PDA

View Full Version : Кожата!



Zhivkov
16-01-2009, 22:40
Имам допитване към Вас колеги! та първо незнам дали въпросами е за тема, но нищо подобно не намрих в търсачката та въпроса ми е свързан с кожата: чистене възтановяване и подражка. На мойта забелязах че за 12 години е доста запазена, но все пак искам да я дооправя казаха ми, че първо трябвя дзапочна с поистване и омекотяване преди каквито и да е прцедури та купих аз днес крем за тяло (NIVEA Body) и я намазах седалките волана корите навратите(разбирасе само кожените детайли) стана много яко отзат зприличаха на нови а отпред още едно намазване им трява и след това се купува възтановител за кожа(който действа като запълва неравности и дрскотини),който ми трябва за да мина предимно преднте седалки или по-точно страничните прегради на седалките КАЖЕТЕ МИ кой възтрановител на кожа да взема (или боя за обувки ако трябва :hehehm: :hehehm: :hehehm:)

Kuker
16-01-2009, 22:50
Добър вечер и от мен разхода ти е добър моя е 18 в града като я карам на 1 и 2 иначе е 14 15 по магистралата пада на 7 8 9 зависи това с термостада незам как е при мен колата фабрично е имала и термостад разбирасе и климатик сега ги нямам и двете сега с копчето дето е за климатика една снежинка дето прилича е копчес което ръчно вклучвам дирекна перка към мотора в града стига и надвишава 90 градуса, но аз като видя, че наближава 90 я пускам ръчно и охлажда мотора за окло 4-5 мин го прави 70 иначе по магистралата не дига повече от 60 градусаНе че нещо амаа...........да си мажеш седалките с NIVEA ............

old alfist
17-01-2009, 16:55
Не че нещо амаа...........да си мажеш седалките с NIVEA ............
Тапицерите препоръчват с тоалетно мляко за бебета. Има миещ и омекотяващ ефект. Поддържам моята с нещо от рода на "па-па", "кря-кря", "кукуриго", или нещо такова.

spe4elist
17-01-2009, 17:27
Повечето производители на автомобилна козметика, предлагат препарати за почистване и поддръжка на кожени салони. Няма смисъл да се експериментира с Нивеа или други подобни, първо щото не се знае какъв ще е ефекта и второ, цената им е аналогична...

old alfist
17-01-2009, 18:01
Повечето производители на автомобилна козметика, предлагат препарати за почистване и поддръжка на кожени салони. Няма смисъл да се експериментира с Нивеа или други подобни, първо щото не се знае какъв ще е ефекта и второ, цената им е аналогична...
Всеки може да направи своя избор. Това, което споменах струва под 2лв. опаковката е достатъчна за 2-3 процедури. По отношение на ефекта нещата са субективни. Мен лично ме задоволява.

Kuker
17-01-2009, 18:11
Тапицерите препоръчват с тоалетно мляко за бебета. Имат миещ и омекотяващ ефект. Поддържам моята с нещо от рода на "па-па", "кря-кря", "кукуриго", или нещо такова.Аз имах в предвид да си оправи колата преди да се занимава с мазане на седалките.Момчето май ни се е поразсърдил за някои коментари ама все пак това са нещата с истинските им имена.

Zhivkov
17-01-2009, 19:59
Не съм се разсърдил на никой, просто гожорих с хора майстори който работат в тази сфера и разбират повече от мен и те ми препоръчаха nivea знам, че има препарати който даже са по ежтни от въпросният крем за тяло, но аз като без опит се обращам към хора като Вас който да ми дадат савет, сега, че секи си е с ралично мнение аз какво да направя и мога да ви кажа, че колата е в доста добро състояние да ще кажете ама е махнат климатика еми то е нарочно махнат с цел за по добро охлаждане и за повече ръчки, то и новият сивик тайп Р серийно идва без климатик(климатроник) и без цд плеар(демек без музика) кола за 50 000 лв. сащото се отнася и за бмв м3 цлс

Kuker
17-01-2009, 20:48
Ти си знаеш.Но ето един въпрос, ами ако температурният датчик се прецака как ще разбереш че трябва да включиш перката?Ако си купил колата за да я поръчкаш малко значи си уцелил с автомобил.Но ако ще е твоя стегни я за да нямаш ядове.

Linkestis
17-01-2009, 21:57
Аз моята кожа я намазвам обилно с вазелин.Оставям я една нощ да престои,на другият ден по обед я бърша със сух парцал/микрофибър/.След това със специален крем за възтановяване на кожа от бриколаж.Ефекта е поразителен,но за около една седмица.Иначе съм чувал за паста която съдържа абразивни частици,които "остъргват"кожата.След което се нанася специална боя.След процедурата всичко става като ново.

164 td
17-01-2009, 23:35
Ето го-деиства перфектно!

Zhivkov
18-01-2009, 00:42
благодаря Ви много за информацията, ще да ми е от полза.

ewm
18-01-2009, 23:21
164 td Ето го-деиства перфектно!


Колега от каде мога да закупя този препарат ?

164 td
19-01-2009, 23:02
Този съм си го купувал тук от Белгиа от дистрибутор4ето на Wurth.Има ги и в България.Каталожния номер е 0893 012 9.Продукта е безцветен,подхранва кожата и я държи по мека и еласти4на.

Transvaal Premier
02-03-2009, 01:50
Имам допитване към Вас колеги! та първо незнам дали въпросами е за тема, но нищо подобно не намрих в търсачката та въпроса ми е свързан с кожата: чистене възтановяване и подражка. На мойта забелязах че за 12 години е доста запазена, но все пак искам да я дооправя казаха ми, че първо трябвя дзапочна с поистване и омекотяване преди каквито и да е прцедури та купих аз днес крем за тяло (NIVEA Body) и я намазах седалките волана корите навратите(разбирасе само кожените детайли) стана много яко отзат зприличаха на нови а отпред още едно намазване им трява и след това се купува възтановител за кожа(който действа като запълва неравности и дрскотини),който ми трябва за да мина предимно преднте седалки или по-точно страничните прегради на седалките КАЖЕТЕ МИ кой възтрановител на кожа да взема (или боя за обувки ако трябва :hehehm: :hehehm: :hehehm:)

:choice: Колега, има специални мазила за тази цел и не е хубаво да се маже с такива неща като крем за тяло и т.н., защото после при излагане на слънце ще се нацепи кожата...

Eraser
24-03-2009, 13:17
открих много хубав препарат за кожа http://casablanca.bg/bg/products/?cat_id=5&id=76
преди малко си е чистих мойта и стана много добре. Първо си е забърсах от прахта с кърпички от същата марка и после с този препарат и стана найстина добре

Fear
24-03-2009, 13:29
Oткъде го взе?
Защото аз си купих едно друго, но е в бутилка, като лосион и пада едно мазане, бърсане, лъскане...
Вярно, добре действа, ама се изкривих целия. :tooth:

Eraser
24-03-2009, 13:47
Oткъде го взе?
Защото аз си купих едно друго, но е в бутилка, като лосион и пада едно мазане, бърсане, лъскане...
Вярно, добре действа, ама се изкривих целия. :tooth:


от D2 бензиностанцията в горубляне ако е знаш около 4-5 лв. ама е супер лесно с него

leshoiad
24-03-2009, 22:01
Тапицерите препоръчват с тоалетно мляко за бебета. Има миещ и омекотяващ ефект. Поддържам моята с нещо от рода на "па-па", "кря-кря", "кукуриго", или нещо такова.

Абе вие ме разбихте бееее, браво съдира ми се свинктера от смях :bounce8:

dilian alfa gtv
25-03-2009, 10:18
Абе вие ме разбихте бееее, браво съдира ми се свинктера от смях :bounce8:

:laughing1::th_up:

old alfist
26-03-2009, 19:45
Абе вие ме разбихте бееее, браво съдира ми се свинктера от смях :bounce8:
Мислиш ли, че това беличкото в шарените опаковки е нещо кой знае колко по различно и пробвал ли си да видиш. Продължавам да твърдя нещо, на което съм видял ефекта. Всеки може да си дава парите за каквото иска и да се кефи. Като съм написал това не е случайно. Много професори се навъдиха.