PDA

View Full Version : Колеги, дайте съвет!



a.iankov
03-01-2009, 15:58
Здравейте, от доста време не съм следил форума, и виждам, че има доста интересни новости, но нека си изкажа мъката. Дайте ми съвет, днес на снега, точно на 100-на метра пред нас, завивам си както обикновенно, но колата се хлъзна (Алфа 156), и кво що докато се усетя минах през въможно най-виссокия бордюр. Резултатът е следния: Спукан халоген, спукана леко броня, спукан подкалник, разбит на две кожух на въздушния филтър или пък е филтър на климатика не съм сигурен, пластмасовата кутия пред предната лява гума ? Та въпросът ми е следния, да отида при застрахователите и да я оставя за неопределено време и да я оправят или да си я разглобя, да махна въздушната кутия по-скоро остатъците и да сложа спортен филтър? Дайте съвет ?! Благодаря !:bored:
P.S. И ако препоръчате сервизен ремонт, то сервиз на застрахователя ли да избера или вие ще ми препоръчате някой, който се занимава с тия неща по Алфите? Бих избрал сервиз посочен от вас колеги :)

pacho_kardana
03-01-2009, 16:15
Колега с колко километра си карал че щетите са толкова големи?... :hmm: :hmm: :hmm:

a.iankov
03-01-2009, 16:25
не не щетите са малки пукнатини, бурдюра висок, гумите 195/55/15 и подадох повече газ на завоя от колкото беше нужно:picnic:

fein86
03-01-2009, 17:13
Здравейте, от доста време не съм следил форума, и виждам, че има доста интересни новости, но нека си изкажа мъката. Дайте ми съвет, днес на снега, точно на 100-на метра пред нас, завивам си както обикновенно, но колата се хлъзна (Алфа 156), и кво що докато се усетя минах през въможно най-виссокия бордюр. Резултатът е следния: Спукан халоген, спукана леко броня, спукан подкалник, разбит на две кожух на въздушния филтър или пък е филтър на климатика не съм сигурен, пластмасовата кутия пред предната лява гума ? Та въпросът ми е следния, да отида при застрахователите и да я оставя за неопределено време и да я оправят или да си я разглобя, да махна въздушната кутия по-скоро остатъците и да сложа спортен филтър? Дайте съвет ?! Благодаря !:bored:
P.S. И ако препоръчате сервизен ремонт, то сервиз на застрахователя ли да избера или вие ще ми препоръчате някой, който се занимава с тия неща по Алфите? Бих избрал сервиз посочен от вас колеги :)


Колега, според това което чета добре си се постарал, първо кутията ти е за въздушния филтър(то си се вижда че отива към колектора), и по-добре не слагай спортен филтър(поне мое мнение), той е много едър и вкарва по малките частици прах и боклук директно в горивната камера(с което скъсява живота на мотора)(спортите филтри са по-скоро за турбо мотори а не за атмосферни,при турбото трябва много кислород който се набавя по-добре с този вид филтри), а пък и ще ти промени само малко звука на мотора(от опит, не променя вървенето), и най-добре първо отиди при застрахователите - те да ти кажат какви опции имаш, ако ще ти дадат пари, по-добре я оправи при някой от форума, иначе ако решат да я оправят в някой техен сервиз тогава така ще стане(обаче доколкото помня в техни сервизи правеха май само до 5годишни коли)

a.iankov
03-01-2009, 19:28
Ами именно, за техен сервиз доколкото знам мисля, че няма да стане, за това моля препоръчайте ми някой? Искам да знам, че колата е оправена, мен не ме притеснява толкова, кутията, а да не би да има аще нещо по-важно от пластмасите, което да се е прецакало. Гледах я доста обстойно и ми се струва, че удно от железата това на което се държи подкалника, също е изкривено навътре към гумата, но нямам проблеми при движение, не опира никиде, но забелязах, че и джантата ми е нащърбена, където е бил удара, тя е от алуминевите детелини, с много кръгове, може ли да се поправи някак?

bilgiiski
03-01-2009, 20:34
Слагаи спортех филтър и не му мисли.
Но не взимай разни ментаци,че не вършат никаква работа.

to_lose_HEART
03-01-2009, 21:40
Здравейте, от доста време не съм следил форума, и виждам, че има доста интересни новости, но нека си изкажа мъката. Дайте ми съвет, днес на снега, точно на 100-на метра пред нас, завивам си както обикновенно, но колата се хлъзна (Алфа 156), и кво що докато се усетя минах през въможно най-виссокия бордюр. Резултатът е следния: Спукан халоген, спукана леко броня, спукан подкалник, разбит на две кожух на въздушния филтър или пък е филтър на климатика не съм сигурен, пластмасовата кутия пред предната лява гума ? Та въпросът ми е следния, да отида при застрахователите и да я оставя за неопределено време и да я оправят или да си я разглобя, да махна въздушната кутия по-скоро остатъците и да сложа спортен филтър? Дайте съвет ?! Благодаря !:bored:
P.S. И ако препоръчате сервизен ремонт, то сервиз на застрахователя ли да избера или вие ще ми препоръчате някой, който се занимава с тия неща по Алфите? Бих избрал сервиз посочен от вас колеги :)

и занапред на снега не карай както обикновенно:grandpa:

RPWWD
03-01-2009, 21:50
В доверен сервиз, с възлагателно писмо се правят коли до 7 години включително. Успех с ремонта.

oem
03-01-2009, 23:15
Това са спортния филтър и боклуците не е вярно. Аз съм с такъв на JR и няма никакъв прах след него.