PDA

View Full Version : Климатик,през зимата?



violet22
31-12-2008, 17:53
Здравейте,имам следното питане,днес без да искам си цъкнах копчето за климатика,но не чух да се пуска компресора,дали има някой датчик,който като е студено времето да не пали компресора ?

pinko
31-12-2008, 18:00
Здравейте,имам следното питане,днес без да искам си цъкнах копчето за климатика,но не чух да се пуска компресора,дали има някой датчик,който като е студено времето да не пали компресора ?


Под +5 градуса външна температура компресора не се включва.

DarkKnight
31-12-2008, 18:57
Да не отварям друга тема да питам тук: Има ли смисъл при -5 да пускам климатика и ще започне ли да духа по топло или няма смисъл :rolleyes:

търтей
31-12-2008, 18:59
Да не отварям друга тема да питам тук: Има ли смисъл при -5 да пускам климатика и ще започне ли да духа по топло или няма смисъл :rolleyes:

хайде помисли сам за домашно какво точно прави климатика в колата и догодина да ни кажеш какво си измислил :jumping:

търтей
31-12-2008, 19:00
Под +5 градуса външна температура компресора не се включва.

зависи и от влажността явно щото и на +3,5С ми е тръгвал

oem
31-12-2008, 19:07
зависи и от влажността явно щото и на +3,5С ми е тръгвал

При мен и на -5 пак тръгва. И ако не е включен стъклата ми се изпотяват зверски.

jumena1976
01-01-2009, 10:50
изключете си въртенето на вътрешния въздух и даите на максимално топло.Няма да се влк. климатика и да се изпотяват стъклата.ALFA ROMEO 156 2.4JTD

Dodo 155
01-01-2009, 12:21
изключете си въртенето на вътрешния въздух и даите на максимално топло.Няма да се влк. климатика и да се изпотяват стъклата.ALFA ROMEO 156 2.4JTD
И си сменете поленовия филтър преди това. :BIGsmile:

oem
01-01-2009, 18:10
И си сменете поленовия филтър преди това. :BIGsmile:

Да, ама и да се смени те миризмите пак влизат.

Dodo 155
01-01-2009, 23:14
Да, ама и да се смени те миризмите пак влизат.
Но поне няма да кондензира и да се поти стъклото.

DarkKnight
02-01-2009, 11:46
хайде помисли сам за домашно какво точно прави климатика в колата и догодина да ни кажеш какво си измислил :jumping:

Нищо не измислих освен че ако няма някакви свещи за подгряване на въздуха (чувал съм че някои коли имат такива) няма смисъл да цъкам копченцето :rolleyes:

digitalundgrd
02-01-2009, 12:07
Според мен си далеч от истината...Относно подгревни свещи за въздуха не съм чувал да съществуват....
Климатика само "премахва влагата" от въздуха през зимата, като не позволява да се запотяват стъклата. И в ръководството за експлоатация пише, че при ниски температури ( не се сещам точно колко) да не се пуска...
Аз лично пускам да духа на Максимално топло без климатик и стъклата не ми се запотяват итн...

oem
02-01-2009, 13:06
Климатика зимата се пуска когато е пуснат въздуха да риркулира в купето. Тогава няма от къде да влезе сух въздух и трябва да се пуска за да не се запотяват стъклата. Ако вкарваш въздух от вън то тогава не е необходимо. Обикновено зимата се избягва вкарването на студен въздух от вън по ред причини (по бързо затопляне на въздуха в купето и за да не влизат нежелани миризми и пушеци от вън)

nikolaaaay
02-01-2009, 19:52
Аз па знам, че на вътрешен въздух не трябва да се пуска продължително, щото въздуха остава само СО2 и мое ти стане лошо.

oem
02-01-2009, 22:13
Аз па знам, че на вътрешен въздух не трябва да се пуска продължително, щото въздуха остава само СО2 и мое ти стане лошо.

Е да ама на вътрешен въздух го пускаш само в града. Извън града въздуха не смърди така. И кажи ми в града колко време стойш в колата, че да свърши кислорода?

nikolaaaay
02-01-2009, 22:23
...в града колко време стоиш в колата, че да свърши кислорода?
В София ли?! :mr-t: Ми при средна скорост под 20 км/ч. съм минавал по 80-100 км. и тва не е мноо.

trustworthy
02-01-2009, 23:13
Аз па знам, че на вътрешен въздух не трябва да се пуска продължително, щото въздуха остава само СО2 и мое ти стане лошо.

Аз съм постоянно на вътрешна циркулация през лятото и въобще в периодите, когато климатикът е включен, т.е. - от ранна пролет до ранна есен. Карал съм така и извън града по 150-200 км, но не съм усетил липса на кислород или да ми е прилошавало ;)

DarkKnight
03-01-2009, 02:33
Според мен си далеч от истината...Относно подгревни свещи за въздуха не съм чувал да съществуват....
Климатика само "премахва влагата" от въздуха през зимата, като не позволява да се запотяват стъклата. И в ръководството за експлоатация пише, че при ниски температури ( не се сещам точно колко) да не се пуска...
Аз лично пускам да духа на Максимално топло без климатик и стъклата не ми се запотяват итн...

Ми аз съм чувал и за това питам :)

А като врътна врътката да чисти джамовете тя сама си пуска климатика въпреки че колата ми показва че са отрицателни температури (това при -8 на 31.12.2008) ;)

fein86
03-01-2009, 10:57
Ми аз съм чувал и за това питам :)

А като врътна врътката да чисти джамовете тя сама си пуска климатика въпреки че колата ми показва че са отрицателни температури (това при -8 на 31.12.2008) ;)


В общи линии и моят се включва като завъртя врътката(сиг. е норм.), а иначе ако не е климатроник смисъла да се включва при отрицателни темп. е никакъв - само се скъсява живота на компресора!!! А за запотяването на стъклата - винаги се получава при ниски темп. и въртене на въздуха в купето, а смяната на филтъра е задължителна, а ако се намери филтър с активен въглен, той прочиства въздуха който влиза отвън и не пропуска лошите миризми(незнам обаче за Алфа дали има) - и тези неща важат за всички автомобили, не само за Алфа!!!

DarkKnight
03-01-2009, 13:52
В общи линии и моят се включва като завъртя врътката(сиг. е норм.), а иначе ако не е климатроник смисъла да се включва при отрицателни темп. е никакъв - само се скъсява живота на компресора!!! А за запотяването на стъклата - винаги се получава при ниски темп. и въртене на въздуха в купето, а смяната на филтъра е задължителна, а ако се намери филтър с активен въглен, той прочиства въздуха който влиза отвън и не пропуска лошите миризми(незнам обаче за Алфа дали има) - и тези неща важат за всички автомобили, не само за Алфа!!!

Ми нали ми се води механичен климатроник и аз за това питам :rolleyes:

fein86
03-01-2009, 15:05
Ми нали ми се води механичен климатроник и аз за това питам :rolleyes:

Да де, и на мен ми беше доста интересно, ама щом и при теб е така може би е нормално(а може и на двамата да не са ни читави:hehehm: хубавиците)

Някой друг да даде мнение, за автоматичното включване при въртене на врътката???

violet22
03-01-2009, 18:48
Прочетох книжката и открих ,че компресора се пуска при отрицателна темп. само ако е пуснат на вътрешен кръг!

ksf
03-01-2009, 21:12
При мен климатроника е на автомат и въобще не се занимавам с него - зиме, лете си поддържа зададената температура и толкоз - много съм доволен, работи перфектно.
Казват, че въпреки това трябва да се прави профилактика. Незнам обаче като всичко е наред дали да го базикам.

nikolaaaay
03-01-2009, 21:22
При мен климатроника е на автомат и въобще не се занимавам с него - зиме, лете си поддържа зададената температура и толкоз - много съм доволен, работи перфектно.
Казват, че въпреки това трябва да се прави профилактика. Незнам обаче като всичко е наред дали да го базикам.
Твоята много умна. При мен компресора иска да го включвам ръчно, а на стдено - не иска да тръгне

ksf
04-01-2009, 19:56
При мен климатроника е в автоматичен режим целогодишно - поддържа си зададената температура и си работи перфектно.
Казват, че трябва да се прави профилактика, освен смяна на филтъра на купето и отстраняване на неприятната миризма.
Някой правил ли е такава профилактика?