PDA

View Full Version : Някой ще ми каже ли как се махат



Stefan Caromov
31-01-2009, 12:29
здравейте , искам да разбера ,как се махат капаците от задната кора на 156 ,за да сложа колони . Опитвах ,но освен да ги счупя не мисля, че друго ще направя. Търсих болтове ,но не намерих .. Някой да ми помогне ,моля ?

oem
31-01-2009, 12:42
здравейте , искам да разбера ,как се махат капаците от задната кора на 156 ,за да сложа колони . Опитвах ,но освен да ги счупя не мисля, че друго ще направя. Търсих болтове ,но не намерих .. Някой да ми помогне ,моля ?

Занитени са! Ако погледнеш отдолу ще видиш щифтовете от решетката как са хванатати с един метални скобички. Няма махане отсвен със счупване. Но не мога да разбера ти защо искаш да ги махаш? Сложи говорителите на оригиналните стойки които имаш на кората. Аз съм с екипси от зад на херц и ги монтирах на оригиналните решетки.

ФЕРАРИСТ
31-01-2009, 16:29
А самата задна кора свалил ли си я...???

Stefan Caromov
31-01-2009, 22:13
Не съм я свялял. Говоря за на задната кора,декоративните капаци ,които крият колоните. При мен са капаци на селеспиида ,на на гтд то са просто изляти с кората . Та мисълна ми е как се махат самите декоративни капаци ,защото колоната влиза от горе на долу ,а не обратно .за на селеспиида

едит : Не е логично да могат да се махат само с чупене ,след като са сложени там ,за да може да крият говорителите .. и не са сляти с самата кора

fred
31-01-2009, 22:36
:new_Eyecrazy:
Не съм я свялял. Говоря за на задната кора,декоративните капаци ,които крият колоните. При мен са капаци на селеспиида ,на на гтд то са просто изляти с кората . Та мисълна ми е как се махат самите декоративни капаци ,защото колоната влиза от горе на долу ,а не обратно .за на селеспиида

едит : Не е логично да могат да се махат само с чупене ,след като са сложени там ,за да може да крият говорителите .. и не са сляти с самата кора

Искаш да кажеш тия под задното стъкло, над задната седлка, там има едни капаци-
Явно и аз съм го разбрал

oem
31-01-2009, 22:41
Искаш да кажеш тия под задното стъкло, над задната седлка, там има едни капаци

Говори за решетките на говорителите на кората. Не могат да се махнат лесно. То има от горе решетка, кора и от долу стойки за захващане на говорител. Решетката е захваната към стойката посредтвом пластмасови шифтове които се дърйат от един "стягащи шайби" ли как да ги нарека. Ако се махнат тези шайби може да се извади решетката. А самата стойка е залепена за кората.

Колегата да си зададе правилно въпроса за да му отговоря. Аз съм сложил допълнителни елипси. Не знам какво общо има селеспиида с решетките или декоративните капаци както ги наричаш.

Stefan Caromov
31-01-2009, 22:49
Говори за решетките на говорителите на кората. Не могат да се махнат лесно. То има от горе решетка, кора и от долу стойки за захващане на говорител. Решетката е захваната към стойката посредтвом пластмасови шифтове които се дърйат от един "стягащи шайби" ли как да ги нарека. Ако се махнат тези шайби може да се извади решетката. А самата стойка е залепена за кората.

Колегата да си зададе правилно въпроса за да му отговоря. Аз съм сложил допълнителни елипси. Не знам какво общо има селеспиида с решетките или декоративните капаци както ги наричаш.


Аз мисля ,въпроса много правилно съм си го задал .... ЗАДНА КОРА , с капаци ,които са предвизени да крият говорителите. Под задното стъкло... въпрос ,тези щуротии как се свалят(без да се чупят),за да сложа елипси вътре и, после отново да си сложа капаците ,за да крият

crashtest
31-01-2009, 23:02
Колега.. просто си монтирай елипсите от към багажника и недей сваля нищо вътре в колата! Аз моята я купих с монтирани колони отзад и си се свалят и слагат през багажника!

raiders
31-01-2009, 23:02
Сложи елипсите отдолу, поне аз така ще направя, няма да махам декоративните капаци отгоре.

Stefan Caromov
01-02-2009, 12:09
Много тъпо са го измислили тия баси .... убедих се за пореден път ,че инженерната мисъл на тия е ,ако могат да ти стъжнят живота ,колкото може повече.. идЕоооти :(

oem
01-02-2009, 12:51
Много тъпо са го измислили тия баси .... убедих се за пореден път ,че инженерната мисъл на тия е ,ако могат да ти стъжнят живота ,колкото може повече.. идЕоооти :(

Защо бе човече? И аз моите съм ги сложил от долу през багажника. Вярно гадничка си беше процедурата ама... на края става добре.

haljscho
01-02-2009, 13:41
А бе момчета, нямали възможност да качите 1-2 снимчици та да видим по-нагледно как сте ги монтирали.:cheers:

fein86
01-02-2009, 14:07
Ето малко снимчици колеги как се прави отдолу, а и си има специално готови дупки и само трябва да се вземат елипси с отговарящи дупки за закрепващи винтчета(при мен и винтчетата си бяха даже там), процедурата става за не повече от 30мин. и е много лесно!!!

Stefan Caromov
01-02-2009, 14:11
е това е нагледно наистина ,мерси за снимките . Ще видя какво може да се направи при мен и така ще стане ли

Boriio
01-02-2009, 17:23
Тези Сони Експлойт,пасват идеално нали?после спокойно се затваря и кората отдолу.

oem
01-02-2009, 18:02
Тези Сони Експлойт,пасват идеално нали?после спокойно се затваря и кората отдолу.

Този HERTZ също пасва идеално!

http://www.aval-bg.com/catalog/display_model.php?category_id=1&product_id=17&style_id=41&substyle_id=535

Stefan Caromov
01-02-2009, 18:38
темата е за това как се махат капаците ,а не за това дали дадени колони пасват !. Мисля това е ясно . Благодаря ,за което .
Колкото до колоните , елипсите са в 90 процента едни и същи размери .

haljscho
01-02-2009, 18:38
Благодарности и от мен.:big_bow_down:
Ако имаш възможност и една от горе на кората да щакнеш.

fein86
01-02-2009, 19:42
Благодарности и от мен.:big_bow_down:
Ако имаш възможност и една от горе на кората да щакнеш.

Малко по-късно ще щракна и ще пусна снимки колеги, обаче отгоре изобщо не съм пипал, седи си фабрично, а отдолу кората е предвидена така че да остава място за магнитите на колоната и си се затваря, а както каза колегата пуснал темата, разстоянието за захващане на почти всички модели елипси е еднакво и е стандартно, така че ако не се нестандартни със сигурност ще паснат на фабричните дупки!!!

fein86
02-02-2009, 19:50
Сори, че не можах да пусна снимки отгоре на кората колеги, ама днес бях адски зает, при първа възможност утре ще пусна, а вие имате ли развитие вече по случая???

haljscho
02-02-2009, 20:47
При мен за съжаление от доло нямам такива стойки.
Видях там една свободна букса. Дали не е за колони.
Някакви идеи?

Stefan Caromov
02-02-2009, 21:17
При мен за съжаление от доло нямам такива стойки.
Видях там една свободна букса. Дали не е за колони.
Някакви идеи?

Аз имам букси и са точно за колони и дори са вързани

fein86
03-02-2009, 17:01
При мен за съжаление от доло нямам такива стойки.
Видях там една свободна букса. Дали не е за колони.
Някакви идеи?

То не са стойки колега, а само дупки които са на същото разстояние като тези на елипсите и би трябвало при налагане на елипсата дупките да съвпадат, сложи и ти някоя снимка да видим как изглежда при теб???

haljscho
03-02-2009, 20:31
Утре ще ги щракна.

haljscho
04-02-2009, 18:20
Ето снимките

Stefan Caromov
04-02-2009, 18:52
тва не е за колони според мен . А твоите кори ,нещо не са същите като моите . Аз отдолу имам една черна пластмаса завита с некви щуротии,а на нея дефакто се държи декоративния капак ,който е на кората в купето под прозореца

fein86
04-02-2009, 19:00
Абе и при мен не е така, то от снимките се вижда, ама аз имам метална конструкция там която си е предвидена за колони,то на снимките ми се вижда, а при теб колега дали това което си снимал е направо отгоре кората или е нещо като изолация само и над нея дали няма метална конструкция като при мен, аз ще потърся тия дни някоя 1.9 JTD да я погледна и ще го измисля и пак ще напиша как може най-лесно и бързо да се направи монтажа!!!

haljscho
04-02-2009, 20:26
Благодаря все пак колеги. Просто имам едни елипси на старата кола, но тъй като ще трябва да се реже сигурно ше се откажа. Просто ще си купя за задните врати нови.
П.с. А бе то наближава свети Валентин. Дали ще е добър подарък за жената???:bouncing_smiley:

GoPlay
04-02-2009, 21:13
За съжаление и при мен е така - липсва тази пласмастмасова/метална плоскост която я имате Вие това което се вижда на снимките на колегата си е кората която се вижда и като погледнеш от горе - няма как да се монтират колоните на нея, т.е. има, но никак няма да е красиво. Моля колегите които имат тази плоскост да щракнат някоя снимка за да предобием представа къде се захваща.

GoPlay
21-02-2009, 14:59
Тая черната букса която ти е свободна е за трети стоп ;)

Какво стана със снимките ?

saint78
21-02-2009, 21:09
Ето снимките
обърни се към колегата Ферарист и си купи от него една кора не с ляти капаци а като на бензинова 156 и си 6+.беше евтинка при него като за собственици на алфички,особено 156.не може без елипсите,някак си се губи звука отзад и се чуват само на предните врати

haljscho
22-02-2009, 17:29
Благодаря за предложението колега, но все още не съм се решил окончателно какво ще правя.
Ако някой друг изка нека се възползва.
:big_bow_down:

Stefan Caromov
26-03-2009, 22:55
Апропо ,капаците се махат за секунди
Отваря се багажника и се издърпват там едни кръглрички (като шайбички)и капака излиза

Alfa_156
29-03-2009, 16:36
аз пък съм направил ебаси мешаницата...на предните врати са си оригиналните колни с 2 пищялки на херц,на задните врати имам колони херц....на кората 2 елипса сони експлоад...бас на Магнат...и 2 усилватела на Блаупункт и Алпин...направо манджа с грозде