PDA

View Full Version : Искам съвет



digitalundgrd
06-02-2009, 21:21
Здравейте колеги,
сигурно вече повечето от вас са запознати със състоянието на двигателя ми в момента...Та колата е в бокса за основен...Пред мен е дилемата да сменя ли вариатора с нов или да подменя само кита...До последно колата не тракаше, а преди 8 000 км вариатора беше ремонтиран с кит..щото тракаше. Ще върви ли повече колата с чисто нов вариатор или мога и да си спестя 300лв... :afro:

to_lose_HEART
06-02-2009, 22:16
Мен също ме интересува това и моят принципно не трака но сякаш имам чувството че вече го няма това "ритване" отзад след 3000 оборота иначе всичко друго по колата си е ОК. Възможно ли е този вариатор с износването си да му намаля ефективността

AlfaMan
06-02-2009, 22:27
Колега съчувствам ти! Какво да ти кажа, знам че много боли изваждането с пари (особено при твоята ситуация), но в случая те съветвам да го смениш с нов. Ремонтният кит не си е работа - изкара малко (моя ремонтен комплект изкара някакви си 7К километра и пак започна да потраква) и пак отново имаш същия проблем. Въпреки, че съм чел, че уж при моторите след 2000-та година ефекта от ремонтния кит бил значително по-добър отколкото при старите. Но тук вече да кажат колегите с по-новите мотори. Все пак при положение, че ще правиш основен ремонт, някак си не е редно да оставиш скапания вариатор и примирно след време да го смениш него. Най-малкото тогава ще ти излезе още 100лв отгоре, защото дали ще смениш ремъци и ролки или вариатор, работата е все тая. Ще ти дам една идея - потърси вариатор в eBay, защото при късмет може да си спестиш едни 100лв от там. Иначе разваления вариатор, удря малко в разхода.
Успех колега.

digitalundgrd
07-02-2009, 00:13
Благодаря за отговора :)
Мисълта ми е, ще усетя ли РЕАЛНО някакъв по-добър вървеж или просто ще работи по-тихо мотора....Да ти кажа честно карах 8-9000 с ремонтен КИТ и не се беше разтракал...Разлика във вървежа не мога да усетя, защото аз реално в кола с нов Вариатор не съм се качвал да сравня с моя... :(

fred
07-02-2009, 07:37
Няма да върви повече с нов вариатор

digitalundgrd
07-02-2009, 07:41
ТОВА ме интересуваше :) мерси Фред

fred
07-02-2009, 07:42
А какво е станало, че си за основен?

digitalundgrd
07-02-2009, 07:45
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30417&page=3
Чети от 3 страница на татък :)

digitalundgrd
07-02-2009, 08:00
Аха :) Много неприятна е сумата, с която трябва да се разделя, а оше по неприятно е това, че съм без кола за около месец, което за мен е равносилно да счупят на някой спринтьор краката....Изключително много ми трябва да си върша работа с нея :(

fred
07-02-2009, 09:03
Неприятно е, така е, и пари си трябват...., поне ще си наред след това

DanewRomeo
07-02-2009, 13:56
Аха :) Много неприятна е сумата, с която трябва да се разделя, а оше по неприятно е това, че съм без кола за около месец, което за мен е равносилно да счупят на някой спринтьор краката....Изключително много ми трябва да си върша работа с нея :(

Неприятно е, колега. Но явно алфата е основно за кеф, а не за работа. Всъщност аз карам всеки ден моята, просто всеки ден съм на работа. Хубавото е, че не ме е предала, но в моя случай и градският транспорт е горе-долу приемлив вариант. Но ако бизнесът се крепи на много километри, не бих препоръчал Алфа Ромео, поне не Туин Спарк. Успех, и най-добре сменяй вариатора. Иначе страда моторът, а ремонтният комплект не е панацея. Така твърдят препатили колеги. Горе главата!

Bobo
08-02-2009, 00:59
Здравейте колеги,
сигурно вече повечето от вас са запознати със състоянието на двигателя ми в момента...Та колата е в бокса за основен...Пред мен е дилемата да сменя ли вариатора с нов или да подменя само кита...До последно колата не тракаше, а преди 8 000 км вариатора беше ремонтиран с кит..щото тракаше. Ще върви ли повече колата с чисто нов вариатор или мога и да си спестя 300лв... :afro:

Проверява се какъв луфт и износване има твоя вариятор и спрямо това се решава дали нов или кит ;-)

djeizi_89
09-02-2009, 20:55
NQMA DA VARVI POVE4E ZA6TOTO E ZA MALKITE OBOROTI

JAMAL
09-02-2009, 21:06
Проверява се какъв луфт и износване има твоя вариятор и спрямо това се решава дали нов или кит ;-)

Евала Бобо,
че отново си във форума с компетенти мнения.
Хора като теб са с много голям принос за нас неуките!
Поздрави!

nikolaaaay
10-02-2009, 11:42
Евала Бобо,
че отново си във форума с компетенти мнения.
Хора като теб са с много голям принос за нас неуките!
Поздрави!
Да, по-полезен става форума, когато се постват ФАКТИ, а не коментари, като тоя (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29102&highlight=%E3%FA%EC%FA%F2).

digitalundgrd
10-02-2009, 21:20
Мерси на колегата nikolaaaay за подкрепата.. ;)

Значи какво ви се струва не реално колата е със АБСОЛЮТНО всички екстри за модела без навигация.Кожения салон е като нов! Няма една пукнатинка по него...на задните седалки все едно никога не е сядано. Всичко е сменено като консумативи : ролки, ремъци, водна помпа, термостат,антифриз, масло, съединител, притискателен диск, лагер помпа, свещи ( от скъпите!!! ), спортни нарязани и надупчени дискове, нови накладки от пред и от зад,рециклирана рейка преди 3000км, регулируемо окачване КОНИ.., НОВИ зимни гуми на лети джанти 15ки и още един комплект гуми на 17-ки от ГТ, КСЕНОН, сменени носачи, Газов инжекцион БИгаз за 1800лв..., накрая на месеца и с ОСНОВЕН РЕМОНТ на двигателя, пари не са жалени!!! Всичко е купувано от най-скъпото. Който не вярва да пита Лисан (само при него си правя колата), Ферарист, робигаз, raiders...Те са виждали колата на живо и ще потвърдят....

Айде намерете ми една такава "пИрИфектна" 147-ца за 8000лв....И аз ще ви подаря моята...

didod
11-02-2009, 12:06
Не съм казал, но пак повтарям- сложи нов. :) Технологично сега е най-лесно да го свършиш това. :wow:

Dodo 155
11-02-2009, 12:53
Bonev Dodo 155 Мерси за окуражителните думи :) Ще си я карам, то се е видяло. Няма да я подарявам за 7-8000лв на некой "разбирачев" аххаха. Малко се отклонихме от темата за вариатора :)
Bobo ти отговори най-ясно за въпросния вариатор ;)

Mury
11-02-2009, 13:56
Мерси на колегата nikolaaaay за подкрепата.. ;)

Значи какво ви се струва не реално колата е със АБСОЛЮТНО всички екстри за модела без навигация.Кожения салон е като нов! Няма една пукнатинка по него...на задните седалки все едно никога не е сядано. Всичко е сменено като консумативи : ролки, ремъци, водна помпа, термостат,антифриз, масло, съединител, притискателен диск, лагер помпа, свещи ( от скъпите!!! ), спортни нарязани и надупчени дискове, нови накладки от пред и от зад,рециклирана рейка преди 3000км, регулируемо окачване КОНИ.., НОВИ зимни гуми на лети джанти 15ки и още един комплект гуми на 17-ки от ГТ, КСЕНОН, сменени носачи, Газов инжекцион БИгаз за 1800лв..., накрая на месеца и с ОСНОВЕН РЕМОНТ на двигателя, пари не са жалени!!! Всичко е купувано от най-скъпото. Който не вярва да пита Лисан (само при него си правя колата), Ферарист, робигаз, raiders...Те са виждали колата на живо и ще потвърдят....

Айде намерете ми една такава "пИрИфектна" 147-ца за 8000лв....И аз ще ви подаря моята...

Бате аз съм в сходна ситуация,само че аз трябва да я продам:pain::pain:Иначе за вариатора естествено че най-добре нов,с кита нямаш никаква гаранция:smoke::smoke:

raffaello
11-02-2009, 16:25
с кита става ако си решил да я продаваш, а не да си я правиш за себе си и после години така да я караш
с кита, просто замазваш положението за момента докато се намери нов собственик

marian
11-02-2009, 16:31
с кита става ако си решил да я продаваш, а не да си я правиш за себе си и после години така да я караш
с кита, просто замазваш положението за момента докато се намери нов собственикМного точно казано