PDA

View Full Version : Тракане от към километраж



ickoooo
23-01-2009, 12:51
Колеги нещо от към километража ми трака все едно дистанционното на ключа се удря, но не е от него :) за съжаление. Това тракане се получава при някакви неравности - дупки павета ...
Някой да има идея как да го оправя?

oem
23-01-2009, 13:35
Колеги нещо от към километража ми трака все едно дистанционното на ключа се удря, но не е от него :) за съжаление. Това тракане се получава при някакви неравности - дупки павета ...
Някой да има идея как да го оправя?

Оф и при мен е така, само че не е баш тракане а пукане. Много кофти. Прави го когато е студено.

Pepo
23-01-2009, 13:46
В момента на потропването натиснете волана нагоре и го дръжте под напрежение за няколко секунди. Би трябвало да утихне. Същият е ефектът с натискане на горната част от черупката зад волана. Явно е нещо под нея - предполагам куплунг или нещо такова, което при определени вибрации потропва в кората. Ако някой се заеме да я отваря и да отстрани проблема, нека снима и напише как се е оправил. :doctor:

nikolaaaay
23-01-2009, 13:49
И при мен го има от време на време, но не мога да разбера дали идва от волана или от таблото. Възможно ли е да е свързано с кормилната рейка?!

Djalev
23-01-2009, 14:38
И при мен го има тракането,пробвал съм с волата ама нестава работата.
П.с Лятото беше изчезнало,сега по студените месеци се появи отново !

oem
23-01-2009, 14:43
И при мен го има тракането,пробвал съм с волата ама нестава работата.
П.с Лятото беше изчезнало,сега по студените месеци се появи отново !

Някоя пластмаса. Като е студено се свива и почва да скърца.

М/у другото от къде да си купя щипки за корите на вратите?

BLUE1
23-01-2009, 20:23
И при мен го има потракването когато е студено купето, но изчезва в момента в които завърта на дясно потенциометъра над които пише volume.....:rockon:

saint78
23-01-2009, 20:28
абе и аз имам много шумове,но както колегата като се врътне един бутон който спомена всичко изчезва за миг и не се появява повече.успех на всички с избора на музика

oem
24-01-2009, 10:06
И при мен го има потракването когато е студено купето, но изчезва в момента в които завърта на дясно потенциометъра над които пише volume.....:rockon:


Ашколсун :rotfl:

stkazakov
24-01-2009, 11:22
и при мен го има същият проблем, оказа се май че всички го имаме. Проблемче при 156, ако някой намери решение пишете снимайте и да го отстраняваме! а начина на колегата с Volume наистина помога и не само при това потропване, а при всички други видове шумове. :new_Eyecrazy:

BLUE1
24-01-2009, 11:47
Хайде да видим кой е най-сръчен и любопитен и пръв ще разглоби корите на волана и види какво трака. От мен един голям бърбън с кола.:wein:

mirchozo
25-01-2009, 02:59
и при мен имаше подобна идилия,и си мислех че съм се избавил ама уви
та шума който се получава е при неравности,и наподобява все едно има изтървана стотинка между стъклото и таблото,много дразнещо, та махнах пласмасата на парното и отвих левия и средния болт дето държат таблото,сега е значително по рядко тракането но уви пак го има от време на време,та все си мисля че нещо се пресуква някак таблото и се получава тракане,ама така и не намерих откъде,махах километражи и орачее и ... цъ отговор
ще следим темата с интрес,дано поне лятото изчезне че иначе таблото ще се озове някой ден извън колата

stkazakov
25-01-2009, 11:10
Лятото при мен този въпросният шум го няма само като и стана студенко на глезлата :)

BLUE1
26-01-2009, 12:23
Вчера отворих корите на волана и проверих всички възможни места за това тракане. Не е от там, даже нарочно покарах без корите за да чувам по-добре, но след около 10 миути докато купето се стопли добре тракането просто изчезна.

stkazakov
27-01-2009, 17:06
А при мен когато се освободи волана и го натиснах доста силно нагоре шума спря нямам си и представа от какво е но наистина спря веднага!

mi6onski
31-01-2009, 21:01
е и при мен спря да трака като бутнах силно нагоре или може би просто времето стана по-топло :)

vikoalfa
01-02-2009, 10:00
Абе вие май не сте карали 33ка:dance:при нея цялото табло скърца...Някъде от волана е,защото както казва колега като се натисне нагоре звука изчезва.Това е Алфа все пак:Tease:,на всичките им скърца нещо по таблото.
Най-доброто решение е-усилете гайдата.

Pepo
01-02-2009, 19:16
Вчера отворих корите на волана
Колега и двете кори ли беше свалил?

svetozar_sosi
01-02-2009, 22:38
колеги при мен проблемът е същият! Наподобява звук точно на стотинка удряща се в стъкло. Интересното е, че при мен се чува и откъм навигаторкото място.
Очаквам съвет, че много ме дразни

RaZZoR
02-02-2009, 01:49
Ако разбирате?!Четете ТУК----:dance: http://alfa156.net/

RaZZoR
02-02-2009, 01:50
Ако разбирате?!Четете ТУК----:dance: http://alfa156.net/

после давата на Tips --- Dashboard noise

Pepo
12-02-2009, 15:45
после давата на Tips --- Dashboard noise
Е, ти сега каква я свърши...Уби ентусиазма на хората :boxed:

stkazakov
12-02-2009, 15:46
Определено !!!

Pepo
12-02-2009, 16:23
Няма да е нужно чак такова ''разколачване"
на таблото, както разправят, ама както и да е

stkazakov
12-02-2009, 18:13
Кажете как става това нещо, дали е сложно или не, нека си го отстраним тоя проблем, колега ако си наясно помогни

Pepo
25-02-2009, 11:56
Ха сега да видим кой си отстрани проблема и си мълчи :indian:
Колеги, ако някой се е справил с това пусто тракане, да казва веднага :paddle:

BLUE1
26-02-2009, 10:15
Ами аз бях махнал и двете кори на волана, но нищо не установих. Пробвах с варианта с натискането на кормилото нагоре, помага, но за кратко. Купето на алфичката е доста тихо когато не съм надул музиката и това почукване понякога много ме дразни. Предлагам да основем паричен фонд за този които установи и премахне шума и най -тържествено да му връчим сумата пред стадион "Пловдив". Аз давам 10 лева.

Pepo
26-02-2009, 11:52
Ами аз бях махнал и двете кори на волана, но нищо не установих. Пробвах с варианта с натискането на кормилото нагоре, помага, но за кратко. Купето на алфичката е доста тихо когато не съм надул музиката и това почукване понякога много ме дразни. Предлагам да основем паричен фонд за този които установи и премахне шума и най -тържествено да му връчим сумата пред стадион "Пловдив". Аз давам 10 лева.
:clap2:и от мен 10 лв

Pepo
27-02-2009, 07:43
Няма ли кой още да даде, бре? Мислех се справя с това тракане през четирите почивни дни, ама ще изчакам да се насъберат още средства :tooth:

marianski
13-03-2009, 20:53
Здравейте колеги, и аз го имам тоя проблем с поскърцването откъм таблото - като загрее малко и при мен утихва - не е силно, но като не е пусната музиката много дразни, а за капак имам същия проблем със жуженето откъм волана като дадеш много газ - нещо откъм кормилото започва да жужи след 3500 оборота, даже към края на оборотите вече жужи грубичко.... - представям си някакво старо жило всеки път като го чуя този звук... помагайте моля ви, :BBQ: колата е 166 2.4 ЖТД

Old Fox
14-03-2009, 12:47
Тракаща стотинка в таблото имам и аз:-)
Ето една тема как да си я потърсите
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31981

Pepo
11-04-2009, 12:55
Някой справи ли се вече?

toshko69
15-04-2009, 21:39
и аз имам този проблем и при мен е само при студено купе сега го няма но някой път като имам по-свободно време ще махна таблото и ще ги притегна тия болтове на алуминиевата конзола,предполагам ще изчезне щтракането

SandoOne
15-04-2009, 21:42
Ми от тея дупки и мойта трака тея само данъци събират а пътища не прават вие кво искате да не тракат ли сека една кола пука дори и нова

mirchozo
17-04-2009, 00:28
Моята и тя тракаше много грозно(само че при мен в ляво),особено когато беше по-студено,направо ми късаше нервите.Интересното в случая е че след като развих 2-та болта(този от снимката и следващия) тракането почти изчезна.Сега след като се стопли почти не го чувам това тракане, но в някой слънчев ден ще се разхвърля всичко.


извинете ме ,май се повтоерих,писал съм и преди в тази тема

sandeto
27-04-2009, 16:14
И така колеги... първо да се похваля - тракането като от стотинка намерено и отстранено! :afro:
Преди обаче да се впусна в разяснявания първо да обобщя малко, а именно - в темата са писани оплаквания от хора с поне 3-4 типа потропвания :stretcher: от към и зад таблото... Тук обаче аз съм намерил решението на потракването "като от стотинка" (както се изразиха 2-3 колеги) идващо от към километража!
И така... наближават празници, предстои ми дълго пътуване... :plane: и като си представих изнервящото дрънчене способно да убие цялото удоволствие от пътуването... си викам я днес какъв хубав слънчев ден, тъкмо за ровене из колата...

Няма да се впускам в подробности за елементарни неща.
Значи сваляте километража и с плоска отвертка сваляте белия пластмасов капак от към задната част. После със същата тази плоска отвертка напъвайки внимателно и равномерно от всички страни изваждате и платката. Това което се вижда след отварянето е, че платката има куплунгзи към моторчето на километража (4 дебели крачета) и два реда от по 10-ина тънички пера за LCD дисплея за изминатите км. М/у другото бъдете изключително внимателни да не ги изкривите като сглобявате всичко след това, защото са тънки и дълги.
След като тръсках, слушах, пристисках и се блещих :lupe: поне 10 минути ... по нищо не личеше, че нещо можеше да дрънчи от тук като стотинка в стъкло... но! Но малко преди да започна да сглобявам забелязах нещо... а именно - куплунга за LCD дсиплея от едната си страна имаше 1 перо в повече, което не беше залято с пластмаса... след като погледнах женската част на куплунга в/у платката забелязах, че това излишно перо си няма дупка и реално никъде не влиза... и като го пипнах с пръст и го отпуснах то завибрира и ооо! чудо!! задрънча в околната пластмаса точно като стотинка в стъкло... Е решението не беше сложно... нахлузлих му едно шлаухче от кабел, затворих километража, запалих колата и направих 10-15 минутно кръгче из квартала, наслаждавайки се на липсата на досадния шум! :coolio:

п.п.
А даааа... там някакъв фонд се споменаваше от по 10лв... :-) Ако не сте го изпили/изяли :wein: може да ми го прехвърлите... :Tease:

mirchozo
28-04-2009, 14:32
Еййй евала колега, предполагам евала не пиеш, ама ако беше от Добрич/околията на драго сърце бих почепил по бира.
Ще пробвам тия дни и аз да направя тази процедура и ще пиша впечатления,че лято идва и ще се кара доста,а тия са "дребни неща които дразнят професионалиста",както казваше един мой приятел.

sandeto
28-04-2009, 15:35
И така колеги... колкото и да ми е неприятно... съжелявам, че ви подведох в по-горния пост, но днес досадното дръчнене отново се появи... :no_no_no: Но вече подтикнат от срама дето ще го бера тук, се заех отново със задачата... Отворих километража отново с надеждата, че шлауха нещо се е изсулил/паднал, но уви - там си беше... т.е. дрънченето не е било от това краче... След известно осмисляне на ситуацията, единственото друго нещо, което можеше да дрънчи бяха ето тези пластинки, които съм показал на снимката... за пробата ги махнах изцяло... след доста въртене по павирани улици за сега не дрънчи... но вече не искам да се хваля и да казвам със сигурност, че е от това... Но понеже нещата са елементарни, нека и други колеги с подобен проблем опитат да махнат тези пластинки или нещо друго да направят с тях и ако и при тях спре... може би ще може да се каже вече със сигурност дали е било от това...

mirchozo
01-05-2009, 00:43
колега как е сега, продължава ли тракането, някакви "вчепетления"...

svetlastf
30-10-2009, 22:34
И аз минах през тоз филм...Дрънка си и тва е.Не е от крачето на километража и не е от пластинките на пръстените около него.Некакви нови идеи по проблема...

svetlastf
30-10-2009, 22:55
Давам 20 лв. за нова идея за решаване на проблема...:flirt:

AlfaMan
30-10-2009, 23:47
Е па вместо да ги даваш, купи си за тях един километраж втора ръка :)

ФЕРАРИСТ
31-10-2009, 04:39
Момци, под таблото е пълно с боклуци дето ако се поразхлабят, могат да се разтракат.......никой тука не може да ви каже от какво е, разглобяване и сглобяване му е майката......

svetlastf
31-10-2009, 08:56
Е па вместо да ги даваш, купи си за тях един километраж втора ръка :)
Мерси за съвета, но не е от тях.И километража и оборотомера свалях, как ли не ги друсах-Не дрънка така.

Stranger65
31-10-2009, 12:53
Колеги, мисля, че това "дрънкане" е от кабелните снопове. Здраво са опънати, дебели са и от тръскането се потъркват тук там. И лошото е, че е от лявата страна където са най-много.
В километража дрънка екрана на бубинката

Tiger
29-11-2009, 08:38
Такааааа. При толкова много майстори в тоя форум никой да не предложи решение на проблама!!! А той е елементарен! Дрънкането се чува от към километража с лек нюанс от ляво и по-слабо, ако проблемът е отдясно. И то по-точно не е откъм километража, а от към зад километража. И само при неравности по пътя! Проблемът се появява ако сте ходили наскоро на реглаж предница, бърникали сте по предницата и общо казано все в тоя ред, нали? Майстори в сервиз не можаха да го хванат и няма да могат, защото се получава само в движение, но не и при разклащане на място и традиционните тестове за шарнири (не е шарнир).
Тук имаше награда - в сила ли е за да продължавам да пиша?:picnic:
----------------------------
Браво, майсторе!
Не е задължително да пишеш. Четенето също е добра алтернатива.
Нека да използваме добрия тон и да избягваме квалификации!
Поздрави
----------------------------
spe4elist

ФЕРАРИСТ
29-11-2009, 21:16
При толкова много майстори в тоя форум никой да не предложи решение на проблама!!! А той е елементарен!
Колега - разглобявал ли си таблото, ама до ламарината.....имаш ли си на идея колко джаджи има дето да потракват, ако са се разхлабили с времето.....и те нямат много общо с реглажа на предниза....

BLUE1
29-11-2009, 22:08
При мен тракането още не се е появило, защото не е студено, но за сметка на това има едно гадно скрибуцане от лявата страна на таблото. Ако не може пари аз предлагам бутилка Джак за този които намери причината за шумовете.

ludkanar
29-11-2009, 22:27
Колега - разглобявал ли си таблото, ама до ламарината.....имаш ли си на идея колко джаджи има дето да потракват, ако са се разхлабили с времето.....и те нямат много общо с реглажа на предниза....

Ники какво го питаш,кат го гледам с тия 11 мнения сигурно има колата от 2 седмици та надали е разглобявал таблото,човек тряя малко да помисли преди да дрънка такива глупости.

Tiger
29-11-2009, 22:54
Не просто това е един стар баннат потребител философ:laughing1::laughing1::laughing1:
Но по-адекватен от теб:Tease:
Хващаш малкия външен накрайник от страната, която чуваш чукането и го виждаш върти ли се около оста си. Без да въртиш волан или каквото и да е. Ако се върти около оста си заедно с вътрешния накрайник, сваляш от външната страна гумения маншон. Вътрешния накрайник се състои от две части свързани с резба. Хващаш и ги натягаш здраво тези две части една в друга, като не забравяш да са натегнати и към рейката. Слагаш маншона и гледаш малкия накрайник - не трябва да се въри около оста си и трябва да е хоризонтален. Чукането спира! Ако продължи, явно имаш и друг проблем. Пробвано - колата ми е перфектно тиха. Но ако ябълката на вътрешния накрайник е тръгнала, пак ще имаш чукане. Не забравяй да я гресираш
Всичко това е за тракане от към километража. Тракане от към прозореца е друго - там има други причини, но аз съм новобранец и лаик та .....

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:45 ----------


Ники какво го питаш,кат го гледам с тия 11 мнения сигурно има колата от 2 седмици та надали е разглобявал таблото,човек тряя малко да помисли преди да дрънка такива глупости.
:Tease:

paco6676
06-12-2009, 23:02
аз си имах същия проблем незнам при вас за ко става вапрос( гледам за някакви шарнири става вапрос и др.) но при мен проблема беше следния:обдухващите отвори на предното стакло се държат на няколко щипки, които като е студено времето малко или много явно се свиват и от вибрациите на двигателя се полу4аваше едно много дразнещо тракане.Като пусна парното да духа топло и се оправя.НАмазах щипката за която имах самнения за тракане със силикон и поставих пак панела на мястото му, шума намаля зна4ително,но не спря.Махнах вси4ки щипки и захванах обдухващия панел с малко силикон в краищата.Проблема е спомен :wallbash:

mod edit:Колега опитай се да пишеш грамотно и да не ползваш цифри вместо букви

svetlastf
07-12-2009, 09:00
аз си имах същия проблем незнам при вас за ко става вапрос( гледам за някакви шарнири става вапрос и др.) но при мен проблема беше следния:обдухващите отвори на предното стакло се държат на няколко щипки, които като е студено времето малко или много явно се свиват и от вибрациите на двигателя се полу4аваше едно много дразнещо тракане.Като пусна парното да духа топло и се оправя.НАмазах щипката за която имах самнения за тракане със силикон и поставих пак панела на мястото му, шума намаля зна4ително,но не спря.Махнах вси4ки щипки и захванах обдухващия панел с малко силикон в краищата.Проблема е спомен :wallbash:
За дългият пластмасов панел пред стъклото ли говориш? Имаш в предвид щипките с които той се държи за кората на таблото ли? Или за въздуховоди под него.
Ще вземе и при мен да се окаже от туй чудо.Симптомите са същите.

ФЕРАРИСТ
07-12-2009, 10:15
Мда, аз също съм ги махнал щипчиците там, и с двойнозалепяща лента съм го фанал тук там.......

oem
07-12-2009, 10:23
А как го вадите това без да го нараните? От към стъклото гледам имапрорези да се надпъхне нещо и да се наддигне, но не съм се мъчил още.

Pepo
07-12-2009, 11:00
А как го вадите това без да го нараните? От към стъклото гледам имапрорези да се надпъхне нещо и да се наддигне, но не съм се мъчил още.
Подпъхваш внимателно с широка отвертка, като подлагаш нещо под нея, за да не нараниш пластмасата. Може да ползваш и дръжка на лъжичка за кафе (няма остри ръбове по нея). Щипките отдолу са същите като онези на капака на бушоните.

oem
07-12-2009, 11:18
Подпъхваш внимателно с широка отвертка, като подлагаш нещо под нея, за да не нараниш пластмасата. Може да ползваш и дръжка на лъжичка за кафе (няма остри ръбове по нея). Щипките отдолу са същите като онези на капака на бушоните.

Ще я извадя някой ден.

П.П. А на някой да му дрънкат задните врати при неравности? 3 пъти ги регулирах вече и няма оправия.

skyplex
12-12-2009, 13:52
И при мене го има това тракане но какво ми направи впечатление и на мене го прави само когато е студено пробвайте когато се чуе това тракане завъртете парното на 1 тракането спира завъртете на 0 тракането се появява поне при мен е така незнам и на какво се дължи това тракане ама е изнервящо...

mirchozo
12-12-2009, 15:52
Аз съм пробвал без тая пласмаса да карам, пак си тракаше...,все едно съм изтървал стотинка в този процеп, явно при мен проблема е друг.