PDA

View Full Version : Помпа на съединител за 145 1.4 TS



kmfb
30-01-2009, 12:39
Здравейте!
Покрай новогодишните пътувания помлях съединителя и сега съм с нов, да ми е честит. Само дето майсторчетата, които го смениха (в един дълбоко провинциален град, щото там се счупи) са си оставили ръцете и сега целия амбриаж е нов, но помпата на педала - стара. Хич и не работи, трябва да натискам до ламарина и ме е яд да си карам колата, та ще я сменя. Въпрсът ми е:

Как се сменя тая помпа и мога ли да го направя сам/с приятел. Ако някой има опит - да сподели. Ако не - кажете къде да ида най-бързо да ми я сменят в събота. Благодаря предварително.

Mury
30-01-2009, 14:37
По-вероятно е да има въздух в системата,отиди първо някой да пробва да обезвъздуши,и после се метай на помпа,не че е лошо да си я смениш-напротив:yes::yes:

kmfb
30-01-2009, 17:57
Не е това, те като сменяха съединителя са го обезвъздушили, ама не им е минало през акъла да вземат някой лев отгоре и да ми сменят и помпата.

bobi_kz
03-02-2009, 13:35
за коя помпа става въпрос долната или горната ?

Xtrime7
03-02-2009, 20:11
Не е това, те като сменяха съединителя са го обезвъздушили, ама не им е минало през акъла да вземат някой лев отгоре и да ми сменят и помпата.

около 70 лв ти струва помпата(не съм напълно сигурен)и то зависи коя е.Можеш и сам да я смениш,стига да нацелиш правилната от първия път.