PDA

View Full Version : alfa romeo 145 jtd или twinspark :?



BioBo
01-02-2009, 21:50
Привет на всички :)

Преди 2 дена ме налегна мисълта че е време да сменям колата, и днеска ходих да разгледам какви автомобилчета има на пазара. При което видях няколко алфи 145/146 и очичките ми се спряха на 145.
Въпроса ми е дали дизелов или бензинов да си взема. Гледах характеристиките на 1999 Alfa Romeo 145 1.6 T. Spark 16V; 1999 Alfa Romeo 145 1.4 T. Spark 16V; 1999 Alfa Romeo 145 1.9 JTD при което голяма разлика в мошноста не видях (спрямо jdt i 1.6 TS), но за сметка на това в разхода на гориво има. Ако може да споделите с мен, какви са ви мненията за двата вида двигател, ще съм ви много благодарен :)

Bonco
01-02-2009, 22:08
естествено 1.9 jtd брат ми има такава 1 година и мн. мои приятели имат такива и са супер доволни от колицата.и едно чипче и е просто невероятна ежедневна бърза кола с малък разход 6-7 на 100км зависи колко ти е тежък крака.колата е супер.УСПЕХ в избора.

soldier
01-02-2009, 22:14
Дизел си земи, няма да съжеляваш. Просто виж в този раздел има една тема Разход, разгледай я и си направи сметката ;)

BioBo
01-02-2009, 22:27
Аз първоначално смятах да е бензин при което видях разхода и се сетих че има и дизелов двигател :)

А като подръжка ако може малко инфо да ми кажете :) :?

Bonco
01-02-2009, 22:53
колега,подръжката за 145 jtd не мн. скъпа.зависи от състоянието на колата.добра ли е колата технически просто караш и се наслаждаваш.окачването не е скъпо,нека и другите колеги си дадат мнението,това е моето.

didkoldihno
01-02-2009, 23:08
няма да сбъркаш и за двете дали 145/146 зависи кое харесваш повече от към врати,иначе относно двигателите TS поне за мен грешка нямат :mobile:

AlfaRomeo
01-02-2009, 23:15
има много изписано за тея коли.

Прочети малко назад,разгледай всичко.Зависи за тебе кое ти харесва повече


Дизел - малък разход,върви много добре при ниските от 2500 като се включи турбото става самолет.Дали стой в гараж,да нямаш проблеми в паленето.Трактор е както наричат всично но си е така.


Бензин - 120 коня 1.6 ТС-то добре върви,в ниските го няма но коя ли я има. Разход под 12 недей чака в града или около тази граница ( при дизела е 7-8 ) но много зависи как караш.Извън града 7-8 около тея граници.


Поддръжката на тея автомобили са еднакви ЖТД,мотора до сега несъм чувал оплаквания от него... ОТ тС-то има но всичко е на късмет.

Сходни автомобили но ти си правиш избора - какъв да е той.

tokata_pz_flex
02-02-2009, 02:18
И двата вида съм ги карал ... ТС-а върви мъжката , ЖТД-то и то върви ... Ако търсиш икономия си вземи ЖТД , с един чип ще тръгне много . Ако искаш хубав звук и добро вървене , вземи ТС-а .

BioBo
02-02-2009, 08:33
Благодаря за мненията :)
каточели се насочвам към ЖДТ (заради разхода - беден студент съм :) ), но първо трябва да се кача да чуя защо му викате трактор :) до сега карах брава ТД и не мога да кажа че ми е шумяла кой знае колко :P

DerMeister
02-02-2009, 09:30
Благодаря за мненията :)
каточели се насочвам към ЖДТ (заради разхода - беден студент съм :) ), но първо трябва да се кача да чуя защо му викате трактор :) до сега карах брава ТД и не мога да кажа че ми е шумяла кой знае колко :P
То трябва да се качиш на TS-то и да покараш над 4000об. така хубаво и ще разбереш защо на другия му викат трактор. :dance: Иначе колегите ти казаха, JTD е по-разумният избор, ако търсиш компромис между динамика и нисък разход. TS-a върви малко повече, звучи по-добре и удоволствието да го вкараш във високи обороти е голямо. Ама градско 12, тва е. :blush:

BioBo
02-02-2009, 10:15
Разбрах какво имаш в предвид на май няма да се кача на ТС да не взема да се влюбя, че тия 12 на сто малко през ***** ще ми излезнат. Ама пък като се замисля винаги може да се сложи газ на бензина.

pres
02-02-2009, 19:01
ТС на газ ти е по икономи4на от ЖТД в пари говоря или поне на кантар имам либра 2.4 жтд в града 12-13,-20 и +лева алфа 2.0 тс макс 20 газ с много натискане- около 20 лева а в карането просто разликата е голяма

alfozo
02-02-2009, 20:48
1,6 Т.С слагаш газов инжекцион,караш двойно повече,от навтата. Уредбата ше ти избие парите,които си дал за нея,стига да я караш редовно колата:love_umbrella::strong:

didkoldihno
02-02-2009, 21:30
Разбрах какво имаш в предвид на май няма да се кача на ТС да не взема да се влюбя, че тия 12 на сто малко през ***** ще ми излезнат. Ама пък като се замисля винаги може да се сложи газ на бензина.

аз съм с TS грешка няма зависи как караш относно разхода но аз лично градското ми е 8 изван градско 7

alfozo
02-02-2009, 21:51
аз съм с TS грешка няма зависи как караш относно разхода но аз лично градското ми е 8 изван градско 7

За среден разход 8 по може да е ,в града под 10 трудно се пада:ph34r:

BioBo
03-02-2009, 09:51
Аз до сега не съм карал кола на газ и се ми е интересно да знам, дали мощноста пада драстично или е слабо забележимо :?

kalata8
03-02-2009, 10:34
зависи много дали е инжекцион или обикновена, при обикновената определено спада

alfozo
03-02-2009, 10:48
Аз до сега не съм карал кола на газ и се ми е интересно да знам, дали мощноста пада драстично или е слабо забележимо :?

Зависи как е настроена,обикновенната може да бяга повече от на бензин,ама ще гори яко.А за Г.И. компютара на газовото определя,впръскването на газ.Има три режима на работа Икономичен,среден,и турбо режим. Аз карам само на третия режим:horror:8) Темата взе да клони малко кам раздел-''Алфи на газ'' извинете ме:fish:

kolev
03-02-2009, 13:44
жтд-то определено ще върви повече от кой да е газов инжекцион а и няма да се вкараш във филмите с газаджиите. това да си купиш по-мощничка кола и да и ръгнеш газта че да ти върви по икономично и като хлопел на 20 години не го разбирам.
ако се насочиш към жтд, закарай го първо на диагностика да ти кажат реалните километри.

RahzeL
05-02-2009, 02:33
Аз не разбирам много от двигатели и от коли като цяло, но моя ТС е направо божествен! Звука е чук, набира доста добре и разхода не е болка за умиране. Дизел не съм карал и незнам как е за това няма да го коментирам. И както казаха колегите избора си е твой!

soldier
05-02-2009, 11:34
Дизел не съм карал и незнам как е за това няма да го коментирам. И както казаха колегите избора си е твой!
То има един лаф: Който веднъж кара дизел, забравя за бензина :choice:

abart_
05-02-2009, 12:59
То има един лаф: Който веднъж кара дизел, забравя за бензина :choice:

да,ама не е много верен:evil::evil::evil:

BioBo
05-02-2009, 13:32
Еми чесно казано баща ми кара брава 1.9ТД аз клио 1.2 бензин (преди това съм карал 2 други бензина). Бравата ми допада доста като каране и определено се насочих към дизел, само дето първо трябва да се отърва от клиото :(. А като гледам това не се знае дали ще стане лесно. Когато ходих да разгледам автомобилите имаще мах 20 човека, които разглеждаха :shock: (а беше събота )

Има ли някъде из София авто къща, която да изкупува коли на прилични цени :?

pr_00f
06-02-2009, 22:02
А защо не чопнеш на баща си колата :)

Честно казано за "беден студент" по добрият избор би бил фиат-а. Ти си преценяваш.

16 клапановият ТС е много капризен и скъп за поддръжка.

За разхода - по един и същ маршрут и един и същи стил на каране
Алфа 155 - ТС 1.7 8в 115 коня- прибилизително засичане за 15000 км - среден разход 8/100
Ланча Либра - 2.4 jtd@140 коня за 5000 км - 6.15.

Засича се само пълно - пълно , но това няма и голямо значение след като навъртиш достатъчно километри.
Либрата е около 150 кг по-тежка.
Относно лафа " Който веднъж кара дизел, забравя за бензина"
С удоволствие бих карал голям бензинов двигател :) - поне 3 литра, но си е скъпо удоволствие.

BioBo
06-02-2009, 22:48
ми аз няма да карам ТС, както казах по горе, съм се насочил към ЖТД :)

Corwin
14-02-2009, 17:33
От подписа си личи какво муле имам :) Та за нео бих казал,че ако си направиш труда да си промиеш мотора и след това му посмениш някой и друг чаркалък(вариатор,някой лагери) просто заспива.Работи и върви перфектно.На бензин леко понастъпвана от време на време(то направо те изкушава да я вкараш в над 4000 оборота),градско ми дава разход 10/100.Имам и газ,но е обикновенна,вярно не можеш да търсиш това вървене на газ,но пък като разход градско ми дава 12/100(просто газовата ми излизаше 50лв и за това я прехвърлих,не ми се даваха тогава 2000лв за Г.И.).Но както казаха и колегите,избора си е твой,и по-важното е да не бързаш :)

stipsi
14-02-2009, 17:49
Бензина си е бензин,и не ме интересува колко харчи,но това си е мое мнение.Има и малолитражни бензинки за икономия.Избора си е твой,карал съм дизел след бензинка и не ме грабна,нищо че се набираше повече,повече ядове ми създаде.Истината е една,колко си стиснат,или имаш сърце винаги за това което искаш.

zdravio
23-02-2009, 17:25
Гласувам ЗА Т.С. но и аз съм си заклет почитател на бензина, нищо лошо за дизела, особено JTD, но бенза си е бенз!

BioBo
26-02-2009, 16:40
:) благодаря за мненията. Голямият проблем сега е как подяволите да се отърва от тая кошница реното, по време на криза :angry1::furious::not-fair:

pacho_kardana
26-02-2009, 18:46
Както каза колегата по-горе фиат е добър избор,защото е евтин за подръжка и е по-издържлив...
Но иначе по-добрия избор е дизела...или ако е бензин 2.0 TS QV :crazy:

tsvety
26-02-2009, 19:16
:) благодаря за мненията. Голямият проблем сега е как подяволите да се отърва от тая кошница реното, по време на криза :angry1::furious::not-fair:

Колега, и аз карах Рено Клио преди да взема Алфата и те разбирам. Но аз успях да продам реното за точно 3 дни.Късмет , и то не повреме на криза.

А за темата ти - определено дизела е по-добрия избор, ако не си решил да ходиш по състезания . Смея да твърдя , че и здравината на двигателя е по-голямо отколкото при TS.
Предимствата на дизела вече са опоменати от колегите преди мен.

Успех в избора.

alfa boy Qv
26-02-2009, 20:12
Ако искаш икономия дизел,ако искаш да е бега4ка БЕНЗИН,ако искаш и джете ве4е не знам:wow::wow::wow::wow:

gfshocker
26-02-2009, 20:50
Привет на всички :)

Преди 2 дена ме налегна мисълта че е време да сменям колата, и днеска ходих да разгледам какви автомобилчета има на пазара. При което видях няколко алфи 145/146 и очичките ми се спряха на 145.
Въпроса ми е дали дизелов или бензинов да си взема. Гледах характеристиките на 1999 Alfa Romeo 145 1.6 T. Spark 16V; 1999 Alfa Romeo 145 1.4 T. Spark 16V; 1999 Alfa Romeo 145 1.9 JTD при което голяма разлика в мошноста не видях (спрямо jdt i 1.6 TS), но за сметка на това в разхода на гориво има. Ако може да споделите с мен, какви са ви мненията за двата вида двигател, ще съм ви много благодарен :)

Пич зависи какво търсиш ти в една кола . Ако обичаш високите обороти туйн спарка е за теб . Ако търсиш по нисък разход и си по айляк зад волана - JTD-to . Не че дизелака е бавен и тромав , далеч съм от тази мисъл , но просто не е направен за постоянно ръчкане . Аз имам 145 1.9 JTD и съм страшно доволен . Добър разход ми дава ( около 7 - 7.5 градско ) има си резервна мощ ако се наложи да изпревариш по бързо , но просто няма спортен дух като туйн спарка ;-)

old alfist
26-02-2009, 21:03
Пич зависи какво търсиш ти в една кола . Ако обичаш високите обороти туйн спарка е за теб . Ако търсиш по нисък разход и си по айляк зад волана - JTD-to . Не че дизелака е бавен и тромав , далеч съм от тази мисъл , но просто не е направен за постоянно ръчкане . Аз имам 145 1.9 JTD и съм страшно доволен . Добър разход ми дава ( около 7 - 7.5 градско ) има си резервна мощ ако се наложи да изпревариш по бързо , но просто няма спортен дух като туйн спарка ;-)

:Yeeeehaaa: Кефят ме, такива обективни мнения !

Satanism
26-02-2009, 21:58
Като собственик на 1.6ТС и 1.9JTD, твърдо бих казал 1.9JTD...връзва се по-добре по всички показатели.С чипчето ще върви много повече от ТС-а, за разхода няма да казвам, поддръжката и здравината....отново точки за дизелчето.

kalata8
26-02-2009, 23:04
Като собственик на 1.6ТС и 1.9JTD, твърдо бих казал 1.9JTD...връзва се по-добре по всички показатели.С чипчето ще върви много повече от ТС-а, за разхода няма да казвам, поддръжката и здравината....отново точки за дизелчето.

Е зависи от кой ТС :crazy:

Satanism
26-02-2009, 23:06
Е зависи от кой ТС :crazy:

Ми става дума за 1.4 и 1.6 в темата, доколкото забелязах...ЖТД–то върви и от двата повече като е чипнато....иначе стоково на къси разстояния е като 1.6цата....

gfshocker
26-02-2009, 23:31
Като собственик на 1.6ТС и 1.9JTD, твърдо бих казал 1.9JTD...връзва се по-добре по всички показатели.С чипчето ще върви много повече от ТС-а, за разхода няма да казвам, поддръжката и здравината....отново точки за дизелчето.

Съгласен съм с теб , с чипосването ще върви горе долу като 1.8 ТС , самоче ТС-а ще издържи много повече на напъване ЖТД-то . Ако дизелчето го юркаш душманската и е чипосано няма да те изкара много време ;)

Satanism
26-02-2009, 23:34
Съгласен съм с теб , с чипосването ще върви горе долу като 1.8 ТС , самоче ТС-а ще издържи много повече на напъване ЖТД-то . Ако дизелчето го юркаш душманската и е чипосано няма да те изкара много време ;)

М..то като че ТС-ите изкарват по много...всяка седмица по някой с перфорирано билетче има в "продавам" ... "карах 20минути на пълна газ и изтропа :dunno:" .... ;)

JK
26-02-2009, 23:54
М..то като че ТС-ите изкарват по много...всяка седмица по някой с перфорирано билетче има в "продавам" ... "карах 20минути на пълна газ и изтропа :dunno:" .... ;)

Едно е да караш на пълна газ с 200, друго е да си я натискаш за кеф по светофарите и изобщо. Аз съм с 1,6 twin spark със спортен филтър и звукът при подаване на газ ти изпълва душата с радост. Съмнявам се, че при печките е така. Друг голям кеф прави като влезе малко в обороти - след 4000 :) От обикновена динамична кола почва да става леко дзверче, което доставя голямо удоволствие. Просто тази кола не може да се кара пенсионерски. Не съм карал 146 печка ама все си мисля, че не е същият кеф.
Успех :)

Satanism
27-02-2009, 00:02
Едно е да караш на пълна газ с 200, друго е да си я натискаш за кеф по светофарите и изобщо. Аз съм с 1,6 twin spark със спортен филтър и звукът при подаване на газ ти изпълва душата с радост. Съмнявам се, че при печките е така. Друг голям кеф прави като влезе малко в обороти - след 4000 :) От обикновена динамична кола почва да става леко дзверче, което доставя голямо удоволствие. Просто тази кола не може да се кара пенсионерски. Не съм карал 146 печка ама все си мисля, че не е същият кеф.
Успех :)

:lol: Колега, метни едно очо в подписа и ще видиш, че имам доста добра идея за какво ми говориш....само дето ще те разочаровам...турбо-печка с филтър издава най-бруталния звук, който съм чувал....все вътре в самото купе се чува така, все едно имаш турбина 2 на 2 метра под капака и караш поне 400 кончета.....Просто това мехаинично пищене от самата турбина се увеличава сигурно 5 пъти с конуса....звука от Туинспарка не може да му стъпи на малкия пръст на този на дизела като го настъпиш...а само като отпуснеш газта звука е 1:1 като от разтоварващ клапан...А за светофарчетата дизела ще се изстрелва 5 пъти по-добре от тоя мъртвец 1.6ТС..

abart_
27-02-2009, 01:24
:lol: Колега, метни едно очо в подписа и ще видиш, че имам доста добра идея за какво ми говориш....само дето ще те разочаровам...турбо-печка с филтър издава най-бруталния звук, който съм чувал....все вътре в самото купе се чува така, все едно имаш турбина 2 на 2 метра под капака и караш поне 400 кончета.....Просто това мехаинично пищене от самата турбина се увеличава сигурно 5 пъти с конуса....звука от Туинспарка не може да му стъпи на малкия пръст на този на дизела като го настъпиш...а само като отпуснеш газта звука е 1:1 като от разтоварващ клапан...А за светофарчетата дизела ще се изстрелва 5 пъти по-добре от тоя мъртвец 1.6ТС..

Бряяя,като чета това още малко и ще ме е яд че моята не се е паднала ДИЗЕЛ:lol:
само да добавя наскоро карах едно ЖТД 105: е голям астматик е,доста по-тромав от 1.6 Т.С примерно.особенно на къси отсечки.
Вече е друг въпроса какво иска всеки от колата си ;)

Satanism
27-02-2009, 02:02
Не ме ли лепи за седалката като му подпаля газта, не става...моята успява само като е на кеф...със старата делтичка 90 коня печица си се лепях винаги....:boost:

gfshocker
27-02-2009, 18:06
Бряяя,като чета това още малко и ще ме е яд че моята не се е паднала ДИЗЕЛ:lol:
само да добавя наскоро карах едно ЖТД 105: е голям астматик е,доста по-тромав от 1.6 Т.С примерно.особенно на къси отсечки.
Вече е друг въпроса какво иска всеки от колата си ;)

Е ти пък ся баш астматик не е . Доста пъргава си е колата , но си е прсото ... дизел :D Все пак не е ясно в какво състояние и била машината ;)

Ivo Mitkowsky
27-02-2009, 19:50
а колега не мислиш ли, че едно 1.9 dci колко щи харчи. Аз ще ти кажа 4.6 извън и 6.5-7 градско. Мисля че е по добър вариант от една Алфа, аз дори вече се отказах от Алфите и скоро ще се кача на Laguna II dci

tsvety
27-02-2009, 21:11
а колега не мислиш ли, че едно 1.9 dci колко щи харчи. Аз ще ти кажа 4.6 извън и 6.5-7 градско. Мисля че е по добър вариант от една Алфа, аз дори вече се отказах от Алфите и скоро ще се кача на Laguna II dci

Колега, тук идва реч за Алфи, а не са Laguna. По последни спомени това е форума на марката Алфа Ромео. Никой не те задържава да я караш или харесваш. Всеки си има вкус, аз лично не заменям Алфата и за 2 от твоите Лагуни.

Късмет в карането на Лагунката.

Ivo Mitkowsky
27-02-2009, 22:36
Колега, тук идва реч за Алфи, а не са Laguna. По последни спомени това е форума на марката Алфа Ромео. Никой не те задържава да я караш или харесваш. Всеки си има вкус, аз лично не заменям Алфата и за 2 от твоите Лагуни.

Късмет в карането на Лагунката.

напълно си прав и за форума и марката колега не исках така да прозвучи, но така си го разбрал както и да е, и все пак не си прав за Алфата и двете Laguni, и аз така говорех преди само Алфа Алфа и нищо друго като кон с капаци, но имах поглед отблизо за Laguna-та и да ти кажа честно разлика има огромна. Без никой да се заяжа карайте си Алфите

Satanism
28-02-2009, 01:01
напълно си прав и за форума и марката колега не исках така да прозвучи, но така си го разбрал както и да е, и все пак не си прав за Алфата и двете Laguni, и аз така говорех преди само Алфа Алфа и нищо друго като кон с капаци, но имах поглед отблизо за Laguna-та и да ти кажа честно разлика има огромна. Без никой да се заяжа карайте си Алфите

Запознай се с много добър електричар преди да си го купиш тва :)
Успех...

Ivo Mitkowsky
28-02-2009, 23:00
Запознай се с много добър електричар преди да си го купиш тва :)
Успех...

разбирачи от класа сте, немате грешка. :bravo: