PDA

View Full Version : Alfa 156 SELESPEED проблем



Jovano
10-01-2009, 18:43
Здравейте.От известно време селеспййда ми прави проблеми.Мига ми индикацията на таблото.За да я запаля трябва да прехвърля от 5та към "R" и така преминава автоматично на "N" и тогава я паля.Иначе слид като тръгне си сменя скоростите без проблем,но като спирам на светофар ми преминава на "N" преминавам на 1ва и като подам газ пак изключва,изчаквам 10-15 сек.включвам на 1ва и вече си тръгва,но не винаги го прави това с изключването,понякога си върви без проблем.Масло си има в казанчето.Вчера бях в Аутоплюс и Кафеджиев и на двете места излезе че проблема е в датчика за налягане на маслото на селеспийда.Свалих датчика и тръгнах по магазини и морги да търся нов,но никъде не излиза като отделна част а само с робота.Нещо не съм съгласен зарази един датчик да се купува целия робот.Данните на датчика изписани на него са "OPS 02-B 265 99 -magneti marelli 80 bar.Но явно това не е номер под който може да се търси.Ако наистина в него е проблема а не се предлага на пазара няма ли някакъв заместител от друга марка?Ако някой има идея за какво става въпрос ще се радвам да го сподели.Благодаря

svenzbg
10-01-2009, 19:00
Koфти работа колега , и аз минах през тва нещо кадето изключваше , ако ти се идва до Пловдив ще ти препоръчам един човек които си знае работата с роботите , той бара моя и грижа нямам от много време. :metal:
Ако искаш обади му се и се разберете :
088 ======== - Митко
И успех !! :drive:

fiore
11-01-2009, 20:21
колега. остави ми телефон на лично да ти звънна. имам робот за части и ще погледна за датчика но утре че сега ние ми се рови.

Колега svenzbg моля те да не пускаш телефони във форума. ако искаш ги пращай на лични съобщения. не е коректно към останалите, които си плащат за реклама. благодаря!

Jovano
13-01-2009, 08:49
SVENZBG какъв се оказа при теб проблема?

svenzbg
13-01-2009, 13:47
Оке извинявам се за рекламата. При проблема преди ми беше , значи като е студена си вървеше малко по загрее и като спреш на едно мястои неможе да държи скорост и сваля N . А имаше и още един проблем , малко по сериозна дупка или неравност и почва да се бърка компа на Sele-to и се чуди на коя предавка и почва да мига N или дадената предавка на която е друснала 4.3. и т.н.т значи тоя проблем с дупките ми беше разхлабени кабели и зацапани свъзки и губеше връзка от време на време това се оправи , а до колкото до другия проблем кадето ми изключваше имаше една джаджа , значи забраих и името , кадето давала индикация на робота на коя предавка е , беше износена и ми сложи нова някаде около 350 кинта беше и всичко си дойде на мястото от Май месец миналата година когато я пипа до сега нямам никакви ядове по Sele-to , дори и в тия страшни минусови температури :cheers: :sniper:

fiore
13-01-2009, 13:52
в минусовите няма и как да имаш. проблемите на селеспийда идват лятно време при високи темпераури:)))

svenzbg
13-01-2009, 15:53
Е все пак изкарах цяло лято колега , а доста км и навъртях за тия месеци , просто колата я имам от март месец и незнаех как ще се държи на студеното ама за сега съм доволен :cheers:

fiore
13-01-2009, 17:12
аз 4-та година я имам и не се оплаквам :)

Jovano
14-01-2009, 07:43
Мерси.В събота може да идвам към Пловдив,да видим какво ще излезе на мойта бегачка :)