PDA

View Full Version : Лука де Мео напуска FIAT Group



Gogata
13-01-2009, 22:09
Лука де Мео обяви, че подава оставка и напуска постовете, които заема във FIAT Group. Де Мео твърди, че ще запази добри спомени за 7-те си години във FIAT, тъй като компанията му е дала шанс да се изправи срещу „трудни, но стимулиращи предизвикателства”. Де Мео е изпълнителен директор на Alfa Romeo и Abarth, а освен това заема много висок пост в структурата на FIAT Group. За момента не е ясно кой ще го замести.

цялата статия тук (http://speed-press.com/?pageId=10500)

nightroller
13-01-2009, 22:40
е не знам ама тоз пич ми беше симпатичен :) направи маркетингова революция с 500 и с МиТо :) може би толкова симпатичен, колкото и Валтер да Силва, когато работеше за Чентро Стиле :)

pinko
14-01-2009, 19:43
е не знам ама тоз пич ми беше симпатичен :) направи маркетингова революция с 500 и с МиТо :) може би толкова симпатичен, колкото и Валтер да Силва, когато работеше за Чентро Стиле :)

Той и на мен ми е симпатичен, и продължава да ми е симпатичен, въпреки тази шокираща новина:

Де Мео става шеф на маркетинга на VW Group
източник: Speed-Press
дата: 14.01.2009

Засега не е ясно дали италианецът ще води и продажбите на германската компания

Бившият маркетингов шеф на FIAT Лука де Мео най-вероятно ще премине в ръководството на Volkswagen Group, където ще заеме аналогична позиция.
На 12 януари Де Мео обяви, че напуска FIAT, където беше и изпълнителен директор на марките Alfa Romeo и Abarth, и в официалното си изявление изтъкна, че ще потърси ново професионално предизвикателство.
Засега не е ясно дали 41-годишният италианец ще се занимава и с продажбите на VW Group. В момента шеф на маркетинга и продажбите на германската компания е 66-годишният Детлеф Витих.

nightroller
15-01-2009, 10:02
егаси :(:(:( .... не че има няква връзка ама защо ли, по-дяволите, се сетих за Валтер Да Силва ...

KGB
15-01-2009, 12:18
Ми сигурно защото всеки по-добър специалист от Фиат Групата го прибират от ВАГ групата....