PDA

View Full Version : Чип тунинг за 2.4 JTD



Genata
15-12-2005, 15:49
Някои колеги бяха споделили, че ще си слагат чип тунинг, но никой не публикувал отзиви. Има ли някой във форума с тунингован двигател като моя да сподели впечатления.

Alfa 156
15-12-2005, 16:13
Сложи един спортен филтър и ще останеш доволен. аз поне така направих 8)

BatVas
15-12-2005, 16:22
Ами Петко КГБ слага чип на неговия дизел 147 1.9 8клапановия и може да ти каже доста подробности за чип тунинга на дизел. При дизела определено си заслужава чип. Не съм сигурен ама за Петко ми се въртят някакви цифри че от 115 или 105 не съм сигурен - сега е 150 кончета мерен е на Дино. Мисля че е слаган в Дигитал Тунинг :?
За разхода на нафта той да каже дали е паднал, ама при всички положения не се е качил и определено колата му върви яко:)

pumukle
15-12-2005, 16:28
На Пламен 156-цата беше 2,4 с чип и вървеше страшно много!!!
Както казва един мой познат: "комънрейлчетата - с едно чипче - и избухват!!!"

Quadrifoglio
16-12-2005, 10:30
На Пламен 156-цата беше 2,4 с чип и вървеше страшно много!!!
Както казва един мой познат: "комънрейлчетата - с едно чипче - и избухват!!!"
Вярно е! Разликата е сериозна направо си е грехота да не сложиш чип на кола с турбо :D

Genata
16-12-2005, 13:00
Сигурен съм, че ще е добре.
:lol: Затова и съм се замислил да го направя, но все пак искам и да разуча кой чип тунинг е по-читав. Доколкото знам в София се предлагат няколко и цените доста варират.

santo_traficante
16-12-2005, 13:57
?? ??? ?? ?????? 480?? ???? ????... ???? ????? ????? ?????? ??????? ??????? ???????? ???? ????? ?????. ? ? ????? 170?.? ? ????? ?? ???? ???????:)??????? ?? ???????? ? ???? ??? ???? ??:)????? ???? ??? ????????... ????? ?? ?????? ?????? ?? ???? ??? ????? ??!!!! ?? ????? ???????? ?? ???? ?????? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ????????? ? ????????!?? ?????????? ??? ????? ???? 20000?? ?????? ?? ?? ?????? ?????? ?????? ???????? ?? ??? ??? ?? ???????:)) :?
________
H Engine (http://www.suzuki-tech.com/wiki/Suzuki_H_engine)

santo_traficante
16-12-2005, 14:06
????? ???? ??????? ?????? ? ?? ??????? ???????. ?? ???? ???? ???????? 8)
????? ????? ???????? ??? ??????????? ?? ????? ?????? ?? ??? ????? ???? ????????? ? ????? ?????? ??? ?? ???? ???? ?? 240?? ? ????? ????? ????? ?? ??? ?????? ?? ???????
________
Magic flight (http://mflbvaporizer.com)

KGB
16-12-2005, 15:30
... но моите приятели от ауто италия ме по съветваха да не се занимавам с глупости!за оригинален чип после след 20000км почват да се сменят повече работи обясниха ми ама кой да запомни:)) :?

Това този дето твърди, че няма 156 1.9JTD 105коня ли ти го каза??? :lol:

KGB
16-12-2005, 15:38
Някои колеги бяха споделили, че ще си слагат чип тунинг, но никой не публикувал отзиви. Има ли някой във форума с тунингован двигател като моя да сподели впечатления.

Моята както казаха колегите е правена в DigitalTuning.bg, както и тази на Пламен и още много други коли на наши приятели и познати. Ре-мапването "чипа" струва около 1000лв. Фирмата е официален представител на ДигитаТунинг за България. ДигиталТунинг е институт базиран в Швейцария, който прави и програмите за управление на двигателите на БМВ моторспорт, Хаман и още много други.

Моя съвет и да стойш на страна от много хора в БГ дето свалят чипове от разни интернет сайтове. Външния модул също не е препоръчителен.

Относно въздъшния филтър, ако сложиш...така наречение спортен такъв имай в предвид, че може да си съсипеш дебитомера.

пс: Със и без чип знай, че трябва да сменяш маслото на колата на всеки 8 000км...

santo_traficante
16-12-2005, 17:00
... ?? ????? ???????? ?? ???? ?????? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ????????? ? ????????!?? ?????????? ??? ????? ???? 20000?? ?????? ?? ?? ?????? ?????? ?????? ???????? ?? ??? ??? ?? ???????:)) :?

???? ???? ???? ??????, ?? ???? 156 1.9JTD 105???? ?? ?? ?? ??????? :lol:
??? ?? ? ????? ???? ?? ???? ????????? ?? ?????? ???????? :Tease:???? ?? ??? 105?.?. ???? ??? ??????? ?????? ????? ?? ????? ????? ?? ?? ??????? ??? ??? 105?.? ?? ? ? ???:)
________
LARRY SHINODA (http://www.ford-wiki.com/wiki/Larry_Shinoda)

KGB
16-12-2005, 19:09
Не е същия...аз говоря за този който е дошъл с теб на срещата.

Този който ми е дал моторчетата много добре знае какви алфи има и няма 8) ...ако говориме за един и същ човек де.

Я тогава ги питай за на Койнов старата 166 2.4жтд с външния модул???

SENNA
17-12-2005, 21:00
Някои колеги бяха споделили, че ще си слагат чип тунинг, но никой не публикувал отзиви. Има ли някой във форума с тунингован двигател като моя да сподели впечатления.

Моята както казаха колегите е правена в DigitalTuning.bg, както и тази на Пламен и още много други коли на наши приятели и познати. Ре-мапването "чипа" струва около 1000лв. Фирмата е официален представител на ДигитаТунинг за България. ДигиталТунинг е институт базиран в Швейцария, който прави и програмите за управление на двигателите на БМВ моторспорт, Хаман и още много други.

Моя съвет и да стойш на страна от много хора в БГ дето свалят чипове от разни интернет сайтове. Външния модул също не е препоръчителен.

Относно въздъшния филтър, ако сложиш...така наречение спортен такъв имай в предвид, че може да си съсипеш дебитомера.

пс: Със и без чип знай, че трябва да сменяш маслото на колата на всеки 8 000км...
1.няма да коментирам швейцарските разработки :oops:
2.може ли да ми кажеш в кой сайт ей така ще си свалиш нещо което да върши работа?
3.вобще не си наясно как се прави чиптунинг за да говориш за сваляне и за сайтове и т.н. и ....
4.Защо модулите да не са прпоръчителни че не ми е ясно?
5.Да дебитемера точно се съсипва :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
само за маслото съм почти съгласен !

SENNA
17-12-2005, 21:03
на мен ми искаха 480лв дрън дрън... пича прави много такива източва направо софтуеар през няква букса. и я прави 170к.с и казва че пада разхода:)отдавна се занимава с това ама знам ли:)много коли бил направил... чуват се хубави работи за него ама знаеш ли!!!! но моите приятели от ауто италия ме по съветваха да не се занимавам с глупости!за оригинален чип после след 20000км почват да се сменят повече работи обясниха ми ама кой да запомни:)) :?
ще отидеш ли пак да ги поразпиташ какво точно трябва да се сменя след 20000км , че ми е интересно ?
:idea: сериозно говоря

Genata
17-12-2005, 22:31
За дебитомера знам - вече го смених през август след едномесечно ходене по мъките. :lol:

SENNA
17-12-2005, 22:40
За дебитомера знам - вече го смених през август след едномесечно ходене по мъките. :lol:
:idea: добре кажи какво знаеш?!

Genata
18-12-2005, 18:16
За дебитомера знам - вече го смених през август след едномесечно ходене по мъките. :lol:
:idea: добре кажи какво знаеш?!

Знам, че е много чувствителен на прах и спортните филтри спомагат за по-бързото му скапване. При нормални условия живота му е около 60-70 хил.км.

platts1
18-12-2005, 18:30
Sorry за оф-топика, ама и аз съм със 156 2,4 JTD и ми трябва инфо, дали се чистят инжекторите, че нови струват камара пари, а в BOSH сервиз на околовръстното ми каазаха, че и петте са за смяна. Ха-ха-ха. 5 х 375 лв!!!


А аз чипа... поръчал съм си външен модул, който ще дойде през януари и ще споделя впечатления.

santo_traficante
19-12-2005, 08:20
Sorry ?? ??-??????, ??? ? ?? ??? ??? 156 2,4 JTD ? ?? ?????? ????, ???? ?? ?????? ???????????, ?? ???? ??????? ?????? ????, ? ? BOSH ?????? ?? ?????????????? ?? ???????, ?? ? ????? ?? ?? ?????. ??-??-??. 5 ? 375 ??!!!


? ?? ????... ??????? ??? ?? ?????? ?????, ????? ?? ????? ???? ?????? ? ?? ??????? ???????????.
????? ??? ?? ?? ?? ?????? ?????? ?? ??????????? ???? ?? ???? ??????? :roll: ? ??????? ?? ? ?????????? ?? ???? :evil:
________
BUBBLER PIPE (http://bubblers.net/)

santo_traficante
19-12-2005, 08:31
?? ??? ?? ?????? 480?? ???? ????... ???? ????? ????? ?????? ??????? ??????? ???????? ???? ????? ?????. ? ? ????? 170?.? ? ????? ?? ???? ???????:)??????? ?? ???????? ? ???? ??? ???? ??:)????? ???? ??? ????????... ????? ?? ?????? ?????? ?? ???? ??? ????? ??!!!! ?? ????? ???????? ?? ???? ?????? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ????????? ? ????????!?? ?????????? ??? ????? ???? 20000?? ?????? ?? ?? ?????? ?????? ?????? ???????? ?? ??? ??? ?? ???????:)) :?
?? ?????? ?? ??? ?? ?? ?????????? ????? ????? ?????? ?? ?? ????? ???? 20000?? , ?? ?? ? ????????? ?
:idea: ???????? ??????
???? ????? ?? ??????? ? ??????? ? ?? ????? ??? ? ??? ????? ? ??? ??? ?? 15000?? ?? ??? ?????????? ???? ???? ???? ????? ????????? ? ??? ??????? ??? ?????????? ?? ???? ?? ???? ? ??? ?? ????? ?? ????? ?? ????? ????? ???:)?????? ? ??? ?? ???? ???? ?? ??? ?? ????? ????????? ?? ??????:)?? ??????????? ??????? ??????? ??? ??????? ???? ? ???? ?? ????? ???????? ?? ??? ?? ?? ??????? ??????? ? ?????? ? ? ?? ?????? ????? ?????? ? ???? ??????? ?? ? ???????? ? ???? ?? ????? ?? ????? ?? ??? ??? ? ??? ???? ? 200?? ? ???? ????????? ?????:)???? ?? ? ??? ?????? ? ????? ?? ?????? ?? ?? ???????? ? ????:)
________
Chrysler akino history (http://www.dodge-wiki.com/wiki/Chrysler_Akino)