PDA

View Full Version : Премахване на катализатор за 2.4 ЖТД



IRCManiak
17-01-2009, 18:17
Здравейте колеги... Имам 2 въпросчета относно този катализатор.

1. Има или няма изобщо катализатор на 2.4 ЖТД
Защото в една от темите забелязах че се споменава за това че на този модел нямало изобщо катализатор понеже нямало какво да катализира.
2. Ако има.. По-добре ли ще е ако го махна или може да се получи някакав фал..
В смисал.. едни приятелчета ми казват "Махай го! Колата ще ти се отпуши и ще върви много, а други приятелчета ми казват ч е възможно да се запуши още повече и няма да върви

Ако може някой да ми даде малко инфо.. ще съм му много благодарен.. благодаря предварително

GoPlay
17-01-2009, 21:01
Колегата ме изпревари с питането и мен ме интересува моля за съвети от хора които са махнали катализатора на дадения модел двигател.

Galeano
17-01-2009, 21:31
Има катализатор, и не е проблем да се махне без това да навреди. При 2.4 катализатора е в едно тяло с обезшумително гърне. Възможно е и само да се избуши от гърнето, като останалата част се използва пак, без да се реже и заваря тръба заместител на негово място.

Perdaha
17-01-2009, 22:18
мдааа и аз имам такъв въпрос моята кола е от подписа ми и мисля утре да направя тая работа с катализатора

GoPlay
18-01-2009, 03:28
А с какъв диаметър са тръбите на изпускателната система при 2.4жтд ?

IRCManiak
18-01-2009, 16:05
И така колеги... махнах си катализатора но нищо не се промени... очаквах че ще се поотпуши малко но нищо не се промени... Така че мога да дам съвет на другите които мислят да си махат катализаторите за 2.4 ЖТД няма смисъл да го махате.. можете да свалите гърнето и да видите в какво състояние е самия катализатор.. ако не е запушен си караите с него
Ако някой има въпроси да пита ?!

sudnika
18-01-2009, 17:01
На типото преди няколко години си свалих катализатора и го напраихме гърне до края - отпуши се доста и почна да върви повече. Да, изпушва като я настъпиш, но поне не връща газове, както при запушен катализатор...

IRCManiak
18-01-2009, 18:41
За това Типо... хубаво се разварвяло но все пак си бензин.. а в тази тема става вапрос за Дизел 2.4 ЖТД

morfius
18-01-2009, 19:21
За това Типо... хубаво се разварвяло но все пак си бензин.. а в тази тема става вапрос за Дизел 2.4 ЖТД

Пенчо бре, чети :)
Това му е подписа...
FIAT Tipo 1.9TD 93

GoPlay
18-01-2009, 20:19
Въпрос: В какво състояние беше катализатора ?

Dodo 155
18-01-2009, 21:30
И така колеги... махнах си катализатора но нищо не се промени... очаквах че ще се поотпуши малко но нищо не се промени... Така че мога да дам съвет на другите които мислят да си махат катализаторите за 2.4 ЖТД няма смисъл да го махате.. можете да свалите гърнето и да видите в какво състояние е самия катализатор.. ако не е запушен си караите с него
Ако някой има въпроси да пита ?!
Малко са хората като теб ;)
Обикновено разликата е осезаема - колата тръгва по-добре, намалява пушенето и т.н.

IRCManiak
26-01-2009, 23:05
Катализатора беше в добро състояние.. тук там имаше запушена дупчица но като цяло беше перфектен и все пак реших да го махна.. но за съжаление никакаф резултат