филтърът е зад централната конзола на таблото. Достъпът до него е откъм пасажерското място, т.е. отдясно. Точно зад пепелника има пвц капак с мисля, че бяха три винтчета /нестандартни, така че не ги губи/. Доколкото си спомням този капак е 90 градусов (Г-образен). Трябва доста сръчност, защото мястото не е от най-удобните. Филтърът, който btw е от две части и с двойна цена се слага по посока, така че гледай стрелките. Има едни гъФгави отвертки, с които става много лесно, особено ако си смениш винтчетата с такива с нормална глава.
Това е за 156 ФЛ, от февруари 2002г.

търтей
30-12-2008, 14:25
5.5 са, което си е съвем стандартен размер на рапидките ;)

nikolaaaay
30-12-2008, 14:47
5.5 са, което си е съвем стандартен размер на рапидките ;)
Да, аз си го купих само заради това. На друго място не ми се е случвало да ми трябва тоя размер...

haljscho
30-12-2008, 19:53
Аз лично след тая операция си осиликончвам сяка пролука и цепнатина между кората и джама.......

Подкрепям с две ръце.
Моита като я купих, заради разлепено уплътнение бяха заминали вентилатора и управлението му.
Да не споменавам цените на новита части, чееее........