PDA

View Full Version : Проблем на таблото



patrona
06-01-2009, 22:36
Колеги някой може ли да ми обясни по каква причина ми свети акумулатора на арматурното табло след като запаля?Опасно ли е за нещо?Проблема се получава след като запаля.Почва да си брамчи тя и ми премигва датчика(акумулаторчето),минава 1мин. и спира.Спира но до момента когато подам газ.На всяко натискане на газта то мига докато не върна педала.И така е докато колата не стигне 60градуса(поне до тогава съм го мяркал да мига).Кажете си думата...:gruebel:

victtorbg
06-01-2009, 22:52
Колеги някой може ли да ми обясни по каква причина ми свети акумулатора на арматурното табло след като запаля?Опасно ли е за нещо?Проблема се получава след като запаля.Почва да си брамчи тя и ми премигва датчика(акумулаторчето),минава 1мин. и спира.Спира но до момента когато подам газ.На всяко натискане на газта то мига докато не върна педала.И така е докато колата не стигне 60градуса(поне до тогава съм го мяркал да мига).Кажете си думата...:gruebel:

При мене свети при всяко палене докато не подам газ и след това угасва.

mochko1
06-01-2009, 23:29
Тая лампичка свети когато не се зарежда акомулатора. Ама нека и някой друг да се изкаже ,че може и поради друга причина да свети.

DerMeister
06-01-2009, 23:30
Замери си акумулатора дали е в нормите и дали алтернатора зарежда нормално. Възможно е и в тоя мокреж, нещо някъде да окъсява или някаква такава глупост.

victtorbg
06-01-2009, 23:36
Тая лампичка свети когато не се зарежда акомулатора. Ама нека и някой друг да се изкаже ,че може и поради друга причина да свети.

Така е,но съм мерил алтернатор(акомулатора ми е чисто нов 75 А) и ми казаха,че релето на алтернатора е такова,че сработва първоначално при по-ввисоки обороти-на мен това ми звучи малко.....

myato
06-01-2009, 23:55
Най-благоприятни варианти:
1.Приплъзва ремък.
2.Заседнала четка.
3.Кофти връзка.
Останалите възможности са все кофти.

RaIDeR
07-01-2009, 00:12
Предполагам не ти свисти ремака иначе щтеше да го споменеш !
Има няколко възможности които могат да са прочина почни да ги изключваш пореда по който ги пиша ! Първо измери си кабелите от алтернатора до акумолатора дали не са накъсани ! Това всичкото ако колата нетресе и има доволно обороти !
1 Смени си крушката на таблото която свети за акумолатора
2 Смени регулатора на напрежението накойто са и четките (продават се заедно)
3 Смени диоден блок
4 Смени статора
5 Смени ротора

mordohy
07-01-2009, 01:15
Стегни си ремъка!Ако пак го прави го смени.Останалите ти дадоха все хубави съвети,ама скъпи.Ако пак не се оправи си виж четките и пръстените на ротора,но вероятността да са те е под 5%.Всичко друго е боза в твоя случай.Успех!

mordohy
07-01-2009, 01:18
Предполагам не ти свисти ремака иначе щтеше да го споменеш !
Има няколко възможности които могат да са прочина почни да ги изключваш пореда по който ги пиша ! Първо измери си кабелите от алтернатора до акумолатора дали не са накъсани ! Това всичкото ако колата нетресе и има доволно обороти !
1 Смени си крушката на таблото която свети за акумолатора
2 Смени регулатора на напрежението накойто са и четките (продават се заедно)
3 Смени диоден блок
4 Смени статора
5 Смени ротора
Я му прати твоя стария да тренира:roll2::tooth:

soldier
07-01-2009, 10:06
Колега при мен свети докато не подам газ и ми свири ремъкът на алтернатора, но това, което ти ми казваш звучи по-гадно т.е. зацапани четки. Най-добре иди на ремонт на алтернатор, иначе ще си загубиш време в търсене на проблема, а няма да ти вземат много пари.

chico
07-01-2009, 11:06
Диагноза - алтернатор... Било то четки, било то диоден блок или реле, а даже може и лоша маса между алтернатора и блока на двг... Ма важното ,е че не зарежда докато не се вдигнат оборотите...

patrona
07-01-2009, 18:23
Стегни си ремъка!Ако пак го прави го смени.Останалите ти дадоха все хубави съвети,ама скъпи.Ако пак не се оправи си виж четките и пръстените на ротора,но вероятността да са те е под 5%.Всичко друго е боза в твоя случай.Успех!
Ремъците съм ги сменял началото на ноември.

patrona
07-01-2009, 18:26
Предполагам не ти свисти ремака иначе щтеше да го споменеш !
Има няколко възможности които могат да са прочина почни да ги изключваш пореда по който ги пиша ! Първо измери си кабелите от алтернатора до акумолатора дали не са накъсани ! Това всичкото ако колата нетресе и има доволно обороти !
1 Смени си крушката на таблото която свети за акумолатора
4 Смени статора
5 Смени ротора
Зарежда си генератора,пали,обороти нормални,кабели пърфект,ремъци нови,защо да ги сменям просто премигва до определено време.

patrona
07-01-2009, 18:30
Диагноза - алтернатор... Било то четки, било то диоден блок или реле, а даже може и лоша маса между алтернатора и блока на двг... Ма важното ,е че не зарежда докато не се вдигнат оборотите...
Тва го прави докато стопли малко колата,днес ми угасна за няма 5 мин.,ама незнам през тва време дали е зареждал.Иначе си зарежда.Акумулатора до сега трябваше да е паднал то само тръгни спри тръгни спри е моята работа.Не се зори при палене.

patrona
07-01-2009, 18:33
Ама като гледам всички сте насочени към алтернатора.Не ше да е от друго така ли да го разбирам???Да ходя на ЖичколоГ?

victtorbg
07-01-2009, 19:12
Ама като гледам всички сте насочени към алтернатора.Не ше да е от друго така ли да го разбирам???Да ходя на ЖичколоГ?

Абе нали ти зарежда..ако искаш ходи,ама аз карам така повече от 1 година(откакто взех колата) и няма проблем-просто като я паля подавам около 2000 оборота и лампата си гасне.

patrona
07-01-2009, 19:15
Ще пробам дали на първото подаване до 2000 оборота ще угасне ако не на жичколог за всеки случей.

reptli
07-01-2009, 19:30
щом казваш че си сменил ремъка виж дали не трябва да се опъне:gruebel: принципно е нормално на това студено време да се наложи да дадеш малко газ за да загасне лампата.Докато не загасне лампата колата черпи ток от акомулатора не от алтернатора :roll:

patrona
07-01-2009, 23:23
Добре ама нито присвирва нито нищо.Ако е хлабав да не зарежда поне веднъж щеше де присвири предполагам.Преди да го сменя усвирваше квартала ама ся няма звук....:dunno:

reptli
08-01-2009, 00:50
ами най-вероятно наистина е алтернатора колега :roll: :disgust: но за всеки случай си го замери ако имаш мултицед :roll:

patrona
08-01-2009, 18:21
Ами немам такъв уред и за по сигурно ще отида при майстор.

KalinAlfista
08-01-2009, 19:53
земи си натегни ремака на генератора или направо го смени....

patrona
08-01-2009, 19:57
земи си натегни ремака на генератора или направо го смени....
Той е нов бе хора.На няма 2 месеца е.Днес пак съм ги гледал,пипал-идялни са.Кабелите към акумулатора са добре,клемите са стегнати.

tonov
08-01-2009, 21:20
ами най-вероятно наистина е алтернатора колега :roll: :disgust: но за всеки случай си го замери ако имаш мултицеT :roll:

repti ти е казал какво да направиш.

Ако не знаеш как, вземи с тебе някой който разбира.
Мерете напрежението в/у акумулатора на празен ход на ДВГ - трябва да е 13,7-14,2V. Ако не е в тези граници имаш проблем.

Айде премери и кажи колко е когато ти свети лампата. Така само хвърляме боб.

patrona
08-01-2009, 21:57
Като го премеря ще пиша.А ако е в тези граници значи си зарежда нормално нали така?

tonov
08-01-2009, 22:47
аха

RaIDeR
09-01-2009, 18:28
Колега щтом нямаш мултицет значи не ги чаткаш нещата , а майстора дори и да е дребна повредата няма да ти кайе 10 лв а поне 100 !
Ако искаш да си оправиш бага за нормални пари по добре слушай тук какво ти говорим колегите ние ще те насочваме !
Но това си е твое решение може да си я караш и така , само ще сменяш батериту по-честичко ,а и понякога ще оставаш без ток !
Не е от ремака щот щеш да свири , пробвай да смениш крушката на таблото за акумолатора с нова струва 20 ст. не е трудно !

KalinAlfista
09-01-2009, 18:40
Сваля6 генератора и на ремонт....4иста работа....ако не в границите на зарждане...няма какво да му мисли6....и да се 4уди6 няма да се оправи сам....тя лампата 6том свети няма да си прави маитап има за какво да свети...не ти зарежда....:no_no_no:

RaIDeR
09-01-2009, 18:42
Има голяма вероятност да не е от него !
Нали това се мачим да мине по танко колегата !

KalinAlfista
09-01-2009, 18:43
6том кара6 алфа неможе да минава6 танко.....алфата си иска неиното...ина4е няма да са толкова палави!!!!!!!а има и вероятност и някоя маса на купето да се ебава??????????8-)

patrona
09-01-2009, 21:17
Колега щтом нямаш мултицет значи не ги чаткаш нещата , а майстора дори и да е дребна повредата няма да ти кайе 10 лв а поне 100 !
Ако искаш да си оправиш бага за нормални пари по добре слушай тук какво ти говорим колегите ние ще те насочваме !
Но това си е твое решение може да си я караш и така , само ще сменяш батериту по-честичко ,а и понякога ще оставаш без ток !
Не е от ремака щот щеш да свири , пробвай да смениш крушката на таблото за акумолатора с нова струва 20 ст. не е трудно !
Абе тука не са така нещата.Тук е шуро бажанащина.Имам се с двама майстори и съм ходил при тях при проблеми(токове) с предните ми коли.Най-скъпо съм плащал 15лв(услуга за услуга е).А що се отнася до крушката като разглабях таблото да сменям другите крушки ми се видя че немога да барам по нея платка(ако не се лъжа-имаше нещо капсуловано там.Т.е.трябва да чупя.)Утре се надявам да имам време за жичкаджията.

patrona
09-01-2009, 21:22
6том кара6 алфа неможе да минава6 танко.....алфата си иска неиното...ина4е няма да са толкова палави!!!!!!!а има и вероятност и някоя маса на купето да се ебава??????????8-)
Значи колега за сефте имам дизел.Ако сичките Алфи 1.9 тди са като моята мога да ти кажа че не са от най-палавите.Трябва й писта-неможе да си показва вътъка на място.

KalinAlfista
09-01-2009, 21:25
Значи колега за сефте имам дизел.Ако сичките Алфи 1.9 тди са като моята мога да ти кажа че не са от най-палавите.Трябва й писта-неможе да си показва вътъка на място. от дизел не разбирам многооо ама сам 4увал 4е са добре на патя дарпат си добре:clapping:

patrona
09-01-2009, 22:24
repti ти е казал какво да направиш.

Ако не знаеш как, вземи с тебе някой който разбира.
Мерете напрежението в/у акумулатора на празен ход на ДВГ - трябва да е 13,7-14,2V. Ако не е в тези граници имаш проблем.

Айде премери и кажи колко е когато ти свети лампата. Така само хвърляме боб.

Мерих го преди малко акумулатора като дам мултицета да мери на 200V ми дава 1.4 V, а като го дам на 20V ми дава 12.86V.Кажи кое от двете да гледам.Утре сутрин пак ще го замеря да видя дали ще има разлика от тези стойности.

victtorbg
09-01-2009, 23:58
Колега щтом нямаш мултицет значи не ги чаткаш нещата , а майстора дори и да е дребна повредата няма да ти кайе 10 лв а поне 100 !
Ако искаш да си оправиш бага за нормални пари по добре слушай тук какво ти говорим колегите ние ще те насочваме !
Но това си е твое решение може да си я караш и така , само ще сменяш батериту по-честичко ,а и понякога ще оставаш без ток !
Не е от ремака щот щеш да свири , пробвай да смениш крушката на таблото за акумолатора с нова струва 20 ст. не е трудно !

Много ми е интересно,защо аз за 1 година със същия проблем не съм сменял нищо и никога не съм оставал без ток?

victtorbg
10-01-2009, 00:01
Мерих го преди малко акумулатора като дам мултицета да мери на 200V ми дава 1.4 V, а като го дам на 20V ми дава 12.86V.Кажи кое от двете да гледам.Утре сутрин пак ще го замеря да видя дали ще има разлика от тези стойности.

Стига си се шашкал-слагаш мултицета на 20v DC и мериш когато лампата не свети-13.6-14.2(горе долу) всичко е ОК.

patrona
10-01-2009, 17:14
Стига си се шашкал-слагаш мултицета на 20v DC и мериш когато лампата не свети-13.6-14.2(горе долу) всичко е ОК.
Ясно тва го знам за 13.6-14.2 че е ОК.Ама при мене се оказа че не е ОК.Днес бе сутринта беше 12.26V а сега в 17ч е вече 10.30V.Ходих на майстор и каза че е генератора ама трябва да го сваля.Това ще стане чак Сряда сутрин(много работа има).
Някой знае ли от долу може ли да се извади генератора или трябва да се сваля хидравликата.

patrona
10-01-2009, 20:47
Някой знае ли дали генератора може да се изсули от долу или излиза само от горе и трябва да се маха хидравликата?.?:indian::bash:

victtorbg
11-01-2009, 12:53
Някой знае ли дали генератора може да се изсули от долу или излиза само от горе и трябва да се маха хидравликата?.?:indian::bash:

Мисля,че няма какво да му пречи от долу и спокойно се вади.

patrona
11-01-2009, 15:04
Мисля,че няма какво да му пречи от долу и спокойно се вади.
Става въпрос след като се развие дали има достатъчно място да излезе навън?Щот не ми се сваля хидр.помпа.

tonov
11-01-2009, 15:08
Става въпрос след като се развие дали има достатъчно място да излезе навън?Щот не ми се сваля хидр.помпа.

На мен ми се струва че няма да може да слезе надолу, пречи рейката и моста.
Все пак на ТД не съм гледал, там може и да се получи.

patrona
11-01-2009, 16:16
Питам за да си олесня майстора.Че ако може да не сваля хидр. без повод.Ама след малко ще залягам в канала да проверя дали може и да си погледна да не са заминали четките на генератора.

victtorbg
11-01-2009, 16:29
Питам за да си олесня майстора.Че ако може да не сваля хидр. без повод.Ама след малко ще залягам в канала да проверя дали може и да си погледна да не са заминали четките на генератора.

Най-добре погледни,но имам спомен,че може,а хидравликата се сваля за нула време.

patrona
11-01-2009, 16:42
За хидр.знам правено е и преди.

patrona
13-01-2009, 18:38
Няма начин да излезе надолу.Малко е мястото.Ама поне може да се бърка и извадих четките.Четки има поне за една година.Това нещо ако не зареждаше досега да паля с бутане,апък той си показва пак 12.9V.Има ли няква вероятност да изкл.тва реле на генератора ако случайно акумулатора няма нужда от дозареждане.Той е на минимум 2 години.

kolev
14-01-2009, 10:33
колега, сменяй първо тоя регулатор щото най-вероятно е от него. после ако не се оправи, тогава вади генератора и ще му сменяш диодния блок.

patrona
14-01-2009, 19:23
Колега вчера понеже разкачах акумулатора да не стане заварка като вадих четките и днес не е мигала.Запалих без проблем и без газ.Светеше си и като дадох малко газ тя огасна и после не е мигала изобщо.Ходих на майстор мери,гледа и каза да си карам колата да не се занимавам с глупости.Да не се чудя къде да ми земат парите без да направят нищо по нея.Реално за 1 месец този симптом досега щеше да е заминал този акумулатор.

StarChild
31-05-2009, 11:13
Сигурно е тъп въпросът ама искам да ви питам колеги!
Алтернатор или динамо от Fiat Bravo стават ли за Alfa 145? :roll: