PDA

View Full Version : Регулиране на фарове на 147?



yori
11-01-2009, 18:07
Колеги,прерових цялата търсачка,но така и не намерих как да регулирам фаровете на моята 147-ца.Ако някой го е правил нека сподели своя опит,че сега съм извън София и не мога да се доверя на никой и предпочитам аз да пипна.

JORKOOO
12-01-2009, 12:44
Здрасти Колега!
На самия фар / на самото тяло / има два винта с пластмасова глава / звезда беше ако не се лъжа / ,единия е за хоризонталата,а другия мести рефлектора по вертикалата.По тъмно спираш до някоя стена и ще си ги регулираш сам.Правил съм го не е страшно.
След реглажа пробваш в някоя тъмна и тесна уличка за да видиш какво си постигнал

zombiran
06-07-2010, 19:45
След като сложих машинка за регулиране и на другия фар, не светят на едно равнище. От къде трябва да се регулират. От машинката по някакъв начин или ръчно в някой сервиз? Разминават се с 1 позиция някъде.

Versace
06-08-2011, 19:23
Искам да попитам и за 156. Значи на машинките които вдигат фаровете от купето има едни пластмасови винчета, на левия фар прескача явбо вътре и не иска да се вдига ръчно, как може да се оправи това?

oTBpaTuTko
06-08-2011, 20:49
Мога ли да регулирам само дългите или нещо рефлектора ми не е наред? Късите ми са страшни, но когато пусна дълги само светя в дърветата....

rossenvn
06-08-2011, 21:27
Мога ли да регулирам само дългите или нещо рефлектора ми не е наред? Късите ми са страшни, но когато пусна дълги само светя в дърветата....

Провери крушките дали са поставени както трябва.

Conqueror
06-08-2011, 21:43
Мога ли да регулирам само дългите или нещо рефлектора ми не е наред? Късите ми са страшни, но когато пусна дълги само светя в дърветата....


И моите са така, а съм ходил на реглаж. Крушките също са читави и правилно поставени.

oTBpaTuTko
07-08-2011, 02:49
Проверил съм крушките специално за това, левия ми рефлектор беше размърдан, но го закрепих по българския начин. Не подскача в дупки и не се мърда сега дори и ръчно. Освен да изкрива крушките да светят по надолу. Да не ги счупа да го е*а. Само това ме спира да си сложа ксенон, че работата става страшна тогава.

Conqueror
07-08-2011, 22:10
Проверил съм крушките специално за това, левия ми рефлектор беше размърдан, но го закрепих по българския начин. Не подскача в дупки и не се мърда сега дори и ръчно. Освен да изкрива крушките да светят по надолу. Да не ги счупа да го е*а. Само това ме спира да си сложа ксенон, че работата става страшна тогава.

Аз лично не намирам особен смисъл от ксенон на дългите (освен ако не караш предимно по магистрала нощем, разбира се). Още повече, те трябва да ти светят добре първо с халогенните крушки, за да можеш да очакваш какъвто и да е ефект от ксенона, иначе той пак ще си свети в самолетите.

oTBpaTuTko
07-08-2011, 22:33
Защо мислиш, че искам ксенон на дългите ако не карам нощем и то по магистрала да. Изкачат кучета, лисици, прасета, провадийци. Без майтап за последното :D
Искам да попитам също мога ли да сложа ксенонова крушка и на халогените ми, което също се явява във самия фар на 147, че искам всичко да ми свети бяло.
То се е видяло първо ще ги наместя и после ксенон, че да не заслепявам насрещните и да ми върши работа.

mik mik
08-08-2011, 07:44
Може, може ама толко баласти незнам къде ще ги сложиш :bangin:

niko_iotov
10-09-2011, 01:33
Здравейте!
На моята 147-ца левия фар не иска да се регулира вътре електронно от купето.Може ли някой да помогне!!!
Благодаря предварително!!!

zombiran
10-09-2011, 12:04
Здравейте!
На моята 147-ца левия фар не иска да се регулира вътре електронно от купето.Може ли някой да помогне!!!
Благодаря предварително!!!

Ето така се сваля машинката. Откачи я от фара и пробвай да я мръднеш от купето електронно. Ако не стане значи е заминала. Моята едната беше и не искаше да работи, при тебе най-вероятно е така.

Сега другата ми нещо зацикля, ама от време на време включва. :)

Calobran
12-11-2014, 17:56
И пак да върна темата към 147. Има два винта шестограмни на фара, единия наглася вертикално късите (и дългите май?), а другия е по навътре към фаровете за мъгла - той да не е за тях, защото не видях да мърдат хоризонтално късите. Някакви идеи?

t0shet000
12-11-2014, 19:47
И пак да върна темата към 147. Има два винта шестограмни на фара, единия наглася вертикално късите (и дългите май?), а другия е по навътре към фаровете за мъгла - той да не е за тях, защото не видях да мърдат хоризонтално късите. Някакви идеи?

Не, не е за тях. Точно от него мърдат хоризонтално.

Calobran
13-11-2014, 21:34
А това значи ли, че от тези две шестограмчета се регулират и дългите, и късите и за мъгла едновремено.

Calobran
18-11-2014, 09:15
ОК, може би не си задодох въпроса правилно. Та, ако късите са ми добре регулирани, а дългите и за мъгла са забити надолу - мога ли да направя нещо по въпроса?

lordliness
18-11-2014, 10:40
За мъгла, те къде са, не са ли като при другите на бронята?

myato
18-11-2014, 12:34
А това значи ли, че от тези две шестограмчета се регулират и дългите, и късите и за мъгла едновремено.

Регулират се късите, дългите вървят спрегнато с тях.


ОК, може би не си задодох въпроса правилно. Та, ако късите са ми добре регулирани, а дългите и за мъгла са забити надолу - мога ли да направя нещо по въпроса?

Намести си крушките на дългите. За мъглата си е нормално да са забити по-наблизо.


За мъгла, те къде са, не са ли като при другите на бронята?

Не, във фара са.

lordliness
18-11-2014, 12:36
Не, във фара са.
Не бях обръщал внимание, сега гледах снимки, няма нищо по броните :)

Calobran
18-11-2014, 14:38
Регулират се късите, дългите вървят спрегнато с тях.



Намести си крушките на дългите. За мъглата си е нормално да са забити по-наблизо.



Не, във фара са.

Благодаря за отговора, колеги!

За мъглата ми бяха добре, преди ди си поиграя с шестограма. Сега почти не ги виждам отпред.

На 100% ли е, че единия винт е за хоризонтала, а другия за вертикала (не намирам нищо в книжката). Има ли шанс този, който е навътре към светлините за мъгла да е само за тяхната ветикала?

myato
18-11-2014, 22:42
Благодаря за отговора, колеги!

За мъглата ми бяха добре, преди ди си поиграя с шестограма. Сега почти не ги виждам отпред.

На 100% ли е, че единия винт е за хоризонтала, а другия за вертикала (не намирам нищо в книжката). Има ли шанс този, който е навътре към светлините за мъгла да е само за тяхната ветикала?

Врътките за регулиране на фара са това. За донаместване на дългата светлина има винт в долната страна на фара, но не винаги е достъпна, поне на 156-цата. На 147-ца не съм вадил фар, да го огледам, но може и там да има подобен винт отдолу.

slavi88
04-04-2015, 15:41
коя от 2те врътки е за дългите...и двата ми светят по-долу от къси....

Hristiyan
05-04-2015, 15:47
С един авер 15 мин. ни отне..в подземен паркинг на некое тъмно място (пикадили парк) за колегите от Варна :Д С отверка и малко търпение станаха еднакви...понеже съм със фейслифт..и светят мални нагоре и заслепявах..ии понеже съм със ксенон е неприятно за другите.Играчка си е ама става супер..и преди да настройвайте..машинката да е на 0..а не на 1или2

Fearless
20-08-2017, 18:05
Здравейте,

И аз имам проблем с регулирането на фаровете.

Алфата е със заводски лупи и ксенон,но левия фар е забит долу в земята. Десният си свети напред както трябва.

Пробвах да ги регулирам с бялата шестограмна врътка срещу стена и застанаха на едно ниво, но лявата лупа е забита да свети в земята и осветява не повече от 2м пред колата.

Тя как се регулира?

Прикачам и снимка.

160631