PDA

View Full Version : HI-FI car crossover ???



icedoc
20-01-2009, 11:16
Момчета помагайте ако можете , разглобих една 164ка и в кутииката на задната кора намерих това чудо ... незнам изобщо какво е . Нещо за музика е но как се връзва и какво прави :dunno:
ако можете помагайте

svetlastf
20-01-2009, 12:17
IN - вход от касетофона
W - изход към вуфера
MR - изход към средните
TW - изход към високите

За втория канал аналогично .

Разделя сигнала към трите говорителя на системата.

raiders
20-01-2009, 12:39
Филтър, както е казал колегата, ако работи и го ползваш така се връзва, разделя ти високите, среди и бас най-просто казано, и аз имах подобни във вратите на 156, но бяха във вода и ги смених с български подобни

icedoc
20-01-2009, 13:02
IN - вход от касетофона
W - изход към вуфера
MR - изход към средните
TW - изход към високите

За втория канал аналогично .

Разделя сигнала към трите говорителя на системата.

Значи вкарвам сигнала от радиото в устройството , после разпределям кабели за колоните . разбрал ли съм правилно ? а как да вържа средите и високите към елипсите , като имам само 2 крачета на колоните ?
И това ще увеличи ли мощноста на колоните ?

svetlastf
20-01-2009, 15:45
Вкарваш сигнала от касетофона във филтъра и разпределяш към колоните - правилно си разбрал.
Твоите колони са със вградени високи и не можеш да ги свържеш към филтъра - той се ползва при три отделни говорителя при системите от висок клас.
Филтъра не увеличава отдаваната мощност от говорителите. Просто разделя честотната лента на три и подава такъв сигнал към всеки говорител, който той може да възпроизведе най чисто. С други думи подобрява звучението на системата като цяло. Но съответно и говорителите трябва да бъдат подбрани по параметри и т.н....
Тва си е цяла наука.... / скъпа..../.

icedoc
20-01-2009, 17:55
аха разбрах сега , ами значи ще го продам . благодаря колеги .