PDA

View Full Version : Проблем задна пръскалка на чистсчката.



bokota
24-01-2009, 20:05
Колеги не е сериозен проблем,но е много дразнещ и непрятен.Преди работеше,но от няколко седмици не пръска.Интересното е че се чува как работи помпичката но не пръска отзад не са запушене отворите.Някой може ли да каже има ли някакъв начин да проверя къде е запушено и да ми каже през къде минава маркуча за задното стъкло.

mik mik
24-01-2009, 20:42
имам същия проблем още откакто купих колата по едно време си мислех даже че нямам пръскалка на задното стъкло... така че информацията ще бъде полезна и за мен:)

digitalundgrd
24-01-2009, 20:52
Ако ви тече течност за чистачки там където е 3-тия стоп значи някъде там е проблема(запушването) , ако ли не значи преди това се губи по пистата....

Jivko_Kolev
25-01-2009, 01:09
А на мен ми пръска но супер слабо. Някаде 1-2 см струя. Ако таниста лоста супер силно струята става 3-4 см :). Проблема ми е от началото на зимата... от както взеха да хвърлят пясаци и солища. Като чили няма налягане. А предните си работят нормално. Аз нямам идея как може да се орпави тва !!! Ако някой има да казва. За ся ми остава да чакам да се стопли и да се надявам на топло време да го няма тва ... че в тия коли бая раобти са сезонни :lol:

bokota
25-01-2009, 10:35
Е то сега е топло,няма начин да е замрързнало все още.На мен абсолютно от никъде не виждам да ми тече течност,което е много странно защото помпичката върти.

kkkrisss
25-01-2009, 10:52
Това е чест проблем. Обикновено се вади мъркуча, който отива до задната пръскалка. Лесно се оправя но се маха кората на задния капак. Сваля се кората и маркуча се набутва обратно. Лесно се вижда къде му е мястото, няма къде другаде да се мушне. Даже ако правите процедурата може да помислите с какво може да го залепите за да не се вади отново.

mik mik
25-01-2009, 17:18
направих го но не е там проблема явно.... машинката работи но не пръска и никъде вътре не се вижда да е текло... само аз ли нямам пъпки там имам предвид че след маркучето има едно цилиндърче с отвор при това доста голям където ако трябва да пръска доста голямо налягане ще му трябва... :(

stani4a
26-01-2009, 10:57
имах същия проблем с задната пръскалка! на самиш механизъм за заданата чистачка, където са отворите за пръскане на водата, отстрани има една дупка, където чрез отверка може да се наглася посоката. завърта се и се вижда как това барабанче от където излиза водата се върти, дори има две различно положения на пръскане - едното е в две посоки, другото е еда, но вероятно по мощна струя. понякога е така нагласено че дупките му са скрити - тогава чуваш че рабжоти, има вода, а не пръска. дано съм бил полезен и да не разглобявате колата :-))))0

а сега някой да каже как се сваля задната чистачка???

mik mik
26-01-2009, 22:41
а сега някой да каже как се сваля задната чистачка???
ще тествам утре това с отверката:)
а иначе чистачката се сваля като отвориш капачето отзад се държи на една гайка развиваш я и пада цялата с рамото ;)