PDA

View Full Version : предпазен колан ляв



anton_caro
27-01-2009, 16:27
Само да питам? Колко би струвал предпазният колан?
После ще ви кажа колко ми взеха, малко бях изненадан от цената...

anton_caro
06-02-2009, 16:47
Добре, бе хора, поне една цифричка ми кажете...

за какво е иначе форума?

Speeder
06-02-2009, 17:13
Нов, стар?
Нов - 200 лв. Рикамби
Стар - 20 лева предполагам

Васил Петров
06-02-2009, 19:10
50лв. :comphits:

didkoldihno
06-02-2009, 21:44
Само да питам? Колко би струвал предпазният колан?
После ще ви кажа колко ми взеха, малко бях изненадан от цената...

и колко ти взеха на теб колега ?

anton_caro
07-02-2009, 23:47
50 лв труд
550 лв колан

и отделно нещо са направили...

като взех колата - светеше лампичката, че багажникът е отворен, а не беше... и тази сутрин акумулаторът беше паднал... отивам при него - клемите изобщо не бяха стегнати... аааа... пипали са ми акумулатора...

Speeder
08-02-2009, 00:29
Това къде? Пфууу какви са тия цени?!

anton_caro
08-02-2009, 01:23
Ами в Братислава, Словакия...

Ходих в един сервиз, казаха - да, всичко правим... видяха алфата и я гледаха като дялан камък...

Едни се престрашиха да погледнат ...

Та отидох в единственият сервиз, в който са виждали алфи... смятайте, щом ме питаха дали е 1.8 двигателя... колко разбират...
В Братислава просто колите са по-нови от при нас и тук тази кола е доста стара. Кво да правим.

anton_caro
22-02-2009, 12:32
Отсъствах си от колата 2 седмици.
Сега заредих акумулатора, запалих, оставих да работи 40 мин и я покарах. Затегнал съм клемите на акумулатора.
Продължава да ми дава, че багажникът е отворен и при отключване и заключване ми пиука по 3 пъти вместо по 2 пъти (нормалното).
Някой има ли идея какво е станало и дали алармата не харчи много ток (поради грешка) и затова да ми пада акумулаторът.
Тук не са големи спецове, има още един сервиз някъде из планината (на 50 км от Братислава), но като го виждам този тук ( а те са май официални вносители... мани), ми става ясно за онзи там.
Ако нещо е с алармата - дали мога да я откача? (в краен случай, после ще ремонтираме в българия каквото трябва).

mordohy
23-02-2009, 00:39
Първо провери дали имаш утечка на ток.Мисля,че темата още стои на страницата.Провери си и багажника.Така,както го описваш може и лампичката да ти свети постоянно в него.Успех!

didkoldihno
23-02-2009, 08:26
anton_caro колега кво прайш в братислава там ли живееш :magic:

anton_caro
23-02-2009, 09:19
Момчета, това вече е добра новина за мен -
благодаря за насочването, ще проверя.

Уча в Братислава. Физиология. Що ли ми трябваше да идвам тука, тия не са виждали друго освен шкода, фв или опел...

Всички ми викат - а словачките?
Определено това не са чехкините от нашето черноморие. Колежките ми са като някакви кокетни чувалчета с картофи. Ходят с някакви черни шушлякови якенца оребрени с черен конец.

Ще проверя нещата, щото вярно тия тука са много некомпетентни. И аз съм некомпетентен, ама поне няма да стане накрая да си кажа - ей, то не ми стигнаха частите при сглобяването... (щото това е по-страшно, отколкото да ти останат).

anton_caro
23-02-2009, 11:16
Ами лампичката в багажника свети непрекъснато.
Нямах време да се занимавам сега, просто я откачих.
Много благодаря за информацията.

chico
23-02-2009, 11:41
При мен тоя номер с лампата го прави от датчика на алармата за предния капак. Като е леко отворен (или дава накъсо) свети все едно е отворен багажника. Това естествено зависи от вързването на алармата де...

kolev
23-02-2009, 13:58
лампата в багажника се задейства от едно ключе в ключалката. когато вратата на багажника е затворена, лампата трябва да гасне.ако не гасне, нейната мощност мисля че беше 10 вата, което ще рече че ще измериш около 0,8А + около 0,1А утечка.
абе закачаш мултицета и почваш да дърпаш бушони един по един докато консумацията падне под 0,1А и по веригата на тоя бушон ти е утечката. а това с алармата и заключването е нещо с централното. пробвай с ключа като заключваш пак така ли прави.

tonov
23-02-2009, 21:14
Просто е блокирало микроключето в бравата на багажника. Като се затопли ще се оправи.

anton_caro
23-02-2009, 21:46
Тук в момента е сигурно 5 градуса по целзий. естествено, когато това се появи като проблем беше доста студено. вече съм спокоен, че страшно няма, щото е много гадно да не знаеш дали ще запалиш, а и като не мога да обясня на ония супермени в сервиза какво става...

благодаря на всички