PDA

View Full Version : масло XENUM



n_netov
15-01-2009, 22:37
Някой ползвал ли е масло XENUM и по специално 10W-40 карбон графит.
Ако е ползвал - какви са впечатленията.

Dodo 155
16-01-2009, 00:00
Някой ползвал ли е масло XENUM и по специално 10W-40 карбон графит.
Ако е ползвал - какви са впечатленията.
Колега,
за маслата гледай спецификациите, а не екстрите върху етикета.
Маслото не прави чудеса.
Страшен маркетинг - карбон графит :Lkingsmiley:
Какво ли биха измислили хората, за да се продават продуктите.

Вземи си МОТУЛ, АДЖИП или нещо друго и изпитано ;-)

n_netov
16-01-2009, 00:09
Аз почти съм решил, но все пак искам да попитам и във форума. Друго си е някой да каже да ползвал съм и съм доволен или пък не съм доволен ( не че кой знае колко ще ми промени решението - но все пак)
А и ако гледаме цената - това си е едно скъпо масло за полусинтетика.

lulin racing
16-01-2009, 07:46
Тая марка за пръв път я чувам :thumbdown:

n_netov
16-01-2009, 11:19
Тая марка за пръв път я чувам :thumbdown:

значи не си се интересувал достатъчно:Lkingsmiley:

toto99
16-01-2009, 11:50
значи не си се интересувал достатъчно:Lkingsmiley:
Руснаците имат интересен сайт: http://www.xenum.ru/oils/oils.html

n_netov
16-01-2009, 11:53
Руснаците имат интересен сайт: http://www.xenum.ru/oils/oils.html

също и белгийците

VFTI
16-01-2009, 12:04
Аз по принцип съм за да се експериментира с различни масла(лично аз не бих го направил на собствената си кола, а и други италиански причини имам аз...) и т.н но стига преди това да не е оказан психолически натиск тоест едва ли не да се очаква чудо от някво масло и после ефекта да е внушен.....

Според мен не очаквай кой знае какво... Пробвай ако ти хареса си карай и после пиши коментари :) Иначе маслата си имат необходимите сертификати и класове...Все пак възниква въпроса като имат толкова яки супер дупер графит, диаманд, карбон мегатетра тилин, цинко-магнезиеви добавки и още куп неща...как пък маслата им конкретно 10в40 не е SM клас и защо тези технологии не са патентовани :):)

Иначе като предположение....Фирмата е нова от 2005г. и като такава се очаква да се опитва да налага качества и стандарти за да може да печели нови клиенти... Като всяка нова такава компания е основана от бивш работник в голяма фирма за масла(химик) решил да си изкарва собствени пари... Не съм наясно кой им доставя суровините и базовите масла :):)


Не искам да звуча негативно и не приемайте така поста, ако на някого му се е сторило така :):)

Реалнотоо ми притеснени идва от това че живеем в Бг и да не да се окаже че в тубичката няма да намериш Xenum , а ще е приста пък била тя и в различен цвят :)

Иначе всеки един наистина добър продукт на пазара увеличава конкуренцията и стремежа на всички останали да си повишат качеството, което е в голяма полза на всички нас обикновенните потребители....

Стига...Сори за дългия пост:big_whoops:

toto99
16-01-2009, 16:38
GPX 5w40
Синтетическое моторное масло с графитом


Уровень технических требований:

API ……………………………………………………………………………… SM/CF

ACEA ……………………………………………………………………… A3-B3/B4

BMW …………………………………………………………………………… LL-98

Mercedes-Benz …………………………………………………………… 229.3

Opel ………………………………………………………………… GM-LL-B-025

VolksWagen ……………………………………………… 502.00/505.00

Porsche Физические свойства:

Плотность при 15 °C, кг/л ………………………………………… 0,852

Вязкость при -25 °C, mPa.s ……………………………………… 6110

Вязкость при 40 °C, мм²/с ……………………………………… 87,40

Вязкость при 100 °C, мм²/с ……………………………………… 14,40

Индекс вязкости …………………………………………………………… 172

Точка вспышки COC, °C …………………………………………… 223

Температура застывания, °C ……………………………………… -40

Сульфатная зола, % …………………………………………………… 1,07


Това са перфектни характеристики, каква цена е масълцето......

VFTI
16-01-2009, 16:51
Само че колегата говореше за 10в/40...

И да я дай цена и на 5/40 и на 10/40 че ми е интересно :)

toto99
16-01-2009, 17:05
Само че колегата говореше за 10в/40...

И да я дай цена и на 5/40 и на 10/40 че ми е интересно :)

X2 10w40
Полусинтетическое моторное масло


Уровень технических требований:

API ……………………………………………………………………………… SM/CF

ACEA ……………………………………………………………………… A3-B3/B4

Mercedes-Benz …………………………………………………………… 229.1

toto99
16-01-2009, 17:10
VFTI писа:"как пък маслата им конкретно 10в40 не е SM клас"
Мисля, че отговаря на SM, маслото си е перфектно...., друг е въпроса дали си струва за 8-10год. коли да се сипва този стандарт......

VFTI
16-01-2009, 18:14
Значи грешката е моя... А ти от къде им вадиш спецификациите :) Я дай сайт и линкче нещо да доразгледам...

И все пак не ми се обяснява, но има 2 начина за постигане на определен клас и спецификации за дадено масло... Не ми се обяснява, защото ще излезе че едва ли не имам нещо против това масло, а не е така :)


Нека колегата пробва и да сподели:)

А дали си заслужава... Всеки си решава.. Аз лично в моята кола доскоро слагах едно масълце, с което караха и все още карат коли за по над 200хил. лв. Всеки си знае състоянието на колата и всеки си решава дали да я глези:Lkingsmiley:

Dodo 155
16-01-2009, 19:10
.. Аз лично в моята кола доскоро слагах едно масълце, с което караха и все още карат коли за по над 200хил. лв. Всеки си знае състоянието на колата и всеки си решава дали да я глези:Lkingsmiley:
Венци,
а какво слагаш сега?
Да не си сменим АGIP-a?

n_netov
16-01-2009, 19:38
Само че колегата говореше за 10в/40...

И да я дай цена и на 5/40 и на 10/40 че ми е интересно :)


10/40 карбон графит - 18.80

5/40 - 21.90 но това не е същата технология като горното,

а за технологията като горното с индекси 5w 40 не му знам цената. Знам на 10W 50 - 22.50лв., но то не му интересува.

n_netov
16-01-2009, 20:48
http://xenum.ru/oils/GP_10w40.pdf

ето за това масло говоря.

И между другото вече си го купих

Dodo 155
16-01-2009, 22:15
http://xenum.ru/oils/GP_10w40.pdf

ето за това масло говоря.

И между другото вече си го купих
Ами време е да го сложиш и да кажеш дали намираш разлика.
Кофтито е, че ако не е хубаво маслото, може да го усетиш след като се скапе мотора.
Гледай си налягането, за да не стане фал.
Аз лично съм предубеден към непознати марки.

vaskoni
16-01-2009, 22:55
Според мен не си прави експерименти, и както те посъветва колегата по горе заложи на нещо изпитано.
А пък и цената му е като на мотула 6100 - 10в 40.ако е
в 4 литрова туба
С тая разлика че е първото масло, с този вискозитет
което покрива стандарт МВ 229.3 твоето е МВ229.1 за сравнение.Другото което е че доста хора от форума го
ползват в това число и аз, и е с гарантиран произход.

Ето ти един линк на вносителя

http://www.prospeed.bg/cat/product_info.php?cPath=1_4119_34_4122_1752&products_id=3697

vaskoni
16-01-2009, 23:02
Упс...сори чак след поста ми видях че си го купил
вече... както и да е, инфото надявам се не е излишно,
дано е добро масълцето.

VFTI
17-01-2009, 10:51
Венци,
а какво слагаш сега?
Да не си сменим АGIP-a?



Не в никакъв случай:notworthy: АЗ съм сектант на тази тема :) Просто минах от маслото за ламбо, на маслото за алфа :) След като я газифицирах вече нямам нужда от чак толкова скъпо рейсинг масло :):)

Иначе тези цени ми се струват доста ниски...Незнам кой е вносителя, а и не ми се занимава сега с това да разбера, но за тези пари няма да е нищо по-различно :) И въпроса е тази цена дали е от вносителя или от търговец на дребно :)

Ефект в началото винаги има...Двигателя утихва, нищо не чука и тропа, но това си е при всяка смяна с ново масло след като сме карали по 8-10хил км. :)

Айде и да те слуша алфата :) :go:

Dodo 155
17-01-2009, 11:08
Айде и да те слуша алфата :) :go:
Мерси ;-)
Върнах се в сектата :hehehm:
Ще слуша повече, когато изхвъля скапания Кастрол :punk:
Сега съм го нарочил за "промивно масло" и когато мине 1500 - 2000 км ще е АУТ;-)

VFTI
17-01-2009, 12:12
Мерси ;-)
Върнах се в сектата :hehehm:
Ще слуша повече, когато изхвъля скапания Кастрол :punk:
Сега съм го нарочил за "промивно масло" и когато мине 1500 - 2000 км ще е АУТ;-)

Вече трябва да си разбрал с какво се движат бързите блек ейнджълс дизели :flirt::flirt: Ag.p evolution..the revolution
.. Just call me :go:

Айде спираме в тази тема, че да не ни се карат:Lkingsmiley: КОлегата после да пише с още инфо за цената и за масълцето :P

varbanov.bg
17-09-2009, 20:36
Полезна информация за продуктите XENUM на български език http://xenum.blogspot.com (http://xenum.blogspot.com/).

n_netov
17-09-2009, 22:06
Полезна информация за продуктите XENUM на български език http://xenum.blogspot.com (http://xenum.blogspot.com/).

клипа с чернилката от ауспуха съм го снимал аз, на бащата на В4-ката ;-)

skodko
02-02-2011, 18:03
Здравейте. Аз работя към представителството на Ксенум за Бургас и искам да попитам колегата дали е изпробвал въпросното масло, и ако да какво е впечатлението му?
Искам да кажа, че съм слагал такова масло на Шкода Фабиа 1.2. Това което забелязахме е, че със старото масло държеше 60 км/ч при 2200 оборота на 5-та предавка, а с това ги държи на 1800 оборота.

krasy k
02-02-2011, 18:11
Здравейте. Аз работя към представителството на Ксенум за Бургас и искам да попитам колегата дали е изпробвал въпросното масло, и ако да какво е впечатлението му?
Искам да кажа, че съм слагал такова масло на Шкода Фабиа 1.2. Това което забелязахме е, че със старото масло държеше 60 км/ч при 2200 оборота на 5-та предавка, а с това ги държи на 1800 оборота.

Ееееееее,чак такива ефекти....
Още малко и 30% икономия на гориво ще направиш....

TMAX
02-02-2011, 18:30
Здравейте. Аз работя към представителството на Ксенум за Бургас и искам да попитам колегата дали е изпробвал въпросното масло, и ако да какво е впечатлението му?
Искам да кажа, че съм слагал такова масло на Шкода Фабиа 1.2. Това което забелязахме е, че със старото масло държеше 60 км/ч при 2200 оборота на 5-та предавка, а с това ги държи на 1800 оборота.

Колега ти това като го пишеш с 400 - те оборота разликати някаква мисъл вкарваш ли въобще, наистина вярваш ли си?

---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:18 ----------


Някой ползвал ли е масло XENUM и по специално 10W-40 карбон графит.
Ако е ползвал - какви са впечатленията.

Колега на служебната кола на фирмата няколко пъти съм и слагал такова масло и какво да ти кажа - масло като повечето! Нито ми е блокирал мотора, нито е литнал, нито работи по-добре, нито по-зле!
Има нещо друго обаче - цената му хич не е по -ниска(да не кажа че е и скъпо) от другите ПО ИЗПИТАНИ и ДОКАЗАЛИ се мараки за да имаш наистина съществена причина да го пробваш! Ако го пробваш ОПРЕДЕЛЕНО ти казвам че няма да си навредиш на мотора! Ако ти е на по - добра цена от другите слагай!

skodko
02-02-2011, 18:46
Естествено, че си вярвам. Нямам полза да Ви залъгвам. Очаквах тази реакция... трябваше да снимам клип преди и след смяната. При следващия клиент дошъл за смяна на масло ще го направя.

TMAX
02-02-2011, 18:58
Естествено, че си вярвам. Нямам полза да Ви залъгвам. Очаквах тази реакция... трябваше да снимам клип преди и след смяната. При следващия клиент дошъл за смяна на масло ще го направя.

Ако наистина имаш възможност да снимаш ще е страхотно колега! За мен лично това е невъзможно , но ако го докажеш веднага бих се извинил за съмнението си в истината на твоето твърдение и за моето некомпетентно изказване!

Gh0stRider
02-02-2011, 19:03
Това което забелязахме е, че със старото масло държеше 60 км/ч при 2200 оборота на 5-та предавка, а с това ги държи на 1800 оборота.

Е покрай маслото без да искате сте сменили и диференциала може би, е случва се нема се плашиш :lol_sign::lol_sign::lol_sign::lol_sign::lol_sign:

:death::death::death::death::death::death:
:big_beer::big_beer::big_beer::big_beer::big_beer:

skodko
02-02-2011, 20:11
Е покрай маслото без да искате сте сменили и диференциала може би, е случва се нема се плашиш :lol_sign::lol_sign::lol_sign::lol_sign::lol_sign:

:death::death::death::death::death::death:
:big_beer::big_beer::big_beer::big_beer::big_beer:
Колега, не искам да лъжа никой, споделих личен опит и се интересувам дали клиента е останал доволен, защото това е най- важното за нас! Добре, че нося на майтап...

code
02-02-2011, 20:58
Ха ха поредната глупост, не се обиждай "колега" ама се обърка много :lol_sign::lol_sign: Да взема и аз да си налея от това масло, че ми е къса петата :lol_sign::lol_sign:

danniel
02-02-2011, 21:47
Skodko, доста несериозно звучи това с 400-те оборота и доста смело обещаваш клипове...но все пак щом не ти е проблем, пусни да гледаме като направиш такъв.

skodko
02-02-2011, 22:09
Ха ха поредната глупост, не се обиждай "колега" ама се обърка много :lol_sign::lol_sign: Да взема и аз да си налея от това масло, че ми е къса петата :lol_sign::lol_sign:
Ами налей си, колега гаранция давам, че разочарован няма да останеш. Преди малко говорих със собственика на фабиата. Заблудил съм Ви, за което много се извинявам. Преди смяната на маслото е държала 60 на 2100 оборота,а не на 2200. :flirt:

Jivko7777
02-02-2011, 22:29
Ашколсум :lol_sign: Чисто физически няма как да стане това! Тоя с тая шкода много е обръщал внимание на колко оборота е карал преди :flirt:

skodko
02-02-2011, 22:54
Ашколсум :lol_sign: Чисто физически няма как да стане това! Тоя с тая шкода много е обръщал внимание на колко оборота е карал преди :flirt:
Ами да Ви кажа и двамата сме от Шкода клуб България и обръщаме доста внимание на колите си. Ето снимка на моята:
http://skodko.snimka.bg/automobiles/skoda-club-bulgaria.499885.18648454.big

spe4elist
02-02-2011, 23:10
Ами да Ви кажа и двамата сме от Шкода клуб България и обръщаме доста внимание на колите си. Ето снимка на моята:
http://skodko.snimka.bg/automobiles/skoda-club-bulgaria.499885.18648454.big

Колега, много ти е хубава шкодичката, поздрави и на колегите от Клуб Шкода ... Ама тая плоска реклама на това масло - не е добре!

Към всички участници в дискусията: Спрете със спама, иначе няма да трия мнения, просто ще я засиля в коша!

Благодаря

skodko
02-02-2011, 23:15
Колега, много ти е хубава шкодичката, поздрави и на колегите от Клуб Шкода ... Ама тая плоска реклама на това масло - не е добре!

Към всички участници в дискусията: Спрете със спама, иначе няма да трия мнения, просто ще я засиля в коша!

Благодаря

г-н модератор, не съм искал да правя реклама, за тази цел предполагам си имате определен раздел. Просто споделих впечатление. Чакам колегата да сподели впечатление от продукта.

Yavor
05-02-2011, 09:56
Колега шкодаджия, я питай във вашия форум дали това, което казваш е физически възможно да се случи след смяна на масло...
Жалко че толкова компетентни хора ни продават неща за колите ни, в случая масло...

Предавателните числа на скоростната кутия и диференциала имат точно толкова общо със смяната на маслото, колкото това което си ял вчера и броя на коремтите преси дато може да прави някой твой приятел.
Не се обиждай, но с такова твърдение само ставаш смешен.

n_netov
07-02-2011, 20:38
Вече карам втора смяна с това масло. Иначе масло като масло.
Моля модераторите да заключат темата, защото няма смисъл само да се пишат глупости.

spe4elist
07-02-2011, 22:38
Вече карам втора смяна с това масло. Иначе масло като масло.
Моля модераторите да заключат темата, защото няма смисъл само да се пишат глупости.

Благодаря