PDA

View Full Version : Няма ли да се спре вече?!?!?!?!



VFTI
25-01-2009, 19:42
Няма ли да се спре това постоянно БЪЛВАНЕ на ПЛАТЕНИ ТЕМИ В раздел продава??!!?!? Ами то целия раздел вече няма място за обявите на обикновенните потребители:x

5 тема за ксенони, 5 теми за чипове, 10 теми за части....

Давайте още и още:Bolt:

И тези теми, понеже са платени кой решава да ги сложи и къде се води отчетна дейност или членовете на клуба пак нямат нищо общо с форума :)

Тенкс за отговорите...:kissy:

Pinky
25-01-2009, 19:55
Бих предложил вдигане на таксата с цел намаляване на темите, но няма пред кого.
Има и още един вариант, който се обсъжда - да се отделят платените теми в друг раздел, но пък повачето клиенти са против май.
Иначе - да, съгласен съм, че са доста вече.

ПП Пускай си темите по веднъж.

TS
25-01-2009, 19:55
Просто трябва да се отделят Платените От останалите.

proper
25-01-2009, 20:08
Възможно е ако се реши (то няма кой сега... по ред причини....та явно Глобалните модератори) да има раздел "Платени Обяви" вътре в Продава....
Трябва да има платени реклами дори и банери в един момент, за да може Клуба да има пари после за други дейности.....когато се оправи всичко в един хубав ден.
Но е редно да се отделят...не вярвам някой да се оплаче, те ще са в ПРОДАВА пак....така или иначе след някой месец, когато "важните" теми (платени) станат много (дай Боже) те ще заемат над една страница и на някой темата ше излиза на втора страница, макар и Важна..... Така, че подраздел в раздела може би е варианта.

П.С. За платените обяви има пълна отчетност в модераторския раздел, който разбира се е достъпен само за модератори. Те се отчитат на УС (сега не, защото няма....), а то на ОС пред всички членове. Това е нормалната "приета" процедура. Но не се реализира докрай все още, докато е старата каша.

Pinky
25-01-2009, 20:37
Иначе аз ги събирам и ще ги отчета на касиера на клуба веднага, след като бъде избран такъв; или преди избиране на касиер, при поискване, на законно записания председател на клуба. В момента изпълнявам функцията "бирник" колкото да не се спира работата.
Чакаме развитие с протоколите и насрочване на Общо събрание.

marian
25-01-2009, 21:05
Проблема по скоро е в кьсите страници

Pinky
25-01-2009, 21:17
Нека отбележа за Мариан и за другите, които са си платили, че поемам грижата да не допускам, до колкото е по възможностите ми, да бъдат прецакани.
Ще се търси решение тип "вълкът сит и агнето цяло".

raiders
25-01-2009, 21:37
Бих предложил вдигане на таксата с цел намаляване на темите, но няма пред кого.
Има и още един вариант, който се обсъжда - да се отделят платените теми в друг раздел, но пък повачето клиенти са против май.
Иначе - да, съгласен съм, че са доста вече.

ПП Пускай си темите по веднъж.

Според мен таксите са от най-високите, но нали това е идеята на платените теми, да се рекламираш и да се четат, ако са отделно ще е малко трудно

VFTI
25-01-2009, 22:17
Ами наистина трябваше да се сложи точка по-рано.... изобщо не трябваше да се допуска толкова много да стават темите.. и проблема май пак дойде защото все още се мотаме...

Защото според мен решението за тези теми трябва и в бъдеще ще трябва да се взема на ОС....



И защо вземането на решения от този тип за рекламите до момента се е извършвало само в раздела за модератори? Просто някак ми се струва своеволно това няколко човека модератори да решават дали да се рекламира или не? А всички останали да са в невидение... Защото нали тези пари са за КЛУБЪТ, а той е изграден от членове като мен... Тоест аз и всички останали членове сме имали това право...

За къде толкова ги трупахме тези пари от реклама? За какво точно ни трябват??.... Никой нищо незнае...

Прав ли съм или просто съм глупав .....
"нестопанска цел"

Pinky
25-01-2009, 22:25
Второто. Решения следва да се вземат от хора, компетентни в сферата. Аз не се меся в маркетинга и публикациите в пресата.
Ако има проблем, крайно решение се взема на ОС, което е висшия ръководен орган на клуба.
Италфест не се организира сам и безплатно.

VFTI
25-01-2009, 22:50
Точно... Всички знаем в какво състояние е клубът все още и че липсва УС и НИКОЙ Не направи така да има малко ПРОЗРАЧНОСТ и тези неща НЕ да се решават от НЯКОГО НЯКЪДЕ из МОДЕРАТОРСКИЯ раздел, а да се пускат в темата членове къде да се обсъжда варианта за реклама и да се взема някакво СЪВМЕСТНО РЕШЕНИЕ макар и да не е напълно легитимно, но това СЪВМЕСТНО решение ЩЕ Е 100 пъти по ЛЕГИТИМНО от това НЯКОй някъде из някой модераторски раздел РЕШИЛ.... Защото в момента е точно така заради липсата на УС!

И какъв италфест ще направим със събирането на тези СМЕШНИ пари от такъв тип рекламна дейност??

Аз самия съм собственик на клуб и срещи съм правил (около 10 като 2 в Сф затворихме центъра)... И знам и парите за реклама какви са ...и парите за организация какви са...

А тук става въпрос са едно непрекъснато пускане на теми за продажба на части и т.н. и то за ЖЪЛТИ СТОТИНКИ !!! За това станаха толкова много темите... Не случайно хора с 2-3коли са си пуснали темата за продаване на части на колата си защото парите за това са наистина смехотворни и всеки може да си го позволи, а посещенията на форума са много сериозни! Съответно и рекламата трябва да е на това ниво!

Аз самия се замислях дали да не си пусна и аз една темичка в продава, но се отказах не заради смешната сума, а заради това че не ми се искаше (както стана) целия раздел да се препълни с такива теми!!!! А и искам хората да ме свързват с Алфа Ромео а не с някакви комерсиални цели....

proper
25-01-2009, 22:54
Форума се движи от Модератори, които са Избрани от УС на Клуба.
Те се отчитат за работата си само на УС. На никой друг.
Гласувано им е доверие, те и само те да решават проблеми по Форума.
Задаичте са им дефинирани от УС. (за сега промени не се правят по ясни причини)
Събирането и размера на таксата за обявите е в сила от началото на 2008 още от Петко и старото УС. За да се промени нещо, трябва да се оправи блатото от документи......дано...
След това като има ново УС, то ще промени, каквото се налага с решение.
Ако не са се справили с доброволния си труд модераторите, то УС има право да ги сменя и слага нови......повярвайте, ако разберете за какво става дума и колко момчета се предадоха........то не са псувни и ругатни, то не са упреци....за доброволен и добронамерен труд и лично жертвано време.....но...

Форума не е Клуба. Форума е средство за комуникация само и на членове на Клуба, но и на обикновенни посетители.

Софт-а на Форума е легален и струва пари. Не много, но струва.
Хостинга към момента (въпреки големият трафик) е подарък от Гришата, а преди това няколко години беше пак подарък от Бобо!!!! Безплатно!!!
Но в един момент и това ще се промени и Клуба е редно да може да реагира.

Редно е Форума да се издържа сам. Не от парите за членски внос на членове, а от реклами.

Парите, които Pinky събира отиват после в УС.
Преди ги събираше Шокса и пак отиваха в УС.
А сега седят временно в Pinky, не за друго, а защото всичко още не е оправено от бившото ус, но не смятам тук да говорим за това. Не е редно. Тук четат и хора, които не трябва да са в течение с документите на Клуба.

П.С. Просто исках да дам инфо, защото глобалните модератори не заслужават критика...според мен!!!

Pinky
25-01-2009, 22:59
Ако са ти смешни 1500-2000 лв годишно, извади ги и ги дай. Заради такива смешни пари от няколко места, дърпаме назад от Италфест и не можем да си позволим друга дейност.

VFTI
25-01-2009, 23:27
Хвърляйте темата в другия раздел! Тъкмо членовете ще обрънат внимание и ще изразят становище и съответно предложения за плегитимни промени за в бъдеще....

Иначе благодаря на Влади за всичко написано и разяснено!

Не обвинявам никого... Просто ме е яд че всичко така се получава... Вече толкова време... И УС стана вече един вид извинение....

Моята цел беше да се обяви гласност и да се обърне внимание с това претоварване на раздел продава! Мисля че това стана и модераторите за момента няма да приемат повече обяви за този раздел...

Иначе Pinky вече 5 та година се занимавам с и-нет и реклама и сайтове... И да тези пари са смешни... Сам виждаш какви тъпи обяви има...За хора с някаква дейност, която никой не я знае.... Просто цената наистина е ниска... Който е хванал промоцията окей(и пак бих се позачудил дали да не се направи едно предложение на ОС да се отстранят някои теми и да бъдат върнати парите на хората (сигурен съм че няма и документ за тези плащания или греша?), но от тук нататък смятам че нещата трябва да влязат в границите на нормалното и съответно клубът да получи нужното...

Pinky
25-01-2009, 23:42
ОК, на ОС предложи каквото смяташ за нужно.

proper
25-01-2009, 23:59
Венци, аз разбирам позицията ти. И тя има логика.
По-малко реклами, но на по-сериозни продавачи, на по-високи цени....реално постъпилите пари ще са пак толкова или повече, но с по-малко реклами!!! Това си е така.
(Дадох инфо, просто защото донякъде знам положението какво е и то просто се изпълнява, защото няма друго решение.)

С по-малко рекламодатели пък и ползата за тях ще е повече.
И така се облекчава Форума, а реално се събират същите или повече пари с по-малко на брой обяви.

Това си е опция. Има и други опции. Ако се приеме от УС или ОС, може всякак да стане. Само трябва да се случи веднъж поне едно от двете....

Единственото, което сега може да се приеме като решение е най-много да се замрази приемането на нови платени обяви......това може и да се пусне за гласуване в членския, незнам....
Друго решение Глобалните не могат да вземат, защото те сега изпълняват последното "нормално" подадено им решение от края на 2007г. То е само валидното.


Тези неща си е напълно нормално да се дискутират и винаги подлежат на промяна. В дискусиите и предложенията се намира често по-доброто решение.

VFTI
26-01-2009, 00:18
Точно това ми е мисълта :)

А с темата исках най-вече да се замрази дейноста в продава :) И мисля че постигнах целта си :) Предполагам и Pinky е на моето мнение и ще го обсъдят с модераторите :)

Благодаря за отговорите и смятам че всичко ще се нареди в най-скоро време :)

Pinky
26-01-2009, 00:42
Замразяване, за сега, няма да има. В момента тече гласуване в административния раздел дали да се отделят в друг раздел платилите. В момента има един глас за и един против от общо 5 имащи право на глас. Ще пиша тук, когато/ако има решение.

Ранобудниче
26-01-2009, 07:21
ОК, на ОС предложи каквото смяташ за нужно.

не на ОС, а когато се обсъжда дневния му ред :)
може да се помисли върху по-обща точка, (която евентуално да се детайлизира в няколко пункта) за вземане на решения, касаещи форума.
отделен е въпросът, че по този повод трябва да се начертаят ясни отношения с Григор.

VFTI
26-01-2009, 10:43
Да ранобудниче права си :)


Тази сутрин си прочетох постовете и видях, че малко наистина съм попресилил нещата... Ако някой колега модератор се е почувствал засегнат от писането ми нека приеме моите извинения :) :cheers:

Gligan
26-01-2009, 10:57
Реших да пиша тук като човек, който рекламира в интернет и по-специално в авто форуми. По другите авто форуми и сайтове има опции за банер, цените за платени съобщения на места са по-ниски, на места доста по-високи, т.е. може да се помисли по този въпрос. Същевременно обаче посещаемостта на форумите и броя членове е по-голям (това гледам аз - брой членове), т.е. имаш стимул да рекламираш там (нямам предвид по-ниската цена, 10-15лв. на месец нищо не е) членовете за разлика от обикновенния потребител четът и разглеждат подробно. До този момент за мен не представлява интерес да рекламирам тук. Замислете се защо. В някои форуми платените обяви не са в подраздел на продава, а в отделна тема над продава, купува, защо ли? Много просто - голяма част от посетителите на форумите въобще не влизат в раздел продава. И защо си мислите, че някой непременно иска да зобогатее от форума било като член ползващ отстъпки, било като фирма даваща отстъпки или фирма искаща да рекламира или като човек изпълняващ ролята на касиер или част от УС. Осъзнайте се в това отношение най-накрая. На фона на други форуми тук сме една плюнка макар наистина да сме се разрастнали. По принцип съм съгласен, че платените теми в продава вече са много и трябва да се отделят. Така не е добре нито за рекламодателите нито за потребителите.

soldier
26-01-2009, 11:15
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewforum.php?f=15
В на БМВ форума в раздела продава преброих 44 важни теми, така че и там го има този проблем :big_heat:

marian
26-01-2009, 11:20
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewforum.php?f=15
В на БМВ форума в раздела продава преброих 44 важни теми, така че и там го има този проблем :big_heat:
Но раздел продава там е с 72 теми:!:

soldier
26-01-2009, 11:37
Но раздел продава там е с 72 теми:!:

Там май във всеки раздел темите на страница са 72. Сигурно и тук може така да стане:idea2:

Pinky
26-01-2009, 11:46
"Защо ли?" винаги била всесилна и необорима аргументация

И изобщо, Радо, направил ли си си труда да огледаш нещата, преди да пишеш? В нашия форум, "Продава" е най-популярният раздел, с най-много посетители. Повече дори от "Общи приказки", барабар с новите подраздели.

Проблем е, че има все повече хора, които искат да рекламират и действително стават в повече важните теми, което вече започва да води до по-малко посетители там. Промяна трябва да се направи, но не и без съгласието на платилите.

VFTI
26-01-2009, 11:50
И все пак дори да се увеличи видимоста на страница продава нека да не се пускат повече теми...

Ако се пуснат повече всички ще загубят...Погледнете БМВ форума някой от вас прочел ли е всички 50 заглавия? Та само като погледна и изобщо няма да се занимавам да прочитам какво пише и т.н..

Това естествено си е мое мнение...Някой може да го кефи да гледа 1 страница реклама и 10 обяви на потребители :)

Решенията според мен:
1. Темите да са в отделен раздел
2. Да се премахнат 2-3 теми и подателите им да си получат парите.
3. Увеличение на таксите(заедно с другите предложения )
4. ДОбавяне на още 2-3 теми МАКСИМУМ и увеличаване на възможността на първа страница да се визуализират повече теми.

Конкретен пример:
12-14 теми с комерсиална цел и
35-40 теми на обикновенни потребители на първа страница :)


Въпрос на избор :)

Pinky
26-01-2009, 12:01
Приеми, че не знаеш какво трябва да се направи. Не е въпрос на едно ултимативно добро решение, въпросът е комплексен. Ще се дискутира, ще се помисли и ще се вземе решение.

Gligan
26-01-2009, 12:03
Решенията според мен:
1. Темите да са в отделен раздел
2. Да се премахнат 2-3 теми и подателите им да си получат парите.
3. Увеличение на таксите(заедно с другите предложения )
4. ДОбавяне на още 2-3 теми МАКСИМУМ и увеличаване на възможността на първа страница да се визуализират повече теми.

Конкретен пример:
12-14 теми с комерсиална цел и
35-40 теми на обикновенни потребители на първа страница :)


Въпрос на избор :)

1. Съгласен съм, но да не е подраздел на продава, а отделен раздел "платени обяви" или нещо такова
2. Не - това не е редно, а и защо клуба да се лишава от средства
3. Съгласен, но увеличението да не е умопомръчително

Помислете за възможност за банер.

raiders
26-01-2009, 12:09
Венци знам, че може да ти е малко кофти, но постави се на местата на тези дето си плащат, ако ти имаш платена тема пак ли ще си на същото мнение, за мен бмв форума е най-стария и сплотен, и има повече посещение, но там е същото положение и страницата е по-дълга (не знам това може ли да се случи и при нас) 43 платени теми, пак ще кажа вдигането на цените не е решение, нека повече хора да рекламират, това за мен е в помощ на всички, в бмв, АУДИ за 6м. е 100лв.

За мен решение е да направете страницата по-дълга или разделете продава на 2 отделни теми, автомобили и всичко друго

Аз се радвам да се рекламира, така и на мен, ако ми е нужно нещо много по-лесно стигам до него


По другите авто форуми и сайтове има опции за банер, цените за платени съобщения на места са по-ниски, на места доста по-високи, .

Интересно ми е колега къде са по-високи???

Pinky
26-01-2009, 12:17
1. Съгласен съм, но да не е подраздел на продава, а отделен раздел "платени обяви" или нещо такова
2. Не - това не е редно, а и защо клуба да се лишава от средства
3. Съгласен, но увеличението да не е умопомръчително

Помислете за възможност за банер.

1. И идваш да рекламираш? Това искам да знам, мнението на (потенциалните) рекламодатели.
2. Тип дай да прецакаме някого заради идеята.
3. По-скоро, като за начало, едното от двете - или преместване в отделен раздел, или вдигане на тарифата.

Съгласен за банер, но трябва да има легитимен УС, за да се вземе решение.

Gligan
26-01-2009, 12:18
Пинки, имах предвид, че обикновенния посетител на авто форум идва тук, за да си реши проблема с колата и въобще не влиза в разделите продава и купува. Забелязъл съм също и че някои от членовете, а и от редовно пишештите братя (не само в нашия форум) също не четът задълбочено. За това например аз не рекламирам на този етап тук. Ако рекламите обаче са в отделен раздел има хора които от чисто любопитство или с цел да видят конкуренцията какво прави отварят и четът тези раздели и за това рекламирам там, просто има по-голяма вероятност да стигнат до мен.

raiders
26-01-2009, 12:22
1. И идваш да рекламираш? Това искам да знам, мнението на (потенциалните) рекламодатели.
2. Тип дай да прецакаме някого заради идеята.
3. По-скоро, като за начало, едното от двете - или преместване в отделен раздел, или вдигане на тарифата.

Съгласен за банер, но трябва да има легитимен УС, за да се вземе решение.

До тук ми хареса идеята да има банер, и да говорите не само с потенциалните рекламодатели, а и тези дето рекламират сега.


Пинки, имах предвид, че обикновенния посетител на авто форум идва тук, за да си реши проблема с колата и въобще не влиза в разделите продава и купува...

Стига глупости, аз прадавам продукта си и трябва де е точно там в "ПРОДАВА", и там искам да ми видят рекламата, нали това е целта...

Pinky
26-01-2009, 12:37
Нека посоча моментното положение
технически раздели са средно с около 20-25 разглеждащи - от 3 до 42
обши приказки с двата подраздела - точно 67
продава, също точно 67, въпреки че обикновено са малко повече от "общи приказки"

raiders, естествено, че искам и твоето мнение - заради това сложих "потенциални" в скоби.

Целта е да намерим оптималното решение, което ще е удобно за всички, а не да обслужваме интереси и предпочитания на един или двама потребители.

Gligan
26-01-2009, 12:45
Стига глупости, аз прадавам продукта си и трябва де е точно там в "ПРОДАВА", и там искам да ми видят рекламата, нали това е целта...

Така сега си представи следното: любимата ми марка е алфа, за това тук съм регистриран, член съм и чета. Имам друг автомобил, който просто карам, но имам проблеми с него. Влизам в техния форум колкото да попитам как или къде да си реша проблема. Нито веднъж не съм влязъл в раздел продава. НО в раздела с комерсиалните обяви влизам редовно. Просто не чета продава, защото не ме интересуват части втора ръка, касетофони и т.н. Другия пример е свързан конкретно с теб - и аз като всички трябваше да направя Г.О. не я направих при теб, защото не ми се чете целия раздел продава и съответно докато прехвърлям безбройните обяви съм пропуснал твоята. Парите така или иначе ги давам, защо да не ги дам на колега фен. Да не говорим, че от доста време търся контакти със застрахователни брокери и какво - не можах да стигна на време до теб.

marian
26-01-2009, 13:09
След като продаваш продукт,нормално е да е в раздел продава.Не смятам че вдигането на таксите е удачен вариант и нека не 3,4 човека решават проблема на раздела.

VFTI
26-01-2009, 15:17
Никой нищо не решава в момента... Както се каза си трябва УС и ОС просто в момента всеки дава идеи и предложения за бъдещето и какъв е най-удачния вариант :)
Както за потребители така и за рекламодателите :)


Иначе и аз мисля като Глиган!
Реално ако има един раздел платени обяви, ще се посещава повече :)

Пример! Този раздел да е видим и за НЕРЕГИСТРИРАНИТЕ потребители! В момента "Продава" се вижда само от регистриране! От тук вече всички рекламодатели губите доста потенциални клиенти!

Освен това, когато човек има нужда от нещо, понеже другия раздел ще е видим ще може спокойно да го разгледа и да види от какво има нужда да си купи и т.н! А в момента много хора не обръщат внимание просто защото е претруфено и не се сещат някой да предлага... Повечето отиват в магазина... Помислете за това...Този раздел ще е един вид МАГАЗИН и съответно ще е първото нещо, за което ще се сещат всички да проверят преди покупка на каквото и да е !

Пример....
1. Идва зима и се сещам че ми трябват гуми! Отварян платения раздел("МАГАЗИНА") и си избирам от кого да си купя гуми(ако има няколко които предлагат)
2. Изтича ми застраховката - отварям раздела и разглеждам какви са офертите
3. Имам нужда от тунинг--- пак отварям раздела с платени обяви и си избирам
4. Трябват ми части! веднага се сещам че в онзи раздел се предлага всичко....
5. и т.н. и т.н...

АЗ смятам, че така ще е доста по-посещавам този раздел ОСОБЕННО след като бъде разрешен да се вижда и за НЕРЕГИСТРИРАНИ!

Ще се постигнат 2 неща.
1. Всички рекламодатели ще увеличат посещенията си и продажбите не само от регистрирани потребители, а и от други които просто разглеждат и по прицип нямат достъп и не се интересуват от Алфа ромео....
2. Раздела продава ще остане за потребителите....


И вълкът сит и агнето цяло...

Та това смятам също че е много хубав вариант... Нека хората с парите се замислят дали наистина няма истина в думите ми :)

marian
26-01-2009, 15:25
Да,споделям и в поголямата си част си прав.Но би трябвало да бьде като подраздел ли незнам но пак в продава.И този раздел трябва да е видим от всички потребители.

soldier
26-01-2009, 15:39
Да,споделям и в поголямата си част си прав.Но би трябвало да бьде като подраздел ли незнам но пак в продава.И този раздел трябва да е видим от всички потребители.

Подраздел е по-гадно според мен. Аз тогава изобщо няма да влизам :no:

VFTI
26-01-2009, 16:22
Така е... подразделите често не се виждат....

Ако е самостоятелен отдел да е видим и ако се казва "МАГАЗИН на клуб алфа ромео" или нещо такова мисля че ще е най-добре :)

Тогава ще се увеличат и рекламодателите и като че ли в крайна сметка ще спечелят всички потребители, защото ще им се увеличи предлагането на стоки и услуги :) Естествено и отстъпката за членове може да се вкл. и ще е хубаво нещо :)

raiders
26-01-2009, 17:24
Моят продукт се продава, значи това е раздела, но има ли под раздел няма да се посещава, направите ли отделна тема-същото, аз съм така и други са така, увеличете страницата която се отваря, не знам как става, примерно като в бмв, за мен сега раздела е екстра и не виждам смисъл каквото и да се променя, не знам защо само продава/купува не могат да се виждат от всички?

marian
26-01-2009, 17:29
Определено е голям минус че раздела е невидим за нерегистрираните.

soldier
26-01-2009, 17:30
Моят продукт се продава, значи това е раздела, но има ли под раздел няма да се посещава, направите ли отделна тема-същото, аз съм така и други са така, увеличете страницата която се отваря, не знам как става, примерно като в бмв, за мен сега раздела е екстра и не виждам смисъл каквото и да се променя, не знам защо само продава/купува не могат да се виждат от всички?

Ми аз ще ти кажа какво права вече. Преди като бяха 5 платените обяви ги преглеждах поне веднъж на ден. Сега като го отвора знам, че трябва да скролна до средата на страницата и тогава да почна да гледам, което ущетява хората с платени обяви, а един отделен раздел би било по-интересно според мен, а такива отделни има в доста от форумите.

mochko1
26-01-2009, 17:34
А не може ли примерно да се направи задължителен абонамент за всички потребители и тогава да се отделят в друга тема ,аз лично съм абониран за 80% от платените обяви.

Dodo 155
29-01-2009, 10:36
В други форуми е решено с различен раздел "Бизнес продажби", примерно.

Аз също не съм съгласен, да се вдигат цените на колегите, които предлагат стока и ползват платени обяви, защото тогава няма да осигуряват съответните отстъпки и реклама.

Да не кажа, че е по-добре да се регулират нещата така, че да се привлекат повече бизнес оферти, а не обратното.
Знам, че типична българска черта е нещо, което се продава, да му се вдига цената и обратно, но в случая Венци описва ситуацията като неорганизация, а не премахване на платени обяви.

От друга страна, смесването на платени обяви с частни, кара в един момент клиентът/юзърът да ги игнорира, без да им обръща внимание, защото ги тълкува като поредната реклама и зарибявка. Така се намалява ефектът от платената обява, от което губи и продавача.
Бизнес обявата не трябва да съдържа спам, както го забелязваме всички, а да бъде изчистена, за да може клиентът да получи адекватна представа за продукта и цената. Почти всички обяви са изродени, което сигурно не се харесва и на самите продавачи.

Може да се постави този въпрос и да се разисква от ОС на УС или да се вземе решение преди това, което ще удовлетворява всички.

pent
29-01-2009, 12:51
Да не кажа, че е по-добре да се регулират нещата така, че да се привлекат повече бизнес оферти, а не обратното.

това е много правилно. стар принцип е че мястото на което продаваш струва пъти повече от стоката изложена дори тя да е злато решението което виждам е:

1) да се модифициарт темите(разбирай темплейта) за да стане мястото за четене повече, съответно по-голяма част от списъка с обяви да се вижда на екрана.

2) 'Платените' теми да бъдат едно-редови, в смисъл да остане да се вижда само заглавието на темата.

момчета не е нужно да откриваме всеки път топлата вода нали ;)

MrX
29-01-2009, 13:05
И още нещо, темите да бъдат заключени след първия достатъчно разяснителен пост включващ стоки, цени и контакти, останалото на лични, телефон или на живо.

marian
29-01-2009, 13:23
И още нещо, темите да бъдат заключени след първия достатъчно разяснителен пост включващ стоки, цени и контакти, останалото на лични, телефон или на живо.Поради заключването на темата спрях да рекламирам вьв VW форума.Нямаше как да знаят хората шибани ли са тия стелки или са си ок.
Без отзиви на потребителите е умрела работа.

Gligan
29-01-2009, 13:47
Поради заключването на темата спрях да рекламирам вьв VW форума.Нямаше как да знаят хората шибани ли са тия стелки или са си ок.
Без отзиви на потребителите е умрела работа.

Обратната връзка с клиентите е много полезна, но не само това. Като е отключена темата можеш да добавяш намаления, бонуси и т.н.

VFTI
29-01-2009, 13:55
Дам и аз съм за мнения в темите :) Нормално е и винаги всеки може да сподели впечатления доволство/недоволство :)

То има и тема за + - репутация, ама никой не му се занимава да ходи да рови еди кой си дали работи коректно... Важен е досега с човека :)

Аз си правя ГО при Влади, защото е точен и ми е приятел... От Марян бих си взел стелки, не само защото рекаламира, а защото и се познаваме и е печен и нещата му са хубави :) И т.н.. и т.н..

Dodo 155
29-01-2009, 17:07
Поради заключването на темата спрях да рекламирам вьв VW форума.Нямаше как да знаят хората шибани ли са тия стелки или са си ок.
Без отзиви на потребителите е умрела работа.
На западните сайтове забелязвам, че обратната връзка от клиентите е качена до самите връзки така, че всеки един да види мнението на останалите.
С други думи - купувам от теб стелки, много съм доволен, изпращам имейл/препоръка и т.н., след което ти го закачаш на сайта и гледат всички, не само хората в КАРБ ;) Или отделяш отделна секция, в която всеки посочва впечатления. Това е много задължително, ако има интернет търговия, както е при теб.
Представи си, че сега започваш бизнеса и качваш обява в сайта на Мазда, примерно. Хората нямат обратна връзка, защото още никой не се е престрашил. Не влизат в други форуми, защото нямат интерес. И така започваш да разработваш и трупаш репутация тепърва.
В обратната ситуация - виждат на твоя сайт колко много доволни фенове на Алфа, БМВ, Пежо, Рено и т.н., са купували стелки и много бързо ще направят първата стъпка.

Както каза Pent - по-важно е мястото, а не стоката ;)

Помисли върху тази идея, няма да загубиш ако я опиташ ;)
Много клиенти вече обичат да правят положителна и отрицателна реклама, защото искат хората да знаят къде са били доволни и къде не, за да не ходят и пробват останалите ;)

п.с. В този ред на мисли, трябва да намеря време и да дойда, за да си купя стелки за моята белисима, както говорихме по телефона преди нова година :)

raiders
30-01-2009, 13:46
И още нещо, темите да бъдат заключени след първия достатъчно разяснителен пост включващ стоки, цени и контакти, останалото на лични, телефон или на живо.

Това случи ли се забрави да рекламирам поне аз, хора правите неща без да се съобразите поне малко с тези който си дават парите за реклама, поне аз давам и специални условия и оферти само за Алфа, ако никой не пише в темата ми как ще знаят новите и бъдещи клиенти какво и как се продава, кой е доволен и кой не??? Това е пълна глупост.

Отделянето на отделна тема също, АЗ НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН!!!

Нека да добием малко опит как се прави в за мен най-големите и посещаеми форуми АУДИ и бмв, влезте и вижте, платените теми са си в ПРОДАВА там където им и мястото, а защо са платени за да седят отгоре и всеки който влезе да ги види, и защото това струва пари, в отделна тема посещаването ще е малко, лично мнение, даже ми е по-евтино да рекламирам там, но го правя за клуба, въпреки, че условията ми са само за Алфа и Ауди там нямам реклама още.

Искам да знам на кой и какво толкова му пречи сегашното положение в темата "продава"??? Кой и как реши за раздела, има ли гласуване или е така да пробваме само???

VFTI
30-01-2009, 14:37
Влади просто коментираме!


Когато има МНОГО теми, то не се четат! Това поне е от моя гледна точка, а това мнение изрази и колегата Глиган!

Аз до сега не съм ПРОЧЕЛ НИТО ЕДНА платена реклама в БМВ форума, макар да съм му редовен посетител!

В БМВ форума има ПРЕКАЛЕНО МНОГО реклами! Прекалено! От това губят и потребители и рекламодатели...

И тук ще са прекалено много ако им се увеличи БРОЯ!

Както казах...Идеята за раздел "МАгазин" ми се струва много удачна и го казвам на база моя опит с и-нет и форумите...ГОре също съм изразил едно хубаво и дълго МОЕ мнение :)

В момента си обсъждаме и разговаряме...Никой няма правата да прави и променя каквото и да е било :)

raiders
30-01-2009, 14:47
Влади просто коментираме!

В момента си обсъждаме и разговаряме...Никой няма правата да прави и променя каквото и да е било :)

Е ти не знаеш, но промените вече почнаха...

Темата е видима само за платилите, Администратори и модератори...

Ще видим какво и как ще се случи.

VFTI
30-01-2009, 15:14
Това е супер тъпо...

Нали трябва всичко да стане законно на ОС на КЛУБЪТ...

Тая година май с най-голямо удоволствие ще се откажа от тази детелинка над профила ми...Пари на вятъра....

Pinky
30-01-2009, 17:25
Тече обсъждане, а не промяна. Не съм очаквал такова преиначаване от теб!

А за структурата на форума не е нужно ОС; нужно е, ако се сменя таксата, което не се планира за момента.

Gligan
30-01-2009, 20:20
Аз виждам и в двата форума на Ауди въпросните теми да са отделно:
неправилно - http://audibg.com/NEW/ Платения раздел е далеч от "купува/продава" и не е добре за рекламодателя (а и за потребителя)
правилно - http://www.audiemotion.org/forum/ При втория вариант е отделна тема след "купува/продава" и според мен е добре.

marian
31-01-2009, 09:03
Аз виждам и в двата форума на Ауди въпросните теми да са отделно:
неправилно - http://audibg.com/NEW/ Платения раздел е далеч от "купува/продава" и не е добре за рекламодателя (а и за потребителя)
правилно - http://www.audiemotion.org/forum/ При втория вариант е отделна тема след "купува/продава" и според мен е добре.Но само ти си мислиш че е добре

raiders
31-01-2009, 12:23
Аз виждам и в двата форума на Ауди въпросните теми да са отделно:
неправилно - http://audibg.com/NEW/ Платения раздел е далеч от "купува/продава" и не е добре за рекламодателя (а и за потребителя)
правилно - http://www.audiemotion.org/forum/ При втория вариант е отделна тема след "купува/продава" и според мен е добре.

За теб е така за мен не и сега какво ще правим???

Да ти кажа ли и защо има 2 Ауди форума...

В www.audiemotion.org рекламата е БЕЗПЛАТНА, хората не искат да печеллят от това, имат си други начини и всеки може да се пусне тема там, аз дори там не съм писал специалните си условия.

VFTI
31-01-2009, 14:56
Защо откриваме топлата вода :) Ето сега видях, че и при колегите от фиат орг има този БИЗНЕС раздел за комерсиални обяви и се намира при разделите купува/продава

http://www.fiat-bg.org/forum/viewforum.php?f=31

Всичко е супер практично и изчистено, информация за стоки се намира бързо и удобно :)

VFTI
19-03-2009, 14:27
За съжаление тази моя тема НИЩО НЕ ПРОМЕНИ....

В раздел продава вече няма място за обяви на обикновенните потребители и е толкова пренаселено, че никой не печели, а всички губят...

Пуснаха се 3 нови платени обяви....

Ами какво да кажа...Честито на всички потребители:native:

raiders
19-03-2009, 16:52
Не е на всички..., имат хората пари защо да не рекламират.

Вижде в някой форуми само 1 страница в продава е с важните обяви на ния, 2,3,4... вече ги няма, и това е вариант за мен.

fnt
19-03-2009, 17:10
Не е на всички..., имат хората пари защо да не рекламират.

Вижде в някой форуми само 1 страница в продава е с важните обяви на ния, 2,3,4... вече ги няма, и това е вариант за мен.

Това щях да кажа и аз :thumbup:

Stefo
19-03-2009, 17:40
Ми да, това е по-добрия вариант и според мен, така хем ще са при другите теми и хем няма да се пречкат на всяка страница.
Сега само скролираш за да слезеш по-надолу от обявите, които си гледал много пъти и не те интересуват но пак продължават да ти се набиват на очи.