PDA

View Full Version : Датчик ниво на маслото?



kkkrisss
08-01-2009, 17:53
започнах да се чудя алфа 147 има ли датчик, които да се обажда ако нивото на маслото не е както трябва?

mik mik
08-01-2009, 22:30
дисплея на таблото те информира за всякакви нередности които стават с колата включително и когато налягането на маслото е ниско и т.н. :upsidedwnsmiley:

digitalundgrd
08-01-2009, 22:48
За налягането ми е изписвало, когато без да искам съм изгасвал..., но никога не ми е казвало за ниско ниво на маслото....., а като я купих пръчката беше почти суха.....

DeX
09-01-2009, 01:12
За налягането ми е изписвало, когато без да искам съм изгасвал..., но никога не ми е казвало за ниско ниво на маслото....., а като я купих пръчката беше почти суха.....

Датчик за нивото няма ... всъщност има, ама ти сам си отговори - пръчката. Иначе такъв дето да е вързан за компютрото няма. Липсата на масло се определя по липсата на налягане!

pinko
09-01-2009, 01:50
Бе за 147 не знам, ама моите и двете имат датчик - 166-цата само ми индикира кога нивото е ниско, а 156-цата при всяко палене на двигателя даже ми показва точното ниво на маслото в картера (между другото, идникацията е учудващо точна).

mik mik
09-01-2009, 02:01
За налягането ми е изписвало, когато без да искам съм изгасвал..., но никога не ми е казвало за ниско ниво на маслото....., а като я купих пръчката беше почти суха.....
когато нивото на маслото е ниско от там пада и налягането му- при мен стана така-когато нивото на маслото падна почна да ми изкарва грешката за ниско налягане и след като го смених проблема изчезна и от тогава не съм имал такъв(слава богу)

digitalundgrd
09-01-2009, 02:20
ТОва ясно, но на мен ми изписва че ми е ниско налягането на маслото, когато колата изгасне в движение по моя вина...А е имало случаи (като я купих) когато наистина е имала много малко масло, но индикация за ниско налягане не ми е изписвала....Абе нямам му доверие за маслото на борд компютъра...Щеката...проверка и така

vovata
09-01-2009, 06:27
При мен на всяко запалване ми показва скала с нивото на маслото и е точна (проверил съм)

I
I I
I I I
I I I I

kkkrisss
09-01-2009, 10:23
За налягането ми е изписвало, когато без да искам съм изгасвал..., но никога не ми е казвало за ниско ниво на маслото....., а като я купих пръчката беше почти суха.....

Аз също съм бил с малко масло, но не е имало индикация така че предполагам, че няма датчик...което е странно.

DeX
09-01-2009, 11:59
Тез дето им е показвало нали забелязвате, разликата в вида гориво, което използват вашите показващи нивото алфи :)

digitalundgrd
09-01-2009, 13:45
Вова.. ти си дизел. На дизела го показва...Пише го в книжката към колата...Днес проверих. За бензиновите няма....такова чудо!

nikolaaaay
10-01-2009, 16:55
Бе за 147 не знам, ама моите и двете имат датчик - 166-цата само ми индикира кога нивото е ниско, а 156-цата при всяко палене на двигателя даже ми показва точното ниво на маслото в картера (между другото, идникацията е учудващо точна).
Моята също е ФЛ, но не показва нивото на маслото. Не виждам логика да го показва на ГТД, а на бенза - не. По-скоро от настройките при вас е зададено нещо?!
П.С. Книжката ми е на френски, а аз разбирам само немски и англ.

RPWWD
10-01-2009, 17:04
Моята също е ФЛ, но не показва нивото на маслото. Не виждам логика да го показва на ГТД, а на бенза - не. По-скоро от настройките при вас е зададено нещо?!
П.С. Книжката ми е на френски, а аз разбирам само немски и англ.

Мойта си показва при всяко палене, но пък книжката ми е на италиански и пак не може да ти помогне. И на мен не ми звучи логично да има разлика между дизела и бензина...

търтей
10-01-2009, 23:02
да не спорите излишино
тая работа с нивото е на дизелите
на в6 има налягане
това е

nikolaaaay
10-01-2009, 23:18
да не спорите излишино
тая работа с нивото е на дизелите
на в6 има налягане
това е
Датчик за налягането има и на бензиновите ТС. Не го показва "онлайн", но индикира когато е ниско с надпис. На мен ми е загасвал двг., защото беше с масло на минимум и паркирана под наклон. Запали едва когато я спуснах на равно...

Dodo 155
10-01-2009, 23:52
Датчик за налягането има и на бензиновите ТС. Не го показва "онлайн", но индикира когато е ниско с надпис. На мен ми е загасвал двг., защото беше с масло на минимум и паркирана под наклон. Запали едва когато я спуснах на равно...
Е това е по-хитро, отколкото да ти показва пък после кой видял, кой не и моторът :humpx: