PDA

View Full Version : Търся кабел за ГИ бардолини



kartell
06-02-2009, 13:01
Търся кабел за ГИ бардолини или теляфона на някой който разбира от настройките на тоя ГИ.
ГИ е още в гаранция но ми писна да се разкарвам до сервиза и да ми правят настройки. Колата си се движи горе долу добре, но според мен не е това което трябва да бъде.

kartell
08-02-2009, 22:02
Е стига де няма ли хора с такава газова? Всички ли ходят само на сервиз?

JORDI
10-02-2009, 20:22
Абе аз съм със същата, но настройките ми се правят в движение, в смисъл качвам Арбанаси няколко пъти и майсторчето до мен на дясната седалка с лаптопа...и така докато "ми хареса". Обаче, сам на място доста пермотации на графиките ще изпишеш докато получиш оптимума! Колегата Стенли от ВТ май имаше такъв кабел-пиши му на лични, дано има време да чете. Успех!

kartell
10-02-2009, 20:25
В София при кой да отида да направи настройка в движение, понеже не ми се занимава с гаранционния сервиз, там досега в движение не са ми правли настройка :smackbum:

ivaylo_gr
08-10-2009, 14:47
eto vi kabel ako ne vi se dawat pari moge da si go sglobite ili nekoi ji4kadjiq da wi go napravi elemintite struwat w magazinite za elektonika 5lv.
http://www.citroen-bg.net/forum/viewtopic.php?f=34&t=24888

robygas
08-10-2009, 16:23
Колега писането на КИРИЛИЦА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!!

serafim
12-10-2009, 20:06
Аз уж съм с "Бардолини" :-) , търся такъв кабел (щото и на мен ми :brickwall: )... не е проблем да го сглобя по схемата, но ми направи впечатление, че схемата от линка има 3 извода към куплунга на газовия колпютър (контролер :-) ) - маса, и доколкото разбирам, Rx и Tx. При мен обаче куплунга има 4 проводника - черен, син, червен и бял (не мога да цитирам сега кое краче какъв цвят е). Въпроса ми е това (първото по схемата) краче за какво е (може би там вървят 12 волта ...) Някакви коментари...?

robygas Благодаря сърдечно=

robygas
12-10-2009, 20:48
Плюс ,маса, К и Л линия.

ivaylo_gr
05-01-2010, 15:11
три пина са достатачни кабела работи! Три са маса , Rx ,Tx схемата е за RS232 порт и принципно имаме и плус ама от порта на компютара ! Там имаме -12волта когато програмата не е стартирана и +12(който в последствие се преобразуват в 5волта) като я стартираме!

kartell
13-04-2010, 21:17
Еееех най-накрая му дойде времето на тоя кабел :Tease:
Платката е готова само трябва да си купя СОМ буксата, че като купувах елементите я забравих нея :screwy:. Отре трябва да тесвам вече, че ми писна като подмина 5000-5500 оборота и колата да не поема на газ :shoot:

kartell
19-04-2010, 18:17
Нещо не става, правя всичко уж както трябва, но не иска да се върже с ГИ. Трябва още четене :pokey:

Кабела тръгна, вече 2 дена си играя с настройките, сега колата върви доста добре до към 7000 оборота, преди след 5000 почваше да сеца. Сега ще засичам разхода, дано да няма изненади :duel:

Moris_zh
28-04-2010, 10:38
Здравейте Колеги
Някой може ли да ми каже дали тази схема и този кабел ще могат да прочитат данните от ГИ Стилогаз? Благодаря

kartell
02-05-2010, 17:14
Виж във форума на ситроен, колегата "dzwer" ще ти даде информация надявам се.

didod
02-05-2010, 17:28
Какво стана с настройките?

mlade77
06-05-2010, 11:53
Имам такъв оригинален кабел и го продавам, но нека ви споделя мойте преживявания с Бардолинито.

Значи, преди около 3 години сложих Бардолини на писана ми, защото ми предстояха доста пътувания по европа и хилядите километри щяха да го избият. Да маа не. Като ми го сложиха, в София, Младост-1а до атомния център, бях доволен от разхода 10/100, толкова ми беше и на бензин, докато не излязох извън градско(в случая заминах за Германия)
По пътя установих, че колкото харчи в града, почти толкова и извън. Пълен шит, предстоящото ми пътуване вече щеше да бъде на друга цена :( . Както и да е, преглътнах го и като се прибрах, право при същият майстор та после разходки и по поне 5 други. От там една невероятна сага от настройки и проби, като ако успееше да свали разхода на към 9/100 щеше да е за сметка на невероятно мъчно вървене на колата. Пробвах да си направя кабел, като си купих от компютърен магазин USB to RS232 конвертор и разни куплунгчета и кабелчета, но нещо не стана при все че схемата е ясна GND | RX | TX, нищо сложно. А, да не забравя да спомена че конвертора струваше 40лв и с кабели и т.н. стигна 45лв. т.е. 5лв. разлика с оригиналният. Купих и него и в продължение на 5хиляди км. по европейските пътища ръчках бардолинито но НЕ, НЕ и НЕ - под 8.5~9/100 не падаше. Отчаях се и си викам ще я разкарвам, баси боклука, за какво я купих 1300лв. В тоя момент се чух с един познат, който се занимава по принцип с копирни машини и принтери, но нали е с инжинерно образование беше почнал да произвежда и монтира и газови инжекционни. Отидох при него, и само при вдигането на капака вика "Пич, та те са ти вързали отоплението на изпарителя на подгряването на колекторните тръби. Така им е било най-лесно. Много малък дебит!!! В града успява да докара градусите, но като дигнеш 100км и на горе, от влизащия въздух изпарителя се охлажда и почва да вкарва повече газ, и от там и разхода заминава." И наистина, качваме се в колата и гледаме градусите на изпарителя, като съм с ниска скорост, ок 60, 60 и нещо, но като вдигнеш скорост и пада до към 30. Викам си ебаси нещастните малоумници са тия газаджии, аз и от преди го бях забелязал това, с предишната кола. Пича предложи да оправи бакиите, но аз вече бях решил да я махам и да не се занимавам никога повече в живота си с газ. Та така, махнах я и я продадох, но оригиналният кабел ми остана и го продавам.
Пиша ви това с идеята да обърнете внимание две неща.
1.Газовата сигурно е хубава, но всяко хубаво нещо може да бъде осрано от калпави майстори.
2. Да правите кабел, излиза като цена почти като оригиналният.
3. Ако някой иска кабелът, да ми пише на mlade77@hotmail.com или да ми звънне 0889405094

Дасвидания, и дано вашите газови са монтирани правилно :)

robygas
07-05-2010, 10:12
...http://www.lancia-bg.com/forum/download/file.php?id=13779&mode=view

oem
07-06-2010, 23:57
Някой ако има нужда от кабел да свирка.

Degree
04-10-2010, 02:51
Здравейте колеги! Някой може ли да ми каже от къде мога да се сдобия с кабел за Landi Renzo IGSystem ?

delcho
07-11-2010, 07:35
Да
ето тук има
http://www.sirius-pcb.com/index.php?mod=catalog&show=358 това е родното предложение и работи със ГИ Заволи. Струва около 5-6лв в насипно състояние или около 9лв готовото плюс куриерските разходи/4-6лв/. Само си пускаш кабелчетата до буксата на ГИ. На ГИ-то май бяха:
черен- маса, черен с червена ивица- +12В, лилав с черна ивица- К линия, ливав-Л линия.
Иначе има и още от Полша е най- евтиното на което попаднах като готов комплект:
http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=en&kat=7 но куриерските разходи товарят много/най-евтино е по пощата около 14-15 евро/
Но за софта ще ти трябва и хардуерния ключ. Иначе няма да работят всички функции/при Заволи е така/ или няма да тръгне/както е при БРЦ/. Роби може да потвърди.
Между другото търся хардуерен ключ за Заволито. Срещу заплащане разбира се.

Degree
10-11-2010, 19:21
Мерси. Ако на някой му трябва софтуер за ГИ... http://www.propan.ru/forum/downloads.php

delcho
11-11-2010, 13:47
Degree,

Точно от там съм си свалял програмките!
Проблемът както писах преди е, че без хардуерния ключ софта тръгва с орязани функции/за Заволи/ или или изобщо не тръгва/за БРЦ/. В сайта, който си дал имаше нещо за Ланди Ренцо с кейген ама май не беше точно за IGS.
Успех!

robygas
11-11-2010, 20:44
Колеги, гледам и двамата имате мерак, но тези неща периодично се пускат тук и ги има разисквани. Както и да е...
Относно така наречените тапи /или ключове/ :
Почти всички уважаващи себе си производители ползват този начин на предпазване от пиратски копия. Отгоре на всичкото въпросните "тапи" обикновено имат време на лицензията което кара сервизите да си кихат добри пари за да ги притежават и подновяват. Та съвсем нормално е без тях да няма достатъчно достъп до пълните версии на софта. Ако Ви трябва за лична употреба и сте достатъчно грамотни да си сглобите кабелчето това което го има в нелицензираната версия е напълно достатъчно да се забавлявате. Та така. Успех.