PDA

View Full Version : Аудио система - проблем със пускането



Stenly Mathews
25-01-2009, 00:58
Не мога да намеря отговор на въпроса къде се пише кода за пускане на радиото след като е бил сменян акумулатора...някой да помогне... :please:

pr_00f
25-01-2009, 10:16
И колата е ?

Peter_63
25-01-2009, 19:12
И аудио системата е ?

digitalundgrd
27-01-2009, 09:35
Хора при мен по някога не желае да ми се включи музиката в колата : цД аудио БОСЕ (фабрична). Изписва ми на екрана CANCHECK и каквото и да натисна все това се показва...След време от самосебе си се оправя...Ама какво ще рече това СANCHECK?

nikolaaaay
27-01-2009, 14:21
Тая тема май е за раздел мултимедия, но все пак да попитам за моята. Как аджеба се сменят честотите на радиото, ама ръчно?! Искам да си пусна музика от един гпс, като ФМ трансмитер, ама няма как да сложа радиото на честота, където няма станция... Сигурно е елементарно, но не можах да го открия. Предполагам, че на 147 ориг. радио е същото, кат управление.

digitalundgrd
27-01-2009, 14:24
Ами да ти кажа при мен е едно като Кръстче това, за честотите...с нагоре и надолу то АВТОМАТИЧНО намира честота... Със наляво и надясно Ръчно цъкам честота по честота (през няколко мЕгахерца.... Не знам дали за това питаш...

nikolaaaay
27-01-2009, 14:30
Ами да ти кажа при мен е едно като Кръстче това, за честотите...с нагоре и надолу то АВТОМАТИЧНО намира честота... Със наляво и надясно Ръчно цъкам честота по честота (през няколко мЕгахерца.... Не знам дали за това питаш...
Затова, обаче при мен и наляво-надясно пак спира на станции, а не и на празните честоти :dunno: Странно.

didod
27-01-2009, 15:51
Пробвай дали има разлика при еднократно натискане и задържане на бутона...

didod
27-01-2009, 16:03
Хора при мен по някога не желае да ми се включи музиката в колата : цД аудио БОСЕ (фабрична). Изписва ми на екрана CANCHECK и каквото и да натисна все това се показва...След време от самосебе си се оправя...Ама какво ще рече това СANCHECK?

Проверява или трябва да провериш CAN линиите- очевидно музиката прави връзка с боди компютър или нещо друго в колата. Напиши го в Гугъл и излизат подобни теми тук- там. :smoke:

nikolaaaay
27-01-2009, 17:51
Пробвай дали има разлика при еднократно натискане и задържане на бутона...
Това, ако е по моя въпрос - няма разлика. Пробвах и така.

didod
27-01-2009, 17:55
А нещо в менюто, свързано с търсенето на станции?

nikolaaaay
27-01-2009, 18:33
А нещо в менюто, свързано с търсенето на станции?
Не, нищо. И двете посоки на кръгчето сменят честотите по еднакъв начин, само че хоризонталните бутони (тези за бързо превъртане на цд-то) сменят станциите непоследователно, а и аз не знам на какъв принцип. Абе, то има и некви функции за телефон ала-бала... Трябва да си намеря книжка на разбираем език.

didod
27-01-2009, 18:40
Да не ги сменя по RDS?

nikolaaaay
27-01-2009, 18:42
Да не ги сменя по RDS?
Тоест?!

didod
27-01-2009, 18:47
Има едни блаупункти, дето имат опция в менюто да търсят по РДС. Съответно с натискане на хоризонталните бутони сменя станции, но не по честота, а по данни от РДС. Ох, не мога да го обясня добре. :( Та трябваше да се изключи това от менюто.

nikolaaaay
27-01-2009, 18:56
Има едни блаупункти, дето имат опция в менюто да търсят по РДС. Съответно с натискане на хоризонталните бутони сменя станции, но не по честота, а по данни от РДС. Ох, не мога да го обясня добре. :( Та трябваше да се изключи това от менюто.
Е, сега вече зацепих. Утре ще пробвам да изключа РДС-а.

didod
28-01-2009, 15:56
И?

nikolaaaay
28-01-2009, 19:38
Не можах да видя откъде се изключва РДС-а. Някаква идея?!

didod
28-01-2009, 19:52
Мммм... Така без да го виждам не знам. Никой ли пък друг не знае?

digitalundgrd
29-01-2009, 00:22
От менюто на радиото/цд-то....

nikolaaaay
29-01-2009, 14:51
Ръчках го всякак - не стаа. Въобще не пише никъде РДС.

digitalundgrd
29-01-2009, 23:19
Въх...Дай гледам си от София да се видим аз да ти покажа къде е РДС на мойта, ти да ми услужиш с ключе и да дадеш акъл на живо за въздушния филтър на купето :) И накрая за по бира 2-3-4 :)

nikolaaaay
30-01-2009, 00:35
Въх...Дай гледам си от София да се видим аз да ти покажа къде е РДС на мойта, ти да ми услужиш с ключе и да дадеш акъл на живо за въздушния филтър на купето :) И накрая за по бира 2-3-4 :)
Пратих ти ЛС, че превзехме темата на колегата. А, радиото го видях откъде става. Задържаш няколко секунди АФ-ТА бутона.

Stenly Mathews
15-02-2009, 23:48
Хора вече съм месец и нещо без музика в колата - ------ не е малко.....кажете как да си вкарам тъпия код в радиото, за да тръгне...щото всеки момент ще го изкорубя и ще го захвърля на боклука...нямам време да го водя на крадците на радиа, за да го разкодират...

колата е 156, мотол 1.8, предполагам радиото е еднакво на всички - мойто е без CD

Stenly Mathews
16-02-2009, 20:48
Не намерих така наречения бутон АФ или Аф-ТА... :(

nikolaaaay
16-02-2009, 21:45
Не намерих така наречения бутон АФ или Аф-ТА... :(
Напиши си, за по-лесно, колата и год. на произв. в подписа. Таблото на 156 преди и след фейслифта нямат нищо общо, съответно и цд-то.

Stenly Mathews
17-02-2009, 19:57
Ще пробвам да си оправя подписа

Иначе - колата е 156, 1.8 TS - 2000 година е производството - не е ЦД, а ми само радиокасетофон...

sandeto
18-02-2009, 17:48
Хора вече съм месец и нещо без музика в колата - ------ не е малко.....кажете как да си вкарам тъпия код в радиото, за да тръгне...щото всеки момент ще го изкорубя и ще го захвърля на боклука...нямам време да го водя на крадците на радиа, за да го разкодират...

колата е 156, мотол 1.8, предполагам радиото е еднакво на всички - мойто е без CD
Поразрових за проблема ти и чичко Гугъл намери в един алфа форум решение - та накратко, ако е бил вкаран повече от 3 пъти последователно грешен код, радиото се блокира и вместо CODE изписва 4 чертички ---- . Решението е:
Оставя се включено радиото в това състояние за 1 час след което би трябвало да изпише CODE и тогава можеш да си въведеш кода. Обаче има едно НО! Ако колата НЕ е на контакт, радиото се самоизключва след 20 минути, така че трябва колата да е на контакт и радиото да е включено ---- за да се отблокира и да ти позволи да си въведеш кода.

Stenly Mathews
19-02-2009, 20:09
Хм....мерси много за идейния отговор - звучи суперстранен, но може и да подейства, ще пробвам да го разкодирам тогава - Мерси още веднъж - ще дам обратна връзка дали е проработило :)

sandeto
19-02-2009, 21:37
Порових още малко из интернет за подобен проблем. Излязоха няколко неща. Още няколко 100% същите като това запитвания, но нито едно нямаше директен отоговор. Само на едно място имаше потвърждение на "наказателния" таймаут при грешно въведен код, като отговора беше от модератор, т.е. може да му се вярва, само дето в отговора му се съдържаше и едно допълнение... а именно, че този таймаоут от 1час се умножава по броя пъти грешно въведен код....:shocking:
Другото което намерих и което потвърждава наказателен таймаут е това:
http://www.davidsonelectronics.co.uk/code_entry.htm

Stenly Mathews
20-02-2009, 00:59
Проработи!!! Точно един час - вече може официално да се обяви за цака на системата! Благодаря човек - сега отново имам музика!

Добре, че не съм стигнал до наказателния таймаут... :)))