PDA

View Full Version : Винетките поскъпват?



BatVas
06-12-2005, 11:19
Абе тия що дигат цената на винетките -нали викат че няма инфлация , а ги вдигат с близо 10%. Па и на всичкото отгоре за Автомобили ще бъдат червени - що ли ?-да се знае че са от БСП :D Как така го решават - поскъпват - никакви доводи нищо-поне да имаше един отчет колко са постъпленията от винетки, какви инвестиции по републиканската пътна мрежа са направени от винетния данък, как се насочват управляват тези пари-дали въобще отиват за пътища, пък и да си кажат що ги вдигат в крайна сметка-каква им е инвестиционната програма-какво ще строят-ремонтират (тук не могат да се оправдаят с ЕС защото това изцяло си е решение на власта в БГ и няма ЕС директиви за това)Та за да се определи винетна такса все пак трябва да има някаква инвестиционна програма за пътищата за поне 10 години и разчетите да са направени и т.н.т. Абе то може в тази програма да е заложено, ама трябва да се представи публично и да се обясни на тези които плащат-това трябва да си е публична информация от всякъде. дали да не се опитам да я изискам офицялно :idea: :?: :?:

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=111918&srcpos=1

търтей
06-12-2005, 11:27
ако си поискаш требе да ти я дадат

ама тва че няма инфлация е ... нали знаеш - ми то ако става икономически растеж без инфлация некои люде ще си изядат шапките с маркс начело :roll2:

BatVas
06-12-2005, 11:32
Не че няма - има ама правителството казва някакви занижени цифри за пред хората , а си вдигат цените с процента на реалната инфлация.
Та трябва да проверя от къде може да се вземе разходването на средствата от винетки :?:

Lucky
06-12-2005, 13:56
е добре бе нали уж ги бяха отменили тези глупости :evil:

ДРАЗНИТЕЛ-ка
06-12-2005, 15:11
Да бе,голяма тъпня наистина! И ние както често,често пътуваме...те всичко вдигат,то не беше горива,не беше винетки,не беше картите за влекове и лифт в ски курортите,то човек освен да се гръмне,какво друго му остава... :evil:

MrX
06-12-2005, 15:19
ма какво се пените толкова,още когато ги въведоха казаха че като за начало ще са 53 лв. с тенденция да се изравнят с европейските до 2007

pr_00f
06-12-2005, 15:20
Da бе те казаха че и заплатите ще изравняват. хехехехе
най - ефтино е да си купите пищофффффф и да пуцате наред :)))

ДРАЗНИТЕЛ-ка
06-12-2005, 21:26
Da бе те казаха че и заплатите ще изравняват. :)))
Ще се изравнят,ама друг път!Според някаква статистика ли,що ли..щяли да стигнат 75%(забележете,НЕ 100%!!!)от заплатите на страните еврочленки след 30 и кусур години!Правете си сами сметката...Сега като влезем в Евросъюза се пригответе яко да ни го слагат от всякъде :evil:

ShoxXx
06-12-2005, 21:27
Я ми кажете честно...вие за 4лв ли сте???

ДРАЗНИТЕЛ-ка
06-12-2005, 21:29
Я ми кажете честно...вие за 4лв ли сте???

Тц. И другите едва ли са.Въпроса е принципен! :evil:

ShoxXx
06-12-2005, 21:33
Ми като не сте за 4лв за какво пускате тема за винетките???
Пуснете тема за България като цяло и нека всеки си изкаже каквото му е на душата, ама не по 2 реда, а каквото мисли...а ако все още не знаеш ти, както и всички ние живеем в държава без принципи...
Welcome...to the reality!!!