PDA

View Full Version : Top secret



gogo76
27-01-2009, 10:07
http://www.speed-press.com/?pageId=10637

ФЕРАРИСТ
27-01-2009, 10:09
И лов тат кар......
200 кобили от 1.8 - красота.....

Derry
27-01-2009, 12:26
Като че ли най-накрая автомобилните производители взеха да се сещат, че и на бензиновите мотори може да се слага турбо. С 1.4 турбо на Мито сега и 1.8 на 159, жалко само, че няма да мога да я купя ама... :idea2:

Mury
27-01-2009, 12:55
То е ясно че турбо ерата се завръща:hehe::hehe:

Stoyan Georgiev
27-01-2009, 13:21
То е ясно че турбо ерата се завръща:hehe::hehe:

естествено , че се завръща, нали трябва икономичност... и да се добавят и повече движещи се части, които да могат да се чупят и да трябва да се купуват резервни части и т.н. и т.н. ;)

Бобби
27-01-2009, 16:43
естествено , че се завръща, нали трябва икономичност... и да се добавят и повече движещи се части, които да могат да се чупят и да трябва да се купуват резервни части и т.н. и т.н. ;)
Това турбо и икономичност...някак си не ми се връзва:smoke:

Stoyan Georgiev
27-01-2009, 16:50
Това турбо и икономичност...някак си не ми се връзва:smoke:

повечко въздух = по-малко бензин за същата сила на експлозия, в най-общи линии

Бобби
27-01-2009, 17:04
повечко въздух = по-малко бензин за същата сила на експлозия, в най-общи линии
В грешка си бате..:wow:
Сравни някой таблици за разход на един мотор с турбо и без турбо:drinking:
По твоята теория ще се образува бедна горивна смес!!!!

fein86
27-01-2009, 18:30
В грешка си бате..:wow:
Сравни някой таблици за разход на един мотор с турбо и без турбо:drinking:
По твоята теория ще се образува бедна горивна смес!!!!

Тука верно се е объркал, няма нищо общо атмосферния мотор с турбо мотора, а и като вкара турбото повече кислород, дюзите вкарват повече гориво, за да не се обедни сместа(както каза по горе)и по точно става центруфуга в резервоара :wow:

tokata_pz_flex
27-01-2009, 18:39
Ама кефа е незаменим :)

fein86
27-01-2009, 18:50
Ама кефа е незаменим :)

Дано пуснат и 3.2 V6 Турбо :drool:, такова нещо ако трябва няма да ям, ама ще си купя, няма такива животни като бензиновите турбо двигатели :metal:

PEPI-2ALFA
27-01-2009, 20:16
...Сравни някой таблици за разход на един мотор с турбо и без турбо:drinking:...
Ако ги сравняваш по см3 , може и да излезеш прав. Аз икономичността я сравнявам според конските сили. Сравни турбо-мотор 200кс с мотор без турбо 200кс да видим кой ще харчи повече.:wow: И кажи колко гориво хапва 1 коче с турбо и колко хапва конче без турбо.

Stoyan Georgiev
28-01-2009, 00:03
В грешка си бате..:wow:
Сравни някой таблици за разход на един мотор с турбо и без турбо:drinking:
По твоята теория ще се образува бедна горивна смес!!!!


Тука верно се е объркал, няма нищо общо атмосферния мотор с турбо мотора, а и като вкара турбото повече кислород, дюзите вкарват повече гориво, за да не се обедни сместа(както каза по горе)и по точно става центруфуга в резервоара :wow:

прави сте, аз се се оплетох

исках да кажа , че 1.8 турбо може да движи колата със същия успех, който може да я движи 2.5 атмосферка примерно

на 1.8 атмосферка се слага една скоростна кутия, на 1.8 турбо , друга.... имайки по-големи коне 1.8 турбо може да с по-малко обороти (стига да се е развъртяла турбината) да движи колата със същата скорост > от там се получава икономията

сам по себе си турбо двиг. есте че не е по-икономичен...

fein86
28-01-2009, 00:40
прави сте, аз се се оплетох

исках да кажа , че 1.8 турбо може да движи колата със същия успех, който може да я движи 2.5 атмосферка примерно

на 1.8 атмосферка се слага една скоростна кутия, на 1.8 турбо , друга.... имайки по-големи коне 1.8 турбо може да с по-малко обороти (стига да се е развъртяла турбината) да движи колата със същата скорост > от там се получава икономията

сам по себе си турбо двиг. есте че не е по-икономичен...

Това е вече по-добре, ама и тука си има пинизчета и не всеки път става така!!!

Бобби
28-01-2009, 09:01
Ако ги сравняваш по см3 , може и да излезеш прав. Аз икономичността я сравнявам според конските сили. Сравни турбо-мотор 200кс с мотор без турбо 200кс да видим кой ще харчи повече.:wow: И кажи колко гориво хапва 1 коче с турбо и колко хапва конче без турбо.
С две думи:.."храната прави борбата"...или "гладна мечка хоро не играе"
Моторите няма смисъл да ти ги сравнявам, защото на еднаква мощтност, ако двигателя е без турбо ще е по голяма кубатура...хамериканците го умеят най добре:)
Турбо мотора е :jason2:
..а другият има по дълъг живот!..но кой го гледа това вече:) Автомобилите станаха вече конфекция...мода за всеки сезон!