PDA

View Full Version : Как се свалят тапицираните кори на вратите?



b0jo
07-02-2009, 00:43
пробвах даги махна като си мислих че са на щипки но не подават,ако някой е свалял ще съм благодарен ако сподели,мерси предварително.

fred
07-02-2009, 09:07
Ползвай търсачката има такива теми, освен щипкита май има и винтове,не съм много запознат, с щипките внимавай че може да се счупят, сваля ги внимателно

Kamen666
07-02-2009, 09:12
пробвах даги махна като си мислих че са на щипки но не подават,ако някой е свалял ще съм благодарен ако сподели,мерси предварително.

предни:

1.до дръжката за отваряне има малко капаче,под него има винтс кръстата отверка се маха,издърпваш цялата конзола заедно с пищялката внимателно,откачаш буксата на пищялката и я махаш

2.конзолата с бутоните за ел.стъклата е хваната с два шестограма,развиваш ги и тях

3.като махнеш конзолата има два болта,с камък 10 се вядят и остават само щипки
3 минути работа е :)

krasy k
07-02-2009, 19:18
предни:

1.до дръжката за отваряне има малко капаче,под него има винтс кръстата отверка се маха,издърпваш цялата конзола заедно с пищялката внимателно,откачаш буксата на пищялката и я махаш

2.конзолата с бутоните за ел.стъклата е хваната с два шестограма,РАЗПОЛОЖЕНИ ПОД ЕДНА ГРАПАВА ГУМЕНА ПОСТЕЛКА ВЪТРЕ В ОТВОРА ЗА ДЪРПАНЕ НА ВРАТАТА,развиваш ги и тях

3.като махнеш конзолата има два болта,с камък 10 се вядят и остават само щипки
3 минути работа е :)

Kamen666 , не се сърди че допълних обяснението ти ,нищо лично, нали целта е да помогнем с каквото можем.

Kamen666
07-02-2009, 19:50
Kamen666 , не се сърди че допълних обяснението ти ,нищо лично, нали целта е да помогнем с каквото можем.

Никакви грижи :)
Пропуска е мой :)

b0jo
08-02-2009, 15:16
ако съм разбрал правилно трябва да сваля цялата кора на вратата, и след това да сваля тапицираната такали?

to_lose_HEART
08-02-2009, 17:17
А задните нещо по особенно има ли в свалянето, че нещо ми се е прецакала машинката за стъклото трябва да сваля кората да я видя и по специално как се вади дръжката на същата тази машинка

Kamen666
08-02-2009, 17:53
А задните нещо по особенно има ли в свалянето, че нещо ми се е прецакала машинката за стъклото трябва да сваля кората да я видя и по специално как се вади дръжката на същата тази машинка

Процедурата със задните е същата,разликата е само че на дръжката има две винтчета,едното е под малкото капаче,а другото ще го видиш след като изкараш пепелника

Kamen666
08-02-2009, 17:53
ако съм разбрал правилно трябва да сваля цялата кора на вратата, и след това да сваля тапицираната такали?

да,така е,тапицерията се сваля доста гадно....
въоражи се с по голяма плоска отверка и доста търпение

b0jo
12-02-2009, 08:52
а тези на колоните на щипки ли са?

fein86
12-02-2009, 15:24
Извинявам се много, че ползвам темата на колегата, ама мисля е по добре отколкото да отварям нова.
Та въпроса ми е, знаете ли след като се разглоби задната врата(сега като прочетох вече знам как), как да сваля стъклата и да ги сменя, защото си намерих фабрично тонирани(моите не са) и ми се искаше да сложа тях, а и дали стават при положение, че са свалени от кола без ел. на задните стъкла(а моята е с ел.)?????

Благодаря предварително и пак се извинявам за офтопика!!!

to_lose_HEART
12-02-2009, 18:55
Въпрос: как се сваля дръжката която е за прозореца

Neokill
14-02-2009, 14:32
ако съм разбрал правилно трябва да сваля цялата кора на вратата, и след това да сваля тапицираната такали?
Да. Проблема е че не са предвидени да се свалят. Платмасови нитове сплескани отзад - така че ще трябва да използваш фантазия за да ги свалиш. Аз лично изполвах винтоверт и камък за грубо шлифоване. Успех.

156
16-02-2009, 11:35
Не забравяйте и един винт под решетката на басовия говорител! Не помня точно кой от 4-те винта се махаше, но задължително свалете решетката.

ФЕРАРИСТ
16-02-2009, 16:12
Баси беше ми на акъла вчера да снимам една кора от вътрешната и страна че да се видят къде са сички джаджи, ама забрайх....

krasy k
17-02-2009, 16:43
Баси беше ми на акъла вчера да снимам една кора от вътрешната и страна че да се видят къде са сички джаджи, ама забрайх....

Ееееееееее,ти поне имаш възможност да нащракаш с фотото снимки на подобни джунджурии ,за да не се мъчим.
Хайде, направи го :please:

b0jo
26-02-2009, 11:46
а тези на гредите и телиса с нитове?

ФЕРАРИСТ
26-02-2009, 12:10
Тия на гредите имат по една много шибана клипса в двата долни края, дето хем я знам, хем досега не е било да извадя поне една без да я счупя......в двата долни края е, иначе ако се сваля внимателно отгоре не е сложно - но тия джаджи долу са кофти.....повдига се и гуменото уплътнение на вратите за да е по лесно.....

b0jo
03-03-2009, 15:21
мрс за инфото на всички