PDA

View Full Version : проблем със стъпкови моторчета на климатроника



mirchozo
11-01-2009, 12:29
От известно време забелязвам че едно от стъпковите моторчета на климатроника работи доста повече от нормалното(според мен де) т.е. след като съм си нагласил температурата от 1-та врътка след малко започва да се чува едно "дзът-дзът" пауза от 2-3 секунди и отново "дзът-дзът" .Това не е в автоматичен режим.Вероятно след като достигне зададената температура ст.моторче се опитва да затвори някоя клапа и ... 1вариант е да разпознава че не е в авто-режим и да продължи да раборти по зададените параметри, а 2вариант е да има проблем с някоя клапа или исключвател на въпросното моторче.Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем.По принцип не се чува без да се заслушаш и не е дразнещо, но искам всичко да си ми е наред

spe4elist
11-01-2009, 13:29
Според мен темата не е коректно визуализирана. Това въпрос ли е или констатация?

А от описанието, доколкото можах да разбера, мисля че нямаш проблем с моторчетата, за това е електрониката, за да може динамично да поддържа или променя температурата и дебита на циркулирания въздух, а също така и посоката му в купето...

Music at "Max" and drive safely ;-)

mirchozo
11-01-2009, 19:29
абе то това ми е идеята, да разбера при другите колеги как е работата, дали и при тях се чуват подобно звуци , дали е нормално това и т.н.

spe4elist
11-01-2009, 19:32
абе то това ми е идеята, да разбера при другите колеги как е работата, дали и при тях се чуват подобно звуци , дали е нормално това и т.н.

работата е така, чуват се подобно звуци , нормално е това ...

mirchozo
11-01-2009, 19:47
абе то това ясно че се чуват, ама след като достигне зададената температура през 2-3 секунди (макс 5сек) незнам дали е нормално това

spe4elist
11-01-2009, 19:57
и как разбра, че е достигната зададената температура?

mirchozo
11-01-2009, 21:38
1-во : нагласям температурата от 1-та врътка
2-ро: нагласям на ауто-режим и се чака докато не достигне зададените градуси (може да отнеме доста време,особено сутрин,не е нуждо да казвам защо)
3-то: изключвам режим ауто, врътката се поставя в
положение-0 ( и в положение 1 ефекта е същия,в другите положения просто шумът от вентилатора е по силен и не се чува)
4-то: откъм жабката започва да се чува "дзът-дзът" пауза от няколко секунди ( ~2-5 ) и отново "дзът-дзът" , и така безкрай

и това е цялата дилема , кажете ми сега имам ли проблем или не, от това по ясно колега "спе4елист" не мога да ти го обясня

ФЕРАРИСТ
11-01-2009, 23:43
И при мен го прави......

vaskoni
12-01-2009, 00:33
При мен също, явно е нормално

spe4elist
12-01-2009, 08:25
1-во : нагласям температурата от 1-та врътка
2-ро: нагласям на ауто-режим и се чака докато не достигне зададените градуси (може да отнеме доста време,особено сутрин,не е нуждо да казвам защо)
3-то: изключвам режим ауто, врътката се поставя в
положение-0 ( и в положение 1 ефекта е същия,в другите положения просто шумът от вентилатора е по силен и не се чува)
4-то: откъм жабката започва да се чува "дзът-дзът" пауза от няколко секунди ( ~2-5 ) и отново "дзът-дзът" , и така безкрай

и това е цялата дилема , кажете ми сега имам ли проблем или не, от това по ясно колега "спе4елист" не мога да ти го обясня

Хайде сега, пробвай на едно фиксирано положение, напр.2 на врътката на духалката и виж какво ще стане...