PDA

View Full Version : Какво мислим за бакшишите???



fein86
01-02-2009, 13:40
Поради публикувана друга тема по този въпрос, реших да пусна и аз една с въпроса, какво мислим за тях???
Може ли според вас да се промени държанието и маниерите на Бакшишите или както досега положението ще си остане такова и те ще продължават да си правят каквото си искат, без да бъдат санкционирани - в това число включвам абсолютно неспазване на закона и правилника за движение по пътищата, случаи като този с колегата Emo0o(който все пак е завършил справедливо) обаче в повечето случаи те се събират по 20ина човека и обикновено ответника си отнася тупаника, а те както винаги почват да се оплакват колко несправедливо е всичко спрямо тях!!!

Та колеги очаквам вашето мнение, обаче все пак искам да помоля да няма обиди и цинизми, за да покажем, че все пак няма да се принизяваме на тяхното ниво и че сме един културен и интелигентен форум, а не аборигени!!!

nightroller
01-02-2009, 16:35
Току-що четох темата на Емо и мисля, че като мярка за самозащита е постъпил добре но в никакъв случай не подкрепям насилието или отговора на такова при каквито и да е обстоятелства!!!! По повод на таксиджиите ами тези хора не са сами в главите и просто ги приемам като даденост. Пускам да ги да се оправят в собствената си джунгла и не ме интересуват, не ги засичам, не ги гледам лошо, не се опитвам да ги надбягам и т.н. мога да имам претенции спрямо тях, само когато им ползвам услугите ... И колеги много по-добре ще е да не приемаме лично всичко, насочено пряко или косвено към нас. Ако реагираме остро и с насилие на всяка глупост няма да стигнем доникъде и няма да става по-приятно за живеене тука ... толкоз :)

MUROMAN
01-02-2009, 17:10
По принцип не са ми от любимите хора,но във всяко стадо и случай си има изключения.А изключението е именно един наш съфорумник ALfredo/които също работи като таксиметров шофьор в IФ/.Момчето е много коректно и възпитано,услужливо и предразполага добре своите клиенти.Пожелавам му мн без авариине км и лека смяна.

fred
01-02-2009, 19:13
Е както писах и в другата тема има една част, големи боклуци от тях, не всички, сега не можем да обобщаваме, но боклук определено има.Като няма ред и боклука се надига, като има си трае

markonialfa
02-02-2009, 00:08
Току-що четох темата на Емо и мисля, че като мярка за самозащита е постъпил добре но в никакъв случай не подкрепям насилието или отговора на такова при каквито и да е обстоятелства!!!! По повод на таксиджиите ами тези хора не са сами в главите и просто ги приемам като даденост. Пускам да ги да се оправят в собствената си джунгла и не ме интересуват, не ги засичам, не ги гледам лошо, не се опитвам да ги надбягам и т.н. мога да имам претенции спрямо тях, само когато им ползвам услугите ... И колеги много по-добре ще е да не приемаме лично всичко, насочено пряко или косвено към нас. Ако реагираме остро и с насилие на всяка глупост няма да стигнем доникъде и няма да става по-приятно за живеене тука ... толкоз :)


Да колега прав си, всички мои треньори са ме учили още като малък, никога не предизвиквай, никога пръв, само в краен случай.....ок напълно те подкрепям, ама някъв нещастник ти отваря колата, влиза, псувате на майка, вкарвати един тупаник, удря ти вратата и аз какво да му направя, да слезна и да му кажа......пич недей така, не е възпитано, пък аз имам висше образование и не искам да се караме защото съм по умен от теб...........ще му извадя певеца, аз също имам приятели от този бранш, но ние говорим за наглите мангали и селяни дето се мислят, че като стане проблем и утре са пред парламента на протест, защото им е застрашен живота.........мислят се за безсмъртни.......направо съм бесен за колегата. Съжалявам за "тона", ама съм доста ефектиран.

Аз не подкрепям насилието по пътищата и навсякъде, но това е самозащита!!! Мисля, че ще ме подкрепите!!!

fein86
02-02-2009, 00:22
Да колега прав си, всички мои треньори са ме учили още като малък, никога не предизвиквай, никога пръв, само в краен случай.....ок напълно те подкрепям, ама някъв нещастник ти отваря колата, влиза, псувате на майка, вкарвати един тупаник, удря ти вратата и аз какво да му направя, да слезна и да му кажа......пич недей така, не е възпитано, пък аз имам висше образование и не искам да се караме защото съм по умен от теб...........ще му извадя певеца, аз също имам приятели от този бранш, но ние говорим за наглите мангали и селяни дето се мислят, че като стане проблем и утре са пред парламента на протест, защото им е застрашен живота.........мислят се за безсмъртни.......направо съм бесен за колегата. Съжалявам за "тона", ама съм доста ефектиран.

Аз не подкрепям насилието по пътищата и навсякъде, но това е самозащита!!! Мисля, че ще ме подкрепите!!!

поне в мое лице имаш пълна подкрепа относно това, че е самозащита, но въпроса е можем ли да спрем тези техни иззлиания спрямо нас??? Няма ли цивилизован начин да се спре тази идиотщина по пътя???

markonialfa
02-02-2009, 00:34
поне в мое лице имаш пълна подкрепа относно това, че е самозащита, но въпроса е можем ли да спрем тези техни иззлиания спрямо нас??? Няма ли цивилизован начин да се спре тази идиотщина по пътя???

Влади, ние не можем да ги превазпитаме..........Също както и тези с маршрутките, то е по - добре наистина да ги пускаш и да си трошат главата, ама да тръгнеш от Младост до Люлин и ти писва от "тарикати"!!!

EMo0o
02-02-2009, 00:41
В един репортаж по БТВ преди време гледах как със скрита камера репортери разговарят с таксиметрови шофьори (хора от ромски произход - ЦИГАНИ) , които твърдяха , че София била тяхна и владеели града .. каквото кажели това ставало по пътя и ако имало проблем се събирали и отстранявали всички .. Истината е , че сред тях има адски добри точно и печени хора , при които ти е кеф да се качиш и да те закарат до някъде , но в последно време всички баровци на Факултета станаха таксиметрови шофьори с коли на изплащане и го раздават много тежко ... и поне според мен всичко идва от там , че всички станаха "софиянци"

pent
02-02-2009, 01:15
мдам, факт е че си има доста 'стоянки' където ги държат само мангали. една от тях е на Стамболийски пред мола... след 21 часа там в колите няма един бял!:ph34r::ph34r::ph34r:

нощем полицаите ги счупват от 'акции' защото масово са без книжки!

EMo0o
02-02-2009, 08:32
нощем полицаите ги счупват от 'акции' защото масово са без книжки!

За това вече са отговорни фирмите , които са ги назначили , защото доколкото знам трябва при тях да има копия и на книжки и на личин карти и други документи , които са подписали при назначаването им на работа

pent
02-02-2009, 09:24
За това вече са отговорни фирмите , които са ги назначили , защото доколкото знам трябва при тях да има копия и на книжки и на личин карти и други документи , които са подписали при назначаването им на работа

това е така, но масово си разменят колите с цялата рода... не можеш да им хванеш края .. а и те на снимките изглеждат еднакво....

robygas
02-02-2009, 11:38
Докато всеки селяндур/продал кравите на тате/, идва в Града и като най-лесно се качва да кара Такси, и докато всеки тксиметров шофьор , си мисли ,че може да стане Президент- така ще е .........