PDA

View Full Version : Смяна на филтър купе при 147 - Мисията невъзможна



digitalundgrd
27-01-2009, 17:58
Абе хора някой да си е сменял филтъра на купето на 147-цата?? :screwy:

Едно на ръка, че е 50 лв някакви 2 парченца....Друго, че се гъзих, лягах под жабката итн...успях да отвия само едно от болтчетата на това, което дръжи филтрите...Другите 2 просто са невъзможни за отвиване....Първо, че нищо не се вижда и второ са супер малки и нямам такова ключе...Единственото болтче което успях да отвъртя, се виждаше и го отвих на ръка...ама другите не се дадоха така лесно!!! :drinking:

Търтей, ти беше писал за някакъв специален инструмент с който се прави манипулацията, дай малко акъл как да го сменя....:bg:

За пореден път се уверявам, че тия инжинери дето са измислили тая простотия и ш*баната смяната на крушките на фаровете са за Растрел!!!

търтей
27-01-2009, 18:10
иди на сервиз

5,5 вложка ти трябва
и освен това ако ти е за първи път няма да стане без много мамата и прочее :)

nikolaaaay
27-01-2009, 18:15
Много си е добре там филтъра, защото няма опасност да се намокри. На тези , на които е отвън под чистачката, ако кутията се счупи, почва да влиза вода и стъклата се запотяват, вратите замръзват...
Ключето е 5.5, но по-добре да е глухо. Може при смяната да си сложиш некви други винтчета. Аз си купих отвертка с гъвкаво рамо, за да може по-лесно да се върти. Абе, след 2-3-та смяна вече става за 5 минути. Филтъра 30-тина лева го взимам аз, с активен въглен. То за нашите май няма без.
П.С. Това за 156 ФЛ, все пак.

digitalundgrd
28-01-2009, 10:56
От къде го взе с активен въглен за 30лв?

Mury
28-01-2009, 11:50
иди на сервиз

5,5 вложка ти трябва
и освен това ако ти е за първи път няма да стане без много мамата и прочее :)

Правилно,ма за тва се взимат 20 кинта за смяна,шот е около 40 минути лежане с мотането,ако имаш късмет може да успееш и за 10 мин.,ма едва ли:devil::devil:

търтей
28-01-2009, 12:38
Правилно,ма за тва се взимат 20 кинта за смяна,шот е около 40 минути лежане с мотането,ако имаш късмет може да успееш и за 10 мин.,ма едва ли:devil::devil:

тъй де
затва и го пращам на сервиз
некои неща не добре да си ги правиш сам
вие ся ше му направите 2.50 отстъпка нали :devil:

Mury
28-01-2009, 12:42
тъй де
затва и го пращам на сервиз
некои неща не добре да си ги правиш сам
вие ся ше му направите 2.50 отстъпка нали :devil:

Незнам,аз вече не участвам,виж ми подписо:notworthy::notworthy:

търтей
28-01-2009, 13:06
Незнам,аз вече не участвам,виж ми подписо:notworthy::notworthy:

къде не участваш бе?

nikolaaaay
28-01-2009, 15:35
От къде го взе с активен въглен за 30лв?
от ТиН Кар. Аз ползвам и отстъпка, щото имам познат, ама и без нея не трябва да е повече от 35.
П.С. А, тия болтовете за теглене, дето им искат към 30 кинта ги гледах някъде, че бяха 2 лева.

fiore
28-01-2009, 18:07
от ТиН Кар. Аз ползвам и отстъпка, щото имам познат, ама и без нея не трябва да е повече от 35.
П.С. А, тия болтовете за теглене, дето им искат към 30 кинта ги гледах някъде, че бяха 2 лева.

да не си се объркал нещо с тези 2 лева. с толко пари не моеш крушка за галбарит да си купиш а ти говориш за железо.

stani4a
28-01-2009, 18:15
добре де, филтъра на купето не е ли под дясната чистачка (погледнато от вътре), нещо се развиваше капака, после скобички и така...имаше тема за това!?!?!?!?

zimin
28-01-2009, 20:03
добре де, филтъра на купето не е ли под дясната чистачка (погледнато от вътре), нещо се развиваше капака, после скобички и така...имаше тема за това!?!?!?!?

при 156 е там

апък за тоя болт за тегленето ако ми искат 30 кинта по добре сам да си го направя...

nikolaaaay
28-01-2009, 20:09
при 156 е там

апък за тоя болт за тегленето ако ми искат 30 кинта по добре сам да си го направя...
Еми, то не е много трудно. Аз съм купувал от Александър Ауто и там струва 25-30 кинта, но го гедах в един от магазините за автоаксесоари и имаше няколко модела по 2-3 лева.
А, при 156 филтъра е там на старите, на новите с двузоновия климатроник е вътре в купето, като на 147-та.

търтей
28-01-2009, 20:24
при 156 е там

...

верно ли е там?
искаш ли да ти докарам моята и ако не там кво правим? :devil:

digitalundgrd
29-01-2009, 00:26
Е кво значи до тук разбирам следното :

АКО успееш да развъртиш гадните болтчета (3 на брой) на това, което държи филтрите, то след това ще ти е нужен някакъв БОЛТ за теглене? Къде го мушкаш тоя болт и евентуално как изглежда??

То е ясно, че ще се ходи на сервиз, ама ми е тъпо един филтър да не мога да си сменя....Поне на Теория да знам какво се прави егати....срам...

vovata
29-01-2009, 07:21
След като развиеш трите болта на капачката и я свалиш (капачката е Г образна,отпуска се надоло и се дърпа на дясно заради зъпчето в левия краи).
Филтър1 се дърпа на доло,филтър 2 бъркаш с ръка дърпаш на дясно и после на доло.Вкарваш новите в обратен ред.

Mury
29-01-2009, 11:25
След като развиеш трите болта на капачката и я свалиш (капачката е Г образна,отпуска се надоло и се дърпа на дясно заради зъпчето в левия краи).
Филтър1 се дърпа на доло,филтър 2 бъркаш с ръка дърпаш на дясно и после на доло.Вкарваш новите в обратен ред.

Това е най-вярното обяснение,но хич не е толкова лесно както изглежда,затова най-добре отиди на сервиз:devil::devil:

nikolaaaay
29-01-2009, 12:33
Въобще не е трудно. Единствено достъпът до мястото не е удобен. След като развиеш трите винтчета, сваляш Г-образния капак и изтегляш двете части на филтъра. Това е по-лесно, отколкото смяната на въздушния филтър, където има повече врътки.

Болтът за тегленето няма нищо общо с филтъра на купето. В тая тема се засегна само заради цените на частите, че варират до 30 пъти! Ето темата за болта (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=27360&highlight=%E1%EE%EB%F2+%F2%E5%E3%EB%E5%ED%E5).
и Цитат от нея: Както написах в началото моля някой от Варна ако може да услужи с този болт за няколко часа.
Колата си е паркирана в града, трябва да се закара до сервиз, просто нямам болта а оригинален струва 60-так и може да дойде след половин месец.

И цитат от Л ми С: Благодаря много за информацията, днес си го поръчах оттам, 33 лв. е утре ще дойде с куриер.

Ама това е за друга тема...

digitalundgrd
29-01-2009, 12:39
А има ли вариант след като се смени филтъра да не се завиват болтчетата ( с цел по-лесен достъп при следващата смяна), понеже гледам Вовата е писал, че капачката се държи на зъбче освен на болтовете?

nikolaaaay
29-01-2009, 12:43
А има ли вариант след като се смени филтъра да не се завиват болтчетата ( с цел по-лесен достъп при следващата смяна), понеже гледам Вовата е писал, че капачката се държи на зъбче освен на болтовете?
Не! От единия край е на зъбче, ама от другия го държат винтчетата.

vovata
29-01-2009, 17:54
Има начин,аз оставих само едно болче !

Zarini
09-02-2011, 18:53
Колеги, някой, който е по-наясно със смяната на поленовия филтър, може ли да обясни по тия снимки дали изобщо има, къде аджеба е скрит и кои винтове се развиват:wow:
Снимките са на Алфата от подписа.

Мерси предварително!

Slavi TD-to
09-02-2011, 19:15
Колега на третата снимка се вижда наи добре.Горе в ляво се вижда едно болтче,което се развива с камък 5,5 малко по надоло имаш още две такива развиваш и леко дърпаш и нататака ще разбереш как става малко е неудобно ама няма начин така са го измислили,дано сам ти бил полезен.

Zarini
09-02-2011, 19:37
Колега на третата снимка се вижда наи добре.Горе в ляво се вижда едно болтче,което се развива с камък 5,5 малко по надоло имаш още две такива развиваш и леко дърпаш и нататака ще разбереш как става малко е неудобно ама няма начин така са го измислили,дано сам ти бил полезен.

Ааааа, ясно! Мерси за бързия отговор!

Междувременно намерих и друга тема - със снимки, та чак сега ми стана ясно кой е тоя Г-образен капак, който покрива/затваря филтъра!

totii
09-02-2011, 19:56
филтър купе на 147
http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=56670

Zarini
13-02-2011, 19:19
Докладвам - филтърът на тая от подписа сменен, цялата работа е 5 мин., ама да знаеш кво развиваш и къде дърпаш, тогава става лесно дори само с напипване.

Старият филтър - черен, мръсен, сигурно и яко позапушен.
Новият - 20лв от най-близкия магазин, в случая Евро07.

Благодаря още веднъж на всички за съществената помощ (без нея и аз, и синът се гънахме и пулихме 20 мин., без да разберем къде е, след което аз твърдо отсякох - в тая кола нема таквоз дживотно, хау, Аз казах)!