PDA

View Full Version : Проблем с предно окачване



Novachev
23-01-2009, 18:22
Така след смяна на какво ли не по предницата на колата остана следния проблем който се разраства малко по малко. Значи проблема е следния.
При тръгване на ляв завой с повечко газ се чува неколкократно притупкване от дясната страна. Ако газта не е много всичко е наред. Шума е глух (докарва на разбит тампон по окачването) така беше в началото след това взе да се появява при преминаване по неравности (бабунки предимно но естествени не от големите легнали полицаи там нямам проблем) но много рядко трябва колата да се заклати по особен начин последователно нагоре надолу и тогава се чува и това не е всеки път зависи и от пътя по който се кара понякога със седници не го чувам. Веднъж минавах по път по който не бях минавал от доста време и там го имаше тупкането в един участък от пътя доста често. по
Последно взе да се появява и при по ниски скорости при мерно тръгна от светофар с повече газ включвам втора давам газ колата преминава през малка бабунка и се чува познатия шум. При всякакви други случаи ГО НЯМА като преминаване през гърбица с голяма скорост, преминаване през дупки и неравности преминаване със всякаква скорост през онези гърбици с многото малки конусчета . При преминаването на последните изброени препятствия колата е стегната и няма никакви странични шумове.
Така сега описвам това което съм подменил до момента по предницата.
Пълен полиуретан горни ,долни носачи стабилизираща щанга шарнирните на всички носачи са здрави (носачите са нови с изключения на долен носач от дясната страна който е стар Но въпросното явление пак беше на лице и при нов носач без полиуретан).
Сменени са амортисьори и тампони на макферсоните
Сменена е рейката и кормилните накрайници всичко (като външните са стари но са много стегнати)
Сменени са и биалетките.
Сменен е и тампона на двигателя от страна на ангренажа долния а горния е напъван със щанги и няма проблеми.
А между другото имам и спунка между макферсоните но нямаше влияние върху този шум.
Преглеждал съм и висящия лагер видимо няма луфтове. Питал съм колегата Лисан от какво може да е естествено човека не може да прави диагностика по окачването от 400км давал мие съвети за други проблеми и съм ги оправял , според него не може да е от висящия лагер или вътрешно каре.
според мен не може да е от външно защото шума не е металически а глух.
Моля да се пише ако някой наистина има идея от какво може а е проблема.
Ако някой има странични въпроси нека да пише на Л.С.

DanewRomeo
23-01-2009, 18:35
Захваще на долния носач към моста? Нещо криво по самия мост?

Novachev
23-01-2009, 18:50
Носача е хванат здраво и съм го стягал лично няма никакви кривини а и колата я взех без този проблем.
Всичко е притегнато и проверявано по няколко пъти. А и няма следи от сериозни удари.

mirchozo
23-01-2009, 19:03
Колега нещо такова се чуваше на един приятел,оказа се карето ( не се сещам дали външно или вътрешно).Колата му верно няма нищо общо с нашите (форд мондео) ,но реших да го спомена защото симптомите наподобяват.Та мисълта ми е,защо не отидеш някъде където има валяци и да пробваш с повечко газ да видиш дали ще има някакви подобни симптоми,т.е. да елиминираш влиянието на пътната настилка.Пък аз преди време си бях скъсал единия болт на предния мост(това на ауди 80),това го казвам само за да обърнеш внимание на вс.болтове отдолу,просто за вс случай.А тампоните на мотора добре ли са?

Novachev
23-01-2009, 20:00
Тампоните да добре всички болтове са притегнати и проверени А карето чука по друг начин металически а това не е такова, а и проявяването му не е като на каре, примерно карето чука доста пъти докато е навъртяно кормилото а тов притупва 1-2-3 но не повече от 5-6 пъти.
Между другото един колега с кола като моята има същото оплакване но и той не го е открил от какво е проблема.

mirchozo
23-01-2009, 23:38
имаш ЛС

Nikiboy
24-01-2009, 01:02
при мене като я ръчкам мн - се раздират тампоните на двигателя и аре същатаа работа - приготви си 500 лв и си готов.

Novachev
24-01-2009, 09:25
при мене като я ръчкам мн - се раздират тампоните на двигателя и аре същатаа работа - приготви си 500 лв и си готов.
Аз единия съм го сменял и смятам да върна стария на място (защотот го смених от глупост(мислех че ескъсан а той модела му бил такъва шума се чува само от дясно от другата страна е добре. Ти как всъщност поверяваш тампоните дали са здрави. И кой тампон ти заминава или всичките.

sudnika
24-01-2009, 09:41
Аз единия съм го сменял и смятам да върна стария на място (защотот го смених от глупост(мислех че ескъсан а той модела му бил такъва шума се чува само от дясно от другата страна е добре. Ти как всъщност поверяваш тампоните дали са здрави. И кой тампон ти заминава или всичките.

Мне е тампон на двигател... Те обират вибрации и шума от лоши тампони е друг... по скоро като тракане.... а и мотора провисва - на Типото съм ги сменял на куп тези на мотора и на скоростната кутия. Сега за проблема ти пак на типото още имам нещо подобно - при някакви неравности се чува припукане от предното дясно колело, но не винаги и не при завиване. Преди някой да каже, че еди си какво ми е за смяна, ще кажа че всичко съм сменял - носачи, биалети, тампони, корм щанги, накрайници, лагери, карета, амортисиора, пружина, ланжерона и т.н. Каквото подлежи на смяна (и от 2те страни на предницата) е сменено и този дразнещ звук от време на време се появява някъде в дясно...

krasy k
24-01-2009, 10:26
Мнение от личен опит без претенции за техническа грамотност - тампон/и на двигателя.Симптомите са същите каквито имаше старото ми Рено.Как ги провериха : единия монтьор се качи в колата и подаваше рязко газ , а другия при отворен капак на двигателя ми показа как се клати и направо подскача двигателя.Смениха ми ВСИЧКИ тампони и това нещо изчезна.Когато ги оглеждаха имаше само един скъсан ,но другите бяха деформирани.
Пак повтарям - това е от личен опит без да имам претенции за нещо повече...

mirchozo
25-01-2009, 02:50
що не напишем какво не е сменяно по въпросната кола,може би полесно ще се открие проблема,т
ова идея само,но не пречи да поразсъждаваме малко над това

Novachev
25-01-2009, 11:12
Тампона на двигателя долния от дясно също е сменян с оригинален 170лв струваше. Вчера го свалях и разглеждах имаше малко износено (от триене) от едната страна и вътре "пишката" му стоеше леко на една страна, разпробих му по големи отвори и го преместих така че да стои вертикално надолу при отпуснат на него двигател. Срявнявах го със стария тампон той имаше повече износване но там беше в малко различна посока. Със стария тампон го нямах този проблем. Натягах и оглеждах горните тампони от дясно нямат скъсвания или повреди. Не е проблем да сменя тампоните но съм ги оглеждал всичките включително и средния и нямаха проблем.
Освен монтажа на долния тампон на двигателя има някакъв по особен монтаж с някакво фиксиране.

bilgiiski
25-01-2009, 11:34
Имах нещо подобно и се оказа тампон на двигателя.

Novachev
25-01-2009, 11:55
Имах нещо подобно и се оказа тампон на двигателя.
Кой то всичките. и къде се чуваше шума.

fuji
25-01-2009, 23:56
Имам същия проблем.Тропането се чува от време на време отпред от шофьорската страна.Утре ще я карам в сервиза и после ще пиша какъв е бил проблема.

XaBu4ko
26-01-2009, 02:36
Ам... мен ми тропаше така в краката а колата беше с 4 нови носача... и при тръгване се чуваше, по леки неравноси също.... и един ден се чу трак и останах без скоростна кутия , след смяната на кутията това изчезна а майсторите ми казаха че може диферинциала да ми е тропал.... А и моята имаше едно такова рязко потегляне, а сега е доста по-плавно.

А на 155-цата ми тропаха накладките!! ама направо откачах..... смених ги и заспа...

fuji
30-01-2009, 16:18
Вчера си взех колата от сервиза.Смених долен носач,тампони и тракането изчезна.Иначе тракането беше по същия начин както е по темата.

Novachev
30-01-2009, 16:50
Е то така ама аз съм описал подробнон какво е сменено.

sp_romeo1
30-01-2009, 19:57
Колега Новачев, насочете се към сглобката на вътрешното каре и вътрешния прът на дясната полуос.Проблем при повечето 156

Novachev
30-01-2009, 22:43
Полуоската е добре по специално лагера и а чукането не е като ок каре а и по мнение на известен в форума от форума майстор на който се доверявам проблема не може да е от лагера или вътрешното каре. А не знам защо казваш че са проблем при 156 до сега не съм чул някой да страда от подобни симптоми, е може д аима отделни случаи.
Мен ме навежда на мисълта на тампон на двигателя нищо че е оригинален и сменен като се оправи малко времето ще се занимая с тампоните.

vaskoni
04-02-2009, 23:23
Преди да смениш или рециклираш рейката имаше ли го?
Да не би да се е разхлабила рейката от купето или
пък нещо магарето щом при при навит волан го има и при
подаване на газ, точно тогава нали възниква странично
натоварване и усукване на купето, тва ми идва на акъл
щом в другите неща си сигурен. Иначе тампоните на макф. отпред ми тупкаха така на пълен завой ама в движение не при маневра- т.е. като възникне стран.натоварване и от най малката неравност.
А един приятел смени бая по предницата и се оказа че
рейката му е разхлабена защото майсторите като са я монтирали след рецикл. не са си направили труда да сложат контра гайки или шайби( не помня точно) а обикновени.
Сещам се че съм виждал и в епера че има дистанц.втулка и нещо като шайби между купето и самата рейка - доло при педалите където влиза корм.прът в рейката.Ето един линк, без да съм сегурен, че се взима линк от епера.

http://avtocatalog.org/component/option,com_wrapper/Itemid,64/

vaskoni
04-02-2009, 23:26
е не става отваря нач. страница... сори

Novachev
06-02-2009, 07:59
Така смея да твърдя че след изпитание от около 400км въпросното тупкане вече не се чува при никакви положения. Това което направих е че разпробих малко по големи отвори на долния тампон на двигателя от старна на ангренажа и го изместих малко в едната посока и го стегнах а иначе тампона е нов оригинален на около20к км
Вътре беше трил стержена на една страна и го изместих в обратна посока малко това за сега да се надявам че няма да има проблем и за напред.