PDA

View Full Version : Лагер диференциал?



Gh0stRider
07-01-2009, 19:02
Става дума за Фиат Стило 1.6: Снощи изведнъж се появи странен шум, по мое мнение идващ от към скоростната кутия/диференциала. Звука е нещо като хъркане..тракане, звучи точно като се едно съм вкарал 1 сламка в спиците на колело, променя се в зависимост от скоростта на колелото. При подаване на газ звука изчезна напълно, при натиснат съединител също изчезва, но когато съм на скорост (която и да е скорост) и без газ се чува вупросния звук; ако колата е изключена от скорост по инерция звука просто е по тих но пак се чува. Същото е и при студен и при топъл двигател. При форсиране на място няма никакъв звук. След кратка консултация и возене стигнах до извода че най- вероятно е някой лагер в диференциала... ваши мнения и предположения?

Kuker
07-01-2009, 19:08
Щом се чува когато не си на скорост вдигни капака и виж точно от къде идва звука.

Gh0stRider
07-01-2009, 19:13
Чува се като не съм на скорост но в движение, като съм спрял на място няма шумове- звучи точно като се едно съм вкарал 1 сламка в спиците на колело.

Kuker
07-01-2009, 19:33
В такъв случай аз мога само да гадая, сещам се за много причини.Ако можеш разбери все пак от къде идва звука.

Gh0stRider
07-01-2009, 19:36
ами както вече споменах, звука според мен идва от скоростната кутия, усеща се и по скоростния лост... не че тресе силно, но като се хване с ръка и се усеща малко по силно вибриране от нормалното в синхрон с тракането

Kuker
07-01-2009, 19:45
Вдигни на крик, включи на скорост и върти наляво надясно гумите пък дано чуеш нещо.

Gh0stRider
07-01-2009, 20:05
И аз се надявах да е тва което и ти си мислиш, но просто при най- малкото пипване на газта, дори и да поддържам само някаква скорост с натисната газ няма тракане. В момента който отпусна педала и се почва... та за сега съм изключил варианта за лагери при колелата.
Абе аз съм на 99% сигурен че е лагер на диференциала, ама искам някой по компетентен да се изкаже може ли не може ли да е тва намират ли се такива лагери, оправят ли се, скорости на старо ли да търся и т.н. ;)

Gh0stRider
07-01-2009, 20:08
А и има ли как да разбера какви са точно лагерите без да отварям скоростите, за да знам изобщо дали ше могат да се намерят такива... ако не могат да не си играя с отваряне, а да търся скорости на старо

Bonco
07-01-2009, 20:14
имах такъв проблем,лагер надългата полулоска на алфа 155 тд

Kuker
07-01-2009, 21:57
Аз имам в предвид диференциала а не главината.Не знам как си ме разбрал.Главината няма да трака а ще вие така да се каже.Изчакай тогава други мнения и прецени кой е по компетентен.

голямата риба
07-01-2009, 23:13
колега проблема е много малко вероятно да е в лагер на диференциала
по звучи като на каре

П.П. я първо провери дали са ти стегнати болтовете на джантите

Gh0stRider
07-01-2009, 23:30
kuker Мда не съм те разбрал ;) всъщност така ше се провери проблема.

Каре ако беше, щеше постоянно да се чува, да тресе в крайни положения на волана, нали? А такива неща няма

голямата риба
08-01-2009, 00:06
колега вземи си поука
http://alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?t=28935

кола на 60 000км карана от жена
съм 100% сигурен, че не е в диференциала проблема

голямата риба
08-01-2009, 00:08
абе сега се сетих, че това го има и на моето стило
ма ме мързи да го сменя

провери тампона който крепи скоростите и двигателя да не се движат напред назад
свързва скоростната кутия и магарето на предният мост

Gh0stRider
08-01-2009, 00:10
колега вземи си поука
http://alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?t=28935

кола на 60 000км карана от жена
съм 100% сигурен, че не е в диференциала проблема

тая тема я знам наизуст вече колега...
и аз силно се надявам да не е диф-а, ама се готвя за най-лошото, пък ако е по леко добре дошло :) ше погледнем карета, тампони гайки и други дреболий 1во пък квото излезе

Gh0stRider
08-01-2009, 00:11
абе сега се сетих, че това го има и на моето стило
ма ме мързи да го сменя

провери тампона който крепи скоростите и двигателя да не се движат напред назад
свързва скоростната кутия и магарето на предният мост

точно за този тампон и аз се съмнявам да не е проблема.. като поизчетох малко насам натам се оказа че дава подобни симптоми на моите

mordohy
08-01-2009, 19:53
колата,колега е прекалено нова,като модел,за да човъркаш по диференциала.По скоро са карета или съединител.По точно лагера му.Освен , ако действително не е някоя "сламка" по системата.Проблема може да е много по-прозаичен от лагер на диференциала.Търси първо по каретата

Kuker
08-01-2009, 19:55
Колега, без да искам да ти кажа нещо на въпреки но новата кола е само в магазина.

mordohy
08-01-2009, 20:32
Колега, без да искам да ти кажа нещо на въпреки но новата кола е само в магазина.
Разбрах те,ама гледам да съм оптимист.Иначе карам по-ценен паметник на културата от тебе!:drunk:

Kuker
08-01-2009, 20:51
Пред блока имам два паметника, дано тази не стане скоро такъв.

Gh0stRider
08-01-2009, 21:36
Значи след половин ден "аудио" диагностика по пътищата и след тва с 1то колело във въздуха диагнозата не е обещаваща. Звука за жалост идва от скоростната кутия и вече с известна доза сигурност сме на мнение че проблема е отчупено парче от зъбно колело в диференциала, а не както предполагах от лагер. За сега карам така... да видим ше се засили ли звука, няма ли.. и така. Поне знам, че 100% ше се сваля кутията и ше се отваря, а вече какво точноше се покаже от вътре... :shock: ше държа в течение

Kuker
08-01-2009, 21:57
Успех, колега.

Gh0stRider
08-01-2009, 23:27
:yes: мерси

Novachev
10-01-2009, 18:22
Значи след половин ден "аудио" диагностика по пътищата и след тва с 1то колело във въздуха диагнозата не е обещаваща. Звука за жалост идва от скоростната кутия и вече с известна доза сигурност сме на мнение че проблема е отчупено парче от зъбно колело в диференциала, а не както предполагах от лагер. За сега карам така... да видим ше се засили ли звука, няма ли.. и така. Поне знам, че 100% ше се сваля кутията и ше се отваря, а вече какво точноше се покаже от вътре... :shock: ше държа в течение
Колега търси кутия втора ръка самия диференциал ще е много скъп ако го купуваш нов.

Gh0stRider
10-01-2009, 21:07
Вече търся, за сега без успех. Ако някои мерне Стило 1.6 на части да свирка

голямата риба
11-01-2009, 00:04
аз имам

Novachev
11-01-2009, 17:35
работата готова.

Gh0stRider
12-01-2009, 12:09
докато се обадя да я зема и е продадена тая кутия... та ако някои мерне Стило 1.6 на части, все още да свирка ;)

Novachev
12-01-2009, 17:52
докато се обадя да я зема и е продадена тая кутия... та ако някои мерне Стило 1.6 на части, все още да свирка ;)
Виж разпитай от каква друга кола става щото стилото не са много масови и ще е трудно намирането.

Gh0stRider
12-01-2009, 17:59
То въобще квото и да е инфо за стило не се намира лесно... като питам и секи дига рамене :D По епер гледам и сравнявам номерата на чарколяците в кутията, но си излиза че са само за Стило... Днеска обаче ме обнадеждиха, в Т&Н питах как стоят нещата, казаха ми че за жалост може да се поръча само цял диференциал... но пък ме успокоиха че ако им занеса счупеното колело почти 100% ше ми намерят същото я от мареа, я от браво... та за ся съм спокоен ;) остава да видим къде ше я правя, щото не секи ше се наеме да прави скорости...

Gh0stRider
23-01-2009, 11:57
Значи след половин ден "аудио" диагностика по пътищата и след тва с 1то колело във въздуха диагнозата не е обещаваща. Звука за жалост идва от скоростната кутия и вече с известна доза сигурност сме на мнение че проблема е отчупено парче от зъбно колело в диференциала, а не както предполагах от лагер. За сега карам така... да видим ше се засили ли звука, няма ли.. и така. Поне знам, че 100% ше се сваля кутията и ше се отваря, а вече какво точноше се покаже от вътре... :shock: ше държа в течение

Днеска е отворена кутията, и диагнозата ми се оказа учудващо точна, само с 1 малка подробност- не е отчупено парче от зъбче на зъбно колело, а няколко парчета от зъбчета на зъбно колело на диференциала... Но по лошата новина е че въпросното колело не става от никаква друга кола- ся тряа или ново ако изобщо има такъв вариант да се купи отделно, или невъзможната мисия за кутия на старо... сяква помощ за намиране на таква приемам :)

Gh0stRider
24-01-2009, 19:22
колата е готова :)

digitalundgrd
24-01-2009, 20:42
Какво стана колега я раздуй ?

Gh0stRider
24-01-2009, 21:05
Ами с някакъв див късмет вчера се намери 1 стило 1.6 ударено... скоростите също били ударени, но счупен само кожуха, вътре сичко здраво :) И така днеска смениха диференциала и сичко си дойде на място. Стария вътре половината части за нищо не стават.. има отчупено пърче от зъб на зъбно колело, което е поодраскало тук там още чарколяк и така... По тоя случай смених и съединител и съвсем заспа положението :)

digitalundgrd
24-01-2009, 21:38
Браво! Честито и само безаварийно от тук нататък