PDA

View Full Version : Един проект - 155 V6 TI DTM '93



Alfa User
10-01-2009, 19:43
Здравейте всички. Искам да ви занимая малко с едно доста приятно главоболие, с което се захванах тия дни.
А именно - започнах работа по сглобяване на един невероятен модел на любимата марка - 155 V6 TI от DTM шампионата 1993.
Работата е много, пипкава е - модела е изключително детайлен, и ви представям началото на тази одисея.
Приятно гледане !
Галерията (http://picasaweb.google.com/slyn4ogled/TamiyaAlfa155V6TIDTM93?feat=directlink)

А ето и какво трябва да се получи ... по принцип :drinking:

VFTI
10-01-2009, 19:46
Дай пак или проблема е в моя браузър?...

Alfa User
10-01-2009, 19:47
Нещо с линковете не стана съвсем, затова качвам директно линк към цялата галерия, която ще ъпдейтвам при всеки възлов момент, като под някои снимки ще виждате коментар :)

Stoyan Georgiev
10-01-2009, 19:53
пууу ко знайш как ма развълнува, мислех , че ще правиш истинска :small_cry:

fein86
10-01-2009, 19:59
А от къде си взе толкова добър макет :drool:, на мен тия колички са ми хоби, ама толкова добра имитация не съм сглобявал досега. Ако може да ми дадеш линкче от къде може да си взема и има ли други модели и марки??? Благодаря предварително!!!

Alfa User
10-01-2009, 20:02
Хех, ако можех да си направя V6 TI - нямаше да се зачудя и за миг :)
Пропуснах да изкажа специални благодарности на колегата Тодор от Варна (Alfa Corse), който ми помогна невероятно много да се сдобия с това бижу. :cheers:

П.П. Модела е производство на фирмата Tamiya (http://www.tamiya.com/english/e-home.htm) , a го взехме от ebay - ето тук (http://cgi.ebay.com/Tamiya-1-24-Alfa-Romeo-155-V6-TI-item-24137_W0QQitemZ250296807808QQcmdZViewItemQQptZLH_D efaultDomain_0?hash=item250296807808&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C 240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A50) има още една такава ... макар цената малко да е скочила :)

diapper
10-01-2009, 20:31
В тоя глупав сайт като цъкна на снимката да я вида в мащаб ми се размава образа :|

Иначе изглежда интересно :P

Alfa User
10-01-2009, 20:53
Това не е от глупостта на сайта, колега :)
Понякога се случва да се натовари и не винаги отваря снимките докрай.

mik mik
11-01-2009, 00:32
:wow::wow::wow: :shocking: яката работа....незнаех че тамия правят такива яки модели :drool:

Bodom
11-01-2009, 10:45
:thumbup: Не мога да повярвам:upsidedwnsmiley: Ставаме двама !
Аз моята 155-ца я чакам всеки момент да пристигне. Пак на Tamiya и със същите украски (има още няколко варианта). Ти си доста напреднал със сглобяването. Я да те питам боядисваш ли детайлите и с какви бои?
Гледах в интернет истории с картинки по сглобяването на този модел - и всичко се боядисва. Гледам ти някои неща не си ги боядисал - например ауспусите. Купето ще го боядисваш ли?

П.С. аз чакам и едно GTV 2.0TS пак на Tamiya :twisted:

П.С.2. Ето за какво говоря с боядисването: http://www.petersmodelpage.com/alfacerv.html
П.С.3. А това е GTV-to : http://perso.wanadoo.es/lumeboo.1/145alfapassione_6gtv-tamiya.html

Alfa User
11-01-2009, 11:52
Повечето части са боядисани предварително в този модел. Някои трябва да се боядисват, но ще се прежаля този път. Може би на следващата ми придобивка ще боядисам всичко както трябва.
П.П. Има по магазините бои на фирмата Italleri, но май не съвпадат каталожните цветове, а и са с малко идиотски цени за грамажа си ...
П.П.2 Моята мисля да я посветя на Ларини - ще носи номер 8, ако искаш - твоята да е 7, за да съберем печелившия тим :)

MUROMAN
11-01-2009, 13:15
Алекс ти отново ни спя сърцата и цасовника.Успех ти пожелавам във всяко едно начинание.
Ти си нашата гордост.:clap2:

Alfa User
11-01-2009, 21:19
Мерси за подкрепата на всички.
Между другото - работата доста напредна, и на по-горе постнатия линк вече имаме ъпдейт - приятно гледкане :)

fein86
11-01-2009, 23:02
Мерси за подкрепата на всички.
Между другото - работата доста напредна, и на по-горе постнатия линк вече имаме ъпдейт - приятно гледкане :)

Три пъти А Шуст Алеле Майко Жива Да Не Бех станала е страхотно:bowdown: давай колега и накрая една хубава фото сесийка в заършен вид и направо си моя бог:thumbup:

Alfa User
12-01-2009, 00:00
Честно казано, можеше и много по-добре. Попаднах на много калпаво лепило, което оставя непоправими следи, и разрушава ефекта от цялото старание. Стикерите са явно старички, защото половината паднаха след около 15 минути :(
Отделно от това, загубил съм тренинг явно - със сглобяеми модели се занимавах страшно много, но преди повече от 9-10 години...
Но да видим какво ще се получи в крайна сметка :) Радвам се, че ви харесва !

krsapunov
12-01-2009, 00:06
Защо ми беше да отварям темата... сега няма да мога да спя, а и ще изгубя и без това малкото си свободно време...

До автора на темата: Успех, уникално е...:thumbup:

Fear
12-01-2009, 17:43
пууу ко знайш как ма развълнува, мислех , че ще правиш истинска :small_cry:
И аз така, направо се разтреперих. :D
Aйде, успех с моделчето, пък дано и до истинска стигнеш. :metal:

Alfa User
13-01-2009, 01:20
Такааааа ... започна последната фаза на проекта, а именно - разкрасяването. Борбата е безмилостно жестока - стикерите са старички, и имат гадната склонност да падат след известно време. Дано тенденцията не се запази.
Галерията е с добавени снимки от последните няколко часа - колата определено започва да прилича на каквото трябва :)

Щракайте смело тук за последни новини по проекта (http://picasaweb.google.com/slyn4ogled/TamiyaAlfa155V6TIDTM93#) :coolio:

Alfa User
14-01-2009, 22:41
Такааааа ... мога да заявя, че проекта вече е завършен. Макар и с малки дефекти и проблеми, модела на Alfa 155 V6 TI вече е готов. Съжалявам за не много добрите снимки, но специална фотосесия ще направя като намеря малко време и подходящи условия.
Ще се радвам на всякакви коментари и бележки, а ако някой се захване с нещо подобно (по-горе имаше такива намерения) - ще се радвам да помогна със съвети, които на мен ми проблеснаха по време на работата.
Благодаря на всички за интереса и съпричастието, радвам се че ви заинтригувах с този проект.
Отново искам да благодаря на Тодор, който спомогна да стана горд собственик на модела на тази легенда в автомобилния спорт, и в същото време моя икона за автомобил изобщо. Дано скоро той се сдобие с мечтаната бяла 155 V6 TI Martini ... стискам палци !
Линка към галерията е един и същи - както в първия пост, така и в предишния. Приятно зяпкане :)

tipo1960
15-01-2009, 00:00
Браво супер е станала ,аз започнах едно Субару,но скоро няма да стане сигурно,картонено е и изка много време и работа.

Bodom
15-01-2009, 11:33
:notworthy:

Моята 155 V6 TI вече е при мен :punk:
Но работа по нея ще мога да започна след седмица сигурно. Чакам си още и GTV-то да дойде и сигурно ще ги правя малко или много паралелно.

Аз ще се опитам да боядисам всички детайли. За купето още не съм сигурен дали ще го боядисам цялостно.
Засега имам някои бои от приятел, другите ще трябва да си намеря по магазините. Лепилото също ще е такова предназначено за модели.
С лепенките си се справил много добре. Аз не съм убеден в успеха ми в тази област :).

Alfa User
15-01-2009, 18:22
Дано имаш повече къмсет от мен поне в качествата им, защото моите са старички и падат сами ... Голяма борба беше, но мисля че резултата е задоволителен.

Bodom
31-01-2009, 12:08
Да покажа и аз докъде стигнах със 155-цата :)
Албумче 155 (http://www.snimka.bg/album.php?album_id=336504)

А ето прогреса по GTV-то:
Албумче GTV (http://www.snimka.bg/album.php?album_id=336507)

Alfa User
31-01-2009, 16:04
Хайде, колега, стискаме палци да стане перфектна. Между другото, колегата Alfa Corse съвсем скоро се сдоби с една Martini Racing Alfa 155 V6 TI, ма още си кротува :mrgreen:
Ще чакаме да видим и неговия проект.
А на следващия Италфест - всички моделчета на линия - с отделен гараж ;)

Mury
31-01-2009, 16:09
Евала бате количката е уникална:busted_cop::busted_cop:много мерак трябва за такова нещо:mrgreen::mrgreen:

Furious 155
31-01-2009, 16:49
айде и аз съм в играта - първо с Nismo Skyline R34, после като излезе оферта и на 155-ца ще има ;)!
Чакаме модела да кацне от странство и да започне сглобяването!
Алекс - ти с какво лепило събира звера?

Alfa User
31-01-2009, 17:07
С едно скапано гелче - не помня вече марката - черна тубичка със зелен Х на нея - обаче много разяжда пластмасата :( Гела обаче е по-подходящ от обикновените лепила от типа на каноконлит, защото поне не тече :)
Не го препоръчвам изобщо, както и оная гадост Loctite, с която наводниха всички магазини напоследък !

Furious 155
31-01-2009, 17:10
С едно скапано гелче - не помня вече марката - черна тубичка със зелен Х на нея - обаче много разяжда пластмасата :( Гела обаче е по-подходящ от обикновените лепила от типа на каноконлит, защото поне не тече :)
Не го препоръчвам изобщо, както и оная гадост Loctite, с която наводниха всички магазини напоследък !

Aхам. Тошко мен ме открехна за лепилцето дето го предлага тамия - направо тия дето правят моделчетата и поръчах и едно от тях(non corosive) - 10лв е грубо! Ама дано да остане и за моделчето на алфата :).

Bodom
02-02-2009, 15:05
Лепилото е много препоръчително да е специално за модели. Тези масовите секундни лепила не стават! Били те и гел.
Лепилото на Тамия струваше 3 до 5лв мисля в магазина от който си купих боите. На пазарчето до бул. Сахаров в Младост 1 се намира грубо казано. Аз ползвам някакво друго за модели, дето ми е завещание от един приятел. Не помня марката.

bokota
04-02-2009, 22:28
А някъде в България колеге не продават ли такива модели и ако да какви цени са ?

Bodom
05-02-2009, 16:48
А някъде в България колеге не продават ли такива модели и ако да какви цени са ?

Виждал съм модели на TAMIYA в София, но не и тези конкретни модели. Моите са от ebay и ми струваха по 50лв всяка.

Alfa User
11-02-2009, 21:00
Колеги, нямате ли ъпдейти за работата по моделчетата ? Давайте снимчици да се радваме на красотата :)

The_Game
11-02-2009, 21:06
айде и аз съм в играта - първо с Nismo Skyline R34,

Toва вече ми хареса, искам СНИМКИИИИИ
:wow::wow::wow::wow:

Furious 155
11-02-2009, 21:10
Toва вече ми хареса, искам СНИМКИИИИИ
:wow::wow::wow::wow:

още го чакам да ми кацне в пощата...:not-fair:

Bodom
19-02-2009, 16:59
Twin Spark :wow::-P

Alfa User
20-02-2009, 23:31
Добре става за начало, колега ! Давай смело напред - нямам търпение да видя как ще се получи твоя модел :)

Furious 155
21-02-2009, 00:12
с какви бои ги мажете тия модели? че на мен това ми е проблема в момента, колата е тука на части, лепило има, но трябва да се боядисват...

Alfa User
21-02-2009, 11:25
Има бои на Model Masters - малки кръгли шишенца по 5гр, на цена около 3-4лв/бр. Трябва да ги има в големите магазини, където продават модели на самолети, кораби и т.н. Оригиналните бои на Tamiya съм виждал по каталози в два вида - с четка към капачката, или такива които се използват с аерограф.
Иначе моята не е боядисвана - частите в червено и черно са минавани с перманентен маркер. Другия вариант е с акрилните "touch-up" маркери за коли, които ги има в Бриколаж - но те са доста скъпи ...

Bodom
21-02-2009, 23:11
Моите бои са марка Agama. Боядисвам с четки.
Снимките на TS мотора са правени с хубав фотоапарат и макро обектив и си личат бая дефектите... даже на живо не може да видиш толкова дефекти, колкото си личат по тея снимки :-(
Иии все - пак боядисването е бая трудно.. винаги става не-идеално .. или аз съм некадърен :censored:

Иначе GTV - то съм го завършил.. само трябва да го наснимам едно хубаво тия дни...
155-цата още я влача.. имам да правя интериора по нея.. ама все време не ми остава...

Fear
21-02-2009, 23:31
Аз също участвам в търг за едно GTV в eBay, дано да спечеля. Ако стане, ще се похваля. :rockon:

Alfa User
22-02-2009, 23:56
Абе не че искам да дразня, ама вижте за какви манияци става дума по света :
Ферари 360 ГТ (http://www.italianhorses.net/Gallery/Resin/Ren360GT/360gt.htm)
Човека дори е преправил половината части, 'щот не му харесало как са направени от фирмата ?!? ужасссст :wallbash:
Пожелавам на всички да си направите така добре моделчетата !

Fear
23-02-2009, 09:06
Moeто GTV e платено, надявам се, че вече е на път. :)
Като пристигне, ще пиша отново, за да ми дадете насоки и препоръки, че ще ми е първото такова моделче и не искам да го съсипя. :)

П.П.
С доставката от UK излезе 18 паунда или 40лв. наши пари. :)

Fear
06-03-2009, 10:43
Малко ъпдейт по темата, с извинение за двата поредни поста. :)
Пристигна ми моделчето, другата седмица ще съм на лов за бои и лепила.
Донякъде се ориентирах от написаното в темата, но искам да питам по-специално за тези "touch-up" маркери. Само в Бриколаж ли ги има и какво точно представляват?
Защото си мисля, че ако с тях е по-лесно и по прецизно боядисването, ще си струва повечето пари. На практика, май боядисването е по-трудната част в тази цялата работа. :)

Alfa User
06-03-2009, 17:40
Ами определено няма да е по-добре отколкото с оригиналните бои за моделчетата - особено ако се боядисва с аерограф. Цените на боите и аерографа на сайта на Tamiya не бяха високи - въпросът е кога ще пристигнат ако си ги поръчате.
Иначе "touch-up" маркера е с акрилна автомобилна боя, и ще стане доста по-добре отколкото ако се намаже с перманентен маркер например - перманентните напук на името си избеляват, и боядисаното с тях става на ивици (опит от предишни приключения).

Fear
07-03-2009, 09:20
Иначе "touch-up" маркера е с акрилна автомобилна боя, и ще стане доста по-добре отколкото ако се намаже с перманентен маркер например - перманентните напук на името си избеляват, и боядисаното с тях става на ивици (опит от предишни приключения).
Въпросът е, дали тези маркери стават и за дребните детайли, не само за купето. Аз още се чудя, дали да го боядисвам моето купе. Ще взема да го закарам при бояджията, дето ми направи огледалото на колата (истинската) да я направи копие на моята. :D

Alfa User
07-03-2009, 13:12
Ами тези маркери го ползвам именно за малките детайли - за големи площи не са подходящи, защото не може да се догоди равномерен цвят. За цялото купе един спрей ще свърши много по-добра работа, и ще е по-евтин от един такъв маркер :)

Fear
07-03-2009, 13:49
Чудесно, значи и аз ще ползвам такива. Защото иначе боядисването на разните там дискове, спирачни апарати сигурно е голяма мъка с четка. :)
Освен в Бриколаж, къде другаде ги има? :)

Furious 155
07-03-2009, 13:58
по разни жлезарии има, даже ми прави впечатление че там цените даже са по-ниски. Аз си купих 400мл черен мат спрей за под 5 лв.... но за скайлана ще ми трябва сив металик... ае доста игра има в тия модели! Аз си нямах и идея и сега си стои тук кутията и чака да я отвори някой :)
И това ще стане де!:magic:

Bodom
22-03-2009, 22:41
Намерих най-накрая време да си нащракам GTV-то :)
Албумче (http://www.snimka.bg/album.php?album_id=336507&pid=11202628)
В албума са всички снимки правени през процеса на работа. Линка сощи към първата от новите снимки. Лепенките към колата ми са явно стари и се разпадат - та не мога да и залепя поне емблемите :( Квото е - тва е :)

Alfa User
24-03-2009, 11:34
Моите също са стари, колега, и започнаха да падат. Мислех за варианта да ги закрепя някак на колата, и да я пръсна отгоре с прозрачен лак, но не ми остава време, а е доста играчка ...

ALFA CORSE
26-03-2009, 20:32
Е на това се казва фен:

http://www.mijnalbum.nl/Foto-TZW8ZAQI.jpg http://www.mijnalbum.nl/Foto-DYLSRZJV.jpg

Alfa User
27-03-2009, 15:53
Ебаси, тука преброих около 16 155-ци в различен мащаб ... Предполагам най-големите са RC-версии :)

Alfa User
04-04-2009, 16:52
Хайде бе колеги - нямате ли ъпдейти по работата с моделите ???

Fear
04-04-2009, 17:04
Мани, вече трети уикенд подред не ми остава време да се захвана. :death:

MUROMAN
05-04-2009, 09:28
Ебаси, тука преброих около 16 155-ци в различен мащаб ... Предполагам най-големите са RC-версии :)

Е кака е възможно дда има такива егоисти аз искам 1 само да ми подари и пак ще съм мн доволен.Притежателят на колекцията дали е фен на 155, как мислите ?

Alfa User
02-07-2009, 15:19
Колеги, около десети Юли в БГ пристига същия такъв модел на DTM ALfa 155 - цената ще е около 70 кинта. Някой има ли интерес към офертата ?

И май имаше други модели на колеги, които някак изостанаха с ъпдейтите и снимките - не се крийте, а показвайте какво се е получило :)