PDA

View Full Version : Eлипси за 156



raiders
21-01-2009, 14:11
От доста време се каня да взема нещо за отзад, лошото е, че размера е ясен 6х9 елипси, но марката и модела не:dunno:

Ще ги захранвам с 4 канален усилвател, като по-късно може да си сложа и баскасата, за сега заема много място и без нея, но елепсите да са 2-лентови, може да се примиря и с 3-лентови, 4ома

За сега претендентите са:

Boschmann- ALX 993 giga

Lanzar Opti 692

Herts ECX 690

Ако някой има от тези с удоволствие бих ги чул през усилвател как свирят.

adrian07
21-01-2009, 21:17
здр колега значи нз как е на теб отзад ама аз нямах дупки за тия елипси и поставки за тях,та за това правих допълнителна кора от долу,за колони мога да ти кажа кои са наи добри щото съм ги пробвал абсолутно всички в технополис и мога да ти кажа че от пайнера няма по добри>>>> http://avitel-bg.com/for_the_mobile/speakers/6x9__speakers/ts-a6904i/ няма да намериш по добри 4 лентови са ама на звук тия където си ги изброил немогат и на половината да свират като тея ....дано съм ти помогнал с избора :)

raiders
21-01-2009, 23:42
ами имам си дупки на кората, даже отгоре протектор, мисля, че няма да имам проблеми с монтажа, но какви да са елипсите, и след това трябва да мога да сложа и тези протектори и да не опират в тях

digitalundgrd
22-01-2009, 12:09
Влади, значи на предишната ми кола ( пежо 206 ) сложих Хертц елиписите, които ти си написал...Без усилвател, захранваше ги едно МП3-ЦД СОНИ....И мога да ти кажа, че свиреха много, ама много добре...През усилвател смятай как щесвирят....
От друга страна пък един приятел беше си сложил на Ситроен Саксо Пионер..., отново без усилвател. С ръка на сърцето казвам, че Пионера свиреше една идея по-добре, но беше и по-скъп...

raiders
22-01-2009, 21:12
Светльо (надявам се така да ти казват) при мен вече е лесно и 2 колеги имат Herts ECX 690 и Pioneer TS-A6904i, сега остава да ги чуя и реша :yes:

digitalundgrd
22-01-2009, 21:29
Да така ми викат :)

Каквото и да вземеш от тия 2-те няма да сгрешиш. Не знам точно какво целиш с елипсите, но мога да ти кажа, че ниските честоти ще ги имаш....Демек якото думтене ще е на лице...Общо взето тези, които поразпитах и разбират от Кар Аудио не препоръчват елипси, ако търсиш Качествен звук.

Не взимай "БУШМЕНИ" !!!!

raiders
23-01-2009, 02:40
ами то е ясно, че качеството е в кръглия говорител, но аз имам и баскаса, но не искам да я слагам, ценя си багажника и допълнителния товар, затова мисля да пробам с елипсите, така и така имам дупките и монтажа ми е лесен, имам си окабелявани всичко, само дето гадните шваби ги бяха свалили иначе и елипси щях да имам:jason2:

ами искам да свирят добре, да има думкане и да издържи на усилвателя ми, 4х80вата реални, след това ако ми е малко на бридж и слагам касата:coolio:

MUROMAN
23-01-2009, 14:02
Ще приложа снимка на това дето аз си го сложих в колата.Преди бях се заблудил нещо със Сони ,но няколко човека му убедиха в противното и като резултат съм много доволен.Без усилвател съм и особено отзад където са елипсите дори и при слабо усилване не се стой.А и зкато звук са доста прилични за цената си.

raiders
23-01-2009, 15:35
Може и по-евтин вариант да взема LANZAR OPTI692 85лв., иначе този DCX 690 e 95лв., но ми се струва слаб

MUROMAN
23-01-2009, 21:12
DCX 690 ги взех за точно 80 лв,но бяха на промоция от един пич .

svetozar_sosi
24-01-2009, 22:47
колега препоръчвам ти JBL...може би най-добрата марка за озвучителна техника. В предишните мнения забелязах, че ти препоръчват Пайнер, което също е добра алтернатива. Ако си падаш по рок музиката JBL са номер 1, а ако търсиш по-мек звук (като джаз) обърни внимание на Infinity или herz

kokless
25-01-2009, 09:10
колега аз сам с херц и сам много доволен.не сам правил кората.от старата ми кола остана една кутия и не сам си играл да ги правя на кората.но що се отнася за звука херца са много читави колонки.

raiders
29-01-2009, 00:48
колега препоръчвам ти JBL...може би най-добрата марка за озвучителна техника. В предишните мнения забелязах, че ти препоръчват Пайнер, което също е добра алтернатива. Ако си падаш по рок музиката JBL са номер 1, а ако търсиш по-мек звук (като джаз) обърни внимание на Infinity или herz

ами уж търся повече ниски..., понеже не искам да слагам баскаса, но вече чух един от претендентите Херц ЕСХ 690 през усилвател и беше много чисто и приятно, е липсваше ми баса, но според мен може да ги настроя, заслужават си парите, благодаря на колегата bankeraclub :notworthy:


колега аз сам с херц и сам много доволен.не сам правил кората.от старата ми кола остана една кутия и не сам си играл да ги правя на кората.но що се отнася за звука херца са много читави колонки.

Дам ще помисля още малко и ще реша, херц-а е много чисто и приятно звучене и поема увеличаване през услвател (поне ЕСХ 690) другите изклучвам нямат шанс

MUROMAN
29-01-2009, 23:25
Верно е много чисто и приятно звучевнето на Херца.И аз съм на същото мнение.
http://www.aval-bg.com/catalog/display.php?category_id=1&product_id=17&style_id=41

digitalundgrd
29-01-2009, 23:38
Влади аз те съветвам да прослушаш и един читав Пионер(от новичките) закачен на усилвател и тогава реши...Хертца свири по-правилно, ама пионера думти повече. Аз до колкото разбрах и ти точно това целиш - басче...

raiders
30-01-2009, 13:35
ами и на мен ще ми е интересно да чуя някой Пайнер TS-A6904i примерно, то нямам много възможности де, и този Бошмен също ми е интересен...:innocent: цената е еднаква ~150-160лв. и на трите

Както върви може би Херца свири добре и чисто, но има нужда и от туба в багажника.

oem
02-02-2009, 17:59
ами и на мен ще ми е интересно да чуя някой Пайнер TS-A6904i примерно, то нямам много възможности де, и този Бошмен също ми е интересен...:innocent: цената е еднаква ~150-160лв. и на трите

Както върви може би Херца свири добре и чисто, но има нужда и от туба в багажника.

Аз съм с херца и няма нужда от усилвател. ЦД-то като го ноусиля и мембраните им ще изскочат. Имам туба в багажника обаче и съм филтрирал всички останали говорители да свирят от 100 херца на горе а тубата до 100 херца и всичко е перфектно.

kokless
02-02-2009, 19:04
Истината е една багажника на 156 е много добре изолиран.Херца в голфа звучеше с пъти по-добре.Сега почти не се чува.Преди на 25 не се стоеше в колата а сега в алфата и на 40 не мога да се трогна особенно.С туба или каса незнам кво е ама ако трагнеш да сравняваш ще стигнеш до този извод.ИТАЛЯНЦИТЕ СА ОПЛАТНИЛИ

kokless
02-02-2009, 19:05
Истината е една багажника на 156 е много добре изолиран.Херца в голфа звучеше с пъти по-добре.Сега почти не се чува.Преди на 25 не се стоеше в колата а сега в алфата и на 40 не мога да се трогна особенно.С туба или каса незнам кво е ама ако трагнеш да сравняваш ще стигнеш до този извод.ИТАЛЯНЦИТЕ СА ОПЛАТНИЛИ НЕЩАТА

kartell
02-02-2009, 20:49
Голяма разлика в звука окозва и големината на багажника - на голфа е с около 50 литра по малък!

kokless
02-02-2009, 20:59
Забравих да спомена че освен че беше голф ами и комби на всичкото отгоре:blush: Имаше доста добра акустика.

slav40
03-02-2009, 17:59
ами и на мен ще ми е интересно да чуя някой Пайнер TS-A6904i примерно, то нямам много възможности де, и този Бошмен също ми е интересен...:innocent: цената е еднаква ~150-160лв. и на трите

Както върви може би Херца свири добре и чисто, но има нужда и от туба в багажника.

Кой Бошмен :new_Eyecrazy: такъв филм нема, само това не взимай! Аз се излъгах и взех бошмен ужким 350В РМС, магнита му е колкото главата ми, макар ,че го взех чисто нов за 100лв,а беше 140 с отстъпката, че ми е приятел , леле каква боза е тва.Вързал съм го на усилвател 2x60 и неможе да отлепи,вързах некво сони 80в рмс на същия усилвател и свиреше 10 пъти по чисто и думкаше повече. Бошмена на половината още почва да пляка баса - това е гола вода от всякъде. В момента съм с Бошмен ,че сонито беше само за тест,а и то беше за 100лв ама се преебах!

digitalundgrd
03-02-2009, 18:05
аз съм писал още на предната страница да бяга от бУшмени...

alfonso_90
05-02-2009, 18:42
Въпрос каква е разликата в свиренето между елипсите и кръглите?:book:

kokless
05-02-2009, 18:49
Въпрос каква е разликата в свиренето между елипсите и кръглите?:book:

аз мисля че няма.ама да си призная не сам и критерий за да се съобразяваш с мието мнение.

alfonso_90
05-02-2009, 19:29
Е има някаква разлика,но какво е точно.Ако някой ми обясни ?

raiders
05-02-2009, 21:15
Е има някаква разлика,но какво е точно.Ако някой ми обясни ?

eлипсите са компромис, примерно за място и разположение, иначе кръглия говорител е истината, според мен разпространението на валните е по-добро от всяка друга форма, инаме има и квадратни басове, даже 6-ъгълни...

fuji
06-02-2009, 14:35
обърни внимание на Infinity или herz[/QUOTE]

С двете ръце съм за Инфинити.Ако имаш възможност не прави компромис.Аз съм решил живот и здраве преди лятото да сложа едни такива.Чувал съм ги как свирят в кола.Перфектни са.Музиката е много детайлна с много мек и приятен бас.Успех в избора!Все пак решението е твое.

kokless
06-02-2009, 16:57
относно това дали има разлика м/у елипси и кръгли колони.НЯМА

Kamen666
06-02-2009, 17:11
относно това дали има разлика м/у елипси и кръгли колони.НЯМА

Разлика има
кръглите говорители вадят малко повече бас от елипсите
говорим за два модела с еднакви характеристики

kokless
06-02-2009, 17:17
Разлика има
кръглите говорители вадят малко повече бас от елипсите
говорим за два модела с еднакви характеристики

не колега бъркаш.днес говорих с човек който разбира доста от автозвучение и той ми каза че няма абсолютно никаква разлика.единственото е формата.и му имам доверие

Kamen666
07-02-2009, 09:02
не колега бъркаш.днес говорих с човек който разбира доста от автозвучение и той ми каза че няма абсолютно никаква разлика.единственото е формата.и му имам доверие

Не колега,ти бъркаш,твоя човек също :)
Щом съм го написал значи лично аз съм се убедил в това,а не да съм дочул оттук оттам
Прочети малко из нета и ще видиш ,и ако още не вярваш вземи едни елипси на пайнер 6904 и едни кръгли 2503
пробвай първо с едните,после с другите и тогава кажи,просто е доказано: кръглите вадят значително по добър бас от елипсите,но за сметка натова елипсите имат по голямо качество на звука.

kokless
07-02-2009, 09:41
Не колега,ти бъркаш,твоя човек също :)
Щом съм го написал значи лично аз съм се убедил в това,а не да съм дочул оттук оттам
Прочети малко из нета и ще видиш ,и ако още не вярваш вземи едни елипси на пайнер 6904 и едни кръгли 2503
пробвай първо с едните,после с другите и тогава кажи,просто е доказано: кръглите вадят значително по добър бас от елипсите,но за сметка натова елипсите имат по голямо качество на звука.

ОК.Не искам да споря.Само предадах думите на един приятел който според мен е вещт в занаята.:respect:

digitalundgrd
07-02-2009, 09:44
Камен е прав!
За пример ще дам следното : Кое ще направи по-добри снимки Гсм с 5мпх камера или фотоапарат с 5мпх? Естествено, че фотоапарата....защото е предназначен точно и само за снимки!
Тука е аналогично, не може да очакваш от ЕЛипса, която има хем ниски, хем среди, хем високи... да свири по-добре басовете от чист басов говорител (кръгъл) и високите от читава Пищялка...

Тия работи 5в1 и тем подобни щуротии са си абсолютен компромис! Не може да искаш от една елипса да свири басово, правилно високите и средите и кафе да вари и чай да прави....
НЯМА КАК!

raiders
07-02-2009, 20:04
Камен е прав!
За пример ще дам следното ...НЯМА КАК!

Убиваш ме с този пример, а аз си купих 15" лети джанти за зимата и за сега елипсите са ми в магазина още:no:

http://media.snimka.bg/2093/010442301-big.jpg
http://media.snimka.bg/2093/010442305-big.jpg

Sergey_gigov
17-02-2009, 13:50
Камен е прав!
За пример ще дам следното : Кое ще направи по-добри снимки Гсм с 5мпх камера или фотоапарат с 5мпх? Естествено, че фотоапарата....защото е предназначен точно и само за снимки!
Тука е аналогично, не може да очакваш от ЕЛипса, която има хем ниски, хем среди, хем високи... да свири по-добре басовете от чист басов говорител (кръгъл) и високите от читава Пищялка...

Тия работи 5в1 и тем подобни щуротии са си абсолютен компромис! Не може да искаш от една елипса да свири басово, правилно високите и средите и кафе да вари и чай да прави....
НЯМА КАК!че кой е казал че елипсите трябва да свирят бас - не съм видял елипса с честотна характеристика по ниска от 65-Hz

digitalundgrd
17-02-2009, 15:46
Ами точно де! Тука някой хора се опитаха да изкарат елипсите и кръглите, че са еднакви като свирене само формата е различна....Демек тактично се опитах да обесня, че са различни и свирят различно.... Какво нередно виждаш в моят пост??


не колега бъркаш.днес говорих с човек който разбира доста от автозвучение и той ми каза че няма абсолютно никаква разлика.единственото е формата.и му имам доверие

Mupo
18-02-2009, 13:46
Що не пробвате и шведите, имам предвид DLS? Аз съм с модела 269 мисля, захранван само от един пайнер 5900 свирят доста добре.

raiders
19-02-2009, 00:05
Що не пробвате и шведите, имам предвид DLS? Аз съм с модела 269 мисля, захранван само от един пайнер 5900 свирят доста добре.

колега дай да ги чуя елипсите, на 156 ли са, сега събирам пари и скоро време ще взема нещо :-P

Mupo
19-02-2009, 11:38
Мне на Дедър са. Как да ги чуеш? То си трябва на живо.:picnic::metal:

raiders
19-02-2009, 12:08
Мне на Дедър са. Как да ги чуеш? То си трябва на живо.:picnic::metal:

е на живо де :) на някоя от срещите ни, или да се видим с теб някъде, иначе за сега отивам на Херц-а ECX 690, просто през усилвател за мен това са елипсите за 156

иначи ти ми говориш за това нали

http://www.aval-bg.com/catalog/display_model.php?category_id=1&product_id=26&style_id=62&substyle_id=578

Mupo
19-02-2009, 14:22
Мда за същите говоря. За виждане ... по срещите не мога да дойда, че работата ми е една такава никаква. Днес и утре почивам по-принцип.

oem
21-02-2009, 14:26
е на живо де :) на някоя от срещите ни, или да се видим с теб някъде, иначе за сега отивам на Херц-а ECX 690, просто през усилвател за мен това са елипсите за 156

иначи ти ми говориш за това нали

http://www.aval-bg.com/catalog/display_model.php?category_id=1&product_id=26&style_id=62&substyle_id=578

Какъв усилвател на ECX 690 бе колега? Аз съм с такива и са вързани към ЦД-то. И като усиля почват да им пляскат мембраните. Аз всичките си говорители съм ги орязал да свирят от 100 Hz. на горе, а тубата в багажника до 100 Hz. И силата и звука са ми добре.

Елипсата е хубаво да я има. Оцветява аудио картинката идеално.

plamen76
03-03-2009, 21:14
Някой ще ме светне ли за изходите на задната кора към кои изходи на fadera са включени ,не искам да изключвам вградените говорители а да допълня елипси .Кой е най-удачния вариант.CD-то е 4x50 на PIONEER мисля достатъчно за захранване

GoPlay
04-03-2009, 01:27
Най-удачно е с подходящ усилвател за елипсите с това ЦД никак няма да извлечеш звука като качество и сила който могат да възпройзведът елипсите.

adv_petrov
07-03-2009, 14:27
колеги, може ли да питам и аз нещо в темата, за да не пускам нова-а именно, отзад зад облегалките на задните седалки (алфа 156) си имам "кора", която е фабричната и не е пипана, и точно зад облегалките има нещо като имитация на протектор. Понеже тая кора не е към багажника а си е направо към купето (досега всичките ми коли са били хечбек и беше лесно :), интересува ме тая кора може ли да се реже с цел се направят дупки (тук сте посочили за пример елипси с размер 6/9) и дали под нея има метална кора дето да ме изненада :). Не искам без да знам да пробвам да я свалям (а и не знам как).
Освен това си купих 4 кръгли говорителя за вратите - за отпред 2 двулентови пайнера а за отзад едни еднолентови, само бас (не са куче марка). Обаче ми прави впечатление че отзад ми свири значително, ама значително по-слабо и това не е от говорителите, понеже и с фабричните хартиени дето ги махнах оттам, беше така. CD-то ми е Sony нов модел с USB и на предишната ми кола къртеше як звук равномерно между говорителите. Та ако някой може да ме посъветва, ще съм доволен.

kokless
07-03-2009, 17:38
колеги, може ли да питам и аз нещо в темата, за да не пускам нова-а именно, отзад зад облегалките на задните седалки (алфа 156) си имам "кора", която е фабричната и не е пипана, и точно зад облегалките има нещо като имитация на протектор. Понеже тая кора не е към багажника а си е направо към купето (досега всичките ми коли са били хечбек и беше лесно :), интересува ме тая кора може ли да се реже с цел се направят дупки (тук сте посочили за пример елипси с размер 6/9) и дали под нея има метална кора дето да ме изненада :). Не искам без да знам да пробвам да я свалям (а и не знам как).
Освен това си купих 4 кръгли говорителя за вратите - за отпред 2 двулентови пайнера а за отзад едни еднолентови, само бас (не са куче марка). Обаче ми прави впечатление че отзад ми свири значително, ама значително по-слабо и това не е от говорителите, понеже и с фабричните хартиени дето ги махнах оттам, беше така. CD-то ми е Sony нов модел с USB и на предишната ми кола къртеше як звук равномерно между говорителите. Та ако някой може да ме посъветва, ще съм доволен.
Под кората има едни като греди не е цяла ламарина.Кората не съм я махал все още ама трябва да махнеш облегалката на задната седалка.под кората има и жици с букси за колони.

adv_petrov
07-03-2009, 18:01
Съгласен, ама сега я гледах и не виждам как може да се свалят облегалките - въртях, суках, не виждам такива палчета като на хечбеците. Да отбележа, че и облегалките за главата са закачени за тая кора. Освен това има едно като мукет на тавана на багажника, което е закачено за облегалките на седалките, та не ми става ясно как може да се махне. Иначе през дупката на лампичката в багажника видях че наистина има само метални греди и колони може да се монтират някакси. За букси и кабели не видях....

kokless
07-03-2009, 18:10
Съгласен, ама сега я гледах и не виждам как може да се свалят облегалките - въртях, суках, не виждам такива палчета като на хечбеците. Да отбележа, че и облегалките за главата са закачени за тая кора. Освен това има едно като мукет на тавана на багажника, което е закачено за облегалките на седалките, та не ми става ясно как може да се махне. Иначе през дупката на лампичката в багажника видях че наистина има само метални греди и колони може да се монтират някакси. За букси и кабели не видях....

мокета се маха със едни копчета.едните се въртят а другите са като тапи и се издърпват с някакви клещи.за седалката немога да ти помогна защото и аз не съм я махал знам че се развътрат два болта за СЕДАЛКАТА те се намират до пода

raiders
01-05-2009, 23:39
Взех Herts ECX 690 и грам не съжалявам, сега разберам колко са слаби предните (не оригинани) и задните ми говорителчета, и колко са далаче от качеството на Herts

digitalundgrd
01-05-2009, 23:47
Браво! Честито за новата придобивка:) Някой път да демонстрираш как свирукат ;) През усилвател ли свирят?

raiders
02-05-2009, 00:05
Браво! Честито за новата придобивка:) Някой път да демонстрираш как свирукат ;) През усилвател ли свирят?

Да разбира се през усилвател, на който намалих gain на мин защото просто не може да се получи синхрон с другите, а Herts ECX 690 няма ли бас...ццц не е вярно ще откартат кората отзад, сега вече ще помисля дали да си сложа и бас касата...

digitalundgrd
02-05-2009, 00:10
Не знам точно какво целиш с елипсите, но мога да ти кажа, че ниските честоти ще ги имаш....Демек якото думтене ще е на лице...

Е аз ти бях казал още на първа страница от темата, че ще имаш доволен бас :) :rockon:

oem
02-05-2009, 14:11
На мен ми се разпелиха пластмасовите стойки дето се хваща елипсата. Те са залепени към кората. От тежеста на елипсите са се разлепили и увиснали. Ще търся хубав силикон да ги лепя,ч че се раздрънчаха.

MUROMAN
04-05-2009, 21:48
Да разбира се през усилвател, на който намалих gain на мин защото просто не може да се получи синхрон с другите, а Herts ECX 690 няма ли бас...ццц не е вярно ще откартат кората отзад, сега вече ще помисля дали да си сложа и бас касата...

Казвах ти аз ,че Херца са си много прилични говорителчета.При мен отзад не се стой като са леко увеличени.:thumbup:

Absente_
05-05-2009, 09:42
Казвах ти аз ,че Херца са си много прилични говорителчета.При мен отзад не се стой като са леко увеличени.:thumbup:

аз препоръчвам Кенуд и по специално http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=21_142_45&products_id=12142
с такива бях и останах безкрайно доволен , даже при положение че не бяха през усилвател :big_whoops:

AlfaMan
13-05-2009, 16:39
Казвах ти аз ,че Херца са си много прилични говорителчета.При мен отзад не се стой като са леко увеличени.:thumbup:
Ами ще свирят я, ама за да се "усети" задължително си трябва усилвател, че тия автомобилни свирки с тия умрели max 20-22W (RMS) на канал, не могат да ги разклатят като хората.

AttilaSL
16-05-2009, 22:56
можете ли да дадете някакви коментари за говорители Fusion?Намирам се в Англия,а тук много ги използват.

Sergey_gigov
19-05-2009, 17:01
добре са , но има и по добре от тях

rusiq86
30-05-2009, 11:05
колеги аз съм с 4 говорителя infinity, с монтирани 4 филтара и както си му е реда, мн съм доволен от звука, на повече ор 30, а се усилва до 50 немога да издържа, и с чува кристален звук, мек бас, качество

п.с.колегата с задните седалки: седалката на която сядаш отзад се държи на два болта с шестограм се отвива, потарси там кадето са прасците ти като седнеш,точно под седалката, като ги махнеш близо до закупчалките за коланите ще намериш още два такива за облегалката, първо махащ възглавниците за главата, като махнеш болтовете,надигаш седалката, тя ляга на 4 куки които я държат в това положение, след това развиваш 2 болта на кората,скрити са,като махнеш облегалката ще ги видиш. кората е на щипки, но от вътрешната страна на багажника трябва да разкачиш кората, и да се добереш до 4 видии, по 2 от вс страна, като ги развиеш кората ще излезе, дано съм помогнал