PDA

View Full Version : Колеги помагайте относно техника на шофиране



Iltcho
13-12-2005, 12:49
Утре отивам да си докарам колицата. По нашия край обаче се очакват заледявания (и вече ги има сутринта зад*ика ми усети гадната близост на тротоара пред офиса :evil: :oops: ) та мисълта ми беше да ми дадете няколко бързи урока как точно да я карам тая кола. Тепърва ще и свиквам, защото до сега съм имал коли само с предно задвижващи колела. Карал съм 2 БМВ-та на приятел по 10-15 км но предимно лятото и миналата година зимата Сузуки самурай с повреден преден мост.

п.с. не ми се смейте много ...

alf
13-12-2005, 13:45
алфетката е бая стабилна по принцип има много хубави спирачки но всичко зависи от гумите както и от задкормилното... лошото на колите със задно предаване е че трябва да имаш читави гуми и отпред и отзад. същото е и за веригите. все пак с предните завиваш и спираш а от задните идва СИЛАТА :twisted: пак казвам - тази щуротия с кутията на задния мост не е просто ей така ами си има файда - много стабилна в завои и на сняг нямаш нужда от чували с пясък в багажника. но все пак караш си кротко и на по-ниска предавка, спирачката не я натискаш рязко и гледаш да използваш повече предавките за спиране... и очите на 4 :!:

Iltcho
13-12-2005, 14:00
Добре де, как да подхождам в завоите? В смисъл със сегашното ми Ауди в завой влизам без газ, в средата на завоя натискам педала и колата сама си излиза при това перфектно и със скорост от 90-100 километра.

За педала на газта - не си и помислям да натискам докато не и свикна.
За веригите - 2 броя КЬОНИНГ са при мен вчера ги купих - гуми уж имала, ма за всеки случай взех 2 барабар с оригинални джанти на алфа за отзад МАТАДОР зимни карани не повече от 2000 километра.
Стискайте палци утре да не напълня раздел "КУПУВА" с обяви от сорта - Купувам калници за алфета или някакви подобни :evil:

Толко много я искам, че ме е страх от вълнение да не направя някоя глупост :oops:

alf
13-12-2005, 14:09
ми в завой влизаш с газ излизаш без - обратното на колите с предно. сега тя че си иска да я плъзнеш и да завиваш с вратите напред е друга бира. ако ти занесе - не се паникьосвай и не натискай спирачката а просто пускаш газта и ако можеш връщаш една предавка надолу, тя сама се изправя.
сега за веригите - незнам аз по скоро бих ги сложил на предните колела защото по-добре да не мога да тръгна отколкото да не мога да спра или завия. от друга страна пък съществува опасност да занесе на някой завой... иначе веригите се слагат на двигателните колела. ти си прецени.
иначе раздел купува - дано не се налага ама предни калници и капаци и фарове и тем подобни имам ;)

нидобърски
13-12-2005, 15:46
Виж сега удоволствието да караш кола със задно е несравнимо (поне за мен е така). Който ти разправя че предното е по-проходимо или не знае, щото не е карал кола със задно или не може да кара. Преди всичко като я вземеш я откарай на широко и хлъзгаво място, (ако няма сняг я вкарай в някоя ливада) и газ-спирачки-газ-волана настрани-ръчна и т.н. да разбереш как се държи автomoбила на хлъзгаво.
За поднасянето, когато то започва от задницата (предполагам това те интересува) например задницата тръгва при ляв завой надасно т.е. към банкета-връщаш газта, като същевременно завиваш волана надясно! колкото да я овладееш и пак връщаш наляво за да завиеш.
Айде безаварийно.

Iltcho
13-12-2005, 20:18
Мерси на всички ви, но събитието се отлага ... причината е, че човека от който трябва да получа талона е заминал за Карлово да ремонтира някакъв генератор и най-рано в петък ще се прибере в Козлодуй. Обади се и ми го сервира в последния момент ... :evil:

Така, че имате още време за съвети и препоръки като техника на шофиране :D

pr_00f
14-12-2005, 09:13
Ами моя съвет е : След като не познаваш колата - Бавно и Внимателно !

Има си време да свикнеш с нея и да разбереш какво може.