PDA

View Full Version : Американска регистрация?



bongo
05-01-2009, 12:33
Здравейте,
Първо, знам че подобна тема е пускана и преди, но не намерих отговор на въпроса който ме интересува. Търсих доста и си изясних много неща, но имам няколко въпроса.
1. Ако внеса кола от щатите в държава различна от България и искам да я регистрирам само ддс и мито ли дължа (и съответните регистрационни такси) и колко са те?
2. Как да я карам в България с американските номера, при положение че имам американско гражданство (ако това помага). Кои компании правят ГО, и възможно ли е да си направя ГО в гърция например?
3. Акциза ще пада ли скоро? :)

пс. с цялата история с техно теста, стоповете и тн съм наясно.

Бобби
05-01-2009, 14:37
никакви БГ регистраци и мита,че ще стане златна тая кола.....
карайте я задължително с номера от САЩ.ако имате познат с фирма в САЩ-пишете я на фирмата и май това е достатъчно.
само то време на време трябва да я оставяте в безмитна зона.на 6 месеца за няколко дена май беше срока.....
плюс това БГ куките са толкова тъпи и назад,че можеш да сложиш всякакви номера или да ползваш твойте и да си направиш талона с тях.....те като видят цветния ламиниран лист А4 формат,което е талона на колата -мигат на парцали и само цъкат....

robygas
05-01-2009, 15:04
Нямаш никакви проблеми да си караш колата с Ам.номера спестяваш мито , акциэ и ДДС , но правиш ГО максимум за 3 мес. и е по-скъпа /3,2 мотор 343 КС. 450 лв. на тримесичее/. Акциз и мито на такава кола е около 25000 лв. ГО се прави за момента само от Армеец. Нямам представа ако ГО е направена в Гърция или друга страна от ЕС каква е цената. Отпадна задължението ,колата да излиза извън страната на какъвто и да е период.

santo_traficante
05-01-2009, 15:43
за Г.О. в България се прави спец. Г.О. което е много дебело!
а за каското без грижи ти я правя в Армеец с Американските номера и талон

robygas
05-01-2009, 15:53
Не съм казал ,че е евтино- всичко зависи от гледната точка. За тази кола която говоря ГО за година е 1800лв. ,но можеш да я платиш за 6 мес. само докато я караш.............. НЯМА КЕФ БЕЗ АНТИКЕФ!!!!!!!!!!!!!!

bongo
07-01-2009, 01:39
Значи, на американска фирма, ГО-то си го плащам (колкото си е там) в България и това е всичко?