PDA

View Full Version : няколко въпроса за 147 1.6ТS 120к.с!



stani4a
26-01-2009, 11:30
И веднага:

1. От към централната конзола има едно жужене като от напрежение. Има го постоянно, дори при изключено всичко, само на контакт. що е то?
2. Светлината ми за задна свети много слабо. Прегледах крушката, има слаба връзка явно и премигва при раздвижване. закрепих я добре, прибрах я в стопа пак, но пак свети слабо. мога ли да сложа по мощна крушка за задната, сегашната е 20W мисля?
3.днес сутринта колата не запали от първия път!!! :no: въртя, връщам ключа, оборотите се олюляха и изгасна. за пръв път се случва, до сега винаги е било добре. от какво може да е?
4. как се сваля задната чистачка???

ще съм благодарен за всякаква информация!!!

P.S. абе възможно ли е за да смениш крушка на стопа, да сваляш целия стоп!?!?!? или аз съм за....

didod
26-01-2009, 11:34
Жуженето- най- вероятно вентилаторчето на сензора за вътрешна температура (ако е с климатроник). Прегледай си фасунката на крушката за лош контакт. За гасненето- май при всички е нещо различно. За чистачката не знам. :dunno:

stani4a
26-01-2009, 11:38
за крушката; прегледах я, наистин имаше проблем, но се оправи с правилно наместване, свети по-слино, но вътре в стопа като я сложа и пак е слабо, не се вижда нищо при каране! става ли по-мощна крушка?

oem
26-01-2009, 11:42
за крушката; прегледах я, наистин имаше проблем, но се оправи с правилно наместване, свети по-слино, но вътре в стопа като я сложа и пак е слабо, не се вижда нищо при каране! става ли по-мощна крушка?

Крушката трябва да е 25 вата май. Виж на цокъла на самия стоп пише каква трябва да бъде.

revell
26-01-2009, 11:54
P.S. абе възможно ли е за да смениш крушка на стопа, да сваляш целия стоп!?!?!? или аз съм за....
За преден фар се сваля цялата броня,
респективно и двете гуми
така че нищо да не те учудва

по-здрави.

stani4a
26-01-2009, 12:13
Крушката трябва да е 25 вата май. Виж на цокъла на самия стоп пише каква трябва да бъде.

оффф пак разглобяване ще иска....

а дали не мога да сложа 40 вата примерно?

oem
26-01-2009, 14:28
оффф пак разглобяване ще иска....

а дали не мога да сложа 40 вата примерно?

Тц. Сложи такава каквато трябва. Защо трябва да си двигаш излишно консумацията? Купи си филипс 25 вата и ще е добре.

stani4a
26-01-2009, 15:50
21 вата е оригиналната! сега питах един ел.техник и в Александър Кар, казаха ми че може но натоварва цялата с-ма и може да изгорят доста неща - предпазители, датчици и др.
явно ще си караме така!

Нещо по другите ми въпроси....

Mury
26-01-2009, 15:56
3.Моторче празен ход-дава ядове
4.Повдигаш капачето и отвиваш цялото рамо с чистачката,продават се заедно и мисля че стават от Браво:party:

mik mik
26-01-2009, 17:33
P.S. абе възможно ли е за да смениш крушка на стопа, да сваляш целия стоп!?!?!? или аз съм за....

може и да не го сваляш но реално е по лесно като го свалиш :smile: