PDA

View Full Version : Странен шум от хидравличната помпа



rstankov
07-01-2009, 10:32
Здравейте колеги,преди месец и аз се сдобих с една красавица/156/ и имам следния проблем-при студен старт на мотора/2.0 TS/ се чува шум от хидр.помпа/предполагам/.Работи 1-2мин. и шумът изчезва.Това нормално ли е или трябва да ходи на "доктор":grin:

myato
07-01-2009, 11:44
Не е нормално.Нещо е тръгнало да си ходи.

sudnika
07-01-2009, 13:11
Може да е хлабав ремък или ролката да е почнала да вие. Може и нещо друго да е, при мен на Типото специално, ми се струваше, че вие ролката на хидравличната помпа, но се оказа тази на водната...

rstankov
07-01-2009, 13:15
Интересното в случая е,че като поработи малко мотора/1-2мин./ и изчезва шума

sudnika
07-01-2009, 13:57
За да изключиш в голяма степен проблем с помпата или хидравличната течност (нивото) пробвай да развърташ волана в крайни положения ( и да задържаш малко ). Трябва да имаш един специфичен звук да се прояви ако имаш проблем с помпата.

търтей
07-01-2009, 14:12
За да изключиш в голяма степен проблем с помпата или хидравличната течност (нивото) пробвай да развърташ волана в крайни положения ( и да задържаш малко ). Трябва да имаш един специфичен звук да се прояви ако имаш проблем с помпата.

верно ли?
хахчв крайно положение звукът винаги се променя

sudnika
07-01-2009, 14:19
Става въпрос за "виене" , ако така мога да го нарека, на помпата, което се появява....

oem
07-01-2009, 14:39
Става въпрос за "виене" , ако така мога да го нарека, на помпата, което се появява....

Нормално е. Тогава помпата се натоварва най-много. Просто не натискай волана съвсем до края.

rstankov
07-01-2009, 16:18
За да изключиш в голяма степен проблем с помпата или хидравличната течност (нивото) пробвай да развърташ волана в крайни положения ( и да задържаш малко ). Трябва да имаш един специфичен звук да се прояви ако имаш проблем с помпата.
Като въртя волана/постоянно,не докрай/ при студен мотор има леко виене и след това изчезва.А всички коли които съм карал при пълен волан им вие хидравликата и мисля,че това е нормално.

Old Fox
07-01-2009, 16:24
Значи моята е ненормална. Нищо нормално няма в тва да ти "вие" хидравликата.

oem
07-01-2009, 16:29
Значи моята е ненормална. Нищо нормално няма в тва да ти "вие" хидравликата.

Само в крайно положение може да се усеща виене тъй като там се натоварва помпата на предел. А тя не е нова все пак :)

sudnika
07-01-2009, 16:42
Само в крайно положение може да се усеща виене тъй като там се натоварва помпата на предел. А тя не е нова все пак :)


Аз пък имам 3 ненормални коли понеже нито 1 не вие :) На типото преди няколко години "виеше" известно време и после отказа помпата....

Bonco
07-01-2009, 18:51
смени маслото ако не си.ваздух да не просмуква

Bonco
07-01-2009, 19:09
може и друго да е

rstankov
08-01-2009, 08:12
смени маслото ако не си.ваздух да не просмуква
Не съм го сменял.Ще го сменя и ще пиша ако има разлика

kkkrisss
08-01-2009, 10:41
Като въртя волана/постоянно,не докрай/ при студен мотор има леко виене и след това изчезва.А всички коли които съм карал при пълен волан им вие хидравликата и мисля,че това е нормално.


Погледни нивото на маслото, такова виене се появява ако маслото ти е при минимума. Ако нивото е ок смени маслото както ти предлага колегата...може да се оправи.

zabolokor
08-01-2009, 14:09
И при мен имаше подобен проблем и се оказа изтичане на хидравлична течност.Провери си нивото й.
При моята смениха някакъв маркуч и всичко се оправи.

rstankov
09-01-2009, 15:20
Погледни нивото на маслото, такова виене се появява ако маслото ти е при минимума. Ако нивото е ок смени маслото както ти предлага колегата...може да се оправи.


И при мен имаше подобен проблем и се оказа изтичане на хидравлична течност.Провери си нивото й.
При моята смениха някакъв маркуч и всичко се оправи.
Тази сутрин погледнах нивото на хидр. течност и беше 5мм. под минимума,долях около 100-ина грама и като запалих мотора пееше,без абсолютно никакви шумове:clap:БЛАГОДАРЯ на всички :respect: