PDA

View Full Version : Превъртени километражи......



ФЕРАРИСТ
22-01-2009, 17:33
......баси досега която и Алфа да съм закачил на Алфадиага, все е била с баран километраж.......нов внос - стар износ, всички са бараникани.....
Че в тая връзка искам да кажа че явно показанията на километража се променят от самия него, щото оня ден като сменях англииски с евро такъв, и показанията си останаха - значи излиза че километрите се запаметтяват на него.....
Някой знае ли точната процедура?

Novachev
22-01-2009, 18:35
Хубу де друже на моята като излиза че последния рерайтинг (или там както беше на английски) е на 183 а на километраж е 190 какво би означавало че последно някой е барал километража когато е бил на 183 или нещо друго.

ФЕРАРИСТ
22-01-2009, 18:45
Ласт рерайтинг не се гледа - само одометър - плюс това ти си ремапнат, не знам дали това променя нещо......при мен всички коли дето са от джамбази дават разлика, англииските показват реални километри.....не мили, а еквивалента в км.....абсолютно точно и то.....нямам друго обяснение......

oem
22-01-2009, 19:08
Ласт рерайтинг не се гледа - само одометър - плюс това ти си ремапнат, не знам дали това променя нещо......при мен всички коли дето са от джамбази дават разлика, англииските показват реални километри.....не мили, а еквивалента в км.....абсолютно точно и то.....нямам друго обяснение......

A не си ли забелязал, че на всички коли на одометъра показва едно и също? Едни и съши цифри! Ласт реврайтинг е колко пъти е презаписван софтуера! Моята кола е купувана от салон на Алфа видях я като слиза от автовоза. И беше на 122 000 км. на одометъра ми пише 167 и нещо. До сега колкото и алфи да съм закачал винаги на одометъра пише тези цифри. Еднакви на всички! Не знам какво значи това. Питах тези от алфадиаг и не нищо не ми обясниха.

И ДА, Километрите се записват в километража. В компютъра обаче се записват също.

Novachev
22-01-2009, 19:25
Ласт рерайтинг не се гледа - само одометър - плюс това ти си ремапнат, не знам дали това променя нещо......при мен всички коли дето са от джамбази дават разлика, англииските показват реални километри.....не мили, а еквивалента в км.....абсолютно точно и то.....нямам друго обяснение......
Ники значи като има дадеш одометър и показва различно от това на киломертажа при тези с въщан километраж така ли. А

ФЕРАРИСТ
22-01-2009, 21:07
Първия шот ми е от преди 20 дена, втория от вчера......
Точно толкова колкото съм минал......показанията на километража ми са 122330 в момента.....
http://hitspaces.net/Image.gifhttp://hitspaces.net/Image1.gif


До сега колкото и алфи да съм закачал винаги на одометъра пише тези цифри. Еднакви на всички! Не знам какво значи това.
При мен не е така - всяка е различно....но най фрапантното беше километраж на 170к, алфадиага показа 301к......

n_netov
22-01-2009, 23:37
при мен колометраж 49xxx а алфа диаг с 2000 по малко т.е. 47xxx. Но утре ще видя и това last rewriting
ферарист с каква програма барна тази готина снимка (щота аз ползвам една snage, ама не мога да ги направя така добре)

oem
23-01-2009, 10:48
при мен колометраж 49xxx а алфа диаг с 2000 по малко т.е. 47xxx. Но утре ще видя и това last rewriting
ферарист с каква програма барна тази готина снимка (щота аз ползвам една snage, ама не мога да ги направя така добре)

И при мене пише 1677722 на одометър.

ФЕРАРИСТ
23-01-2009, 11:24
при мен колометраж 49xxx а алфа диаг с 2000 по малко т.е. 47xxx. Но утре ще видя и това last rewriting
ферарист с каква програма барна тази готина снимка (щота аз ползвам една snage, ама не мога да ги направя така добре)
Ми де да знам, на жената на лаптома ми е диага че да мога в движение да го ползвам, някакъв Видшот май беше, щото може и видео да ти снима в движение, щото не върви да карам и да гледам лаптопа, и затва после си гледам записа.....

dekst
02-03-2011, 16:01
алфадиага чете ли климатроника на 1.8 98год.

Danail_Danov
02-03-2011, 16:09
За това най - добре като на моята, там където трябва да пише на колко хиляди километра е, изписва само чертички !!!

Satanism
02-03-2011, 16:37
Моята 146ца като я закачихме пишеше 900,000 и нещо км....а съм сигурен, че не беше на толкова....тая новата сега пак някакви откачени стойности показа....

PSAVOV
02-03-2011, 16:39
За това най - добре като на моята, там където трябва да пише на колко хиляди километра е, изписва само чертички !!!
Колега някой некомпетентен ти е трил из софтуера и е скапал паметта и аз го имам тоя проблем а колата ми е от сервиз в италия и то на алфа !

Godfather
02-03-2011, 17:50
Километражът е с процесор. Не помня точно кой, но търсих програматор за него. След като видях цените, реших, че не си струва. Другият вариант е - взимат километражи от ударени коли - отзад имат лепенки за датата на производството.
Колкото до колите, внасяни у нас - не всички са с променени. 'Чел' съм три коли на Горубляне - две бяха ОК, третата с разлика около 200 000км
П.П. От къде мога да си изтегля нова версия на AlfaDiag със съответните библиотеки?

tigur
02-03-2011, 19:00
Добре де :) че ги бутат е ясно, всички го знаем. А когато показва да речем на километраж 130к а на диагностика незнам точно къде но поакза реални 160к ... може ли да се вярва изобщо, че 160к са реалните?

oem
02-03-2011, 19:10
За твоята кола може да се вярва. Доста трудна е манипулацията на одометъра в ЕКУ-то при теб. Не е невъзможна, но е много трудно.

rusiq86
02-03-2011, 22:34
На моето дизелче, тая процедура може ли да се направи...

stefoo
02-03-2011, 23:13
Извинявам се за спама но от къде мога да я намера тази програма или е платена,искам да видя,аджеба на колко км са моите колици

oem
02-03-2011, 23:55
На моето дизелче, тая процедура може ли да се направи...

Може.

---------- Post added at 00:55 ---------- Previous post was at 00:54 ----------


Извинявам се за спама но от къде мога да я намера тази програма или е платена,искам да видя,аджеба на колко км са моите колици

Фрии версията ги показва. http://www.fiatecuscan.net

tigur
02-03-2011, 23:59
Добре де .... ако се смени компа на колата... те нали реалните треба да са някъде там да се помнят. Ако се подмини тази част? Незнам аз лично все си мисля, че дори и тея уж реалните са манипулирани. Но незнам, по разбиращите ще кажат :)... Значи тея 160к са реалните на моят... по педали седалки колани ключ си изглежда на толкова, не е като на някой милионник всичко леееш :D

oem
03-03-2011, 00:57
Ми колко са 160 000?

nicola 59
03-03-2011, 03:21
Здравейте колеги тука мога да ви кажа че понеже ми се налага често да се занимавам с тези работи вариантите са 2 ,а именно даваш 30 евро и ти правят километража на колкото искаш ти ,но не и компа или даваш 100 евро и ги правят и двете това е за нормални коли, за бмв 7, мерцедес мл, х5 и някой модели ситроен е доста по скъпо.После почти всички коли имат 3 живота, а това са първия живот е когато е чисто нова и идва първия собственик той я купува нова кара я 3или4 години минава 120000 км и стига толкова колата е вече за генерално обслужване ангренаж,дискове и др. Тогава отива баровеца дава я там от кадето я е купил и взема пак нова или в друга фирма ,ако иска да смени марката .Тук първия живот свършва и почва втория а той е ,че дадената фирма има 1 кола на 3 или 4 години ,и около 120 000 150 000 км .Ако тази кола не е вече последен модел значи е пред последен и още има доста добра цена и е подходяща все още за вътрешния пазар тук точно за 1ви път и се свалят километрите обслужва се и се продава на друг италианец по беден който не може да си позволи ново .Колата се продава с някоя от многото за тези случай лъжи като че човека почти не я е карал имал е 2 коли тази я е купил за дъщеря си но тя не можла да свикне и сега я продава защото иска да и купи друга по малка или автоматик . Колата се прави на около 70 000 км и почва 2рия си живот ,който е до като стане на около 10 години или 250 000 км които реално са 320 000 тук свършва втория и почва третия живот . Третия живот е че тази кола бива продадена на трети италианец ,мароканец или друг които пак и сваля км. и я продава за износ и тази кола стига бг на 150 000 км. Новия фен я взима минава 70 000 км и казва че алфа не струва на 220 000 чупи мотор а те са 400 000 . Разликата е че 1вия път километрите се връщат грамотно за 100 или 150 евро ,а 2рия за 30 евро или без пари с един друг километраж от моргата .Има и трети вариант кадето казва колегата че компа дава по малко км. от таблото а това е ,преди 2 дена имах такъв случай ,че колата има проблеми с таблото и ти взимаш от моргата табло което е горе долу на тези км. и го слагаш така ,за да спестиш тези 100 или 150 евро или колата е на малко км. и има проблеми с компа и ти слагаш комп на 350 000 км. и пак не го корегираш, за да спестиш пари .По този начин реалните км. остават тайна за повечето коли .Аз в момента имам мерцедес Б200 цди 2007 година на 150 000 км колата е със свалена глава и има ръб на цилиндрите и то доста голям извода е че е на 350 000

zimin
03-03-2011, 04:00
Здравейте колеги тука мога да ви кажа че понеже ми се налага често да се занимавам с тези работи вариантите са 2 ,а именно даваш 30 евро и ти правят километража на колкото искаш ти ,но не и компа или даваш 100 евро и ги правят и двете това е за нормални коли, за бмв 7, мерцедес мл, х5 и някой модели ситроен е доста по скъпо.После почти всички коли имат 3 живота, а това са първия живот е когато е чисто нова и идва първия собственик той я купува нова кара я 3или4 години минава 120000 км и стига толкова колата е вече за генерално обслужване ангренаж,дискове и др. Тогава отива баровеца дава я там от кадето я е купил и взема пак нова или в друга фирма ,ако иска да смени марката .Тук първия живот свършва и почва втория а той е ,че дадената фирма има 1 кола на 3 или 4 години ,и около 120 000 150 000 км .Ако тази кола не е вече последен модел значи е пред последен и още има доста добра цена и е подходяща все още за вътрешния пазар тук точно за 1ви път и се свалят километрите обслужва се и се продава на друг италианец по беден който не може да си позволи ново .Колата се продава с някоя от многото за тези случай лъжи като че човека почти не я е карал имал е 2 коли тази я е купил за дъщеря си но тя не можла да свикне и сега я продава защото иска да и купи друга по малка или автоматик . Колата се прави на около 70 000 км и почва 2рия си живот ,който е до като стане на около 10 години или 250 000 км които реално са 320 000 тук свършва втория и почва третия живот . Третия живот е че тази кола бива продадена на трети италианец ,мароканец или друг които пак и сваля км. и я продава за износ и тази кола стига бг на 150 000 км. Новия фен я взима минава 70 000 км и казва че алфа не струва на 220 000 чупи мотор а те са 400 000 . Разликата е че 1вия път километрите се връщат грамотно за 100 или 150 евро ,а 2рия за 30 евро или без пари с един друг километраж от моргата .Има и трети вариант кадето казва колегата че компа дава по малко км. от таблото а това е ,преди 2 дена имах такъв случай ,че колата има проблеми с таблото и ти взимаш от моргата табло което е горе долу на тези км. и го слагаш така ,за да спестиш тези 100 или 150 евро или колата е на малко км. и има проблеми с компа и ти слагаш комп на 350 000 км. и пак не го корегираш, за да спестиш пари .По този начин реалните км. остават тайна за повечето коли .Аз в момента имам мерцедес Б200 цди 2007 година на 150 000 км колата е със свалена глава и има ръб на цилиндрите и то доста голям извода е че е на 350 000

Вие харесахте това! :thumbup:

Godfather
03-03-2011, 06:26
Може.

---------- Post added at 00:55 ---------- Previous post was at 00:54 ----------



Фрии версията ги показва. http://www.fiatecuscan.net
Ма тази програма има проблем с показването на одометрите на част от дизелите и ти го знаеш това, предполагам

oem
03-03-2011, 10:44
Не е проблема в програмата :) Ако пробваш да се закачиш и с launch или с друга апаратура някой просто не си ги показват. Специално за колегата с бензинките дето пита програмата си показва точно и реално :)

badmadafaka
04-03-2011, 18:58
@nicola 59: :respect:

giliev
04-03-2011, 19:14
Здравейте,
по темата мога да споделя личният си опит с JTD. Когато Петко ми правеше ремапа, когато купих колата, километража и компютъра имаха разлика мисля около 200км. Тогава той ми обясни, че това е нормално и когато пипат километража, обикновенно на компа тази информация липсва. Не зная как точно го правят, но е факт, защото на колата на бояджията ми /която е същата 1,9/ е точно така.

RangeUser
05-03-2011, 22:03
При мен на EDC15C7 FiatEcuScan не изкарва никакви километри, нито на километраж, нито записани в еку-то :alien: По километраж я взех на 161 000км - 1001% върнати :go:

emzo
08-03-2011, 13:20
Китайския кабел струва 36$, софтуера сигурно го има някъде.
Сменя се стойноста на таблото и в ЕКУто.

За дизелите говоря.

Интересно е, че на бравото ми когато са връщали километража са отрязали кабела от VSS датчика и ЕКУто показваше 0км, след като пуснах нов кабел, започна да отчита :D

Godfather
08-03-2011, 13:52
Китайския кабел струва 36$, софтуера сигурно го има някъде.
Сменя се стойноста на таблото и в ЕКУто.

За дизелите говоря.

Интересно е, че на бравото ми когато са връщали километража са отрязали кабела от VSS датчика и ЕКУто показваше 0км, след като пуснах нов кабел, започна да отчита :D
Ако може колега, кой точно е този кабел и датчик, че това съкращение VSS ... Сигналът за километрите не идва ли от ABS и след това да отива към километража. Моят комп е EDC16CF3. И ако можеш да дадеш линк за този кабел да го видя щом е пробван

oem
08-03-2011, 13:58
Това с отрязването на кабела е тъпо. Данните за скорост се вземат предвид от ЕКУ-то и за други неща. По интелигентно се прави като се заключи паметта за одометъра да не може да се пише в нея и готово. :)

emzo
08-03-2011, 14:04
Тъпо е - знам.
ЕDC15c5 в Браво/а/Мареа jtd105 взема инфо от VSS (vehicle speed sensor) датчика.
Eто ми премеждията - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=38328&highlight=vss

На сегашната кола (edc15c7) взема от ABS.

Godfather
08-03-2011, 14:08
Тъпо е - знам.
ЕDC15c5 в Браво/а/Мареа jtd105 взема инфо от VSS (vehicle speed sensor) датчика.
Eто ми премеждията - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=38328&highlight=vss

На сегашната кола (edc15c7) взема от ABS.
И EDC16CF взима от ABS. Тогава как ли се забранява да се пише в одометрите?

oem
08-03-2011, 14:52
Нали казах как.

Godfather
08-03-2011, 16:17
Нали казах как.
Kaza, да. Хардуерно, чрез рязане на краче. Но това не важи за EDC16CF3. Огледах схемата, няма никакъв пин с евентуална такава опция