PDA

View Full Version : Проблеми със скоростната кутия (156)



Seishin
06-01-2009, 17:22
Здравейде!
Имам Alfa Romeo 156 1.8TS '98. До скоро проблема беше, че малко трудно влизаше първата скорост, но с времето се задълбочи проблема и в момента доста трудно влиза и на 2-ра... Когато тръгвам на първа и натисна повечко педала на газта и вдигне оборотите без проблем влиза 2-ра, но ако трябва да слизам от 3-та на 2-ра - доста трудно става....

От какво може да е това и колко г/д ще излезне ремонта?

Благодаря ви много!!! :)

vegatta
06-01-2009, 18:12
Най вероятно Съединителя ти е проблема
Задна трудно ли ти влиза?

Seishin
06-01-2009, 18:29
Най вероятно Съединителя ти е проблема
Задна трудно ли ти влиза?
Задната влиза без проблем. Забелязах и друго... Преди малко я разкарвах и като е студена си включва г/д добре, но като загрее и почва да прави тези проблеми...

oem
06-01-2009, 18:55
Ам ти няма как да разбереш колко масло имаш вътре. Ам по-добре си купи 2 литра масло и си го смени. И ако пак ти прави така приготви се за синхронизатори. На мен 2-ра ми влизаше трудно на високи обороти и задната ми хъркаше. Смених маслото и се оправи. В кофичката където събрах маслото на дъното видях бая стружки. И да ти е добре маслото поне стружките ше разкараш малко по-малко. Нищо, че имаш магнит долу да ги събира. Пробвай ;)

ludkanar
06-01-2009, 19:01
най вероятно е маслото,иди го виж

sudnika
07-01-2009, 09:56
Фиат-ите имат същото проявление... Смяна на маслото може да ти реши проблема наистина, но ако е по сериозно както каза колегата - синхронизатори са ти износени :oops:

Seishin
10-01-2009, 16:20
Благодаря ви много!
Преди малко се прибрах... Ходих да я разкарвам малко. Не беше карана от няколко дена и интересното е, че когато е студена си влизат без никакъв проблем, а като загрее почват да не искат.... Ебаси днес на 3-та тръгнах 3 пъти...

Но защо когато колата загрее?!

pacho_kardana
10-01-2009, 16:22
Възможно е да ти е по-гъзто маслото...

Seishin
10-01-2009, 16:29
Възможно е да ти е по-гъзто маслото...

Дали от това може да е?! Но какъв е смисъла... Като е студено, не би ли трябвало да е по-сгъстено, а като загрее да се разрежда?!
Не съм много вещ от тия неща... Иначе ще ми препоръчате ли хубаво масло, колко ще струва и в Пловдив дали има хубав сервиз (освен Динекспрес) където да ми я оправят? :)

nikolaaaay
10-01-2009, 16:36
Възможно е да ти е по-гъзто маслото...
Сп. мен му е много рядко маслото. Имах такъв проблем на едно Волво. 2-ра въобще отказа... Беше останала с малко масло в скоростите и се бяха износили синхронизаторите. Сложих танково масло, мисля че се казваше Т40, гъсто като мед. Скоростите заспаха и поне 15000 км. докато я карах нямаше никакъв проблем. Логично е скоростите на колегата да влизат добре веднага след като тръгне, но после маслото се разбива и почват проблемите...

pacho_kardana
10-01-2009, 16:41
Сп. мен му е много рядко маслото. Имах такъв проблем на едно Волво. 2-ра въобще отказа... Беше останала с малко масло в скоростите и се бяха износили синхронизаторите. Сложих танково масло, мисля че се казваше Т40, гъсто като мед. Скоростите заспаха и поне 15000 км. докато я карах нямаше никакъв проблем. Логично е скоростите на колегата да влизат добре веднага след като тръгне, но после маслото се разбива и почват проблемите...

Да и това е варянт просто на мен ми беше гъзто маслото и ми включваха трудно...
А маслото трябва да е хубаво за да не стане некоя беля щото "евтиното излиза по-скъпо"...

oem
10-01-2009, 16:52
Tutela 75ZC Synth е маслото за кутията. 2 литра трябва да налеш след като източиш старото.

Seishin
11-01-2009, 11:40
Благодаря ви много за информацията!

Днес забелязах и едино друго нещо... Като включа на първа и нали си тръгвам с полусъединител и т.н., обаче колата е тромава и не ускорява бързо... Като погледнах към оборотомера - оборотите бяха паднали на 400-500... Нормално ли е или компютъра се е разцентровал и не регулира оборотите както трябва?!

mirchozo
11-01-2009, 11:57
Че тя трябва да претриса при такива ниски обороти бе мен, ти като тръгваш не подаваш ли поне малко газ, щото ако само отпускаш съединитела е нормално да паднат оборотите,че даже и ще ти угасне така.Едно време у школата ни учеха : давате стабилни обороти на двигателя ( ~2000 ) и плавно отпускате съединителя.:blah::blah::blah: Може оборотомера да не показва вярно,при такива обороти трявба да претриса поне малко. Иначе си сложи маслото дето те съветват колегите : Tutela 75ZC Synth , щото ще се вкараш в големи бели, пък и то си го пише какво трябва да е като вдигнеш капака на колата има една червена табелка (лепенка)

Seishin
11-01-2009, 11:59
Че тя трябва да претриса при такива ниски обороти бе мен, ти като тръгваш не подаваш ли поне малко газ, щото ако само отпускаш съединитела е нормално да паднат оборотите,че даже и ще ти угасне така.Едно време у школата ни учеха : давате стабилни обороти на двигателя ( ~2000 ) и плавно отпускате съединителя.:blah::blah::blah: Може оборотомера да не показва вярно,при такива обороти трявба да претриса поне малко.

Давам й газ, ама като й отпусна съединителя веднага падат към 400-500 и след това натискам педала на газта до край и лека по-лека си ги вдига... Абе нз, трябва да й направя една диагностика...

mirchozo
11-01-2009, 12:05
че то това все едно да тръгнеш на 3-та скорост,симптомите са същите.Според мен не е нормално,ходи си на диагностика за вс случай,тука мое си дърпаме локуми колкото си искаме.

Degree
11-01-2009, 20:19
Колега провери ябълката на лоста да не е счупена.

oem
12-01-2009, 15:50
Давам й газ, ама като й отпусна съединителя веднага падат към 400-500 и след това натискам педала на газта до край и лека по-лека си ги вдига... Абе нз, трябва да й направя една диагностика...

Все едно се дави. Нали? И го прави малко след като запалиш колата? Нали нали?

asoto
12-01-2009, 16:16
Аз имах същия проблем,вначалото почнаха да влизат трудно докато един ден спрях на един светофар в 5 часа за ляв завой и бях първа кола и натискам съединител да слагам 1 ва ама не ни първа ни никва.И по чудо 3та и не ме питай кви псувни съм ял.та оказа се съединител,пулен комплект,с работата ми излезна около 600 лв.

Seishin
12-01-2009, 17:09
@oem, когато и да тръгвам винаги го прави... Ако успея да тръгна(като е студена си включва скоростите перфектно) на 1-ва и като отпусна напълно съединителя веднага оборотите падат на 300-400 или натискам газта докрай и лека по лека вдига оборотите... Или пък когато почне да тресе натискам съединителя до край и подавам газ и се оправя...

@asoto, при мен като е студена включва перфектно, но когато загрей много рядко успявам да включа 1-ва или 2-ра... Вече нз колко пъти тръгвам все на 3-та на светофари... И при 1-ва и 2-ра колата е много тромава и супер бавно ускорява, а като включа 3-та и изфърча просто.... Много лошо, ако е съединителя :/ Много пари...

asoto
12-01-2009, 18:35
ами майстор схте ти каже,може да е от много неща,иди на време да видиш.че да не излезе солено,между другото като го сменят цялата кола я раглобиха луда раота